Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


E. Rinkēvičs: Latvija šogad organizēs Baltijas valstu un Japānas Sadarbības dialoga sanāksmi

2019. gada 22. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar jauno Japānas vēstnieku Latvijā Jasuhiro Kavaguči (Yasuhiro Kavaguchi), kurš bija ieradies akreditācijas vizītē.

Latvija un Francija apspriedīs divpusējā rīcības plāna ieviešanu

2019. gada 16. janvārī Rīgā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna tiksies ar Francijas Eiropas lietu un ārlietu ministrijas Eiropas Savienības (ES) direkcijas direktora vietnieku Žanu Klodu Tribolē (Jean-Claude Tribolet) un Kontinentālas Eiropas direkcijas direktora vietnieku Nikolā Delakostu (Nicolas de Lacoste), lai apspriestu Latvijas un Francijas divpusējās attiecības, kā arī ES jautājumus. Puses pārrunās līdz šim paveikto Politiskās deklarācijas par Latvijas un Francijas stratēģisko partnerību rīcības plāna ieviešanā, kā arī turpmāk plānoto. Sarunu lokā būs arī divpusējā sadarbība, galvenokārt ekonomikā, drošībā, izglītībā un kultūrā, kā arī sadarbība ES un NATO.

Ministrs Edgars Rinkēvičs: Latvija un sabiedrotie turpinās atbalstīt Ukrainu divpusēji un starptautiskajās organizācijās

2019. gada 15. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Ukrainas kolēģiem apmeklēja Dnipro, Ukrainā. Iepriekš plānotā vizīte uz Mariupoli tika atcelta lidojumam nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ.

Daugavpils tūrisma piedāvājumu popularizēs tūrisma izstādē Viļņā

Šī gada 25.-27. janvārī Viļņā Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras pārstāvji Daugavpils stendā kopā ar Latgales reģiona tūrisma asociācijas "Ezerzeme" pārstāvjiem, Daugavpils novada kolēģiem un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra speciālistiem piedalīsies kaimiņvalsts Lietuvas tūrisma izstādē "Adventur 2019".

Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministri dosies vizītē uz Mariupoli

2019. gada 15. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Igaunijas, Lietuvas un Polijas kolēģiem apmeklēs Mariupoles pilsētu Ukrainā, lai apliecinātu atbalstu Ukrainai un Mariupoles reģionam saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainas austrumos, kā arī tās īstenoto Kerčas šauruma un Azovas jūras blokādi. Vizītes laikā ārlietu ministram paredzētas tikšanās ar Mariupoles reģiona un pilsētas vadību, kā arī Mariupoles ostas un EDSO Īpašās novērošanas misijas Ukrainā pārstāvjiem.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludina spriedumu lietā Ēcis pret Latviju

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (turpmāk – Tiesa) ir pasludinājusi spriedumu lietā Ēcis pret Latviju, ar piecām balsīm pret divām secinot, ka ir noticis Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (turpmāk – Konvencija) 14. panta, skatot to kopsakarā ar 8. pantu pārkāpums.

Z. Kalniņa-Lukaševica uzsver dezinformācijas radītos draudus demokrātiskām sabiedrībām

2019. gada 8. janvārī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē Briselē.

Parlamentārā sekretāre piedalīsies ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē

2019. gada 8. janvārī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē Briselē.

Ārlietu ministrijā atvadu vizītē ierodas Uzbekistānas vēstnieks

2018. gada 27. decembrī atvadu vizītē pie Ārlietu ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Ata Lota ieradās Uzbekistānas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Badridins Abidovs (Badriddin Abidov).

Ārvalstu investori izmanto VID pakalpojumus

Kopš Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ir veicis būtiskus uzlabojumus ārvalstu investoru apkalpošanā, par investīcijām Latvijā interesējušies vairāki desmiti tūkstoši potenciālo investoru. Šī gada vienpadsmit mēnešos 60,4% valsts budžeta ieņēmumu nodrošināja tieši starptautiskie un lielie nodokļu maksātāji. VID arī cieši sadarbojas ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, sniedzot potenciālajiem investoriem konsultācijas nodokļu un muitas jomā gan krievu, gan angļu valodā.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija