Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


E.Rinkēvičs ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē izceļ klimatneitralitāti

2019. gada 10. decembrī Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kas ir sagatavošanās sanāksme pirms plānotās Eiropadomes š.g.12.-13.decembrī.

Ilze Brands-Kehris apstiprināta par ANO ģenerālsekretāra vietnieci cilvēktiesību jautājumos

2019. gada 6. decembrī Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) ģenerālsekretārs Antoniu Gutērešs (António Guterres) apstiprināja Ilzi Brands-Kehris par savu vietnieci cilvēktiesību jautājumos (Assistant Secretary-General for Human Rights). Šis ir līdz šim augstākais amats ANO struktūrās, kuru ieņems Latvijas pārstāvis. ANO ģenerālsekretāra lēmums apliecina Latvijas ekspertu izcilo profesionalitāti un konkurētspēju augstākajā starptautiskajā līmenī, kā arī atspoguļo Latvijas ārlietu dienesta ieguldīto darbu kandidātu virzīšanā.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida sūdzību par apstākļiem īslaicīgas aizturēšanas vietā

2019. gada 12. novembrī Eiropas Cilvēktiesību tiesas komiteja 3 tiesnešu sastāvā (turpmāk – Tiesa) pieņēma lēmumu lietā Davidovs pret Latviju, kurā, nelūdzot valdības apsvērumus, vienbalsīgi noraidīja iesniedzēja sūdzību par iespējamu Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (turpmāk – Konvencija) 3.panta (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) pārkāpumu.

Latvija piedalās Starptautiskās krimināltiesas 18. dalībvalstu asamblejā

No 2019. gada 2. līdz 7. decembrim Hāgā, Nīderlandē, Latvijas delegācija piedalās Starptautiskās krimināltiesas (International Criminal Court, turpmāk – Tiesa) 18. dalībvalstu asamblejā.

Valsts prezidents: NATO transatlantiskās drošības garantēšanā nav alternatīvas

Valsts prezidents Egils Levits šodien NATO samitā Lielbritānijā uzsvēra, ka ir nepieciešama visu alianses dalībvalstu kopīga rīcība, risinot jaunos pasaules ģeopolitiskos, tehnoloģiskos un informatīvās telpas izaicinājumus.

Valsts prezidents: Latvija un Kanāda ir līdzīgi domājošas valstis par transatlantisko drošību un globāliem...

Valsts prezidents: Latvija un Kanāda ir līdzīgi domājošas valstis par transatlantisko drošību un globāliem izaicinājumiem

Valsts prezidents Egils Levits šodien Londonā tikās ar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo (Justin Trudeau) – abu valstu līderi ir ieradušies uz NATO galotņu sanāksmi, kas šajās dienās notiek Lielbritānijā.

Andris Pelšs piedalās ES valsts sekretāru neformālajā sanāksmē Horvātijā

2019. gada 28. un 29. novembrī Zagrebā, Horvātijā, notika Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu Ārlietu ministriju valsts sekretāru un ģenerāldirektoru neformālā sanāksme, kurā Horvātija kā nākamā ES prezidentūra iepazīstināja ar savas darbības prioritātēm. Latviju pārstāvēja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs. Sanāksmes gaitā Eiropas Ārējās darbības dienests (EĀDD), Komisija un dalībvalstis apmanījās ar viedokļiem par ES lomu un politiku transporta, enerģijas un digitālās savienojamības jomā, kā arī apsprieda jautājumus, kas saistīti ar EĀDD personāla pārvaldību.

ES Ārlietu attīstības padomē aktīvas diskusijas par izmaiņām Eiropas attīstības sadarbības finansēšanas sistēmā

2019. gada 25. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Briselē, Beļģijā, piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē par attīstības sadarbības jautājumiem.

Latvija atkārtoti ievēlēta UNESCO Starptautiskās programmas komunikācijas attīstībai Starpvaldību padomē

2019. gada 21. novembrī Latvija atkārtoti ievēlēta Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Starptautiskās programmas komunikācijas attīstībai (International Programme for the Development of Communication, IPDC) Starpvaldību padomē. Vēlēšanas notika UNESCO Ģenerālās konferences 40. sesijas laikā Parīzē.

Valsts prezidents Briselē tiksies ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu un jaunievēlēto Eiropadomes prezidentu...

Valsts prezidents Briselē tiksies ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu un jaunievēlēto Eiropadomes prezidentu Šarlu Mišelu

25.–26. novembrī Valsts prezidents Egils Levits atradīsies darba vizītē Briselē un tiksies ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg) un jaunievēlēto Eiropadomes prezidentu Šarlu Mišelu (Charles Michel), lai apspriestu aktuālos jautājumus NATO un Eiropas Savienības dienaskārtībā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli