Ziņas | Latvija


Rīga


Plāno palielināt Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu privātajos bērnudārzos

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 17. janvārī, atbalstīja pašvaldības līdzfinansējuma palielināšanu privātajos bērnudārzos.

Rīga pretendē uz Eiropas labākā tūrisma galamērķa titulu 2019. gadā

Latvijas galvaspilsēta Rīga ir izvirzīta prestižajam Eiropas labākā tūrisma galamērķa jeb “European Best Destination” titulam 2019. gadā. Pērn balsojumā Rīga iekļuva Eiropas labāko tūrisma galamērķu pieciniekā, saņemot ievērojamu atbalstu gan no vietējiem iedzīvotājiem, gan no balsotājiem ārvalstīs.

Rīgas domē notiks pieredzes apmaiņas konference par daudzdzīvokļu māju atjaunošanu

Ceturtdien, 17.janvārī, Rātsnamā notiks pieredzes apmaiņas konference par daudzdzīvokļu māju atjaunošanu.

Dabas muzeja speciālisti par gada dzīvnieku pasludina alni

Šodien Latvijas Dabas muzejā, piedaloties Dabas aizsardzības pārvaldes vecākajam ekspertam Vilnim Skujam, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava” pētniekam Jānim Ozoliņam un Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājam Valteram Lūsim, īpašā pasākumā tika atklāts „Gada dzīvnieks 2019”. Tituls piešķirts Latvijas lielākajam dzīvniekam – alnim.

Rīgas Centrāltirgū atvērts Gastronomijas paviljons

Šodien pēc remonta apmeklētājiem atvērts Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljons. Gaišas un plašas telpas ar jaunajām letēm un mirdzošām vitrīnām, smaidīgiem un svinīgi ģērbtiem pārdevējiem un liels pircēju pūlis – vieni izbauda jaunievedumus, citi cenšas atrast savu iecienītāko tirgotāju, kas tagad atrodas citur, bet ir arī tādi, kuri nespēj pierast pie tā, ka “atkal viss pārkārtots”. Bet apmierināto, kā novēroja Rīga.lv žurnālisti, tomēr ir vairāk.

Ekonomika, finanses


VNĪ šogad plāno ar būvniecību saistītos iepirkumus par kopējo summu 22 miljoni eiro

2019. gadā VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) lielākie ar būvniecību un projektēšanu saistītie iepirkumi būs prototipēšanas darbnīca Latvijas Mākslas akadēmijas un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas vajadzībām, kā arī Nacionālās operas un baleta skatuves dekorāciju darbnīca, informē VNĪ valdes locekle Sigita Janvāre.

BATL: Nozare no "Latvijas dzelzceļa" sagaida procesu efektivizāciju, nevis lielīšanos ar nelielu rezultātu pieaugumu

Biedrības "Baltijas asociācija - Tranzīts un loģistika" (BATL) valdes loceklis Ivars Landmanis norāda, ka 2018. gads bija pagrieziena punkts dzelzceļa kravu pārvadājumiem, kad nozarei izdevās atgūties no lejupslīdes, kuras zemākais punkts tika sasniegts 2017.gadā. Līdz ar to sapriecāties par pērnā gada izaugsmi ir pāragri, jo šī ir nozare, kas šobrīd ir atkarīga no daudziem ārējiem riskiem un iekšēju faktoru radītiem trūkumiem tranzīta koridorā. Piemēram, "Latvijas dzelzceļš" nepietiekami efektīvā procesu organizēšana un monopolstāvokļa noteikšana brīvos tirgus apstākļos mazina Latvijas konkurētspēju starptautiski.

CFLA: ES fondu maksājumu atjaunošana Rīgas Satiksmei pašreiz netiek izskatīta

Līdz skaidrības gūšanai izmeklēšanā par krāpšanas aizdomām uzņēmumā Rīgas satiksme (RS) Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) neplāno atjaunot Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējuma maksājumus RS Skanstes tramvaja līnijas projektā.

Nabadzības riskam Latvijā pakļauti 23,3 % iedzīvotāju

Rīga, 17.01.2019.
2017. gadā Latvijā nabadzības riskam1 bija pakļauti 446 tūkstoši jeb 23,3 % iedzīvotāju – par 1,2 procentpunktiem vairāk nekā 2016. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2018. gadā veiktās iedzīvotāju aptaujas dati. Šo iedzīvotāju rīcībā esošie ienākumi2 bija zem nabadzības riska sliekšņa.

Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību vadība uzklausīs VARAM ministra kandidāta Jura Pūces redzējumu par reģionālo reformu

Šo piektdien 18. janvārī plkst.10.00 notiks Rīgas plānošanas reģiona (RPR) Attīstības padomes sēde, kurā reģiona pašvaldību politiskā vadība pārunās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra kandidātu Juri Pūci redzējumu par administratīvi teritoriālo jeb reģionālo reformu. Rīgas plānošanas reģionā ietilpst 30 pašvaldības.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Pacels karogus 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienā

Saistībā ar 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienu 20.janvārī Rīgā pie pašvaldības ēkām pacels valsts karogus.

Ministrs Edgars Rinkēvičs: Latvija un sabiedrotie turpinās atbalstīt Ukrainu divpusēji un starptautiskajās organizācijās

2019. gada 15. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Ukrainas kolēģiem apmeklēja Dnipro, Ukrainā. Iepriekš plānotā vizīte uz Mariupoli tika atcelta lidojumam nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ.

19. janvārī – 100 gadu kopš pirmajām demokrātiskajām vēlēšanām Latvijā

Rīga, 16. janvāris: Sestdien, 19. janvārī, apritēs 100 gadu kopš pirmajām demokrātiskajām vēlēšanām Latvijā. Tās bija Liepājas pašvaldības vēlēšanas un norisinājās 1919. gada 19. janvārī jaunajai Latvijas valstij ļoti grūtā laikā, – Latvijas teritorijā notika Brīvības cīņas, Padomju Krievijas karaspēks tuvojās dabiskajai Ventas aizsardzības līnijai un nebija pārliecības, vai pēc mēneša nebūs ieņemta arī Liepāja.

LTRK Padomes locekļi tiksies ar K.Kariņu un J.Reiru

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Padomes locekļi ceturtdien, 17.janvārī, tiksies ar Ministru prezidenta amata kandidātu Krišjāni Kariņu un potenciālo finanšu ministru Jāni Reiru, lai pārrunātu valdības deklarācijā iekļautos darāmos darbus un valdības veidošanas procesu.

Aktualizē Imigrācijas likumu

Otrdien, 15. janvārī, Ministru Kabinets atbalstīja likumprojektu „Grozījumi Imigrācijas likumā”, kas paredz, ka likumā tiek noteikti gan administratīvie sodi par likumā ietverto normu neievērošanu, gan arī kompetentās iestādes, kas izskatīs administratīvo pārkāpumu lietas. Līdz šim administratīvie sodi par pārkāpumiem imigrācijas jomā tika noteikti Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Dzīve, sabiedrība


Rīgas Aktīvo senioru alianse: Par senioru uzvedību uz ceļa IR jārunā

Rīgas Aktīvo senioru alianse (RASA) atbalsta Valsts policijas informatīvo drošības kampaņu, kas pirmo reizi Latvijā vērsta tieši gājēju senioru uzvedībai uz ceļa “Strauja sirds, bet kājas lēnas”. Aicinām seniorus kritiski paskatīties uz sevi no malas un aizdomāties par drošu pārvietošanos, neapdraudot sevi un citus satiksmes dalībniekus.

Trešā daļa bojāgājušo uz ceļa ir seniori; pirmoreiz tiek uzsākta kampaņa

Valsts policijas veiktajā padziļinātajā pētījumā* iezīmējas būtiskas atšķirības starp smagi cietušajiem gājējiem vecumā virs 60 gadiem un pārējiem satiksmes dalībniekiem. Proti, vairāk nekā trešdaļa jeb 38% smagi cietušo gājēju ir vecumā virs 60 gadiem. Turklāt no tiem gājējiem, kas negadījumus izraisījuši, 30% arī ir šajā vecuma grupā. Pirmo reizi Latvijā tiek uzsākta informatīva drošības kampaņa gājējiem senioriem “Strauja sirds, bet kājas lēnas”.

Pieaugusi dzīvokļa platība: kāpēc un ko darīt?

Decembrī Rīgas daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji saņēmuši vēstules no apsaimniekošanas uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) par to, ka viņiem pēkšņi ir mainījusies dzīvokļa platība. Patiesības labad jāatzīmē, ka platība pieaugusi tikai 20% dzīvokļu, vēl 30% - tā nav mainījusies, savukārt 60% - tā ir samazinājusies. Taču cilvēkiem vēl aizvien ir daudz jautājumu: “Kāpēc veikta datu salīdzināšana un kā tas gadījies, ka dzīvokļi ir “uzblīduši”? Kā tas atspoguļosies ikmēneša maksājumos un vai situāciju var mainīt?”

Sākās 1991. gada notikumu piemiņas pasākumi

Janvāris ir mēnesis, kad Latvijā piemin 1991. gada barikādes. Atceres pasākumu "maratonu", jau tradicionāli, aizsāka 13.janvārī Zaķusalā, kur tika iedegts Atceres ugunskurs par godu tā laika upuriem.

Kā pareizi noņemt tvaika nosūcējus virs gāzes plītīm?

Šā gada 1. janvārī stājās spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas aizliedz daudzdzīvokļu objektā dabīgās ventilācijas kanālam pievienot mehāniskās ventilācijas iekārtu, ja telpā izvietots gāzes aparāts un nav ventilācijas, kas nodrošina pastāvīgu gaisa apmaiņu telpā un noplūdušās gāzes novadīšanu ārpus būves. Mēs painteresējāmies pie ugunsdzēsējiem, būvvaldes pārstāvjiem un apsaimniekošanas uzņēmuma RNP par to, kā pareizi atslēgt “nelegālos” tvaika nosūcējus un ko tādā gadījumā uzstādīt gaisa attīrīšanai? Tāpat pajautājām par to, vai dzīvokļi tiks pārbaudīti un vai tiks sodīti tie, kuru dzīvokļos uzstādīti ugunsdrošības noteikumiem neatbilstoši tvaika nosūcēji.

Izglītība, zinātne


Konkursa “Gribu būt mobils” otrais pusfināls Bauskā noslēdzies

Turpinās 6.-8.klašu skolēnu konkursa par drošību ceļu satiksmē "Gribu būt mobils" pusfināla sacensības. Otrais pusfināls notika Bauskā ceturtdien, 17.janvārī. Savā starpā sacentās 10 komandas no Zemgales reģiona, kuras konkursa neklātienes kārtā demonstrēja augstu sniegumu.

Četri mazāk zināmi stāsti par Otro pasaules karu

Postošais Otrais pasaules karš mums lielākoties saistās ar dažām konkrētām kaujām un uzvarām, taču patiesībā tā vēsture glabā ne vienu vien mazāk zināmu stāstu gan par notikumiem Eiropas karalaukā, gan arī Klusā Klusajā okeānā un Āzijā, kur smagas kaujas izcīnīja ASV un “ļaunuma ass” valsts Japāna.

Aicina pieteikties nominācijai „Rīgas gada sporta skolotājs”

Lai popularizētu sporta skolotāju prestižu un atpazīstamību sabiedrībā, kā arī godinātu labākos Skolotājus, Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu organizē konkursu „Rīgas gada sporta skolotājs”.

Sadarbības līgums starp Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un AS “Latvijas Finieris”

16. janvārī tika noslēgts jauns un daudzsološs sadarbības līgums starp Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA) un AS “Latvijas Finieris”. Tā mērķis ir atbalstīt studentu profesionālās pilnveides procesu un radošo darbību atbilstoši izglītības jomas specifikai atskaņotājmākslas, dejas, pedagoģijas un pētniecības virzienos. Tā ir iespēja jaunajiem talantiem iegūt finansiālu atbalstu dažādu aktivitāšu īstenošanai – dalībai starptautiskos konkursos, semināros, meistarklasēs, pētniecības un citos projektos.

RTU strauji kāpj, iekļūstot jaunās ekonomikas valstu labāko universitāšu TOP 200

2019. gada 16. janvārī – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ievērojami pakāpusies vienas no pasaules prestižākajām reitingu aģentūrām «Times Higher Education (THE)» veidotajā jaunās ekonomikas valstu universitāšu reitingā «THE Emerging Economies University Rankigs 2019», ieņemot 196. vietu un kļūstot par augstāk novērtēto no reitingā iekļautajām Latvijas augstskolām. Iepriekšējā izvērtējumā RTU ierindojās 251.-300. vietā. RTU ir vienīgā no Baltijas valstu universitātēm, kuras novērtējums ir paaugstinājies. Pārējās augstskolas ir piedzīvojušas kritumu vai palikušas iepriekšējās pozīcijās.

Darbs, karjera


Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteju vadīs Baiba Rozentāle

Piektdien, 18. janvārī, par Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāju deputāti ievēlēja ārsti Baibu Rozentāli.

Piecas 2019.gada karstākās tendences komunikācijā un mārketingā

Tiešsaistes video izmantošana politiskajās kampaņās, daudz aprunātie influenceri, rūpes par Vienotās datu apstrādes regulas ieviešanu – tie ir tikai daži notikumi, kas atklāj mārketinga un komunikācijas šābrīža “karstos punktus”. Par to, cik šīs tendences ir nozīmīgas, stāsta lielākā komunikācijas nozares konkursa “Mi:t&links. Baltic Communication Awards” pārstāve, “Public ID Group” valdes locekle Antra Bork -Ržečicka.

CFLA aicina pieteikties ERAF atbalstam ražošanas telpu un infrastruktūras attīstīšanai

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi par atbalstu ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidē vai rekonstrukcijā. Šim mērķim programmas otrajā atlases kārtā pieejami 25,4 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).

NVA tīmekļvietnē izveidota sadaļa ”Ja vēlies atgriezties Latvijā”

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) tīmekļvietnes (www.nva.gov.lv) galvenajā lapā ir izveidota sadaļa ”Ja vēlies atgriezties Latvijā” , kurā ir apkopota noderīga informācija tiem Latvijas valsts piederīgajiem, kas dzīvo un strādā ārvalstīs, bet plāno vai apsver iespējas atgriezties Latvijā.

VID aicina darba devējus līdz 2019.gada 1.februārim iesniegt informāciju par darbiniekiem izmaksātajām summām

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka visiem darba devējiem līdz 2019.gada 1.februārim ir jāiesniedz paziņojums par fiziskajām personām izmaksātajām summām (turpmāk – paziņojums) 2018.gadā, ja darba attiecības bijušas līdz 2018.gada 31.decembrim.

Ģimene, labklājība


CSP aptaujās iedzīvotājus par datoru un interneta lietošanu

Pirmdien, 21. janvārī, Centrālā statistikas pārvalde (CSP) uzsāks ikgadējo iedzīvotāju aptauju par datoru un interneta lietošanu mājsaimniecībās. Aptaujā noskaidros, kādiem nolūkiem ikdienā tiek izmantots internets, kādas ierīces un tehnoloģijas tiek izmantotas un kādas ir iedzīvotāju e-prasmes.

Bērnus ar kustību traucējumiem un viņu vecākus aicina uz bezmaksas nometni

Tiek uzsākta dalībnieku reģistrācija otrajai veselību veicinošai diennakts nometnei „saJŪTI paSAULI RADOŠI” bērniem ar kustību un fiziskās attīstības traucējumiem un viņu vecākiem vai pavadoņiem.

Notiks tematiskā diskusija par atbalsta sistēmu pusaudzim un viņa ģimenei Latvijā

Labklājības ministrija (LM) turpina tematisko diskusiju ciklu veltītu dažādiem aspektiem, kam ir būtiska ietekme uz sociālo dienestu darba efektivitāti un sociālā darba speciālistu profesionalitāti. Cikla ietvaros jau notikušas piecas tematiskās diskusijas – par ētiku sociālajā darbā, sociālā darba izglītības izaicinājumiem un specifiku lauku vidē, kā arī sociālo darbinieku slodzi.

Garda recepte, izmantojot svētkos neapēstās piparkūkas

Nereti pēc Ziemassvētkiem pāri paliek iemīļotie kārumi – piparkūkas. Ko ar tām iesākt? Iedvesmojot jauniem garšas izaicinājumiem, AS “Dobeles dzirnavnieks” sadarbībā ar kulinārijas blogu “Našķoties” piedāvā pagatavot aktuālās Cake pops jeb kūciņas uz kociņa - viegli pagatavojamu gardumu, kas ideāli piemērots gan ikdienai, gan svētku ballītēm.

Mentore un adoptētu bērnu māmiņa: “Sistēmas bērnam” lielākais ļaunums ir pieaugušais

Mūsu sabiedrībā arvien aktīvāk tiek pievērsta uzmanība jautājumiem, kas skar bērnu nama bērnus un jauniešus jeb “sistēmas bērnus”. Iedzīvotāju uzmanības lokā nonākuši vairāki atklāti bijušo “sistēmas bērnu” skaudrie stāsti. Tiek rīkotas informatīvas kampaņas, lai rosinātu adoptēt vai pieņemt ģimenē audžubērnu. Tomēr realitāte ir cita. Adžuģimenes nereti iedzen bailes “sistēmas bērniem” pret pieaugušajiem, bērnu nama bērniem tiek uzlikts “zīmogs” uz mūžu, sociālā sistēma nespēj sniegt pilnvērtīgu atbalstu bērnu nama jauniešiem, kuri sasnieguši pilngadību un uzsāk patstāvīgu dzīvi.

Veselība, skaistums


Tiks izvēlētas ģimenes, kas saņems bezmaksas palīdzību neauglības ārstēšanai!

21.janvārī plkst. 15.00 neauglības ārstēšanas kampaņas “Labu darot” ietvaros klīnikā “EGV” notiks izloze, lai izvēlētos četras ģimenes no dažādiem Latvijas novadiem.

Aicina piedalīties labdarības akcijā, kurā savāktie līdzekļi tiks ziedoti ar onkoloģiskām slimībām sirgstošiem bērniem

No 8.līdz 10. februārim norisināsies labdarības tirdziņš «No sirds sirdij», kurā, kā ierasts, varēs iegādāties pašmāju amatnieku, rokdarbu meistaru un atsaucīgu cilvēku pašu rokām izgatavotus ziedojumus. Tirdzniecības centrā Spice notiekošajā tirdziņā iegūtie līdzekļi nonāks Bērnu slimnīcas fonda rīcībā, lai palīdzētu sirgstošajiem bērniem.

Jaunā gadā cilvēki apņemas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, ēst veselīgāk un atmest smēķēšanu

Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA), iesākot jauno gadu, veica sabiedrības aptauju par jaungada apņemšanos. Apkopotie dati liecina, ka 73% no aptaujātajām sievietēm jaunajā gadā apņemas nomest liekos kilogramus, pieturēties pie sabalansēta uztura un ēst veselīgāk. Savukārt uzsākt aktīvāku dzīvesveidu vēlas 41% vīriešu, bet atmest smēķēšanu – 36 %.

Gripas epidēmija: Rīgas Dzemdību nams ieviesis karantīnu

Ierobežojumi noteikti māmiņu un jaundzimušo interesēs, un tie nozīmēs, ka pacientus vienlaikus būs atļauts apmeklēt vienai personai bez infekcijas slimību simptomiem.

Latvijā tiek izziņots gripas epidēmijas sākums

Pagājušajā nedēļā Valmierā gripas pacientu skaits sasniedzis epidēmijas slieksni, tāpēc no 15.janvāra Latvijā tiek izziņots gripas epidēmijas sākums, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Zemkopība


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Berlīnē ar Baltijas valstu, Vācijas, Gruzijas un Ukrainas ministriem apspriedīs...

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Berlīnē ar Baltijas valstu, Vācijas, Gruzijas un Ukrainas ministriem apspriedīs sadarbības un tirdzniecības jautājumus.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs no 17. līdz 19. janvārim dosies darba vizītē uz Berlīni (Vācija), kur notiks ikgadējā Starptautiskā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstāde “Zaļā nedēļa”. Vizītes laikā zemkopības ministrs Latvijas stendā tiksies ar Latvijas pārtikas ražotājiem, kā arī ir paredzētas arī vairākas tikšanās ar citu valstu lauksaimniecības ministriem.

Latvijas lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības kamera...

Latvijas lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības kamera: jaunās valdības apņemšanās lauksaimniecības jomā ir daudzsološa

Kā vienu no galvenajiem jaunās valdības uzdevumiem premjerministra amatam izvirzītais Krišjānis Kariņš noteicis kopējas deklarācijas izstrādi, pie kuras aktīvi tiek strādāts jau tagad. Par to pārliecināti arī “Latvijas lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības kamera “Agrichamber”” (Kamera) pārstāvji un norāda, ka jaunās valdības apņemšanās lauksaimniecības jomā ir daudzsološa, bet vēl nepieciešami būtiski uzlabojumi.

Apstiprināti jauni lauksaimniecības, zivsaimniecības un lauku attīstības garantiju programmas noteikumi

Otrdien, 8. janvārī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto lauksaimniecības, zivsaimniecības un lauku attīstības garantiju programmas noteikumu projektu, kas būtiski uzlabos garantiju sniegšanu un finansējuma pieejamību tiem noteikumos paredzētajiem saimnieciskās darbības veicējiem, kuriem ir nepietiekams nodrošinājuma apjoms finansējuma saņemšanai komercbankās.

Apstiprināti jauni noteikumi par mājdzīvnieku audzētāju organizāciju reģistrēšanu

Otrdien, 8. janvārī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto noteikumu projektu par šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizāciju reģistra uzturēšanas kārtību. Noteikumu projekts sagatavots, lai uzlabotu un sakārtotu mājdzīvnieku audzētāju organizāciju darbību audzēšanas un ciltsdarba jomā.

Apstiprināti jauni noteikumi par zinātniskiem mērķiem izmantojamo dzīvnieku aizsardzību

Otrdien, 8. janvārī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto noteikumu projektu par zinātniskiem mērķiem izmantojamo dzīvnieku aizsardzību saskaņā ar Eiropas Komisijas norādījumiem. Noteikumu projekts sagatavots, lai nodrošinātu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas par zinātniskiem mērķiem izmantojamo dzīvnieku aizsardzību noteikto prasību precīzu pārņemšanu nacionālajos normatīvajos aktos.

Kriminālziņas, negadījumi


VP aicina atsaukties aculieciniekus 17.janvāra ceļu satiksmes negadījumam uz Daugavgrīvas šosejas

Šī gada 17.janvārī pulksten 23.09 uz Daugavgrīvas šosejas kāds automašīnas “Honda Civic” vadītājs uzbrauca gājējai, kura, iespējams, atradās uz ceļa braucamās daļas. Gājēja no gūtajām traumām mira medicīnas iestādē.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 88 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 15 satiksmes dalībnieki; viens gājis bojā. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 347 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 80 par ātruma pārsniegšanu, divi par agresīvo braukšanu, četri par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un viens – narkotisko vielu iespaidā.

Valsts policija meklē bezvēsts prombūtnē esošo Jevgeniju Karpačovu

Valsts policijas Rīgas Centra iecirknis meklē 2006. gadā dzimušo Jevgeniju Karpačovu, kurš šī gada 16. janvārī izgāja no savas dzīvesvietas Rīgā, Tallinas ielā, un līdz šim brīdim nav atgriezies, kā arī nav zināma viņa atrašanās vieta.

Aizdomās par mantisku noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu Valsts policija meklē attēlos redzamos vīriešus!

Valsts policijas Rīgas Latgales iecirknis aizdomās par mantisku noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu meklē attēlos redzamos vīriešus. Noziedzīgie nodarījumi tika veikti šī gada janvārī.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 89 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 12 satiksmes dalībnieki. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 413 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 114 par ātruma pārsniegšanu, seši par agresīvo braukšanu, seši par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un divi – narkotisko vielu iespaidā.

Atpūta


Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu 20. janvārī

Svētdien, 20. janvārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienas programmu “Dodamies iepazīt mūsu Latvijas sākumu!”

21. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā aizvadīs kino gaisotnē

Jelgavas pilsēta aicina no 8. līdz 10. februārim jau 21. reizi satikties vērienīgākajā ziemas notikumā Baltijā - Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā. Festivāls notiks trīs vietās pilsētā: Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Pils salā (Pilssalas ielā 1) . Gaidāmi arī populāru mūziķu koncerti, šovs uz ledus, radošās darbnīcas, tirdziņš un daudz kas cits.

Māksliniece Ilze Aulmane aicina bērnus uz radošo darbnīcu Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”

Svētdien, 20. janvārī plkst. 11.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks mākslinieces Ilzes Aulmanes radošā darbnīca bērniem.

Aptauja: Piektdaļa Latvijas iedzīvotāju turpmākam atvaļinājumam ārzemēs gatavi tērēt vairāk nekā iepriekš

Katrs piektais (22 %) Latvijas iedzīvotājs ar nodomu tuvākā gada laikā doties atpūtā uz ārzemēm šim mērķim gatavs tērēt vairāk, nekā tika iztērēts pēdējam atvaļinājumam ārpus valsts, liecina jaunākais “Latvia Tours Ceļojumu indekss”. Tikmēr teju puse (48 %) iecerējuši atvēlēt tikpat daudz līdzekļu, bet 4 % - mazāk nekā iepriekš.

Distanču slēpošanas iespējas Daugavpilī

Daugavpilī, Stropu aktīvās atpūtas un sporta trasē ir sagatavota slēpošanas trase lieliem un maziem slēpotājiem.

Satiksme un ierobežojumi


Sniega tīrīšanas laikā Rīgas ielās ieviesīs transportlīdzekļu stāvēšanas ierobežojumus

Saistībā ar nepieciešamību nodrošināt ziemas dienestu darbu un sniega tīrīšanu Rīgā, lai uzlabotu ielu caurlaides spēju un satiksmes drošību, no 21.janvāra līdz 1.aprīlim nepieciešamības gadījumā tiks aizliegta apstāšanās un stāvēšana vairākās Rīgas ielās vai to posmos.

Ierobežos satiksmi barikāžu aizstāvju atceres pasākumu laikā

Saistībā ar 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres pasākumiem 20.janvārī tiks aizliegts transportlīdzekļiem apstāties un stāvēt:

Sniega tīrīšanas laikā Rīgas ielās ieviesīs transportlīdzekļu stāvēšanas ierobežojumus

Saistībā ar nepieciešamību nodrošināt ziemas dienestu darbu un sniega tīrīšanu Rīgā, lai uzlabotu ielu caurlaides spēju un satiksmes drošību, no 21.janvāra līdz 1.aprīlim nepieciešamības gadījumā tiks aizliegta apstāšanās un stāvēšana vairākās Rīgas ielās vai to posmos.

Ierobežos satiksmi barikāžu aizstāvju atceres pasākumu laikā

Saistībā ar 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres pasākumiem 20.janvārī tiks aizliegts transportlīdzekļiem apstāties un stāvēt:

· no plkst.7.00 līdz plkst.10.30 Rīgas II Meža kapu autostāvvietā;

· no plkst. 7.00 līdz plkst. 13.30 Aspazijas bulvāra kreisajā pusē, 50 m garā posmā no Kaļķu ielas virzienā uz Teātra ielu;

· no plkst. 7.00 līdz plkst. 13.30 Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra labajā pusē, posmā no Kaļķu ielas līdz Smilšu ielai (parka pusē).

Rīga pārspēj visus ātruma pārsniegšanas rekordus uz ceļiem

43 protokoli dienā – tik pārkāpumu vidēji fiksē stacionārais fotoradars Rīgā, kas ir novietots pretī ēkai Brīvības gatvē 363. Tas ir lielākais rādītājs valstī. Salīdzinājumam – otrs fotoradars, kas dienā fiksē apmērām 30 pārkāpumu protokolus, atrodas Svētciemā (Salacgrīvas novadā).

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.
virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija