Valsts policijas Talsu iecirknis pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par uzturlīdzekļu nemaksāšanu

Izvairīšanās no pienākuma uzturēt bērnu Krimināllikuma izpratnē ir tāds pats noziegums kā citi tajā minētie nodarījumi. Par izvairīšanos no tiesas nolēmuma vai kompetentas valsts institūcijas lēmuma pildīšanas, ar kuru uzlikts pienākums apgādāt savus vecākus, vecvecākus, bērnus, mazbērnus vai citas personas un dot tiem uzturu, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Lai nodrošinātu pastāvīgu sadarbību, iestādes, kas atrodas dažādu Ministru kabineta locekļu padotībā, rakstveidā noslēdza šo trīspusējo vienošanos – 2018. gada 17.oktobrī tika parakstīta starpresoru vienošanās starp Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju, Valsts policiju un Ģenerālprokuratūru. Starpresoru vienošanās paredz, ka turpmāk Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija, konstatējot apstākļus, ka parādnieks izvairās no pienākuma nodrošināt uzturlīdzekļus bērnam, par to informēs Valsts policiju.

Uz šo vienošanos pamata Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija Valsts policijai iesniedz rakstveida iesniegumu par to, ka kāda persona neatmaksā uzturlīdzekļu fondam līdzekļus, kas viņa vietā izmaksāti viņa bērnam. Pagājušā gada 23.septembrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par to, ka kāds vīrietis nepilda Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas lēmumu, ar kuru uzalkts par pienākumu apgādāt savus bērnus, dzimušus 2009. un 2012.gadā.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vīrietis izvairījās apgādāt un dot uzturu bērniem, kas kā pienākums viņam uzlikts ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas lēmumu. Laika posmā no 2019.gada janvāra beigām līdz 2019.gada septembrim vīrietis izvairījās apgādāt un uzturēt savus bērnus tīši, sistemātiski un ilgstoši nemaksājot uzturlīdzekļus, kaut gan būdams darba spējīga persona un periodiski ir bijis darba tiesiskajās attiecībās un guvis ienākumus.

Tā kā vīrietis uzturlīdzekļus nemaksāja, tad uzturlīdzekļus bērnu uzturam maksā Uzturlīdzekļu garantiju fonds. Uz iesnieguma saņemšanas laiku uzturlīdzekļu parāds fondam ar visiem aprēķinātajiem likumiskajiem procentiem bija aptuveni 1460 eiro. Tāpat vīrietis nebija noslēdzis vienošanos ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju par kārtību, kādā parādnieks veic uzturlīdzekļu un likumisko procentu maksājumus, tādējādi izdarot Krimināllikuma 170.pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu.

Vīrietim kriminālprocesā tika piemērots aizdomās turētā statuss. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas pabeidza izmeklēšanu šajā kriminālprocesā un nodeva to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

 

VP Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums