Valsts policija konstatē pārkāpumus tirdzniecības vietās Kuldīgas un Talsu pusē

Aizvadītajās brīvdienās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ne tikai veica profilaktisko pasākumu ceļu satiksmē, bet arī tā laikā veica dažāda veida pārbaudes. Kā ierasts ikdienā, arī šoreiz Talsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā tika pārbaudītas personas, kurām ir noteikts drošības līdzeklis "nodošana policijas uzraudzībā", kas nosaka noteiktā laikā atrasties dzīvesvietā. Šajā gadījumā tika konstatēti pārkāpumi.

Tāpat Kuldīgas iecirkņa apkalpojamā teritorijā tika pārbaudītas nepilngadīgo uzskaitē esošas personas kurām jābūt pēc pulksten 22.00 dzīvesvietā – šajā gadījumā pārkāpumi netika konstatēti. Kuldīgas iecirkņa amatpersonas apsekoja arī nepilngadīgo pulcēšanās vietas Kuldīgas pilsētā un konstatēts, ka trīs nepilngadīgas personas atradās alkohola reibuma stāvoklī. Kāda jauniete atradās 0,88 promiļu reibumā, savukārt diviem jauniešiem konstatētas 0,14 un 0,25 promiles alkohola. Šajos gadījumos ir uzsāktas administratīvās lietvedības.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu un Kuldīgas iecirkņa amatpersonas apsekoja dažādas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot enerģijas dzērienus, alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus nepilngadīgajām personām. Talsu iecirkņa amatpersonas pārbaudes veica 12 tirdzniecības vietās, tostarp degvielas uzpildes stacijās, pārkāpumus konstatējot 3 tirdzniecības vietās Vandzenes pagastā, Valdgales pagastā un Talsos, kur nepilngadīgām personām tika pārdotas cigaretes un enerģijas dzērieni. Savukārt Kuldīgas iecirkņa amatpersonas pārbaudīja 8 tirdzniecības vietas, no kurām vienā tirdzniecības vietā Rendas pagastā tika konstatēts pārkāpums – pārdevēja nepilngadīgai personai pārdeva alkoholisko dzērienu. Šajos gadījumos Valsts policijā par notikušo ir uzsāktas administratīvās lietvedības.

Atgādinām, ka saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām — no 700 līdz 1400 eiro. Savukārt par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro.

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums