Ziņas | Kultūra, māksla


"Dvēseļu puteni" nedēļas nogalē noskatījušies 25 305 skatītāji

Režisora Dzintara Dreiberga vērienīgo kara drāmu "Dvēseļu putenis" tās pirmajā demonstrēšanas nedēļas nogalē no 8. līdz 10. novembrim ir noskatījies rekordliels skatītāju skaits - 25 305. Visvairāk skatītāju – 16 160 – apmeklējuši filmas seansus Rīgā, bet arī reģionos bijusi vērojama liela skatītāju aktivitāte: ārpus galvaspilsētas "Dvēseļu puteni" paguvuši noskatīties jau 9 145 skatītāju, informē filmas veidotāji un tās izplatītājs Latvijā "Uz kino".

Okeānu filmu tūre pirmo reizi latvijā - spriedze, piedzīvojumi un aizraujošI ŪDENS SKATI

šā gada 16. novembrī no plkst. 19.00 līdz 22.00 kinoteātrī Splendid Palace norisināsies starptautisks kino festivāls International Ocean Film Tour Vol.6. (I.O.F.T.Vol.6), kas aizvedīs skatītājus piedzīvojumiem bagātā kino ceļojumā un iepazīstinās ar okeānu dzīvi, izceļot gaismā arī vides aizsardzības tēmu. Festivāls ir grandiozs kino notikums jūras, okeānu un piedzīvojumu faniem, kura ietvaros notiks sešu unikālu dokumentālu īsfilmu pirmizrāde.

Liepājā pulcējas 80 mākslas festivālu vadītāji no Eiropas valstīm

Lai apmainītos idejām un rastu jaunas starptautiskas sadarbības iespējas, no 7. - 8. novembrim Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" norisinās konference "Nordic-Baltic Arts Festival Conference 2019", kas pulcē 80 dažādu jomu mākslas un kultūras festivālu direktorus, mākslinieciskos vadītājus un citus nozares profesionāļus no 14 valstīm.

Notiks Ilonas Breģes autorkoncerts

Trešdien, 27. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē notiks komponistes Ilonas Breģes autorkoncerts "Spēlēju, sapņoju...". Koncertā piedalīsies kamerorķestris "Sinfonia Concertante" diriģenta Andra Vecumnieka vadībā, solisti Ieva Parša, Elīna Bērtiņa, Darja Smirnova, Arigo Štrāls, koncertmeistars Aldis Liepiņš un stāstnieks Orests Silabriedis.

Ventspils rakstnieku mājas stāsti skanēs koncertzālē "Latvija"

Valsts Svētku nedēļā, 14. novembrī plkst. 19:00 koncertzālē "Latvija" pazīstamu latviešu komponistu jaundarbus atskaņos Ventspils kolektīvi un solisti.

FOTO: Aizvadīts pirmais šova "X Faktors" meet&greet pasākums iepirkšanās un izklaides centrā "Akropole"

Vakar, 6. novembrī, iepirkšanās uz izklaides centrā "Akropole" notika vērienīgā muzikālā šova "X Faktors" pirmais meet&greet pasākums. Vairāku stundu garumā harizmātiskā Markusa Rivas pavadībā "Akropoles" apmeklētāji un šova fani baudīja tikšanos ar finālistiem, fotografējās, saņēma autogrāfus, nobalsoja par savu šova favorītu un pat vienojās kopīgā boulinga spēlē.

Atklāta gleznotājas Kristīnes Rublovskas personālizstāde; dizaina viesnīcas kolekcijā jau piecu jauno latviešu ...

Atklāta gleznotājas Kristīnes Rublovskas personālizstāde; dizaina viesnīcas kolekcijā jau piecu jauno latviešu mākslinieču gleznas


Piektdien, 1. novembrī, Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbībā ar "Semarah Hotels" dizaina viesnīcā "Grand Poet Hotel" atklāja jau piekto mākslas darbu izstādi. Šoreiz ikvienam interesentam ir iespēja iepazīties ar talantīgās LMA šī gada absolventes Kristīnes Rublovskas darbiem personālizstādē "Būtnes".

Kaņepes Kultūras centra kinoteātrī notiks Berlīnes mūra krišanas 30. gadadienai veltīti kino seansi

Atzīmējot Berlīnes mūra krišanas 30. gadadienu, Kaņepes Kultūras centra kinoteātris "Kino Augusts" sadarbībā ar Gētes Institūtu Rīgā aicina atzīmēt šo notikumu, apmeklējot trīs lielisku filmu programmu saistībā ar Berlīnes mūra pastāvēšanas laiku un tā krišanu.

Pagarināta Ludmilas Nazinas un Sergeja Rusakova izstāde "Pēterburga-Rīga"

Mākslinieku Ludmilas Nazinas un Sergeja Rusakova (Krievija) izstāde "Pēterburga-Rīga" Rīgas Porcelāna muzejā tika atklāta 2019. gada 5. septembrī. Pamatojoties uz skatītāju atsaucību un interesi, izstāde tiek pagarināta līdz 18. novembrim.

Dailes teātrī top izrāde bērniem "Inspektors Tutū"

No 27. novembra Dailes teātra Mazajā zālē būs skatāma režisora Intara Rešetina iestudētā pasakainā izrāde bērniem – Pjēra Gripari "Inspektors Tutū".

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli