Ziņas | Kultūra, māksla


Turpinās veiksmīgā sadarbība starp LSO, Vestardu Šimku un Atvaru Lakstīgalu

4.oktobrī pulksten 19 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" Liepājas Simfoniskais orķestris koncertēs ar pianistu Vestardu Šimku, kopā atskaņojot Rahmaņinova Trešo klavierkoncertu. Koncerta programmā arī Kārļa Lāča Latviju simfonijas pasaules pirmatskaņojums.

«Skarbais stils» - Rīgā notiks lekcija par padomju perioda mākslu

Rītdien, 12. septembrī, goda zinātņu doktore un leģendārā mākslas vēsturniece Edvarda Šmite uzstāsies ar lekciju par īpašu mākslas virzienu – sociālistisko modernismu. "Multimediju izstādes "Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim." ietvaros, kura apskatāma līdz 13. oktobrim, mēs runāsim par mākslas periodu, kas tiešā veidā saistīts ar mūsu vēsturi – runa ir par padomju ietekmi uz glezniecību," stāsta Edvarda Šmite.

Kaņepes Kultūras centrā uzstāsies starptautiski apbalvotā Lielbritānijas ambientā rokgrupa "Eyre Llew"

Ceturtdien, 12. septembrī, Kaņepes Kultūras centrā uzstāsies ambientā roka apvienība no Lielbritānijas "Eyre Llew". Pēc debijas albuma "Atelo" izdošanas, grupa strauji guva atpazīstamību un publikas uzmanību dzimtajā Lielbritānijā, un pašlaik tūres ietvaros ciemojas arī Latvijā.

RAIŅA DZEJAS DIENAS RAIŅA UN ASPAZIJAS VASARNĪCĀ

Saule mūsu māte,

Sāpes mūsu aukle,

Pērkons velna spērējs,

Tas mūsu tēvs.

Kulturālā gaisotnē aizvadīts jaunā raidījuma "Kultūrdeva" sezonas pirmais ieraksts

Vakar, 9. septembrī, Latvijas Televīzijas 2. studijā aizvadīta jaunā LTV projekta "Kultūrdeva" pirmā raidījuma filmēšana. Tas būs izklaidējošs un informatīvs kultūras sarunu šovs par notikumiem un aktualitātēm Latvijā.

Izziņoti "Ecstatic Music Ventspils" mākslinieki

Pirmajā pārsteidzošās mūzikas festivālā "Ecstatic Music Ventspils", kas koncertzālē "Latvija" notiks no 8. līdz 10. novembrim, muzicēs "Deerhoof", "TIGUE", "Zola Jesus", Kerolaina Šo (Caroline Shaw) no ASV, kā arī latviešu mūziķu festivāla kolektīvs "Ecstatic Quartet".

19.Starptautiskajā Baha kamermūzikas festivālā Rīgā un Kuldīgā skanēs pieci krāšņi koncerti

No 5.novembra līdz 1.decembrim norisināsies 19.Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, kura laikā klausītājiem Rīgā un Kuldīgā tiks piedāvāti pieci krāšņi koncerti ar izcilu mākslinieku piedalīšanos.

Dailes teātra Izdevīgā diena

10. septembris Dailes teātrī būs Izdevīgā diena, kad uz vairākām izrādēm visās zālēs biļetes varēs iegādāties par īpašām cenām.

Eiropas Kultūras mantojuma dienas Daugavpils cietoksnī

14. septembrī Daugavpils cietoksnī notiks Eiropas Kultūras mantojuma dienām veltīts pasākums "Nikolaja vārti dzīvi!".

ABRAKADABRA KRĀSĀS Vilnis Raudsseps. Gleznas

No 2019. gada 10. septembra Bulduru Izstāžu namā būs apskatāma Viļņa Raudssepa izstāde "Abrakadabra krāsās". Viļņa Raudssepa (1939-2013) darbi ar viņa sievas Ingrīdas Raudssepas laipnu gādību Bulduru Izstāžu nama izstādēs ("JĀ/NEatkarība", "Gada Nedarbs" u. c.) eksponēti jau vairākkārtīgi. 2019. gadā izstādē "Gada Nedarbs-2018" tika izstādīts Viļņa Raudssepa darbs "Izglābts no nebūtības", kurš skatītāju balsojuma rezultātā ieguva Gada Nedarba balvu, tādejādi nodrošinot darba autoram iespēju Bulduru Izstāžu namā izveidot savu personālizstādi.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli