Valsts policija pie kāda vīrieša konstatē gandrīz 38 tūkstošus cigaretes, izmeklēšana kriminālprocesā ir pabeigta


foto;Valsts policija
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu ievērojamā apmērā, kur pie vīrieša automašīnā un īpašumā tika atrastas un konfiscētas 37 800 cigaretes.

Pagājušajā gada otrajā ceturksnī Saldus novadā kāda vīrieša piederošā automašīnā tika konstatētas vairākas cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Kopumā automašīnā tika konstatētas 20 tūkstoši cigaretes jeb viens tūkstotis cigarešu paciņas bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Savukārt vīrieša dzīvesvietā tika konstatētas un izņemtas 17 800 cigaretes jeb 890 cigarešu paciņas bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu glabāšanu. Valsts ieņēmumu dienests ir aprēķinājis nelikumīgi glabāto tabakas izstrādājumu vērtību – tā šajā gadījumā sasniedz 7 240 eiro. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis redzeslokā un sodīts par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā ir pabeigta un tas nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Atgādinām, ka ziņot var pa tālruni 110, kā arī zvanot uz VP uzticības tālruni 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informāciju precīzi jādefinē). Ziņot var arī, vēršoties policijas iecirknī un vēl viena iespēja ir Valsts policijas mājaslapā (www.vp.gov.lv) atzīmēt kartē to vietu vai ailītē ierakstot precīzu adresi, kurā pēc jūsu informācijas notiek nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecība.

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums