Liepājas pusē no 16 tirdzniecības vietām pārkāpumi konstatēti vienā vietā


foto;46.lv
Vakar, 18.septembrī, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas apsekoja vairākas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos un enerģijas dzērienus nepilngadīgajām personām.

Kopumā tika pārbaudītas 16 tirdzniecības vietas Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā, proti astoņas Liepājā un astoņas – Grobiņas novadā. Kopumā no visām 16 tirdzniecības vietām pārkāpums tika konstatēts vienā tirdzniecības vietā Vecliepājā, kas, attiecīgi pret pārbaudīto veikalu skaitu, ir labs rādītājs un liecina par to, ka veikalu pārdevēji ir godprātīgi un pārliecinās par jauniešu vecumu. Valsts policijā par pārkāpumu, kurš konstatēts vienā no veikaliem Vecliepājā, kur nepilngadīgai personai tika pārdots enerģijas dzēriens, ir uzsākta administratīvā lietvedība.

Atgādinām, ka saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām — no 700 līdz 1400 eiro. Savukārt par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro. Savukārt par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro.

Tāpat arī vēlamies atkārtoti atgādināt, ka pārdevējiem un veikalu vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis. Aicinām pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga. Šādas pārbaudes tiks rīkotas arī turpmāk.

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums