Mākslinieka Jura Ģērmaņa izstāde "Izjustais un paveiktais" Rīgas Sv. Pētera baznīcā


Juris_Germanis_Dezurante_1996. public. foto
No 26. aprīļa līdz 26. maijam Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma mākslinieka Jura Ģērmaņa izstāde "Izjustais un paveiktais".

Izstādes nosaukums burtiski paskaidro tās vēstījumu skatītājiem. Juris Ģērmanis, pateicoties savam daudzveidīgajam un piesātinātajam dzīves ceļam, kurā ievērojis radošas personības uzdevumus un mērķus, šajā izstādē vēlas atskatīties uz paveikto. Viņam piemīt ceļotāja gars. Mākslinieks svešo ne vien vēro kā parasts ceļotājs, bet redzēto uzglezno. Viņš laiku lieki netērē, jo nekad nevar zināt, vai dzīve citreiz sniegs iespēju atkal ieraudzīt tās vietas un cilvēku skaistumu. Toties izjustais un paveiktais uz audekla nostiprina pieredzētos mirkļus. Iespaidi ne tikai iegulstas atmiņā, bet atstāj liecības audeklā.

Juris Ģērmanis ir viens no savas paaudzes pazīstamākajiem māksliniekiem, kurš vienmēr ir bijis rosīgs. Viņš savos darbos izceļas ar īstenības tvērumu. Māksliniekam ir raksturīgs perfekts zīmējums, mierīga, līdzsvarota kompozīcija un tonāls krāsu risinājums, kurā būtiska nozīme ir lazējumu izmantojumam. Juris Ģērmanis strādā dažādos žanros – glezno klusās dabas, ainavas, figurālas kompozīcijas, pēdējos gados pievērsies portreta un akta glezniecībai.

Juris Ģērmanis dzimis 1941. gadā Rīgā. Izglītību ieguvis Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā (1952–1960) un Latvijas Mākslas akadēmijā (1960–1966). 1975. gadā uzņemts Latvijas Mākslinieku savienībā. 1998. gadā ieguvis mākslas maģistra grādu. Kopš 1967. gada piedalījies vairāk nekā 200 izstādēs, tostarp vairāk nekā 40 personālizstādēs, Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Darbi bijuši izstādīti Krievijā, Gruzijā, Lietuvā, Polijā, Zviedrijā. Gleznas atrodas muzejos Rīgā, Cēsīs, Tukumā, Krāslavā un citviet, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums