Ziņas | Latvija


Rīga


Aicina pieteikties vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļus Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām

Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisija informē, ka no 25. februāra līdz 6. martam notiek Rīgas vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļu kandidātu pieteikumu pieņemšana Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, kuras paredzētas šā gada 25. aprīlī.

Otro gadu pēc kārtas izsludināts Rīgas pilsētas līdzdalīgās budžetēšanas projektu īstenošanas konkurss

Lai veicinātu apkaimju attīstību Rīgā, jau otro gadu pēc kārtas Rīgas dome izsludina “Rīgas pilsētas līdzdalīgās budžetēšanas projektu īstenošanas konkursu”.

Saskaņā ar 13.02.2020. Saeimas pieņemto Rīgas domes atlaišanas likumu no 25.02.2020. pilsētas pašvaldībā....

Saskaņā ar 13.02.2020. Saeimas pieņemto Rīgas domes atlaišanas likumu no 25.02.2020. pilsētas pašvaldībā ir iecelta pagaidu administrācija

Paziņojums

Saskaņā ar 13.02.2020. Saeimas pieņemto Rīgas domes atlaišanas likumu no 25.02.2020. pilsētas pašvaldībā ir iecelta pagaidu administrācija.

Administrācijas vadītājs ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics,

Izsludināti vairāki projektu konkursi kultūras un sporta jomās

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina pieteikties projektu konkursos izglītības un sporta jomās.

Viena no Rīgas koka namu kolekcijas pērlēm šogad piedzīvos renovāciju

Grīziņkalna apkaimē – Valmieras ielā 47, sākti ievērojamā arhitekta Konstantīna Pēkšēna projektētā divstāvu dzīvojamā nama renovācijas darbi. Ieguldot pus miljonu eiro, nekustamo īpašumu attīstītājs SIA „Rent MGMT” ēkai atgriezīs tās sākotnējo koka apdares veidolu. Plānots, ka turpmāk šī būs viena no retajām autentiskajām koka ēkām Rīgas vēsturiskajā centrā, kas uzņems pilsētas viesus, ļaujot iepazīt apkārtnes bagātīgo kultūras mantojumu.

Ekonomika, finanses


Kāpēc atkritumu izvešana Rīgā var kļūt nevis par nozares balstu un Satiksmes ministrijas “vali”, bet “Pigmeja žigulīti”

Pagājušonedēļ medijos izskanēja divas it kā nesaistītas ziņas. Satiksmes ministrija paziņoja par klimatneitrālas ekonomikas veicināšanu transporta sektorā; lai tas notiktu iedzīvotājiem iespējami draudzīgā veidā, siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanu transporta sektorā iecerēts balstīt uz "trīs transporta vaļiem" – sabiedriskā transporta tīkla, mikromobilitātes un videi draudzīgāka autoparka attīstību1. Cita starpā Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs un Saeimas deputāts Jānis Butāns piebilst: "Mūsu mērķis ir radīt atbilstošus apstākļus, kas veicinātu iedzīvotāju paradumu maiņu un arī atstātu pozitīvu ietekmi uz tādiem aspektiem, kā tīrāks gaiss pilsētās un labāka veselība iedzīvotājiem. Tādā veidā "trīs transporta vaļi" rada nosacījumus iedzīvotāju paradumu maiņai.”

Eksperti diskutēs par mikronodokļu režīmu izmaiņām un lielāku finansējumu veselības aprūpei un sociālajam ....

Eksperti diskutēs par mikronodokļu režīmu izmaiņām un lielāku finansējumu veselības aprūpei un sociālajam nodrošinājumam

Ceturtdien, 27. februārī, notiks konference “Darba spēka (mikro) nodokļa režīmi - kā mainīsim?”. Konferencē eksperti diskutēs par izmaiņām dažādos mikronodokļu režīmos un iespējām reformas rezultātā visiem strādājošajiem nodrošināt sociālās garantijas un veselības aprūpi, vienlaikus saglabājot ekonomikas konkurētspēju.

Pērn no kopumā 71 miljona pasta sūtījumu SPRK saņemtas 12 sūdzības

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir apkopojusi informāciju par saņemtajām sūdzībām pasta nozarē 2020. gadā. Lai gan kopējais saņemto un nosūtīto pasta sūtījumu skaits pasta nozarē sasniedzis 71 miljonu, SPRK saņemtas tikai 12 sūdzības. Tas ir par 45% jeb 10 sūdzībām mazāk salīdzinājumā ar 2018. gadu.

Rosina izmaiņas nacionālajā standartizācijas sistēmā

Ministru kabineta sēdē š.g. 25. februārī apstiprināti grozījumi Standartizācijas likumā, kas nacionālajā standartizācijas sistēmā ieviesīs vairākas izmaiņas - ieviesīs standartizācijas pieprasījumu sistēmu, kas noteiks centralizētu modeli standartu izstrādei un tulkošanai nacionālajā līmenī, un veicinās piemērojamo standartu izmantošanu tehnisko prasību noteikšanā. Grozījumi likumā vēl jāpieņem Saeimai.

Nodokļu politika līdz šā gada jūnijam būs viena no svarīgākajām LTRK aktualitātēm

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Zemgales biznesa kluba ietvaros, kas notika pagājušajā nedēļā Dobelē, uzņēmēji diskutēja par daudziem būtiskiem jautājumiem, tostarp par nepieciešamību mazināt darbaspēka izmaksas, nodokļu ieņēmumu nepārdomātās tērēšanas no valsts un pašvaldību puses un citām aktualitātēm. Diskusiju ietvaros tika secināts, ka šā brīža nodokļu politika neveicina Latvijas uzņēmumu konkurētspēju, tostarp traucē Latvijas valsts tautsaimniecības izaugsmei.

Novados


Aicina apmeklēt ekspertu diskusiju „Vai 4. varai pieder vara?”

Pēdējos gados Latvijas mediji izgaismojuši vairākas plaša mēroga krāpšanas shēmas, korupciju gadījumus un amatpersonu pārkāpumus, tomēr lielā daļā gadījumu atklātās problēmas nav radušas risinājumus. Rodas pamatots jautājums, vai ceturtās varas atklātās un atspoguļotās nelikumības un pārkāpumi patiešām tiek novērsti? Vai mediju pārstāvji seko dažādo atklājumu tālākai attīstībai un vai viņiem tas vispār ir jādara? Lai skaidrotu mediju patieso ietekmi sabiedrībā un valstī notiekošajos procesos un atbildētu uz jautājumu – vai medijiem pieder reāla vai abstrakta vara, 18. februārī plkst. 13.00 Biznesa augstskolā Turība norisināsies mediju un komunikācijas ekspertu diskusija „Vai 4. varai pieder vara?”.

Ik mēnesi vidēji ap 7000 lietotāju elektrību saņem pēdējās garantētās piegādes ietvaros. Kā rīkoties?

Saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) datiem pēdējo divu gadu laikā ik mēnesi vidēji ap 7000 lietotāju elektrību saņem pēdējās garantētās piegādes (PGP) ietvaros. SPRK vērš lietotāju uzmanību – PGP ir drošības mehānisms kā pagaidu risinājums, līdz jauna pakalpojuma sniedzēja izvēlei. Tas arī maksā dārgāk.

1. jūlijā - Velomūzikas koncerts Malnavas šmakovkas muzejā25. jūnijā no Kūku dzelzceļa stacijas startēs "Velomūzika 2019". Jau devīto reizi mūziķi, aktieri un līdzbraucēji mīs pedāļus un mainīs mūziku pret naktsmājām. Šogad Velomūzika izvēlējusies savus ceļus un takas meklēt Latgalē.

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Edgars Rinkēvičs: Cilvēktiesību situācija prettiesiski anektētajā Krimā nav uzlabojusies

2020. gada 24. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Ženēvā piedalījās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ministru paneļdiskusijā, kas bija veltīta cilvēktiesību situācijai Krimā.

Ārlietu ministrs: Visām dalībvalstīm jāsniedz politisks un praktisks atbalsts ANO Cilvēktiesību padomei

2020. gada 24. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Ženēvā uzrunāja Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Cilvēktiesību padomes augstā līmeņa segmenta dalībniekus. Savā uzrunā ministrs pauda Latvijas atbalstu ANO augstā cilvēktiesību komisāra darbam.

Ārlietu ministrs: Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomiskās sadarbības partneris Latvijai

2020. gada 21. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Rīgā tikās ar Vācijas federālo ekonomikas ministru Pēteru Altmeieru, lai pārrunātu Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības, tostarp politisko dialogu un ekonomisko sadarbību, kā arī jautājumus, kas skar Eiropas Savienību (ES). P. Altmeiers iepazīstināja Latviju ar Vācijas prezidentūras prioritātēm ES Padomes laikā.

Ārlietu ministrs: Melnkalnes dalība NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā ir nozīmīgs ieguldījums Baltijas..

Ārlietu ministrs: Melnkalnes dalība NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā ir nozīmīgs ieguldījums Baltijas reģiona drošības stiprināšanā

2020. gada 21. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Rīgā tikās ar Melnkalnes ārlietu ministru Srdžanu Darmanoviču (Srdjan Darmanović), kurš Latvijā uzturējās darba vizītē. Ministri pārrunāja divpusējās sadarbības jautājumus, reģiona drošības aktualitātes, kā arī apmainījās viedokļiem par notikumiem Rietumbalkānu reģionā.

Valsts prezidents: Latvijā kā demokrātiskā valstī stiprinām sabiedrības integrāciju un cieņu pret dažādu tautību...

Valsts prezidents: Latvijā kā demokrātiskā valstī stiprinām sabiedrības integrāciju un cieņu pret dažādu tautību kultūrām

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Venēcijas komisijas darba grupas pārstāvjiem, apspriežoties par izglītības reformas jautājumiem Latvijā. Valsts prezidents informēja komisiju, ka Latvijā šobrīd tiek ieviestas divas izglītības reformas – viena vērsta uz integrētas sabiedrības veidošanu, otra – uz mācību metodoloģijas modernizēšanu.

Dzīve, sabiedrība


Izstāde-akcija-loterija „GADA NEDARBS – 2019”. Nolikums.

Jau septīto gadu, joku mēnesī, aprīlī Bulduru Izstāžu nams kopā ar biedrību RAD-DAR aicina autorus dzīt jokus, radīt jaunus NeDarbus un atrādīt savus iepriekšējā gadā (gados) tapušos NeDarbus gadskārtējā izstādē-akcijā-loterijā „GADA NEDARBS – 2019”. Pirmajā izstādē, 2014. gadā, autori par piedalīšanos saņēma „Žagarus”, 2015. gadā autori publiski tik apmācīti „Spraust dakšas”, 2016. gadā autori „Saņēma sukas” un arī sertifikātu par suku saņemšanu. 2017. gadā visiem dalībniekiem bija iespēja „Turēties rāmjos”. Bet 2018. gads bija no tiesas devīgs, jo visi NeDarba izstādes akcijas-loterijas autori tika pie „Lielākajām aplokšņu algām Latvijā”, ko apliecināja ar savu parakstu. 2019. gadā autoriem tika dota iespēja „Iet pupās”.

Trīs ieteikumi kā taupīt pilsētā

Transports, izdevumi pārtikai un mājsaimniecības precēm, komunālie un īres maksājumi – tās ir dažas izmaksu kategorijas, kuras pilsētniekiem sagādā lielākās rūpes un tēriņus. Kā lai atļaujas ceļojumus, izklaidi un veidot iekrājumus? Arī dzīvojot pilsētā, ir iespējams tērēt pārdomāti, lai nauda paliktu savu sapņu un mērķu īstenošanai. “Maxima Latvija” sākusi kustību “Taupīt ir stilīgi”, aicinot ikvienu sekot līdzi savām finansēm un izvēlēties izdevīgākos piedāvājumus. Veikalu tīkls “Maxima Latvija”, auto koplietošanas uzņēmums “CityBee” un kopstrādes vietas uzņēmums “People Work” apskata jaunākās pilsētnieku dzīves tendences un populārākos produktus un pakalpojumus, par kuriem var tērēt mazāk.

78% Latvijas iedzīvotāju atliek mobilo ierīču operētājsistēmu atjauninājumus

Regulāra mobilo ierīču operētājsistēmu atjaunināšana pasargā tās no kiberriskiem, piemēram, viedtālruņa uzlaušanas, tomēr, kā liecina mobilo sakaru operatora BITE un pētījuma aģentūras “Norstat” veiktās aptaujas dati*, 78% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atliek mobilo ierīču operētājsistēmu atjaunināšanu. Visbiežāk cilvēki tā rīkojas, jo nevēlas palikt uz kādu laiku bez sakariem vai arī ierīces akumulatora līmenis ir ļoti zems. Vēl jo vairāk - 5% no aptaujātajiem atjauninājumus neinstalē vispār.

Valsts policija, reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām, pastiprināti uzrauga ceļa posmu pie Vārves

No pagājušā gada uz Ventspils – Kuldīgas šosejas notiek remontdarbi un šī iemesla dēļ vairāki ceļa posmi tika regulēti ar luksoforiem. Pēdējā laikā par notiekošajiem pārkāpumiem ceļa posmā, pie apdzīvotas vietas “Vārve” Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē ir saņemtas iedzīvotāju sūdzības.

Labklājības ministre Ramona Petraviča pieprasījusi informāciju no pašvaldībām par klātienē veiktajām pārbaudēm ....

Labklājības ministre Ramona Petraviča pieprasījusi informāciju no pašvaldībām par klātienē veiktajām pārbaudēm sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās pagājušajā gadā

Ņemot vērā to, ka Labklājības ministrija (LM) regulāri saņem iedzīvotāju sūdzības par pašvaldību sniegto sociālo pakalpojumu nepietiekamo kvalitāti, labklājības ministre Ramona Petraviča vērsusies pie Latvijas pašvaldību vadītājiem ar informācijas pieprasījumu par klātienē veiktajām pārbaudēm sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās pagājušajā gadā.

Izglītība, zinātne


Rīgas skolu pedagogi forumā RTU iepazīs tehnoloģiju izglītības aspektus

2020. gada 25. februārī – Ceturtdien, 27. februārī, Rīgas Tehniskajā universitātē, Āzenes ielā 12, Rīgas skolu pedagogi Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā «Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai» tiksies forumā «Tehnoloģijas vakar, šodien, rītdien. Quo vadis?».

Starptautiskajā akadēmiskajā konferencē “Nāves pieredzes” piedalīsies pētnieki no 6 valstīm

No 20. līdz 21. martam Latvijas Universitātē norisināsies pirmā nāves tematikai veltītā akadēmiskā konference Latvijā “Nāves pieredzes”. Sešpadsmit pētnieki no Lielbritānijas, Somijas, Nīderlandes, Japānas, Igaunijas un Latvijas pētnieki divu dienu garumā savos referātos aicinās iepazīt nāves tematiku kā mūsdienu kontekstā, tā vēsturiskos atspoguļojumos. Konferenci interesenti var apmeklēt bez maksas iepriekš piesakoties.

Rīgas skolu pedagogi tiksies kompetenču izglītībai veltītā forumā

Ceturtdien, 27. februārī, Rīgas Tehniskās universitātes telpās (Āzenes iela 12), Rīgas skolu pedagogi ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros tiksies forumā “Tehnoloģijas vakar, šodien, rītdien. Quo vadis?”.

Latvija iesniedz pieteikumu dalībai CERN

2020. gada 24. februārī – Latvijas zinātniekiem jau tuvākajos gados varētu pavērties jaunas iespējas pētniecībā, jo pirmdien, 24. februārī, Latvija Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) iesniedza Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto pieteikumu, apliecinot valsts vēlmi pievienoties CERN asociētās dalībvalsts statusā. Latvijas pieteikumu CERN vadībai nodeva ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Līdzsvara platforma bērniem, uzkoda no cūku pupām, atkritumu šķirošanas automāts, amfībija: ....

Līdzsvara platforma bērniem, uzkoda no cūku pupām, atkritumu šķirošanas automāts, amfībija: Creative Business Cup 2020 nacionālie finālisti

Cīņu par uzvaru start-up uzņēmumu konkurencē turpina 8 jaunie un radošie uzņēmumi. Nacionālais fināls norisināsies 2.martā. Šogad starptautiskā konkursa Creative Business Cup 2020 (CBC) nacionālajai atlasei pieteiktās idejas ir dažādas – no tehniskiem risinājumiem līdz dizaina produktiem. Attīstošas koka rotaļlietas, gaisa attīrīšanas un klimata uzlabošanas sistēma, amfībija, kas aprīkota ar elektromotoriem, līdzsvara platformas bērnu mācību procesa uzlabošanai un ne tikai.

Darbs, karjera


Ilgstošie bezdarbnieki aicināti pieteikties sabiedriskajiem darbiem

Kopš 2015. gada Rīgas pašvaldība sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru sniedz iespēju ilgstošajiem bezdarbniekiem strādāt algotos pagaidu sabiedriskajos darbos. Šogad Rīgas pašvaldība ilgstošo bezdarbnieku nodarbināšanai izveidojusi 110 pagaidu darba vietas sešās iestādēs, nodrošinot pamatā teritorijas sakopšanas un labiekārtošanas darbus.

48% vadītāju par galveno kritēriju biznesa vadības programmas izvēlē uzskata ērtību un lietojamību

Ērtība un lietojamība ir galvenais kritērijs, uzņēmumu vadītājiem izvēloties grāmatvedības programmu. To par svarīgāko atzīst gandrīz puse aptaujāto, kamēr programmas iegādes cena, ieviešanas, uzturēšanas un apkalpošanas izmaksas ir svarīgas tikai katram desmitajam uzņēmuma vadītajam.

Zemgales reģionā likumsargiem ir izveidojusies laba sadarība ar izglītības iestādēm

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde (VP ZRP) sadarbībā ar izglītības iestādēm, VP ZRP Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbiniekiem un Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Kinoloģijas nodaļas kinologu un dienesta suni kopš 2019./2020. mācību gada sākuma līdz šim brīdim ir veikusi pārbaudes 28 izglītības iestādēs.

Sievietes Latvijas biznesā: no maziem uzņēmumiem līdz līderiem

Sievietes Latvijas uzņēmumu īpašnieku un vadītāju vidū aizvien ir mazākumā, taču, salīdzinot ar pārējām Eiropas valstīm, Latvija ierindojas pirmajā desmitniekā.

NVA piedāvā jaunu pakalpojumu – EURES speciālistu konsultācijas tiešsaistē

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvā jaunu pakalpojumu – Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES speciālistu konsultācijas tiešsaistē. Pakalpojums jebkuram interesentam Latvijā un jebkurā citā pasaules valstī ir pieejams katru piektdienu no plkst. 13.00 līdz plkst. 15.00 Eiropas darba mobilitātes portāla (www.eures.europa.eu) tērzēšanas rīkā “CHAT with EURES LV”: http://ejuz.lv/6c2s

Ģimene, labklājība


Rīgā plānots par 100 eiro palielināt pabalstu jaundzimušo bērnu vecākiem

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja ceturtdien, 13. februārī, atbalstīja pabalsta palielināšanu jaundzimušo bērnu vecākiem no pašreizējiem 150 eiro līdz 250 eiro par katru bērnu.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 informēs par čata pakalpojuma ieviešanu

Piektdien, 14. februārī, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI) Ventspils ielā 53, plkst. 10 notiks preses konference par jaunu pakalpojumu bērniem un pusaudžiem, kas nonākuši krīzes situācijā – tiešsaistes konsultāciju jeb čatu ar bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 psihologiem.

3 iemesli, kādēļ ir muļķīgi vainot kibermobinga upuri

Ņemot vērā to, ka šonedēļ Latvijā tiek atzīmēta Drošāka interneta diena, mobilo sakaru operators BITE iniciatīvas “Iekod pirkstā!” ietvaros ir apkopojis trīs galvenos iemeslus, lai atgādinātu, kādēļ kibermobinga jeb emocionālās pazemošanas internetā gadījumā ir muļķīgi vainot upuri un, kādēļ agresora uzvedības pieņemšana un normalizēšana nav pieļaujama.

Omniva pētījums: 98 % bērnu brīvo laiku ik dienas pavada pie ekrāniem

Omniva 2020. gada janvārī veiktais pētījums liecina, ka dažādas ierīces (TV, dators, viedtālrunis) ik dienas lieto līdz pat 98 % bērnu vecumā no 3-11 gadiem, turklāt gandrīz puse (49 %) pie ekrāniem pavada 1-3 stundas dienā, 29 % - vairāk nekā 3 stundas dienā, bet 20 % šai nodarbei atvēl mazāk par 1 stundu dienā.

Bērnu mākslas darbnīcu programma “Ziemeļblāzmas Mākslas stundas”. Pirmā nodarbība “Autors ir kolektīvs” 15. februārī

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” 15. februārī plkst. 11.00 uzsāk jaunu, laikmetīgajai mākslai veltītu un īpaši bērniem veidotu radošo nodarbību ciklu “Ziemeļblāzmas mākslas stundas”, kas, dalīts 10 epizodēs, turpināsies visu 2020. gadu.

Veselība, skaistums


Ekspertu ieteikumi sirds veselībai un ārstēšanai

Sirds un asinsvadu slimības joprojām ir viens no galvenajiem saslimstības un mirstības iemesliem Latvijā un pasaulē. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, Latvijā 2018. gadā sirds un asinsvadu slimības bija biežākais nāves iemesls. No tām lielāko daļu veido primāra arteriāla hipertensija, bet trešdaļu – koronāra sirds slimība. Mirstības rādītāji sirds un asinsvadu slimību dēļ Latvijā kopumā ir augstāki nekā vidēji Eiropas Savienībā. Par sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem, profilaksi un ārstēšanu konsultē BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Capital Clinic Riga kardioloģe, ehokardiogrāfijas speciāliste Dr. Kristīne Spalva un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Kā ar uzturu uzņemt tik nepieciešamo C vitamīnu?

C vitamīnam dažādos avotos tiek piedēvētas teju vai brīnumspējas cīņā ar vīrusiem un dažādām saslimšanām, tāpēc uzturzinātnes speciāliste Dzintra Kokta kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI apkopojusi galvenos faktus par C vitamīnu un padomus, kā šo būtisko vielu veiksmīgāk uzņemt ar savu ikdienas uzturu, lai imunitātes stiprināšanu var apvienot ar garšīgu ēdienu un nevajadzētu lietot farmācijas preparātus.

Dzimtās valodas dienā apbalvoti konkursa „Izstāsti man savu sapni" uzvarētāji

Dzimtās valodas dienā noslēdzies Latviešu valodas aģentūras rīkotais skolēnu radošo darbu konkurss „Izstāsti man savu sapni”. 72 uzvarētāji tika sveikti 21. februārī Rīgas Latviešu biedrības namā.

Biedrība “Taureņa efekts” kļuvusi par pirmo labdarības organizāciju Latvijā, kas pieņem ziedojumus bartereiro formā

Biedrība “Taureņa efekts” kļuvusi par pirmo labdarības organizāciju Latvijā, kas ziedojumus pieņem arī alternatīvā formātā: turpmāk ziedotājiem būs iespēja atbalstīt biedrību arī bartereiro veidā. “Mēs pastāvīgi paplašinām iespējas veikt ziedojumus. Tagad mūsu biedrība ir kļuvusi arī par ABSI, lielākās FinTech tirdzniecības platformas Ziemeļeiropā, tirdzniecības platformas dalībnieku, un var pieņemt ziedojumus bartereiro veidā,” saka Olga Kazaka, “Taureņa efekts” līdzdibinātāja.

Gavēņa laiks ir klāt! No kā un kāpēc atteikties?

Šogad 26. februāris ir gavēņa sākuma diena, kurā daudzi plāno ieviest kādas izmaiņas savā ikdienā – uzturā, ieradumos, uzvedībā. Gavēņa laiku mēdz izmantot dažādiem mērķiem – garīgai pieredzei, sevis pilnveidošanās nolūkos, organisma attīrīšanai un sakārtošanai, rakstura rūdīšanai, neveselīgu ieradumu atmešanai un daudz kam citam. Ieteikumos par veselīgu un noderīgu gavēņa laiku daļās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Zemkopība


Valdība piešķir ikgadējo atbalstu lauksaimniekiem 8,7 miljonu eiro apjomā konkurētspējas nodrošināšanai

Otrdien, 25. februārī, akceptējot Zemkopības ministrijas sagatavoto priekšlikumu, valdība atbalstīja 8,72 miljonu eiro atbalsta finansējuma piešķiršanu lauksaimniekiem lopkopības un augkopības attīstībai, starptautiskai un savstarpējai sadarbībai, tirgus veicināšanai, dalībai nacionālās pārtikas kvalitātes shēmās un iepriekšējā gadā sākto atbalsta pasākumu izpildes finansēšanai.

Valdība piešķir atbalstu lopkopības nozares attīstībai 16 miljonu eiro apmērā

Otrdien, 25. februārī, valdība, atbalstot Zemkopības ministrijas iniciatīvu, piešķīra 16 miljonus eiro valsts atbalstu vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai.

Laiks laukiem! Ko Eiropa dara kaimiņmājā?

27.februārī Preiļu rajona partnerības darbības teritorijā varēs iepazīsties un izzināt vairākas vietējas iniciatīvas, kas radītas vai pilnveidotas ar Eiropas Savienības atbalstu. Aicinām ikvienu, kam ir iespēja pievienoties tikšanās Līvānu novadā, lai iepazītu interesantus stāstus par kaimiņu paveikto un uzzinātu vairāk par Eiropas investīciju radītajiem rezultātiem. Klātesošie dzirdēs pieredzes stāstus par lielām lietām mazās vietās, iesaistīsies vērtīgās sarunās par to, kā iedzīvotāju vajadzības mijiedarbojas ar Eiropas Savienības sniegtajām iespējām. Sanākušos palutināsim ar uzkodām un dzērieniem.

Vitenbergs: Kūdras nozares liktenis ir atkarīgs no ierēdņu spējas pārliecināt Eiropas Komisiju par izpildītu mājas darbu

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Jānis Vitenbergs informē, ka pretēji Eiropas Komisijas viedoklim komisija šodien sēdē spērusi būtisku soli kūdras nozares tālākai pastāvēšanai Latvijā un uzdevusi atbildīgajai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai izstrādāt kūdras ieguves un apsaimniekošanas stratēģiju.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards konferencē Polijā diskutēs ar ES dalībvalstu ministriem un lauksaimniecības ...

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards konferencē Polijā diskutēs ar ES dalībvalstu ministriem un lauksaimniecības komisāru par KLP reformu


Pirmdien, 24. februārī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies ministru līmeņa konferencē, lai diskutētu par ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) aktuālajiem jautājumiem. Konference norisināsies Varšavā, Polijā, un plānots, ka tajā piedalīsies kopumā astoņu valstu lauksaimniecības nozares ministri un ministriju pārstāvji, kā arī pārstāvji no Eiropas Komisijas – lauksaimniecības komisārs Janušs Vojcehovskis (Janusz Wojciechowski) un komisāra biroja vadītājs Macejs Golubevskis (Maciej Golubiewski). Vizītes laikā Polijā ministram Kasparam Gerhardam paredzēta tikšanās arī ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu (Andrzej Duda).

Kriminālziņas, negadījumi


Valsts policija turpina meklēt bezvēsts prombūtnē esošo Lauru Jackeviču

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde turpina meklēt bezvēsts prombūtnē esošo Lauru Jackeviču, dzimušu 1992.gadā, kura kopš 2019.gada 9.decembra neuztur kontaktus ar saviem radiniekiem.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 120 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 14 cilvēki.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 44 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši pieci cilvēki

Samazinājies Latvijas tirgū nonākušo nelegālo cigarešu īpatsvars

Atbilstoši Nielsen pētījuma rezultātā apkopotajiem datiem 2019.gadā Latvijā iegādāto nelegālo cigarešu īpatsvars nokrities līdz vēsturiski zemākajam līmenim kopš 2010.gada un ceturtajā ceturksnī bija vien 16,8%. Tas ir par 3% mazāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā, veidojot straujāko samazinājumu Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, un ir pietuvinājies Somijas un Vācijas nelegālā cigarešu tirgus līmenim.

Valsts policija par interneta vidē izplatītajām ar drošības apdraudējumiem saistītām viltus ziņām aizturējusi jaunieti

Šī gada februārī Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas par nepatiesu ar drošības apdraudējumu saistītu ziņu apzinātu izplatīšanu interneta vietnē, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs, aizturēja 2001. gadā dzimušu jaunieti. Izmeklēšanas laikā interneta vietnes darbība tika apturēta.

Atpūta


Saldus jaunais naktsklubs HOT CLUB ir gatavs februāra iespaidīgākajai ballītei!

Sestdien, 29.februārī, Saldus jaunais klubs HOT CLUB uzņems populārā European Hit Radio jeb EHR radio šova Party Service ekskluzīvo klubu tūri ar Latvijā un ārpus tās robežām zināmo dīdžeju [Ex] da Bass priekšgalā. Īpašo viesu statusā būs virtuozais perkusionists Einārs Latiševs, kā arī konkursu X Faktors un Supernova dalībnieki Alise Haijima un Aivo Oskis!

29. februārī aicina pievienoties pārgājienam Tērvetē

Šo sestdien 29. februārī Tērvetes dabas parkā norisināsies “Ziemas pārgājiens: Tērvete ar Gjensidige”, piedāvājot maršrutus 15, 24 vai 32 kilometru garumā. Pārgājiena dalībnieki varēs aplūkot Tērvetes koka pili, Gulbja ezeru, apskatīt koka skulptūrās atdzīvinātos rakstnieces Annas Brigaderes pasaku personāžus, kā arī uzkāpt vienā no augstākajiem koka skatu torņiem Latvijā.

Daugavpils aicina uz ,,Plašās Masļeņicas” svētkiem

Šī gada 29.februārī plkst. 12.00 Daugavpilī, Vienības laukumā, notiks tradicionālā ,,Plašās Masļeņicas” svētku svinēšana. Pavadot ziemu, ikviens tiek aicināts jautri nosvinēt šos krāšņos svētkus.

3 iemesli, kādēļ vērts ceļot ārpus Eiropas?

Tādas pasaulslavenas vietas kā Riodežaneiro, Bali, Sidneja, Bruneja, Omāna u.c. spēj pārsteigt pat daudzus pieredzējušus ceļotājus, kuri līdz tam ceļojuši tikai Eiropā, novērojis tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts. Saskaroties ar pilnīgi citu kultūru, dabu un ēšanas tradīcijām, viņi saprot, ka līdz šim baudījuši diezgan vienveidīgus ceļojumu iespaidus.

Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs pariet uz vasaras darba laiku

Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs informē, sākot ar 1. martu tiek mainīts centra darba laiks.

Satiksme un ierobežojumi


Slēgs satiksmi Zunda krastmalas posmā

Saistībā ar starptautiskās izglītības izstādes „Skola 2020” norisi no 28. februāra plkst. 6.00 līdz 1. marta plkst. 22.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Zunda krastmalā, posmā no Paula Valdena ielas virzienā uz Kaiju ielu.

Slēgs satiksmi pie ēkas Peitavas ielā 7

Saistībā ar ēkas demontāžas darbiem no 26.februāra līdz 1.aprīlim tiks slēgta gājēju kustība un transportlīdzekļu satiksme Peitavas ielā pie ēkas Peitavas ielā 7.

Filmēšanas laikā ierobežos satiksmi Dzirnavu ielā

Saistībā ar reklāmas klipa filmēšanu no 22.februāra plkst. 17.00 līdz 23.februāra plkst. 12.00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Dzirnavu ielas kreisajā pusē, posmā no Zaļās ielas līdz Antonijas ielai;

Ierobežos satiksmi Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja vizītes laikā

Saistībā ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja Dmitro Razumkova oficiālo vizīti Latvijā tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana vairākās vietās pilsētā.

Filmēšanas laikā ierobežos satiksmi Matīsa ielā

Saistībā ar mūzikas video filmēšanu 21.februārī un 22.februārī no plkst. 5.30 līdz plkst. 7.30 un no plkst. 18.30 līdz plkst. 21.00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Matīsa ielas labajā pusē, posmā no ēkas Brīvības bulvārī 88 līdz ēkai Matīsa ielā 6.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli