Ziņas | Kultūra, māksla


Valsts prezidents turpina aicinājumu atbalstīt Latvijas muzejus un kultūrtelpas

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 8. jūnijā, dosies uz Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju un Nacionālās pretošanās kustības muzeju Rendā, turpinot aicinājumu atbalstīt Latvijas muzejus un kultūrtelpas.

Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels Liepājā uzstāsies ar autorkoncertu

Ceturtdien, 18. jūnijā plkst. 19.00 Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" ielūdz uz īpašu divu Latvijā mīlētu mākslinieku – Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela – autorkoncertu. Abi mākslinieki mūzikā un stāstos atskatīsies uz savu 35 gadus ilgo muzikālo sadarbību, atskaņojot dziesmas, kuras komponists Jānis Lūsēns rakstījis tieši Zigfrīda Muktupāvela balsij. Uz koncertu klātienē – Lielajā zālē aicināti 20 klausītāji, pārējiem interesentiem koncertu būs iespēja vērot tiešraidē.

Himnai – 100: Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma par himnas vēsturi

Latvijas Satversmes sapulces sēdē 1920. gada 7. jūnijā dziesma – lūgšana "Dievs, svētī Latviju!" – tika apstiprināta valsts himnas statusā. Šogad notikumam aprit tieši 100 gadi. Tam par godu, Latvijas Televīzijā izveidota dokumentālā filma "Valsts himnai – 100".

Koncerts "Uzcel savu baznīcu!" interneta pārraidē

7. jūnijā plkst. 20.00 interneta pārraidē no Bruknas muižas notiks koncerts "Uzcel savu baznīcu!". Atbalsti Bruknas kopienu ar ziedojumu un kā pateicību saņem skaistu koncertu!

Ķīnas abstrakcionista izstāde Rotko centrā

No 2. jūnija līdz 25. oktobrim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāma Ķīnas abstraktās mākslas pārstāvja Sjao Ciņa (Hsiao Chin) retrospektīva izstāde "Mans sākums ir manas beigas".

Atklās tēlnieka Toma Valmiera personālizstādi "Koka Kriptogrāfija"

No šī gada 5. līdz 30. jūnijam Rietumu Bankas Izstāžu zālē varēs apskatīt tēlnieka Toma Valmiera pirmo personālizstādi "Koka Kriktogrāfija". Darbu radīšanā mākslinieks uzsvaru ir licis uz koku kā materiālu un ideju šifru.

Koncertā Z studijā 5. jūnijā – Instrumenti

Latvijas Televīzijas koncertu ciklam "Koncerts Z studijā" iesoļojot vasarā, 5. jūnijā tiešraidē no Z studijas uzstāsies grupa "Instrumenti". Koncerts būs vērojams LTV1, satura atskaņotājā REPLAY.lv un LTV Facebook kontos.

Piemiņas koncerts televīzijas tiešraidē

Uz koncertu "Mūzika aizvestajiem" 14. jūnijā plkst. 16.00 tiešraidē no Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja aicina Orķestris "Rīga". Koncerta tiešraide televīzijas ekrānos būs skatāma Latvijas Reģionu televīzijas ReTv kanālā, kā arī internetā – ReTV mājas lapā www.retv.lv un ReTV un Orķestra "Rīga" facebook.com kontos.

Gluži kā pirmajā randiņā -pirmie Osokina Mini Festivāla @152 koncerti

Trīs vakaros izskanējuši Chris Noah, Katrīnas Gupalo, Riharda Lībieša un Ernas Daugavietes, kā arī paša Andreja Osokina koncerti.

"Lielais dzintars" vasarā atsāks rīkot sērijas "Personīgi" koncertus

Koncerti "Bahs. Grūvs. Saksofoni" un "Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš. Etnoduets" Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" bija iecerēti kā krāšņs koncertsērijas "Personīgi" pavasara sezonas noslēgums. Līdz ar pulcēšanās ierobežojumiem sērijas koncerti pārcelti uz vasaru, sērija papildināta ar vēl vienu pārsteiguma koncertu, un skatītāji aicināti tos visus trīs baudīt tiešraidē. Savukārt "Personīgi" pavasara abonementa īpašniekiem būs ekskluzīva iespēja redzēt koncertus klātienē – "Lielā dzintara" Lielajā zālē.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums