Denverā, Kolorādo norisināsies Amerikas Latviešu apvienības (ALA) 68. kongress.


public. foto
No 3. līdz 5. maijam Denverā, Kolorādo štatā norisināsies Amerikas Latviešu apvienības 68. kongress.

Dienu pirms kongresa, 2. maijā visi interesenti aicināti uz biznesa konferenci Spotlight Latvia, ko organizē Latvijas Tirdzniecības kamera ASV kopā ar Latvijas Investīciju aģentūru (LIAA), Latvijas vēstniecību ASV un Amerikas Latviešu apvienību. Konferences tēma Veselīgs dzīvesveids, tāpēc tajā piedalīties aicināti uzņēmēji, kas nodarbojas ar dabīgo pārtikas produktu ražošanu, ekotūrismu, veselības aprūpi un veselīga dzīvesveida tehnoloģijām. Konference ASV notiek jau otro reizi, un tas ir lielākais šāda veida pasākums, kura uzmanības centrā ir ekonomiskās sadarbības veicināšana starp ASV un Latviju. “Spotlight Latvia Denverā izraisījusi interesi gan Latvijas, gan ASV uzņēmēju vidū,” saka Latvijas Tirdzniecības kameras ASV prezidents Mikus Kīns. “Pirmais Spotlight pasākums notika Čikāgā pirms diviem gadiem un guva milzīgu atsaucību. Tajā piedalījās 50 uzņēmumi no Latvijas un vairāk nekā 250 biznesa organizāciju pārstāvji.”

Latvijas oficiālo delegāciju vadīs ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, kurš piedalīsies arī ALA kongresa atklāšanā. Konferences un arī kongresa īpašais viesis būs Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks ASV Andris Teikmanis.

Savukārt 3. maijā darbu sāks Amerikas Latviešu apvienības 68. kongress. Kongresā uzstāsies politiķe, sabiedriskā darbiniece, grāmatu autore Sandra Kalniete ar uzrunu “Mana Latvija”, viņa iepazīstinās kongresa dalībniekus arī ar Likteņdārza projektu, kura darbībā aktīvi iesaistījusies.

Pazīstamais žurnālists, žurnāla “Ir” komentētājs Pauls Raudseps dalīsies pārdomās par 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem, valdības veidošanu Latvijā un vadīs paneļdiskusiju par ārpolitiku.

Uzņēmējs Jānis Bergs, kura darba dzīve noris starp Rīgu un Denveru, stāstīs par latviešu biznesa iespējām ASV, ekonomisko sadarbību un latviešu izcelsmes uzņēmēju tīkla veidošanu ASV.

Kongresa laikā notiks vairāku nozaru vadītāju prezentācijas un trīs paneļdiskusijas – “Par sadarbību sarežģītos laikos”, “Par Latvijas ekonomikas attīstības vīziju” un diskusija “Vecā trimda un jaunā diaspora, kā mēs viens otru sadzirdam”.

Ar speciāli veidotu video uzrunu dalībniekus sveiks republikāņu senators no Kolorādo štata Korijs Gardners (Cory Gardner). Gardners ASV Kongresā konsekventi iestājies par spēcīgu NATO un lēmumiem, kas ierobežo Krievijas agresīvo ārpolitiku.

Par sadarbības iespējām starp Latvijas un ASV zinātniekiem stāstīs Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji. Latvijas zinātnes diasporai ir liels sadarbības potenciāls un tas dod iespēju veidot ciešāku sadarbību ar Latvijas zinātniekiem gan ASV, gan citās valstīs. Ministrijas delegācijai, kuras sastāvā būs arī Vidzemes Augstskolas rektors, profesors Gatis Krūmiņš, bez dalības kongresā ieplānota plašāka programma vairākās ASV pilsētās.

Kongresā par savu darbību stāstīs arī biedrības “Eņģeļa sirds” pārstāves no Latvijas. Biedrības galvenā misija - palīdzēt izkopt un attīstīt bērnu talantus, organizējot izglītojošus pasākumus, īpaši Latvijas laukos.

Savu dalību kongresā apstiprinājuši Latvijas vēstnieks Teikmanis, speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza, Latvijas Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte un Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks, kuri piedalīsies arī kongresa paneļdiskusijās.

“Paredzu, ka šis būs interesants kongress un būs daudz aizraujošu diskusiju,” atzīst ALA priekšsēdis Pēteris Blumbergs. “Latvijā darbu uzsākusi jauna valdība, un nesen pieņemtais Diasporas likums varētu palīdzēt veidot ciešāku sadarbību starp diasporu un Latvijas valsti. Mēs sagaidām delegātus no visas ASV un priecājamies par lielisko iespēju kopā pārrunāt notikumus pasaulē un Latvijā.”

Piektdienas, 3. maijā vakarā denverieši kongresa delegātiem un visiem rīko pasākumu vietējā Latviešu kultūras centrā. Tajā uzstāsies dzejnieks Kārlis Vērdiņš un mūziķis Jānis Ozoliņš. Sestdienas vakara ballē muzicēs vietējā deju grupa “Jūrmalnieki”.

Kongress savu darbu noslēgs svētdien, 5. maijā.

Amerikas Latviešu apvienība (ALA) dibināta 1951. gadā. Tā ir organizācija, kas pārstāv un vieno ap 90 tūkstošu latviešu ASV. ALA ietilpst vairāk nekā 160 organizāciju un gandrīz seši tūkstoši biedru no visām Amerikas pavalstīm.

 

Amerikas Latviešu apvienības Informācijas nozares vadītāja Tatjana Žagare-Vītiņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums