Ziņas | Kultūra, māksla


Rīgas Kultūras centrā "Iļģuciems" būs skatāma izstāde "Mākslas porcelāns. Rīgas Porcelāna muzeja kolekcija"

Izstāde no Rīgas Porcelāna muzeja krājuma Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" 2. stāva foajē būs skatāma no 2020. gada 4. novembra līdz 3. decembrim. Ieeja bez maksas.

Dailes teātra melnā komēdija "Sidraba šķidrums" piedalīsies starptautiskā festivālā Polijā "Festiwal Prapremier"

Tā kā Dailes teātra trupas klātbūtne festivālā nav iespējama, viena no jaunākajām Dailes teātra izrādēm "Sidraba šķidrums", kas Paulas Pļavnieces režijā tapusi sadarbībā ar teātra trupu "KVADRIFRONS", 24. oktobrī video formātā tiks izrādīta "Festiwal Prapremier" Polijā.

Jaunajiem mūziķiem šogad pēdējā iespēja pretendēt uz konkursa "Ondo.lv Mūzikai" finansiālo atbalstu

Kopš jūlija sociālajos tīklos norisinās Mūzikas ierakstu gada balva Zelta Mikrofons un ilggadējā partnera Ondo.lv organizētais konkurss jaunajiem mūziķiem, kurā ir iespēja iegūt 1000 EUR stipendiju dziesmas profesionālam ierakstam studijā un videoklipa izveidei. Jau 20.oktobrī noslēgsies pieteikumu pieņemšana ceturtajā un noslēdzošajā konkursa kārtā.

Notiks vokālistu konkursa noslēguma koncerts

25. oktobrī plkst. 17.00 Ventspilī, koncertzālē "Latvija" notiks 6. Starptautiskā vokālistu konkursa par operdziedātājas Alīdas Vānes balvu noslēguma koncerts un laureātu apbalvošanas ceremonija.

Ungārijas porcelāna brīnumainā pasaule muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs"

Ar izciliem ungāru lietišķās mākslas darbiem iepazīstina izstāde "ZSOLNAY porcelāna brīnumainā pasaule". Izsmalcināti dekoratīvi trauki un figūriņas, iedvesmoti no uzņēmuma vēsturiskās jūgendstila līnijas, apskatāmi gan muzeja "Rīgas Jūgendstila centrs" izstāžu vitrīnās, gan viesistabas un ēdamistabas interjerā. Ar servīzi no sērijas "Fēnikss" īpaši veidots ēdamistabas pusdienu galdu klājums.

Nozīmīgas Lietuvas kinofilmas RIGA IFF programmā

Šī gada Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF) savā programmā iekļāvis divas nozīmīgas Lietuvas mākslas filmas – Igna Jonīna Neredzamā un Tomasa Vengra Dzimtene – kas tapušas sadarbībā ar Latvijas Studiju Lokomotīve. Abas filmas izrādītas uz pasaules nozīmīgāko festivālu ekrāniem, saņēmušas balvas un kritiķu uzslavas. RIGA IFF šogad norisināsies laikā no 15. līdz 25. oktobrim un liela daļa no filmu programmas būs pieejama gan klātienes seansos, gan tiešsaistē.

Aicina pieteikt pretendentus darbam Dejas balvas žūrijā

Latvijas Dejas informācijas centrs (LDIC) aicina pieteikt pretendentus jaunajai Dejas balvas žūrijai darbam 2021. un 2022. gadā. Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā, ko reizi divos gados piešķir par sasniegumiem klasiskajā, laikmetīgajā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā.

Izdota grāmata "Porcelāna stāsti: Rīgas Porcelāna rūpnīcas darbinieku atmiņas"

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzejs ir noslēdzis vairāku gadu pētniecības darbu un izdevis grāmatu "Porcelāna stāsti: Rīgas Porcelāna rūpnīcas darbinieku atmiņas" – unikālu avotu Latvijas dizaina vēstures un 20. gs. rūpnieciskās kultūras izziņā.

LNSO aicina – pēdējā iespēja veikt biļešu un abonementu maiņu uz koncertu "16 kontrabasi un Alise brīnumzemē"

Jau šo ceturtdien, 8. oktobrī, pl. 19.00 uz Lielās ģildes skatuves izskanēs LNSO kamermūzikas cikla koncerts "16 kontrabasi un Alise brīnumzemē". Koncertam sākotnēji bija jāizskan šī gada martā, bet ārkārtas stāvokļa dēļ tas tika pārcelts. Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) aicina visus koncerta biļešu un abonementu īpašniekus veikt biļešu pārreģistrāciju Lielās ģildes kasēs, jo koncertu varēs apmeklēt tikai ar pārreģistrētām biļetēm vai abonementiem.

Noskaidroti karikatūru konkursa uzvarētāji

Noslēdzies mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa piemiņai veltītais skolēnu karikatūru zīmēšanas konkurss "Pa-smejies!", kurā piedalījās skolēni no visas Latvijas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums