Ziņas | Kultūra, māksla


"Origo Summer Stage" klausītājus šodien priecēs mākslinieki no "Saulkrasti Jazz Festival 2019"

"Origo Summer Stage" 10. jubilejas sezonā šodien, 18.jūlijā, plkst. 18.00 uz skatuves uzstāsties džeza mūzikas festivāla "Saulkrasti Jazz Festival 2019" mākslinieki. Šoreiz klausītājus priecēs skaņu gammas no Amerikas - "New Mexico Quartet" pianists Evans Forts, bundzinieks Jonas Minkus, basists Mateo Rembe, saksofonists Pauls Lavato un "UNO Jazz Combo I" ar vadītāju Darren Pettit.

Ieskats koncertzālē "Latvija" pirms oficiālās atklāšanas

25. un 26. jūlijā ar īpašiem atklāšanas koncertiem darbu uzsāks jauna kultūras, mākslas un izglītības telpa – koncertzāle "Latvija". Vienā no pēdējo gadu vērienīgākajiem kultūras projektiem nacionālā mērogā vienoti darbosies gan akustiskā koncertzāle "Latvija" ar Lielo un Mazo zāli, gan Ventspils Mūzikas vidusskola, gan arī Bērnu mūzikas skola, Mūzikas bibliotēka un skaņu ierakstu studija.

Izstāžu zāle ARSENĀLS 2019. gada 20. jūlijā plkst. 14.00. aicina uz sarunām muzejā ar psihoanalītiķi Jāni Gaili.

Sestdienas sarunā Jānis Gailis aicinās domāt, kas kopīgs un kas atšķirīgs mākslai un psihoanalītiskajai interpretācijai un kāpēc to ir interesanti pētīt saistībā ar Kaido Oles mākslu.

Izrāde "Andrievs Niedra" festivālā "Via Baltica" aicinās runāt par Latvijas neatkarības iegūšanas sarežģītajiem ceļiem

Trešdien, 21. augustā pulksten 19.00 Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē "Lielais dzintars" festivāla "Via Baltica" ietvaros būs skatāma Spēlmaņu nakts balvai 2015/ 2016 nominētā izrāde "Andrievs Niedra", kas Latvijas valsts dibināšanas vēsturi atklāj no vēl, iespējams, neredzēta skatpunkta.

Liepājā atklās jauno latviešu mākslinieku izstādi "Kāds sakars"

No 26. jūlija līdz 13. septembrim Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" būs skatāma septiņu jauno latviešu mākslinieku grupas izstāde "Kāds sakars". Tā iecerēta kā atšķirīgu autoru darbu parāde un vienlaikus arī centiens meklēt kopsaucējus šo mākslinieku rokrakstos. Uz izstādes atklāšanu interesenti aicināti piektdien, 26. jūlijā, plkst. 18.00 koncertzāles mākslas telpā Civita Nova.

Kinoteātris "Splendid Palace" sezonu atklās ar īpašu pirmizrādi "Aktrise un laiks. Vija Artmane".

Kinoteātris "Splendid Palace" 96.sezonu atklās 21.augustā – dienā, kad leģendārajai un skatītāju tik mīlētajai aktrisei Vijai Artmanei apritētu 90 gadu. Godinot aktrises piemiņu un ievērojamo ieguldījumu Latvijas teātra un kino dzīvē, kinoteātra Lielajā zālē būs iespējams noskatīties Latvijas Televīzijas jaunāko dokumentālo filmu – režisores Agitas Cānes-Ķīles un scenārija autores Dairas Āboliņas kopdarbu "Aktrise un laiks. Vija Artmane".

Kim? sadarbībā ar CCA – Telavivas Laikmetīgās mākslas centru atklāj grupas izstādi

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, sadarbībā ar CCA – Telavivas Laikmetīgās mākslas centru 13. jūlijā atklāja grupas izstādi "Baismu ielejas līkločos: skulptūra un cilvēks datorģenerētās tēlainības laikmetā" (Stumbling Through the Uncanny Valley: Sculpture and Self in the Age of Computer Generated Imagery). Izstāde ir apskatāma līdz 7. septembrim CCA – Telavivas Laikmetīgās mākslas centrā. Izstādes kuratore ir Hena Tamira (Chen Tamir). Izstāde Latvijā ar nosaukumu "Nervozajam garam uz deju grīdas (Faktūra pēcoptiskajā laikmetā)" tiks atklāta 2020.gadā Kim? Laikmetīgās mākslas centrā, un tās kuratore būs Zane Onckule.

Jūgendstila salona mūzikas koncertvakari "Rīgas mākslas telpā"

Izstādes "Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade" ietvaros izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" (Kungu ielā 3) notiks divi īpaši koncertu vakari 18. jūlijā un 22. augustā plkst. 18.00, kas ļaus piedzīvot ceļojumu laikā – redzot, sajūtot un izbaudot jūgendstila bagātīgo gaisotni kā mākslā, tā mūzikā.

LATVIJAS AINAVU ARHITEKTŪRAS BALVA 2019 SAŅEM 81 PIETEIKUMU

Pirmajai Latvijas Ainavu arhitektūras balvai nominācijās ĀRTELPĀ, PERSONĪBAS un PROCESI ir iesniegts 81 pieteikums. Nacionālā žūrija pirmo reizi tikās 20. jūnijā un īsi pēc tam sākusi ārtelpu apskati, novērtējot tās klātienē un tiekoties ar projektu autoriem un atbildīgajām personām, informēja Latvijas ainavu arhitektu asociācija.

Cēsu Mākslas festivāla pirmajā nedēļā dzejas performance, kino un vokālā kamermūzika

Cēsu Mākslas festivāls šovasar notiek no 6. jūlija līdz 18. augustam. Pirmajā festivāla nedēļā apmeklētāji aicināti uz kino programmas "Kalni" atklāšanu ar brīvdabas seansu pie Spoguļklintīm, dzejas perfromanci un latviešu trimdas komponistu vokālās mūzikas koncertu "Tuvās un tālās solodziesmas". Ik dienu apskatāmas arī vērienīgās festivāla vizuālās programmas izstādes.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli