Ziņas | Latvija


Rīga


Latvijā labākos piena produktus paziņos izstādē “Riga Food 2020”!

Kooperatīvā sabiedrība “Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība” (LPCS) sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 un biedrību “Latvijas Iepakojuma asociācija” izsludina un organizē Latvijā ražoto piena produktu konkursu, kā arī iepakojuma konkursu 2019./2020. gadā radītajiem piena produktiem. Konkursa uzvarētāji tiks apbalvoti 9. septembrī pārtikas izstādē “Riga Food 2020”.

Rīgas svētkos plašs pasākumu klāsts ģimenēm ar bērniem un aktīvās atpūtas cienītājiem

Rīgas svētkos būs plašs pasākumu klāsts ģimenēm ar bērniem un aktīvās atpūtas cienītājiem – aviācijas svētki, lielais pikniks Mežaparkā, pilsētas iepazīšanas spēles, interaktīvas un izklaidējošas norises Spīķeros, Vidzemes tirgū, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā un citviet, kā arī virkne sportisku aktivitāšu.

Aicina piedalīties aptaujā par pilsētas vasaras ielas projektu Tērbatas ielā

Rīgas pašvaldībā pirmo reizi ir īstenota pilsētas vasaras ielas ideja, uz vienu mēnesi – līdz 17. augustam - slēdzot transporta satiksmi Tērbatas ielā posmā no Elizabetes ielas līdz ieejai Vidzemes tirgū un atvēlot to gājējiem un riteņbraucējiem, ielu tirdzniecībai un dažādiem pasākumiem.

Amatos apstiprina vairāku Rīgas izglītības iestāžu direktorus

Ceturtdien, 6.augustā Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija amatos apstiprināja vairākus Rīgas izglītības iestāžu direktorus.

Šonedēļ Tērbatas ielā – prāta spēles, cirka rotaļas, diskusijas un izrādes bērniem

Arī šonedēļ Tērbatas ielā tiek svinēta vasara! Jau no ceturtdienas vakara eksperimentālā kārtā uz mēnesi tikai gājējiem atvēlētājā ielā un Vidzemes tirgū varēs izbaudīt dažādas aktivitātes. Rīgas pašvaldība aicina pasākumu apmeklētājus būt atbildīgiem un parūpēties par savu drošību – izmantot lietotni Apturi Covid, ievērot divu metru distanci un nedoties tajās vietās, kur veidojas īslaicīgi cilvēku sablīvējumi. Tāpat iedzīvotāji ir aicināti regulāri mazgāt rokas un izmantot pie saulessargiem izvietotos dezinfekcijas līdzekļus.

Ekonomika, finanses


J.Reirs:SPRK, mainot elektroenerģijas tarifu metodiku, nav novērtējis šā brīža riskus un ekonomisko situāciju

Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) iesniedzis apstiprināšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) jaunu elektroenerģijas pārvades sistēmas tarifu, kas izstrādāts atbilstoši SPRK šā gada jūnijā apstiprinātajai jaunajai metodikai. AST ir panākusi pakalpojuma sniegšanas izmaksu samazinājumu 1,5 miljonu eiro gadā jeb 2% apmērā. Tas paveikts, šogad īstenojot finanšu ministra virzīto reformu – no AS “Latvijas elektriskie tīkli” nododot Pārvades sistēmas operatora īpašumā elektropārvades līnijas, apakšstacijas un sadales punktus, kā arī ieviešot citus AST darbības efektivitātes paaugstināšanas plāna pasākumus.

SPRK apstiprina jaunu dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunu dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku. Metodikas izmaiņu mērķis ir sekmēt efektīvākas pakalpojuma izmaksas un tarifu stabilitāti.

FM: Jūlijā Latvijā atgriežas inflācija

Pēc divu mēnešu deflācijas jūlijā Latvijā atkal atsācies cenu pieaugums, un patēriņa cenas salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi ir palielinājušās par 0,5%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Inflācijas atjaunošanos nodrošinājis jūlija mēnesim netipiskais cenu pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, ko noteikusi gan energoresursu cenu dinamika pasaules tirgū, gan pārtikas cenu pieaugums, gan cenu kāpums pakalpojumiem pēc ārkārtējās situācijas ierobežojumu mazināšanās. Kopumā jūlija cenu dinamika apstiprina, ka pieprasījums ekonomikā visai strauji atjaunojas un tas atspoguļojies arī cenu pieaugumā par 0,2% mēneša laikā.

Fiskālās disciplīnas padome aicina sākt domāt par valsts parāda samazināšanu

Ņemot vērā, ka valsts atbalsta apjoms COVID-19 krīzes mazināšanai ir sasniedzis jau 9% no iekšzemes kopprodukta, Fiskālās disciplīnas padome (Padome) atkārtoti aicina valdību ierobežot jaunus ekonomikas stimulēšanas pasākumus un sākt domāt par pakāpenisku valsts parāda samazināšanu. To sestajā krīzes monitoringa ziņojumā par COVID-19 ietekmi uz valsts ekonomiku un fiskālo situāciju atzinusi Padome.

FM diskusijai valdībā iesniegusi informatīvo ziņojumu par nodokļu politikas attīstības virzieniem

Finanšu ministrija (FM) diskusijai valdībā iesniegusi informatīvo ziņojumu par nodokļu politikas attīstības virzieniem valsts sociālās un veselības apdrošināšanas ilgtspējas veicināšanai. Nodokļu sistēmas taisnīgums un vienkāršība ir būtisks nodokļu politikas mērķis. Vienlaikus pie atsevišķu pasākumu izstrādes un ieviešanas jāņem vērā pašlaik pastāvošās neskaidrības un riski, ko rada COVID-19 pandēmija un tās ietekme uz ekonomisko attīstību.

Novados


Jaunā Aizkraukles novada pašvaldību vadītāji pieprasa autoceļa P79 “Koknese-Ērgļi” atjaunošanu

Aizkraukles novada apvienojamās pašvaldības - Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru - vienojušās par atbalstu Kokneses novada domes iniciatīvai par Valsts reģionālā autoceļa P79 “Koknese – Ērgļi” atjaunošanu un kopīgā vēstule aicina to darīt steidzami. Minēto pašvaldību pārstāvji deleģējuši Kokneses novada domes priekšsēdētājam parakstīt vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Satiksmes ministrijai, Latvijas Pašvaldību savienībai un Zemgales Plānošana reģionam, ar aicinājumu steidzami noteikt šo ceļa posmu kā prioritāri atjaunojamo Aizkraukles novadā.

Daugavpilī atklāts pirmais suvenīru pašapkalpošanās automāts

25. jūnijā Daugavpilī, Rīgas un Mihoelsa ielas krustojumā, māksliniece Sanri (Sandra Poplavska-Rimicāne) kopā ar vīru Jāni Rimicānu atklāja Latvijā pirmo mākslas - suvenīru automātu “SANRI AAATR BOX”, kur varēs iegādāties oriģinālus vietējo mākslinieku un amatnieku rokām darinātus suvenīrus.

Noslēdzies skrējiens apkārt Latvijai „Gaismas ceļš”

Aizvadītajā nogalē Kolkā noslēdzās akcija „Gaismas ceļš”, kuras laikā 87 skrējēju vienības nepilnu piecu dienu laikā veica 1836 km garo ceļu pa pierobežu un izgaismoja Latviju, iededzot 87 simboliskus ugunskurus. Akcija “Gaismas ceļš” sākās 16. jūnijā Krāslavā, bet jau 20. jūnija pievakarē, ar svinīgu skrējēju vienību tikšanos, noslēdzās Kolkasragā.

“Pīlādzī” notiek ēkas energoefektivitātes un sociālo dzīvokļu izveides būvdarbi

Šī gada martā ir uzsākti būvdarbi Sociālo pakalpojumu centra “Pīlādzis” ēkā, kurā šobrīd vienlaicīgi notiek energoefektivitātes paaugstināšanas, ēkas pārbūves un sociālo dzīvokļu izveides būvdarbi. Darbu ietvaros paredzēta ēkas siltināšana, proti, ēkas fasādes, cokola, bēniņu siltināšana, logu un ārdurvju nomaiņa un pilna apkures sistēmas pārbūve, plakano vakuuma saules kolektoru uzstādīšana, kā arī ēkas iekšējie apdares darbi (sienu, grīdu, durvju nomaiņa, pacēlāja ierīkošana, 3. stāva telpu remonts sociālo dzīvokļu ierīkošanai), iekšējo tīklu pārbūve (ūdensapgāde, kanalizācija, elektroinstalācija, ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma).

No 1. līdz 7. jūnijam Daugavpils pilsēta svin savu 745. dzimšanas dienu.

Informāciju par aktivitātēm , kas norisināsies Daugavpilī brīvdienās.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Ārlietu ministrs: Latvija un Polija ir cieši reģionālie partneri un stratēģiskie partneri drošības jomā

2020. gada 11. augustā Rīgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Polijas ārlietu ministru Jaceku Čaputoviču (Jacek Czaputowicz), lai pārrunātu aktuālos divpusējās sadarbības jautājumus, tostarp Eiropas Savienības (ES) darbakārtību, kā arī starptautiskās un reģionālās drošības jautājumus. Polijas ārlietu ministrs uzturējās Latvijā, lai kopīgi ar Latvijas, Igaunijas un Somijas ārlietu ministriem atzīmētu Latvijas un Krievijas miera līguma parakstīšanas simto gadadienu.

Edgars Rinkēvičs pauž gandarījumu par Latvijas un Somijas ciešajām politiskajām attiecībām

2020. gada 11. augustā Rīgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Somijas ārlietu ministru Peku Hāvisto (Pekka Haavisto), lai kopīgi atzīmētu Latvijas un Krievijas miera līguma parakstīšanas simto gadadienu, kā arī pārrunātu Latvijas un Somijas divpusējās attiecības un aktuālos starptautisko attiecību jautājumus, tostarp situāciju Baltkrievijā.

Valsts prezidents 21. augustā Rīgas pilī pasniegs augstākos Latvijas valsts apbalvojumus

Par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanai 21. augustā plkst. 12.00 Rīgas pilī notiks svinīga ceremonija, kuras laikā Valsts prezidents Egils Levits 67 sabiedrības pārstāvjiem pasniegs augstākos Latvijas valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu. Ceremonija būs skatāma tiešraidē Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Rīgā atzīmē Latvijas – Krievijas miera līguma parakstīšanas simto gadadienu

2020. gada 11. augustā par godu Latvijas - Krievijas miera līguma parakstīšanas 100. gadskārtai, un atsaucoties ārlietu ministra Edgara Rinkēviča ielūgumam, Rīgā ierodas Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu), Polijas ārlietu ministrs Jaceks Čaputovičs (Jacek Czaputowicz) un Somijas ārlietu ministrs Peka Hāvisto (Pekka Haavisto).

Atis Lots atvadu vizītē pieņem Īrijas vēstnieku

2020. gada 10. augustā valsts sekretāra pienākumu izpildītājs Atis Lots tikās ar Īrijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Džimu Henesiju (Jim Hennessy), kurš Ārlietu ministrijā ieradās atvadu vizītē.

Sabiedrība, drošība


Aicina pieteikties dalībai Rīgas domes Konsultatīvajā padomē sabiedrības integrācijas jautājumos

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina konkursu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem dalībai Rīgas domes Konsultatīvajā padomē sabiedrības integrācijas jautājumos.

Mazina atsevišķus Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus

No 17. augusta, ievērojot piesardzību, pasākumos varēs pulcēties lielāks skaits cilvēku, kā arī sabiedriskās ēdināšanas vietas varēs atsākt strādāt līdz plkst. 2.00 naktī. Vienlaikus palielinās katra paša atbildība, izvērtējot riskus savai un tuvinieku veselībai.

Apstiprina jaunus pilnvarotos pārstāvjus uz Latvijas robežas

Otrdien, 11. augustā, Ministru kabinets apstiprināja jaunus pilnvarotos pārstāvjus uz Latvijas robežas. Lai īstenotu Latvijas Republikai paredzētās funkcijas, kas noteiktas saskaņā ar starptautiskajiem līgumiem, kuri noslēgti ar kaimiņvalstīm, konkrētos valsts robežas posmos no robežsargu vidus ieceļ Latvijas Republikas pilnvarotos robežas pārstāvjus un viņu vietniekus.

Latvijas pilsonībā uzņemtas 59 personas

Otrdien, 11. augustā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 59 personas, tajā skaitā 7 viņu nepilngadīgos bērnus.

Valmiera sadarbībā ar CSP publicējusi pilsētas apkaimju robežas

Atsaucoties Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aicinājumam, Valmieras pašvaldība ir noteikusi pilsētas teritoriālo dalījumu un ir otrā Latvijas pašvaldība aiz Rīgas, kas ir publicējusi apkaimju jeb iekšpilsētas teritoriju robežas. Pateicoties Valmieras pašvaldības iniciatīvai un sadarbībai ar CSP, iedzīvotāju statistika par valmieriešiem tagad pieejama arī pilsētas teritoriju līmenī*.

Izglītība, vebināri


Swedbank sāk izsniegt studiju un studējošā kredītus ar Altum garantiju

Swedbank noslēgusi sadarbības līgumu ar attīstības finanšu institūciju Altum par studiju un studējošā kredītu izsniegšanu 2020./2021.mācību gadam. Studenti jau no šodienas, 12.augusta, var pieteikties kredītiem Swedbank mājaslapā vai filiālē.

Var pieteikties iestājpārbaudījumam brīvajām vietām 10.klasē vairākās Rīgas skolās

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) informē, ka 2020.gada 17.augustā plkst.11.00. Rīgas 64.vidusskolā (sākumskolas telpās, Burtnieku ielā 34) tiks organizēts apvienotais kombinētais iestājpārbaudījums papildtermiņā brīvajām vietām 10.klasē Rīgas pašvaldības vispārējās vidējās izglītības iestādēs 2020./2021.mācību gadā.

Lemj par aizņēmumu no Valsts kases pašvaldības izglītības iestāžu energoefektivitātes uzlabošanai

Lai nodrošinātu kompleksu energoefektivitātes pasākumu īstenošanu siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai Rīgas izglītības iestādēs, ceturtdien, 6.augustā, pašvaldības pagaidu administrācija nolēma ņemt aizņēmumu no Valsts kases kopsummā līdz 5 832 000 eiro.

Jauniešus aicina pieteikties “Digitālo prasmju Bootcamp”

Sociālais uzņēmums Visas Iespējas (www.visasiespejas.lv) sadarbībā ar uzņēmumiem Tet, Zalaris un TVNET no 17. līdz 19. augustam organizē tiešsaistes apmācības “Digitālo prasmju Bootcamp”, uz kurām tiek aicināti pieteikties jaunieši no visas Latvijas vecumā no 16 gadiem. Apmācību mērķis ir uzlabot jauniešu darba prasmes, īpaši izceļot dažādas digitālās jomas, kā arī sagatavot jauniešus darba tirgum.

Aicinām izglītības iestāžu pārstāvjus piedalīties vebinārā par veselīgu iekštelpu vidi skolās

Ekonomikas ministrija un Valsts darba inspekcija 2020. gada 11. augustā aicina izglītības iestāžu pārstāvjus piedalīties vebinārā “Iekštelpu gaisa un telpu higiēnas kvalitātes nozīme veselīgas un drošas skolu vides nodrošināšanai”.

Darbs, karjera


Augstākās izglītības iestādes NVA filiālēs var pieteikties studentu iesaistei darbam sabiedrības labā

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina augstākās izglītības iestādes (universitātes, akadēmijas, augstskolas, koledžas, universitātes vai augstskolas aģentūras, ārvalstu augstskolas filiāles) pieteikties pasākuma “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība” īstenošanai un iesaistīt savus studentus vecumā no 18 līdz 29 gadiem (ieskaitot), kas ir ieguvuši bezdarbnieka statusu, akadēmiskajam un pētnieciskajam darbam.

Izmaiņas Meža likumā ļaus novērst problēmas ar dalīto īpašumu

Valdība otrdien, 11. augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus Meža likumā.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieka amatā apstiprināts Jānis Ābele

Šodien, 11. augustā, Ministru kabineta sēdē Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieka amatā apstiprināts Jānis Ābele.

Jauniešiem iespējas pilnveidot darba tirgū nepieciešamās prasmes

Jau rudenī jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ieguvuši vidējo izglītību, nemācās un nestrādā, būs papildu iespējas apgūt darba tirgū aktuālas prasmes. Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotajā Jauniešu garantijas projektā jaunieši varēs pilnveidot digitālās, uzņēmējdarbības un profesionālās ievirzes svešvalodu prasmes.

LOK un LPK izsludina kopīgu iepirkuma konkursu Tokijas Olimpisko un paralimpisko spēļu vienotam tērpam un ekipējumam

Lai nodrošinātu Latvijas Olimpiskās un paralimpiskās komandas vienotu vizuālo tēlu Tokijas Olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs nākamā gada vasarā, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) ir izsludinājusi kopīgu starptautisku iepirkuma konkursu sporta tērpu un ekipējuma ražotājiem. Pirmo reizi Latvijas vēsturē Olimpiskajai un paralimpiskajai komandai būs vienota vizuālā identitāte.

Ģimene, labklājība


Par pensiju indeksāciju 2020. gadā

Labklājības ministrija informē, ka 2020 gada 1. oktobrī notiks pensiju un atlīdzību indeksācija un tiks palielinātas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 454 eiro.

34% Latvijas iedzīvotāju pandēmijas laiks licis saprast, ka ikdienā var tērēt mazāk

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju pandēmijas laikā sapratuši, ka ikdienā iespējams dzīvot taupīgāk un aktīvāk būtu jāveido regulāri uzkrājumi, tikmēr puse iemācījušies biežāk mazgāt rokas un izvairīties no publiskām vietām, noskaidrots Luminor bankas veiktajā aptaujā par to, kādas atziņas cilvēki guvuši ārkārtas situācijas laikā.

Turpmāk pārtiku ar beigušos minimālo derīguma termiņu “Ieteicams līdz…” varēs ziedot arī gala patērētajam

Valdība otrdien, 11. augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos jaunos noteikumus prasībām pārtikas izplatīšanai pēc minimālā derīguma termiņa beigām.

Rīgā samazinājies trūcīgo un maznodrošināto personu skaits

Covid 19 radītās ārkārtējās situācijas laikā Rīgā bija nedaudz pieaudzis trūcīgo un maznodrošināto iedzīvotāju skaits, bet jūlijā tas samazinājies, liecina Rīgas domes Labklājības departamenta apkopotā informācija.

Čeku loterijas jūlija izlozes uzvarētājiem jāpiesakās VID līdz 8. septembrim; gada izlozē – līdz 23. augustam

Svētdien, 9. augustā, TV3 raidījumā “SuperBingo” tradicionāli tika paziņoti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkotās Čeku loterijas naudas balvu un papildu balvu laimētāji par jūlija mēnesi.

Veselība, skaistums


Plāno noteikt jaunus kritērijus, lai atvērtu aptiekas

Lai veicinātu racionālāku aptieku izvietojumu un cilvēkiem būtu pieejama kvalitatīva farmaceitiskā aprūpe, tai skaitā mazāk apdzīvotās vietās, Veselības ministrija ir pārskatījusi šobrīd pastāvošos aptieku izvietojuma ģeogrāfiskos un demogrāfiskos kritērijus. Izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos* nodoti izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē.

Sociālā rehabilitācija no apreibinošām vielām un procesiem atkarīgajiem būs pieejama ne tikai institūcijā, bet arī dzīve

11. augustā, valdības pieņemtie noteikumi "Kārtība, kādā no apreibinošām vielām un procesiem atkarīgas personas saņem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus" nosaka, ka turpmāk valsts finansētais sociālās rehabilitācijas pakalpojums pilngadīgajiem un bērniem, kuri atkarīgi no apreibinošām vielām un procesiem, būs pieejams ne tikai institūcijā, bet arī dzīvesvietā.

Iekšlietu ministrijas iestāžu darbinieki aktīvi piedalās Asins donoru dienā

Ceturtdien, 6. augustā plkst. 10.00 – 14.00 Iekšlietu ministrijā notika Asins donoru diena, kurā piedalījās Iekšlietu ministrijas un tās padotības iestāžu darbinieki. Neraugoties uz to, ka daudzi darbinieki atrodas atvaļinājumā un arī ņemot vērā šī brīža situāciju, uz Donoru dienu bija ieradušies 33 darbinieki, no kuriem 28 varēja ziedot asinis.

BODYART® treniņa un Gustava Klimta un Vinsenta van Goga multimediālo izstāžu apvienojums

14. augustā pulksten 8.00 Digital Art House norisināsies savā ziņā vienreizīgs sarīkojums - BODYART® rīts "When Art meets BODYART®”. „Ir pagājis gads kopš iepriekšējā sarīkojuma, kas apvienoja multimediālu izrādi un austrumniecisku BODYART® treniņu. Tas nozīmē, ka ir pienācis īstais laiks to atkārtot! Dalībnieki varēs ienirt ļoti īpašā gaisotnē, kas radīta ar nepārspējamu meistaru glezniecības, Austrumu meditatīvo vingrinājumu un nomierinošas mūzikas apvienojuma palīdzību.

Viesstrādniekiem, iebraucot Latvijā, veiks Covid-19 analīzes

Lai samazinātu Covid-19 izplatīšanās risku, no 1. augusta visām personām, kuras ieradīsies Latvijā veikt darba pienākumus no valstīm ar augstu saslimšanas rādītāju, tai skaitā kultūras jomas darbiniekiem, būs obligāti jāveic Covid-19 analīzes. To paredz šodien, 28. jūlijā, veiktie grozījumi Ministru kabineta noteikumos*.

Zemkopība


Lauksaimniekiem šogad vislielāko peļņu sola labā rapša raža

Latvijas reģionos augustā aktīvi novāc rapsi. Salīdzinot ar citām graudu kultūrām, augstās ražības un labvēlīgās tirgus situācijas dēļ Latvijas lauksaimniekiem šogad vislielāko ienesīgumu nodrošina tieši rapsis, liecina Latvijas graudu vairumtirdzniecības uzņēmuma “Agerona” apkopotā informācija. Kopumā pēdējo divu gadu laikā rapša sējumu platība Latvijā teju dubultojusies: no 74,1 tūkstošiem hektāru 2018. gadā līdz 127,8 tūkstošiem hektāru 2020.gadā, ko noteica labvēlīgie sējas apstākļi pērnā gada vasarā un siltā ziema.

Valsts atbalstu varēs saņemt arī Covid-19 ietekmētie lauksaimnieki cūkkopības sektorā

Valdība otrdien, 11. augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus kārtībā, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts atbalstu lauksaimniecībai, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi. Izmaiņas noteikumos noteic, ka valsts atbalstu varēs saņemt arī cūkkopības uzņēmumi, savukārt liellopu sektoram un lauksaimniecības uzņēmumiem tiek paredzēts papildu atbalsta periods.

Paplašināts pretendentu loks un atbalsta summa konsultāciju pakalpojuma izmantošanai lauksaimniecībā un mežsaimniecībā

Valdība otrdien, 11. augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtību konsultāciju pakalpojumu izmantošanas veicināšanas atbalstam lauksaimniecībā un mežsaimniecībā.

Latvijas Zemes fonds piecos gados lauksaimniekiem iznomājis 800 īpašumus vairāk nekā 16 000 ha platībā

Pirms pieciem gadiem, 2015. gada 1. jūlijā, darbību sāka Latvijas Zemes fonds (LZF), kas izveidots, lai valstiskā līmenī veicinātu lauksaimniecības zemes resursu aizsardzību un pieejamību, racionālu, efektīvu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) platību saglabāšanu lauksaimnieciskās ražošanas vajadzībām mūsdienās un nākamajām paaudzēm.

Kreditēšanas programmā 8 gadu laikā lauksaimnieki iegādājušies 42 tūkstošus ha zemes 94 miljonu eiro vērtībā

Lauksaimnieki jau astoņus gadus aktīvi izmanto zemes iegādes kreditēšanas programmas piedāvāto iespēju ar pazeminātiem aizdevuma procentiem iegādāties ražošanai lauksaimniecībā izmantojamo zemi.

Kriminālziņas, negadījumi


Valsts policija Kuldīgā atsavina narkotiskās vielas

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa amatpersonas vienā dienā divās dažādās pilsētas vietās atrada un izņēma vairākas narkotiskās un psihotropās vielas.

Valsts policija pabeidza izmeklēšanu lietā par zemes piesārņošanu Zemgales reģionā

Šī gada augusta sākumā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu un nodeva Specializētajai vairāku nozaru prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai krimināllietu par 26 zemes gabalu piesārņošanu Zemgales reģionā ar bīstamām vai citām kaitīgām vielām.

Priekules un Grobiņas novados no piecām tirdzniecības vietām pārkāpumi konstatēti divās

6.augustā , Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas apsekoja vairākas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos, enerģijas dzērienus un tabakas izstrādājumus nepilngadīgajām personām.

Kravas konteinerā dārza mēbeļu vietā konstatē 10 miljonus kontrabandas cigarešu

Šī gada 4.augustā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas kāda konteinera kravā, kurā saskaņā ar pavaddokumentiem bija jābūt dārza mēbelēm, konstatēja 10 miljonus kontrabandas cigarešu.

Ventspils iecirknī šogad reģistrētas jau 63 zādzības no privātmājām

Analizējot situāciju par šā gada septiņiem mēnešiem, proti, laika posmu no šā gada 1. janvāra līdz 31. jūlijam redzams, ka Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī reģistrētas 63 zādzības no privātmājām. 37 gadījumos zādzības konstatētas Ventspils pilsētā, savukārt 26 gadījumos – Ventspils novadā.

Atpūta


Sēņotāju stāstu dienas Mores pagasta „Kalna Vaizuļos”

Siguldas novada, Mores pagasta „Kalna Vaizuļos” 15. augustā plkst. 10.00 un 16.00; 16. augustā plkst. 10.00 un 16.00 sēņotāji ar prasmēm stāstīt un klausīties, kā arī stāstnieki un klausītāji ar interesi par sēņošanu aicināti piedalīties Sēņotāju stāstu dienās.

Foto-orientēšanās spēlei “Pa Hekeļa pēdām” Daugavpils cietoksnī

2020. gada 22. augustā Daugavpils cietoksnī tiks atzīmēta cietokšņa plāna apstiprināšanas 210. gadadiena. Pasākuma ietvaros tiks organizēta foto-orientēšanās spēle “Pa Hekeļa pēdām” pa Daugavpils cietoksni.

“Tiekamies Tukumā” koncertos, gaisa balonu festivālā Kandavā un Šlokenbekas muižas svētkos!

Šajā nedēļas nogalē Tukuma pusē turpinās “Tiekamies Tukumā” vasaras notikumu cikls, kura ietvaros šoreiz tiek piedāvāti divi burvīgi koncerti un brīvdabas kino, kā arī motosporta pasākums asāku sajūtu cienītājiem. Vēl aicinām svinēt vasaru gaisa balonu un grilēšanas festivālā Kandavā, Muižas svētkos Šlokenbekā, kā arī atzīmēt Māras dienu latviskās tradīcijās Pastariņa muzejā.

Improvizēta piknika laikā izmēģinās atjaunotās Mežaparka Lielās estrādes akustiku

Sestdien, 15. augustā, no plkst.14.00 līdz 20.00 Mežaparka Lielajā estrādē Rīgas svētku ietvaros notiks improvizēts pikniks, kura laikā iedzīvotājiem būs iespēja pārliecināties par jaunās estrādes akustiku.

Rudens vēstneses – gladiolas – izstādē Dabas muzejā

No 12. līdz 16. augustam Latvijas Dabas muzejā norisināsies izstāde „Gladiolas 2020”. Tajā būs apskatāmas vairāk nekā 100 ziedu šķirnes un to hibrīdi visās varavīksnes krāsās, kurus apmeklētāju vērtējumam sniegs Latvijas gladiolu selekcionāri un audzētāji.

Satiksme un ierobežojumi


Liepājas tehniskās apskates stacijā nodrošinās “Rally Liepāja” sacīkšu auto pārbaudes

Piektdien, 14. augustā nestrādās Liepājas tehniskās apskates stacija, kas nodrošinās Eiropas rallija čempionāta posma “Rally Liepāja” sacīkšu auto tehnisko komisiju. Pateicoties iepriekšējo gadu profesionālai un sekmīgai sadarbībai, CSDD jau astoto reizi nodrošinās “Rally Liepāja” sacīkšu auto pārbaudes.

Turpinās Rīgas ielu remontdarbi; A.Čaka ielā veikti apmēram 20% no plānotā darbu apjoma

Galvaspilsētā aktīvi turpinās plānotie ielu remontdarbi. Līdz jaunajam mācību gada sākumam plānots pabeigt Sporta ielas seguma atjaunošanu un pabeigt Krasta ielas veloceļa izbūvi.

Ierobežos satiksmi Maskavas ielas posmā

Saistībā ar ceļa seguma atjaunošanu no 17.augusta plkst. 8.00 līdz 22.augusta plkst. 23.59 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Maskavas ielā, posmā no Centrāltirgus ielas līdz Turgeņeva ielai, darbus veicot pa posmiem.

Rīgas svētku laikā sabiedriskais transports nebūs par brīvu

Rīgas svētku laikā, no 14.augusta līdz 16.augustam, Rīgas sabiedriskais transports nebūs bez maksas, bet kursēs pēc brīvdienu grafika, tā ceturtdien, 6.augustā, lēma Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija.

Pasākuma laikā varēs novietot automašīnas Brīvības gatvē

Saistībā ar pasākuma “Festivāls Laivā” norisi no 7.augusta līdz 10.augustam tiks atļauts novietot transportlīdzekļus uz Brīvības gatves brauktuves nomales, posmā un virzienā no tilta pār Juglas kanālu līdz Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam, un Brīvības gatvē, posmā un virzienā no Berģu ielas līdz tiltam pār Juglas kanālu.

Pasākuma organizētājam uzdots nodrošināt ceļa zīmju izvietošanu.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums