Ziņas | Kultūra, māksla


Šonedēļ Durbē norisināsies "Atvērtība ir vērtība" radošā darbnīca "D/z/eja"

Sestdien, 19. oktobrī, plkst. 13.00 Durbes muzejā (Durbē, Raiņa ielā 17) notiks trešā Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) informatīvās kampaņas "Atvērtība ir vērtība" un "Kim?" Laikmetīgās mākslas centra kopīgi rīkotā radošā darbnīca "D/z/eja". Darbnīca notiks festivāla "Zemlika" ietvaros, un tajā piedalīties aicināti mākslas apvienības MASLO dalībnieki, kuri pēta aktualitātes mūsdienu krievu kultūrā.

Nākamnedēļ Rīgā norisināsies Starptautiskā Kino konference

Nākamnedēļ, 18. un 19. oktobrī, Rīgā norisināsies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā Magnetic Latvia Kino konference, kas notiks Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF 2019) ietvaros. Konferencē tiks runāts par tādām tēmām kā kino nozares nākotne, Baltijas kino nozares potenciāls, vietējo ražojumu vērtība globālajā arēnā, kā arī par to, kā iekarot lielos tirgus.

Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstāsies jauniešu koris no Dānijas

15. oktobrī plkst. 18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā savas koncerttūres ietvaros uzstāsies "Mūsu Glābēja baznīcas koris" (Vor Frelsers Kirkes Kor) no Esbjergas Dānijā, kas pirms tam ar diviem koncertiem priecēs klausītājus Cēsīs un Siguldā.

Bērni būs jaunās operas "Suitu sāga" pirmatklājēji

5. novembrī pulksten 10, 11.30 un 13 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" Liepājas Simfoniskais orķestris aicina skolēnus kopā ar skolotājiem būt pirmajiem, kas atklāj pilnu operas spēku "Lielajā dzintarā" – Riharda Dubras operu "Suitu sāga" vēl pirms oficiālās pasaules pirmizrādes.

Notiks bardu un folkmūzikas festivāls "Bardu rudens 2019"

Oktobrī notiks XVI Starptautiskais bardu un folkmūzikas festivāls "Bardu rudens", kas Rīgā pulcēs dziesminiekus no Latvijas, Francijas, Igaunijas, Lietuvas un ASV.

Izstāde "Gadu krāsas" Rīgas Kultūras centrā "Iļģuciems"

No 18. oktobra līdz 24. novembrim Rīgas Kultūras centrā "Iļģuciems" būs apskatāma Tautas lietišķās mākslas studiju "Austra", "Ataudze" un "Zīle" 50 gadu jubilejas izstāde "Gadu krāsas". Izstādes atklāšana - 18. oktobrī plkst. 18.00.

Notiks Ventspils Zinātnes un inovāciju centra faktisko būvdarbu uzsākšanas pasākums

Piektdien 11. oktobrī, plkst. 13.00 jaunās koncertzāles "Latvija" ēkā, Ventspilī, Lielajā laukumā 1, norisināsies svinīgais Ventspils Zinātnes un inovāciju centra būvdarbu uzsākšanas pasākums.

Izstāde "Ar iedvesmu par Itāliju"

Rīgas Centrālās bibliotēkas 2. stāva izstāžu zālē Brīvības iela 49/53 atklāta Dantes Aligjēri biedrības Latvijā mākslinieku darbu izstāde "Ar iedvesmu par Itāliju". Izstāde iekļauta XIX Itāļu valodas nedēļas pasaulē kultūras pasākumu programmā.

Andris Gauja: Iespējams, krāsu ziņā niansētāku filmu par "Nekas mūs neapturēs" nebūsiet redzējuši

No 10. oktobra uz ekrāniem kinoteātros visā Latvijā nonāks Andra Gaujas jaunākais veikums – kaisles drāma "Nekas mūs neapturēs". Tā jau nodēvēta par vienu no ambiciozākajiem Latvijas kino projektiem, kas attēlo mūsdienas. Kino cienītāji un nozares pārstāvji īpašā pasākumā 3. oktobrī novērtēja filmas krāsu, kadru vizuālā noformējuma un toņu piesātinātību. Filmas uzņemšanas aizkadru un neiekļauto fragmentu nemainīgi augsto attēla kvalitāti pasākumā nodrošināja Samsung QLED televizori.

Zināmas dzimtas, kuru stāstus atspoguļos izstādē "Dzimtas grāmata"

Noslēgusies Latvijas ģimeņu iesūtīto darbu vērtēšana, un ir zināmas 12 ģimenes, kuru relikvijas nākamgad būs apskatāmas ceļojošajā izstādē "Dzimtas grāmata" lasīšanas veicināšanas projekta "Bibliotēka" ietvaros. Izvēlēto grāmatu vidū ir dzimtas pētījumi, nošu grāmatas, bērnības atmiņu pieraksti un citas vērtīgas laika liecības.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri