Ziņas | Latvija | Kriminālziņas, negadījumi


VID lūdz uzsākt kriminālvajāšanu par aplokšņu algu izmaksu autoservisā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada oktobrī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret divām personām par kādā Rīgas autoservisā veiktu grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu algu izmaksu ievērojamā apmērā.

Tirdzniecības vietā Liepājā tiek aizturēts vīrietis, kurš nopircis nepilngadīgajiem alkoholu

Aizvadītās nedēļas nogalē, 17.oktobrī ap pulksten 21:20 Valsts policijā tika saņemta informācija no kādas tirdzniecības vietas apsarga par to, ka Liepājā, Laumas rajonā kādā tirdzniecības vietā vīrietis nopirka nepilngadīgai personai alkoholu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas ieradās notikuma vietā, kur viņus sagaidīja veikala apsargs, kurš bija aizturējis gan vīrieti, kurš alkoholu nepilngadīgajam nopirka, gan pašus nepilngadīgos.

VID Nodokļu un muitas policija nodod kriminālvajāšanai personu par krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu l

VID Nodokļu un muitas policija nodod kriminālvajāšanai personu par krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada oktobrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret fizisku personu par pievienotās vērtības nodokļa pārmaksas izkrāpšanu un šo noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros.

Policija aptur nelikumīga naktskluba darbību

Sestdienas, 17. oktobra, naktī Valsts un pašvaldības policija īstenoja pārbaudi naktsklubā "Teritorija", jo iepriekš bija saņemta informācija par šī kluba nelikumīgo darbību – par iespējamo narkotisko vielu apriti, kluba darbību pēc pulksten 24.00. Pārbaude rezultējās ar vairāk nekā 10 administratīvajiem procesiem un pat diviem kriminālprocesiem.

Atklāj 13 tonnas tabakas lapu; valstij novērstais zaudējums - vairāk nekā 1 miljons eiro

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par iespējamu nelikumīgu tabakas izstrādājumu pārvietošanu lielā apmērā. Atklātais pārkāpums ir novērsis zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 1 miljona eiro apmērā.

Uz aizdomu pamata par nelegālo cigarešu tirdzniecību Tukumā aizturēts vīrietis

Šī gada 14. oktobrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa policisti konstatēja nelegālo cigarešu pārdošanu Tukumā. Iespējamā vainīgā persona ir aizturēta, un par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Vērienīgas starptautiskās operācijas laikā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju aizturēti Latvijas pilsoņi

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa, sadarbojoties ar Amerikas Savienoto valstu (ASV) Federālās izmeklēšanas biroju (FIB), Portugāles tiesībsargājošām iestādēm un Eiropas Savienības tiesībaizsardzības aģentūru Europol, veica virkni operatīvo pasākumu un izmeklēšanas darbību, kā rezultātā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju aizturēta organizēta noziedzīga grupa, kurā iesaistīti arī seši Latvijas pilsoņi. Caur fiktīvi izveidotiem uzņēmumu bankas kontiem minētās personas apgrozījušas vismaz 4,5 miljonus eiro.

VID novērš valstij zaudējumus vairāk kā 107 000 eiro apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sadarbībā ar VID Iekšējās drošības pārvaldi šī gada oktobrī novērsusi valstij zaudējumus 107 925 eiro apmērā.

VID Muitas pārvalde atklāj 906 automašīnām paredzētus viltotus diskus

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravu kontroli uz Latvijas - Krievijas robežas, pamatojoties uz aizdomām par intelektuālā īpašuma pārkāpumu, ir aizturējušas ievērojamu daudzumu "Mercedes" automašīnām paredzētu alumīnija disku ar "AMG" preču zīmi. Tiesību īpašnieka pārstāvis ir apstiprinājis, ka preces ir viltotas. Preču zīmes īpašniekam novērstais kaitējums atbilstoši oriģinālu preču vērtībai ir aptuveni 918 000 eiro.

Šā gada deviņos mēnešos ievērojami vairāk kontrafakto preču kravas un sūtījumi nekā visā 2019.gadā kopā

Aicinot aizdomāties par viltotu preču izplatību un to nodarīto kaitējumu, Patentu valde sadarbībā ar Tieslietu ministriju, VID Muitas pārvaldi, Valsts Policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi un Patērētāju tiesību aizsardzības centru atklāja izglītojošu kampaņu "Viltotā realitāte… joprojām realitāte". Šogad īpaša uzmanība tiek pievērsta trim jomām: kosmētikas un higiēnas preču, medikamentu un rotaļlietu viltojumiem, kuru aprite Latvijā veido 33 miljonu eiro zaudējumus oriģinālo preču ražotājiem, kā arī var radīt bīstamas un neatgriezeniskas sekas cilvēku veselībai un drošībai.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums