Ziņas | Latvija


Rīga


Gidons Krēmers, Georgijs Osokins un KREMERATA BALTICA atkal tiksies ar saviem klausītājiem Cēsīs

Sestdien, 13. jūnijā, pēc trīs mēnešu pārtraukuma ar pirmajiem teju 100 klausītājiem zālē Cēsīs notiks pirmais dzīvais akustiskais koncerts “Viva la musica!”. Koncertzālē “Cēsis” ik gadu jūnijā viesojas pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera dibinātais orķestris Kremerata Baltica, un, neskatoties ne uz ko, arī šovasar tradīcija var turpināties – šķērsojot robežas tiešā un pārnestā nozīmē uz lielās skatuves tiksies Kremerata Baltica Lietuvas un Latvijas kameransambļi ar solistiem. Uzticīgajiem klausītājiem kopā ar Kremerata Baltica solistiem muzicēs vijolnieks Gidons Krēmers, pianists Georgijs Osokins, soprāns Gunta Gelgote un klarnetists Andrius Žiūrs. Programmā Antonio Vivaldi, Pētera Vaska, Gijas Kančeli, Filipa Glāsa un Osvaldo Golihova skaņdarbi jaunos lasījumos.

Izveidota Rīgas pilsētas pašvaldības īpašuma privatizācijas komisija

Piektdien, 29.maijā, Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācija pieņēma lēmumu par Rīgas pilsētas pašvaldības īpašuma privatizācijas komisijas izveidošanu un apstiprināja arī komisijas personālsastāvu.

VNĪ noslēdz līgumu par Lielās ģildes atjaunošanas projekta izstrādi ar SIA CMB

VAS “Valsts nekustamie īpašumi’ (VNĪ) noslēdz līgumu par iemīļotās koncertzāles “Lielā ģilde” – Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mājvietas Rīgā, Amatu ielā 6 atjaunošanas būvprojekta izstrādi ar SIA CMB, līguma cena - 353 380 eur. Būvprojekta izstrāde tiks veikta ciešā sadarbībā ēkas lietotāju līdz 2021. gada nogalei, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

5. jūnijā karstais ūdens nebūs Daugavas labajā krastā; AS RĪGAS SILTUMS veiks hidraulisko pārbaudi

Lai sagatavotos nākamajai apkures sezonai un savlaicīgi atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos, kurām plīstot ziemā, nebūtu pieejams karstais ūdens un apkure, AS RĪGAS SILTUMS piektdien, 5.jūnijā, veiks Daugavas labā krasta siltumtīklu hidraulisko pārbaudi.

Rīgas Sv. Pētera baznīcā skatāma izstāde “Latvijas kultūras alfabēts”

No 2. jūnija līdz 9. augustam Rīgas Sv. Pētera baznīcas Gaiļa zālē skatāma audiovizuāla instalācija “Latvijas kultūras alfabēts”, kas tapusi, atzīmējot Latvijas nacionālo kultūras, izglītības un zinātnes institūciju 100. gadadienu, kas iekļauta UNESCO svinamo gadadienu sarakstā.

Ekonomika, finanses


Fiskālās disciplīnas padome aicina valdību īstenot līdzsvarotāku atbalsta politiku COVID-19 krīzes seku mazināšanai

Ekonomiskie rādītāji un ekspertu viedokļi liecina, ka aprīlī varētu būt bijis sasniegts COVID - 19 ekonomiskās krīzes zemākais punkts. Tas savukārt nozīmē, ka atbalsta pasākumiem COVID - 19 krīzes seku mazināšanai jābūt selektīvākiem, mērķētiem uz nozarēm un uzņēmumiem, uz kuriem joprojām attiecas ierobežojumi. Šāds viedoklis pausts Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) ceturtajā krīzes monitoringa ziņojumā par COVID-19 ietekmi uz valsts ekonomiku un fiskālo situāciju.

Aprīlī apstrādes rūpniecībā straujākais kritums kopš 2009. gada

Centrālās statistikas pārvaldes publicētie dati par ražošanas apjomu pārmaiņām Latvijas rūpniecībā šā gada aprīlī liecina, ka salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi rūpniecības izlaide salīdzināmās cenās ir sarukusi par 9,2%. Apstrādes rūpniecībā tika reģistrēts kritums 9% apmērā, kas bija straujākais nozares izlaides samazinājums kopš 2009. gada, kad gadā kopumā nozare bija sarukusi par 20,3%. Savukārt nozares izlaides līmenis aprīlī ir noslīdējis līdz aptuveni 2016. gada otrā pusgada līmenim.

Ekonomikas attīstības grupa konceptuāli vienojas par atbalsta mehānismu eksportējošiem un tūrisma uzņēmumiem

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs Ekonomikas attīstības grupā prezentēja ministrijas piedāvājumu atbalsta mehānismam ilgtspējīgiem eksportējošiem un tūrisma nozares uzņēmumiem Covid-19 negatīvo seku mazināšanai.

Valdība apstiprina galvojuma līgumu ES atbalsta instrumenta SURE sākšanai

Ceturtdien, 4. jūnijā, Ministru kabinets (MK) apstiprināja galvojuma līgumu starp Latvijas Republiku un Eiropas Komisiju (EK) par dalību Eiropas Savienības (ES) atbalsta instrumentā bezdarba risku mazināšanai ārkārtas situācijā (SURE), lai dotu tiesības finanšu ministram to parakstīt. Kopējais apjoms no šī instrumenta, kas pieejams ES dalībvalstīm, ir 100 miljardi eiro. Šo aizdevumu garantēs ES dalībvalstu sniegtas garantijas.

LM piesaistīs papildus finansējumu deinstitucionalizācijas programmai

Papildus vēl 170 bērni saņems aprūpi, uzraudzību un iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku, kamēr vecāki mācās vai strādā. Tas iespējams, jo tiks piešķirti papildu līdzekļi ļoti pieprasītā “Aprūpes dzīvesvietā” pakalpojuma nodrošināšanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Palielināts arī finansējums sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem šādi dodot iespēju saņemt līdz 100 apmaksātiem speciālistu pakalpojumiem līdzšinējo 40 vietā.

Novados


No 1. līdz 7. jūnijam Daugavpils pilsēta svin savu 745. dzimšanas dienu.

Informāciju par aktivitātēm , kas norisināsies Daugavpilī brīvdienās.

Daugavpils Tūrisma informācijas centrs kopā ar saviem apmeklētājiem sveiks pilsētu dzimšanas dienā

Daugavpils ir daudzveidīga un radoša pilsēta, kas atrodas Daugavas upes krastā. Tā spēj pārsteigt ar cilvēku viesmīlību, sirsnību, burvīgiem dabas skatiem, kā arī aizraujošiem tūrisma piedāvājumiem. No 1. līdz 7. jūnijam Daugavpils pilsēta svin savu 745. dzimšanas dienu.

Cēsis sadarbībā ar “ADVEN” izvēlas ilgtspējīgu centralizēto siltumapgādi un samazina tarifu

Uz ilgtspējību un profesionalitāti balstītā “ADVEN” un Cēsu pašvaldības sadarbība vairāku gadu garumā ne tikai ļāvusi nodrošināt modernu centralizētās siltumapgādes sistēmu, bet arī samazināt siltumapgādes tarifu – nākamajā apkures sezonā cēsiniekiem tarifs samazināsies par 9,6%.

Kurzemes reģions diskutē par situāciju valstī saistībā ar COVID-19 un tās ietekmi uz pašvaldību budžetiem

Šī gada 20.maijā Kurzemes pašvaldību vadītāji un vadītāju vietnieki jau otro reizi tikās attālināti Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē. Šoreiz tiešsaistē tika diskutēts ar finanšu ministru Jāni Reiru par prognozēm pašvaldību budžetiem šim un nākamajam gadam, kā arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktoru Juriju Perevoščikovu par ar Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem un prognozēm nākotnē.

VNĪ: Ventspilī vēsturiskajā Gūtšmitu namā taps vienots klientu apkalpošanas centrs 5 iestādēm

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludina apvienoto projektēšanas un būvdarbu iepirkumu arhitektūras pērles - vēsturiskā Gūtšmitu nama Ventspilī, Kuldīgas ielā 2 pielāgošanai valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu vajadzībām - vienotā klientu apkalpošanas centra izveidei, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Notiks Diasporas konsultatīvās padomes sēde

2020. gada 5. jūnijā Ārlietu ministrija organizē Diasporas konsultatīvās padomes sēdi, kura notiks attālināti. Tajā piedalīsies ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa – Lukaševica, kā arī valsts un pašvaldību iestāžu, diasporas organizāciju, biedrību un nodibinājumu pārstāvji. Padomes darbu vadīs padomes priekšsēdētājs, Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza.

Ģirģens: Krīzes apstākļos nevaru atbalstīt JKP nesamērīgi dārgo vīziju Liepājas cietuma būvniecībai

Šodien, 4. jūnijā pēc tieslietu ministra J.Bordāna prezentētā plāna Liepājas cietuma būvniecībai Ministru kabineta ārkārtas sēdē, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens pauda atsevišķo viedokli, iebilstot Jaunās konservatīvās partijas vīzijai un uzsverot nepieciešamību tagadējos krīzes apstākļos prioritizēt valsts drošību un uzņēmējdarbības attīstību.

Ģirģens ar ES iekšlietu ministriem apspriedīs Šengenas zonas normālas darbības atjaunošanu pēc Covid-19

Piektdien, 5. jūnijā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens piedalīsies Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru neformālajā videokonferencē, kurā tiks apspriesti nepieciešamie pasākumi, lai atjaunotu Šengenas zonas normālu darbību, kā arī tiks diskutēts jautājums par cilvēku ieceļošanu no trešajām valstīm.

Andras Levites uzruna Riga TechGirls rīkotajā IT vēstnešu un mentoru programmas “TechMentors” atklāšanā

Valsts prezidenta dzīvesbiedres Andras Levites uzruna Riga TechGirls rīkotajā IT vēstnešu un mentoru programmas “TechMentors” atklāšanā.

Valsts prezidents: ārkārtas situācijas izbeigšanai ir steidzamības kārtā jāpieņem atbilstošs likums

Valsts prezidents Egils Levits šodien sazinājās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, lai apspriestu vakar valdībā pieņemtos lēmumus par līdzekļiem, kas novirzīti koronavīrusa Covid-19 krīzes izraisīto seku pārvarēšanai. Tajā skaitā tika pārrunāts plānotais atbalsts veselības aprūpes nozarei un medicīnas darbiniekiem.

Sabiedrība, drošība


Aizsardzības ministrijas sagatavotais buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā”

Aizsardzības ministrijas sagatavotais buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā”

Grozīta nelaimes gadījumu darbā izmeklēšanas un uzskaites kārtība

Saslimšana ar infekcijas slimību uzskatāma par nelaimes gadījumu darbā tikai tad, ja šāda saslimšana ir saistīta ar konkrēti identificējamu ārkārtēju notikumu darba veikšanas laikā un šis notikums ir tiešā cēloņsakarībā ar nodarbinātā saslimšanu. Tas attiecas ne tikai uz COVID-19, bet arī uz citām iespējamām infekcijas slimībām.

Valsts policija atgādina par to, cik bīstami ir vadīt transportlīdzekli, atrodoties alkohola reibumā!

Aizvadītajā nedēļā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir pieķērušas vairākus transportlīdzekļu vadītājus, kuri pie stūres sēdušies reibumā, to skaits pieaudzis nedēļas nogalē un ar katru dienu tiek pieķerti arvien vairāk šādu šoferu. Daži no transportlīdzekļu vadītājiem, būdami alkohola reibumā, izraisa avārijas, galvenokārt – Liepājā.

Drošības paklājs ar brīdinājuma zīmēm - palīgs informēšanā par higiēnas pasākumiem

Paklājs ar brīdinājuma zīmēm Latvijā joprojām nav bieža parādība un brīdinājumus vai norādes redzam piestiprinātas pie telpu sienām vai durvīm tā vietā, lai tiktu izmantota viena no redzamākajām virsmām ienākot telpā – grīda vai paklājs.

Izstrādāti noteikumi par tramvaju un trolejbusu reģistrāciju un tehniskā stāvokļa kontroli Rīgā

Piektdien, 29. maijā, Rīgas domes pagaidu administrācija atbalstīja Satiksmes departamenta izstrādātos pašvaldības saistošos noteikumus par tramvaju un trolejbusu reģistrāciju un tehniskā stāvokļa kontroli Rīgā, tādējādi novēršot līdzšinējās nepilnības normatīvajā regulējumā.

Izglītība, vebināri


Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra turpina vebināru sēriju "Darbs ar jaunatni šodien un rīt"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jūnijā turpina vebināru ciklu “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”. Septiņi tiešsaistes semināri radīti ar mērķi dalīties pieredzē par darba ar jaunatni aktualitātēm un pieredzes stāstiem. Tie ir paredzēti jaunatnes darbiniekiem un visiem tiem, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem.

Pētniecības projektā analizēs ēdiena atspoguļojumu literāros tekstos

Turpmākajiem trim gadiem Latvijas Zinātnes padomes finansējumu ieguvis unikāls projekts “Nacionālā pašidentitāte: gastropoētiskais aspekts. Vēsturiskais, starpnacionālais un starpdisciplinārais konteksts”, ko īsteno Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļa. Projekta saīsinātais nosaukums ir “Gastropoētika” un tajā tiks pētītas ēdiena radītās nozīmes literāros tekstos.

RTU tiešsaistē iepazīstinās ar Austrumeiropā labāko MBA programmu inovāciju jomā

4. un 11. jūnijā plkst. 18.00 Rīgas Tehniskās universitāte (RTU) tiešsaistes sarunu sērijā «Sarunas ar maģistriem» aicina izzināt studiju iespējas Latvijas-Norvēģijas starptautiskajā MBA (Master of Business Administration) studiju programmā «Inovācijas un uzņēmējdarbība». Programma prestižajā «Eduniversal» pasaules biznesa skolu reitingā 2019. gadā tika atzīta par labāko Austrumeiropā savā jomā.

Aptauja: 84,9% pedagogu uzskata, ka esošā situācija ir grūdiens pārmaiņām

Noslēdzoties mācību gadam, no kura daļa mācību pavadītas attālinātā režīmā, 84,9% pedagogu un skolu vadītāju norādījuši, ka esošā situācija ir grūdiens pārmaiņām, liecina Neatkarīgās izglītības biedrības īstenotā aptauja. Tāpat lielākā daļa aptaujāto pedagogu un skolu vadītāju ir norādījuši, ka tā bijusi ļoti noderīga pieredze gan skolotājiem, gan bērniem.

Notiks restorānu un ēdināšanas nozarei veltīts vebinārs “Re:start Rīga”

Trešdien, 3. jūnijā no plkst. 10.30 līdz plkst. 12.00, notiks jau ceturtais Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja rīkotais vebinārs “Re:start Rīga”, kas veltīts restorānu un ēdināšanas nozarei. Pirmā pasākuma daļa notiks latviešu valodā, otrā - angļu.

Darbs, karjera


“Atspēriens” piešķirs grantus 25 tūkstošu eiro apmērā radošiem un inovatīviem uzņēmumiem

Rīgas pašvaldība izsludina ikgadējo pieteikšanos grantu programmai “Atspēriens”. Programmai līdz 5. jūlijam aicināti pieteikties radoši un inovatīvi uzņēmumi, kas attīsta tehnoloģijās vai zināšanās balstītus risinājumus. Maksimālā granta summa, ko var saņemt projekta iesniedzējs, ir 25 000 eiro.

VSAA no 10.jūnija atsāks klientu apkalpošanu klātienē

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) no 10.jūnija atsāks klientu apkalpošanu klātienē. Lai ievērotu piesardzības pasākumus, apkalpošana tiks organizēta tikai pēc iepriekšēja pieraksta.

2020. gada aprīlī 22 % darbinieku Latvijā strādāja attālināti

2020. gada aprīlī nedaudz vairāk nekā piektdaļa (22,0 %) darbinieku (darba ņēmēju) 15–74 gadu vecumā strādāja attālināti¹, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Ārkārtas situācijas dēļ attālinātā darba veicēju skaits palielinājās astoņas reizes (148,4 tūkstoši), iepriekš to darīja tikai 19,0 tūkstoši darbinieku. Attālināti strādājošu sieviešu bija par 27,0 procentpunktiem vairāk nekā vīriešu (attiecīgi 63,5 % un 36,5 %).

Informācija par Rīgas Sociālā dienesta darbu no 10. jūnija

No 10. jūnija Rīgas Sociālais dienests (RSD) atsāks klientu pieņemšanu klātienē, bet tikai pēc iepriekšēja pieraksta pa tālruni. Jāzvana uz sev tuvāko RSD teritoriālo centru informatoram, kura tālruni var uzzināt apmeklējot RD Labklājības departamenta mājaslapas ld.riga.lv sadaļu Rīgas Sociālais dienests/Rajona nodaļas, kā arī zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80005055.

Valsts prezidentam tiesneša zvērestu dod Augstākās tiesas tiesnesis Kaspars Balodis

2. jūnijā Rīgas pilī notika svinīgā tiesneša zvēresta ceremonija, kurā Valsts prezidentam Egilam Levitam tiesneša zvērestu deva Augstākās tiesas tiesnesis Kaspars Balodis.

Ģimene, labklājība


Īpašs konkurss Husqvarna Automower® īpašniekiem!

Mēs esam lepni, ka vairāk nekā 1 miljons privātmāju īpašnieku visā pasaulē mums uztic savus zālienus, lai uzturētu tos lieliskā stāvoklī. Turpinot svinēt Husqvarna Automower® 25 gadu jubileju, SIA “Husqvarna Latvija” izsludina konkursu, lai suminātu Latvijas Automower® īpašniekus. Ja jūsu dārzā cītīgi strādā Husqvarna Automower®, iepazīstiniet ar savu mazo, nenogurstošo palīgu arī mūs, rakstot uz info@husqvarna.lv līdz 14. jūnija plkst. 23:59.

Valmiermuižā piedāvās Slow Food vērtībās balstītas garšas

Lai šajā iestrēgušajā laikā savestu kopā vietējos mājražotājus un zemniekus ar pircējiem, aicinām jūnija sestdienās plkst. 12.00 – 15.00 Valmiermuižā iegādāt kvalitatīvu pārtiku, lai baudītu vietējās garšas ikvienā mājā. Būs iegādājami dabīgi, kvalitatīvi, sezonāli, vietēji, tīri un taisnīgi radīti produkti, kas nāk no Vidzemes.

Neste dāvinās “Neste zīdaiņa pūriņus” mazuļiem, kas būs dzimuši Rīgas Dzemdību namā katra mēneša 30. datumā

Atzīmējot Neste 30 gadu darbību Latvijā, uzņēmums dāvinās īpašos “Neste zīdaiņa pūriņus” tiem mazuļiem, kas būs dzimuši Rīgas Dzemdību namā katra mēneša 30. datumā sākot no jūnija. Katrā pūriņā iekļautās nepieciešamās drēbītes un higiēnas preces, ar kurām nodrošināt jaundzimušo, ir videi draudzīgas un ilgtspējīgas, tādējādi nodrošinot iespēju jaunajiem vecākiem jau no pirmās dzīves dienas savam mazulim sniegt apzinātu iespēju dzīvot tīrākā un dabiskā vidē.

Sācies ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks; Valsts policija aicina vecākus atgādināt bērniem par drošību!

Ik gadu 1. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, tāpat arī jūnijs ir mēnesis, kad bērniem sākas vasaras brīvlaiks. Lai vasaru varētu izbaudīt bez liekām raizēm un izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem, Valsts policija ir sagatavojusi drošības līgumu – vienošanās paraugu starp vecākiem un bērniem, tādējādi aicinot vecākus bērniem atgādināt par drošību vasarā, pārrunājot dažādus ar bērnu drošību saistītus jautājums.

Iedzīvotāju skatījumā TOP3 problēmas, ar kurām saskaras bērni Latvijā

TOP3 problēmas, ar kurām saskaras bērni Latvijā, ir dažādas atkarības, mazkustīgs dzīvesveids, kā arī vecāku vienaldzība.

Veselība, skaistums


Par Rīgas 1.slimnīcas darba rezultātiem

SIA “Rīgas 1.slimnīca” 2019. gadā strādājusi ar peļņu 1.1 miljonu eiro apmērā, kas pieauguši, salīdzinot ar 2018. gadu par 16 %. Slimnīcas apgrozījums pērn bija 19.1 miljoni eiro, kas bija par 10% vairāk nekā 2018.gadā.

Slimnīcas regulārāk ziņos par pieejamajiem resursiem

Lai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) varētu pacientu nogādāt uz visatbilstošāko slimnīcu viņa veselības stāvoklim, ārstniecības iestādēm būs katru dienu jāsniedz informācija NMPD par slimnīcā pieejamajiem resursiem, tostarp brīvajām gultām un noslogotību.

Grozīta darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība

Papildināti darba nespējas lapu (DNL) izrakstīšanas nosacījumi slima bērna kopšanai, nosakot, ka bērna saslimšanas gadījumā DNL varēs izrakstīt par bērnu, kurš nav sasniedzis 18 gadu vecumu, ja bērnam piešķirts invaliditātes kopšanas pabalsts, kā arī, ja bērnam ir smaga slimība, kuras dēļ nepieciešama ilgstoša ārstēšanās un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas konsilijs noteicis, ka nepieciešama vecāka nepārtraukta klātbūtne.

Covid-19 iekļauj reģistrējamo infekcijas slimību sarakstā

2. jūnijā, valdība lēma reģistrējamo infekciju sarakstā iekļaut Covid-19, norādot, ka tā ir bīstama infekcijas slimība. Līdz šim Covid-19 tika reģistrēta kā cita no jauna parādījusies bīstama infekcijas slimība, jo pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu Ķīnā parādījās pagājušā gada beigās.

Līdz gada beigām būs zināmas izmaiņas slimnīcu darbībā

Veselības ministrija ir izveidojusi darba grupu, kura izvērtēs Veselības inspekcijas veikto pārbaužu rezultātus slimnīcās, lai pēc tam jau sarunās ar noteiktām slimnīcām un iesaistītām pašvaldībām nonāktu pie secinājumiem, vai ir jāveic izmaiņas slimnīcas darbībā. Plānots, ka gada beigās Veselības ministrija iesniegs grozījumus normatīvajos aktos.

Zemkopība


Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: EK izvirzīto ambiciozo vides mērķu sasniegšanai nepieciešams adekvāts finansējums

Pirmdien, 8. jūnijā, notiks ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes neformālā videokonference, kurā dalībvalstu ministri diskutēs par Eiropas Komisijas (EK) stratēģiju “No lauka līdz galdam” un “Bioloģiskās daudzveidības stratēģija” lauksaimniecības aspektiem.

Izsludina pieteikšanos gada balvai zivsaimniecībā “Lielais loms 2020”

Zemkopības ministrija (ZM) aicina pieteikt zivsaimniecības nozares uzņēmumus un to pārstāvjus gada balvai zivsaimniecībā “Lielais loms 2020”. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā. Izvirzīt pretendentus konkursam aicināti ne tikai paši zivsaimniecības nozares uzņēmumi, bet arī nevalstiskās organizācijas, zinātniskās institūcijas un pašvaldības. Konkursa pretendentu vērtēšana notiks attālināti.

Valsts atbalsts meža nozares attīstībai 2020. gadā būs nepilni 238 tūkstoši eiro

Valdība otrdien, 2. jūnijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka valsts atbalsta apmēru un tā piešķiršanas kārtību meža nozares attīstībai. Lai veicinātu nozares ilgtspējīgu attīstību un konkurētspēju, 2020. gadā kopējais atbalsta apmērs meža nozares attīstībai būs 237 927 eiro.

Liels pieprasījums pēc lauksaimniecības zemes; zemnieki izpērk nomas zemes

Lauksaimniecības zemes tirgū pēdējos gados pieprasījums pārsniedz piedāvājumu, kā rezultātā zemes cena ir kāpusi. Vienlaikus interese par zemes iegādi no lauksaimniekiem ir; finanšu institūcija ALTUM palīdz lauksaimniekiem iegādāties zemi, izsniedzot finansējumu vidēji 11-13 miljonu eiro apmērā gadā.

Samazinot administratīvo slogu, turpmāk sēklas varēs sertificēt uz diviem gadiem

Valdība otrdien, 26. maijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus labības sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumos.

Kriminālziņas, negadījumi


Policija aicina vecākus pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus ceļu satiksmes jomā

4. jūnijā Bauskas novadā uz ceļa tika notriekts 2012. gadā dzimis zēns, kurš ceļu satiksmes negadījumā guva traumas un tika nogādāts ārstniecības iestādē. Policija atkārtoti aicina vecākus pārrunāt ar bērniem jautājumus, kas saistīti ar ceļu satiksmes drošību. Lai nenokļūtu nelaimē, ir stingri jāievēro ceļu satiksmes noteikumi.

Valsts policija pabeidz lietu par viena miljona eiro piesavināšanos un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju

Šā gada maijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu lietā par aptuveni viena miljona eiro piesavināšanos no desmit ārvalstu kompānijām un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēti divi Latvijas pilsoņi.

Par viltotu preču zīmju realizēšanu aiztur vīrieti; kopējais nodarītais kaitējums lēšams 71 829 eiro apmērā

Aizturēts vīrietis par viltotu preču zīmju realizēšanu lielos apmēros, un noziedzīgā ceļā iegūtiem naudas līdzekļiem un zelta stieņiem, kuru kopsumma sastāda vairāk nekā 160 000 eiro vērtību, papildus tam arestēta kustama un nekustāma manta, kā arī naudas līdzekļi kopsummā vairāk nekā 250 000 eiro apmērā.

Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus ceļu satiksmes negadījumam Rīgā, Kārļa Ulmaņa gatvē

Šī gada 29. maijā ap pulksten 14.35 Rīgā, Kārļa Ulmaņa gatvē 86E, melnas krāsas automašīnas Audi A3 vadītājs, braucot pa Kārļa Ulmaņa gatvi virzienā no Liepājas ielas uz Lielirbes ielu, uz neregulējamās gājēju pārejas uzbrauca velosipēdistam. Ceļu satiksmes negadījumā cieta velosipēdists, kurš ar gūtajām traumām tika nogādāts medicīnas iestādē.

Kravas vilcienos atklāj vairāk nekā pusmiljonu kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID)Muitas pārvalde, veicot kontroles pasākumus uz valsts robežas ar Baltkrieviju un kravas vilciena galamērķī Rīgā, atklāja 528 540 gab. (26 427 paciņu) nelegāli pārvietotas cigaretes. Tās bija noslēptas kravas vilcienos – šķeldas, kokmateriālu un citu preču vagonos, kā arī lokomotīvju konstrukcijās.

Atpūta


Aprīlī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoto viesu skaits samazinājies par 93,6 %

2020. gada aprīlī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 13,2 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 93,6 % mazāk nekā 2019. gada aprīlī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesu pavadīto nakšu skaits bija 53,7 tūkst., kas ir samazinājums par 86,6 %, salīdzinot ar pagājušā gada aprīli.

Ārvalstu ceļojumos Latvijas iedzīvotāji 2019. gadā iztērēja gandrīz 800 miljonus eiro

2019. gadā Latvijas iedzīvotāji devās 2,4 milj. ārvalstu ceļojumu, par 9,6 % vairāk nekā gadu iepriekš un iztērēja 799,5 milj. eiro, par 41,8 % vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.

Žagars, Kalniņa, Vilsons, Nevarauska – jaunajā seriālā “Bezvēsts pazudušās” skatītāji sastaps izcilu aktieru sastāvu

Līdz ar vasaras atnākšanu sākta filmēšana tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma "Tet" oriģinālseriālam – psiholoģiskajam trillerim "Bezvēsts pazudušās", kas ir ekranizācija Leldes Kovaļovas tāda pat nosaukuma debijas romānam. Seriālā piedalīsies vēl neredzēts Latvijas zvaigžņu ansamblis - galvenās lomas seriālā atveidos gluži vai izcilākie latviešu aktieri: Juris Žagars, Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Kristīne Nevarauska, Andris Keišs, Mārtiņš Kalita. Galvenā – detektīva – loma uzticēta Latvijā dzimušajam, bet lielākoties Krievijas projektos startējušajam aktierim Nikolajam Šestakam, kurš seriālā atveidos izmeklētāju Konstantīnu. Tāpat “Bezvēsts pazudušajās” skatītāji sastaps Ģirtu Jakovļevu, Daini Gaideli, Leldi Dreimani, Natāliju Živecu, Madaru Bori, Niklāvu Kurpnieku, Inesi Pudžu un citus.

Pētījums: Latvijas iedzīvotāju ieplānotākie ārvalstu galamērķi – Lietuva vai Igaunija

Kā biežāko nākamā ārvalstu atpūtas ceļojuma galamērķi 11% Latvijas iedzīvotāji aizvadītajā gadā minējuši tieši kaimiņvalstu zemes – Lietuvu vai Igauniju, liecina aktuālais “Latvia Tours Ceļojumu indekss”.

“Novatours” iepazīstina ar jaunu pakalpojumu: ceļojumi uz Lietuvu

Ņemot vērā Latvijā un pasaulē esošo situāciju tūrisma nozarē, tūroperators “Novatours” piedāvā jaunu pakalpojumu - atpūtu Lietuvā. Balstoties uz ilggadejo pieredzi un izpratni par klientu vajadzībām, vēlmēm un standartiem, kaimiņvalsts ceļojumu piedāvājumā iekļautas augstākās kvalitātes, pievilcīgākās un ātri reaģēt spējošās viesnīcas labākajos kūrortos, kas Latvijas viesus ir gatavas uzņemt un lutināt jau tuvākajā laikā.

Satiksme un ierobežojumi


Rīgas pagaidu administrācija pieprasīja skaidrojumu par iebrukušu ceļu Ģertrūdes ielā

Šodien, 5.jūnijā, Ģertrūdes ielā ielūstot bruģim, Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics pieprasīja skaidrojumu Satiksmes departamenta direktoram Vitālijam Reinbaham un Rīgas izpilddirektora pienākumu izpildītājai Ivetai Zalpēterei.

Šogad Zemgalē reģistrēts mazāk pārkāpumu par agresīvu braukšanu

Šī gada pirmajos piecos mēnešos Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) apkalpojamā teritorijā par agresīvu braukšanu kopā ir sastādīti 27 administratīvā pārkāpuma protokoli, kas, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgu laika posmu, ir par 8 protokoliem mazāk.

“Finnair” un “Lufthansa” atsāk lidojumus no lidostas “Rīga”

Papildus nacionālajai lidsabiedrībai “airBaltic” otrdien, 2.jūnijā, lidojumus no un uz lidostu “Rīga” atsāk arī Vācijas aviokompānija “Lufthansa” un Somijas gaisa pārvadātājs “Finnair”.

Slēgs satiksmi Tumes ielas posmā

Saistībā ar ielas seguma atjaunošanas darbiem no 3.jūnija līdz 12.jūnijam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Tumes ielā, posmā no Misas ielas līdz Mālu ielai.

Ierobežos satiksmi Satekles ielā un Elizabetes ielā

Saistībā ar rekonstrukcijas darbiem no 1. līdz 10. jūnijam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Satekles ielā, posmā (virzienā) no Dzirnavu ielas līdz Elizabetes ielai, Satekles ielas un Elizabetes ielas krustojumā un Elizabetes ielā, posmā no Satekles ielas līdz Ernesta Birznieka - Upīša ielai, darbus veicot pa posmiem.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums