Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Ārlietu ministrs: Eiropas Savienības un Ķīnas dialogam ir jābūt līdzsvarotam

2019. gada 18. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē, kuras laikā notika viedokļu apmaiņa par Ķīnu un ES–Ķīnas attiecībām, lai sagatavotu 2019. gada 21.–22. marta Eiropadomes diskusiju par gaidāmo ES–Ķīnas samitu 9. aprīlī. Sanāksmē ministri diskutēja arī par ES attiecībām ar Moldovu, ņemot vērā 24. februārī notikušās parlamenta vēlēšanas.

Ārlietu ministrs: Ikviens tautietis Apvienotajā Karalistē veido Latvijas tēlu

2019. gada 16. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Latvijas vēstniecībā Apvienotajā Karalistē Londonā tikās ar Latvijas diasporas pārstāvjiem, lai pārrunātu Latvijas diasporas politiku, tostarp nesen pieņemto Diasporas likumu un tā praktisko ieviešanu, kā arī diasporai aktuālos jautājumus saistībā ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs devies vizītē uz Apvienoto Karalisti

No 15. līdz 17. martam ārlietu ministrs E.Rinkēvičs uzturēsies Londonā, kur viņam plānotas tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes parlamenta Lordu palātas vicespīkeru un Eiropas Savienības komitejas priekšsēdētāju lordu Bosvelu (Lord Boswell), faktisko premjerministres vietnieku Deividu Lidingtonu (David Lidington), kā arī ārlietu ministru Džeremiju Hantu (Jeremy Hunt).

Latvija kā viena no pirmajām saņem licenci rīkot Expo 2020 Dubaijā

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) informē, ka Latvija kā viena no pirmajām valstīm, 6.martā, saņēmusi oficiālo licenci Expo 2020 Dubaijā organizēšanā, tādējādi saņemot rīkotāju akceptu dalības nodrošināšanai.

Parlamentārā sekretāre Z. Kalniņa-Lukaševica piedalīsies augsta līmeņa seminārā "Kolektīvā spēka potenciāls"

No 2019. gada 14. līdz 16. martam parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Londonā piedalīsies domnīcas "Eiropas draugi" (Friends of Europe) organizētajā ikgadējā augsta līmeņa seminārā par aktuāliem Eiropas Savienības (ES) jautājumiem. Šogad tā nosaukums ir "Kolektīvā spēka potenciāls" (The Potential of Collective Power). Semināra galvenie jautājumi būs breksits, gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, Eiropas nākotne, kā arī izpratne par Eiropas projektu, tā stiprās un vājās puses.

Ārlietu ministrija publicē vadlīnijas sankciju efektīvai ieviešanai Latvijā

Ārlietu ministrijas sankciju eksperti ir izveidojuši informatīvo materiālu (vadlīnijas), kurās apkopota informācija, kā nodrošināt sankciju efektīvu ieviešanu Latvijā.

Eiropas Komisija pret rasismu un neiecietību atzinīgi vērtē panākto progresu Latvijā

2019. gada 5. martā Eiropas Padomes (EP) Komisija pret rasismu un neiecietību (ECRI) publicēja piekto ziņojumu par Latviju. Šādus ziņojumus ECRI regulāri sagatavo par visām EP dalībvalstīm, izvērtējot cilvēktiesību situāciju valstī, īpaši saistībā ar diskrimināciju un neiecietību. Atbilstoši Latvijas kā EP dalībvalsts saistībām Latvijas valdība uztur regulāru dialogu ar šo komisiju.

Ministru prezidents tiksies ar Merkeli

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pirmdien, 11. martā, atradīsies darba vizītē Berlīnē, Vācijas galvaspilsētā. Vizītes laikā Ministru prezidents tiksies ar Vācijas federālo kancleri Angelu Merkeli (Angela Merkel).

Ministrs Rinkēvičs iepazīstina EDSO augsto komisāru ar sabiedrības integrācijas un izglītības reformas jautājumiem...

2019. gada 6. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar EDSO augsto komisāru mazākumtautību jautājumos Lamberto Dzanjeru (Lamberto Zannier). Ministrs iepazīstināja EDSO pārstāvi ar sabiedrības integrācijas un mazākumtautību politikas jautājumiem Latvijā, kā arī informēja par Latvijā notiekošo izglītības reformas procesu.

Latvijas un Ungārijas Ārlietu ministriju politiskie direktori pārrunā transatlantiskās attiecības...

Latvijas un Ungārijas Ārlietu ministriju politiskie direktori pārrunā transatlantiskās attiecības un ES drošības un aizsardzības jautājumus.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli