Cēsīs atklās JCE Biennāles "Eiropas jaunrade" 2019 - 2021 laikmetīgās mākslas izstādi


Publicitātes foto:Izstādes norises vieta Zinātnes un mākslas centrs “Brūzis” Cēsīs, Lenču iela 11.
No 7. augusta Vides risinājumu institūta (VRI) Zinātnes un mākslas centrā "Brūzis" Cēsīs būs apskatāma JCE Biennāles 2019 – 2021 "Eiropas jaunrade" laikmetīgās mākslas izstāde "STOP MAKING SENSE". Tajā būs redzami mākslas darbi, ko veidojuši 55 mākslinieki no 7 valstīm.

Laikmetīgās mākslas izstāde JCE Biennāle 2019 – 2021 Cēsīs viesosies jau trešo reizi, arvien spēcīgāk iezīmējot pilsētu kā pievilcīgu un starptautiski atzītu laikmetīgās mākslas un kultūras galamērķi. Šī gada izstādē būs apskatāmi laikmetīgās mākslas darbi, ko veidojuši 55 jaunie mākslinieki no septiņām Eiropas valstīm: Francijas, Dānijas, Itālijas, Spānijas, Portugāles, Latvijas un Rumānijas.

Par izstādes vadmotīvu Latvijā izvēlēts vēstījums “STOP MAKING SENSE”, kas atsaucas uz pasaulē šobrīd valdošo apjukumu un laikmetīgās mākslas tendenci iegrimt padziļinātās interpretācijās. Kuratori Tīna Pētersone un Alberto Di Gennaro iezīmē savu redzējumu: ““Stop Making Sense” ir atbildes reakcija neskaidrībai, kas pēdējos mēnešos kļuvusi par normālu ikdienas sastāvdaļu. Kad pasākuma plānus no “Going” nākas pārcelt uz “Maybe”, drīz vien tiekot atceltam pašam notikumam, top skaidrs, ka plānot nav jēgas, jo šādu lēmumu pieņemšana sniedzas krietni tālāk par indivīda ietekmes lauku. Tā vietā “Stop Making Sense” ir mudinājums atteikties no pieņēmumiem, ko esam raduši formulēt, veidot un uzturēt vien ar prāta palīdzību. Redzēt skaidri. Bez izlikšanās, ka tam ir kāda jēga.”

Vides risinājumu institūts
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums