Zemgales reģionā aizturētas vairākas personas par narkotisko un psihotropo vielu nelegālo apriti


www.zemgale.vp.gov.lv
26.04.2019
Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Kriminālpolicijas biroja (KrPB) Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas (ONNEJAN) darbinieki, sadarbībā ar Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Kinoloģijas nodaļas kinologu un dienesta suni, par narkotisko/psihotropo vielu nelegālo apriti aizturēja vairākas personas. Papildus tam, aizdomās par narkotisko/psihotropo vielu lietošanu, vairākas personas nogādāja uz ekspertīzi.

Šī gada 8.aprīlī, uzsāktā kriminālprocesa ietvaros – par narkotisko/psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un pārvietošanu realizācijas nolūkā, tika veikta sankcionēta kratīšana Ozolnieku novadā, Cenu pagastā. 1983.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā, tika atrastas un atsavinātas 796 tabletes MDMA un smalcinātājs, kurā atradās zaļganbrūna augu valsts izcelsmes viela – marihuāna. Par šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, policisti aizturēja – 1983. un 1989.gadā dzimušus vīriešus, kuriem aizturēšanas brīdī atsavināja vēl vienu polimēra iepakojumu ar zaļganbrūnu augu valsts izcelsmes vielu – marihuānu. Abiem vīriešiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

9.aprīlī, cita uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, Ozolnieku novadā, tika aizturēts 1983.gadā dzimis vīrietis, pie kura tika atrasti un atsavināti trīs polimēra iepakojuma ar baltas krāsas pulverveida vielu un viens ar zaļgankrāsas augu valsts izcelsmes vielu, šī kriminālprocesa ietvaros tika aizturēts arī 1965.gadā dzimis vīrietis. Turpinot izmeklēšanu šajā kriminālprocesā, nākamajā dienā, Ozolnieku novadā, Ozolniekos, tika veikta sankcionēta kratīšana, šoreiz 1968.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā. Tika atrasti un atsavināti 6 polimēra iepakojumi ar baltu pulverveida vielu, 2 elektroniskie svari, 1,5 litra plastmasas pudele, ar zaļganbrūnām augu valsts izcelsmes vielu paliekām, vairākas tabletes, mobilais tālrunis un nauda. Saistībā ar šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, dieviem aizturētiem vīriešiem, kuri jau agrāk bija nonākuši policijas redzeslokā, tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

11.aprīlī, sadarbībā ar skolām, tika rīkots kārtējais reids, šoreiz vienā no izglītības iestādēm – Jelgavas tehnikumā. Reida laikā, aizdomās par narkotisko vielu lietošanu, 8 personas nogādāja uz medicīnas iestādi ekspertīzes veikšanai. Līdzīgu reidu, 12.martā, bija veikuši arī VP ZRP Tukuma iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki, sadarbībā ar Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma administrāciju, izmantojot dienesta suni. Četru audzēkņu mantās policisti atrada un atsavināja narkotiskās vielas – marihuānu, par ko tika uzsākti 3 kriminālprocesi un viena administratīvā lietvedība. Savukārt, aizdomās par narkotisko vielu lietošanu, uz ekspertīzi nogādāja astoņus jauniešus un uzsāka administratīvās lietvedības.

11.aprīlī, tika aizturēti 1988. un 1975.gadā dzimušie vīrieši, kuri pēc iepriekšējās vienošanās nelikumīgi pārvietoja pāri Latvijas Republikas valsts robežai narkotiskās/psihotropās vielas, bez nolūka tās realizēt. Aizturēšanas laikā, policisti atrada un atsavināja polimēra iepakojumu ar zaļganbrūnu augu valsts izcelsmes vielu – marihuānu. Veicot sankcionētu automašīnas Toyota Avensis kratīšanu, policisti atrada un atsavināja vēl 2085 gramus marihuānas. Vienai no aizturētām personām tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, bet otrai, piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Visas atsavinātās narkotiskās un psihotropās vielas ir nosūtītas uz ekspertīzi.

Šobrīd, izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

Policija turpina aktīvi strādāt narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā. Vienlaicīgi, policija pateicas izglītības iestādēm par iniciatīvu, kā arī, vērš izglītības iestāžu administrācijas un pedagogu uzmanību uz to, ka gadījumā, ja tiek pamanīta narkotisko vai psihotropo vielu nelegālā aprite izglītības iestādē, nekavējoties par to informēt policiju.

 

VP Zemgales reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums