Ziņas | Latvija | Kriminālziņas, negadījumi


Valsts policija turpina darbu sabiedrības drošībai, likumpārkāpumu novēršanai

Sakarā ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī, Valsts policija turpina strādāt paaugstinātas gatavības režīmā un veic preventīvus pasākumus, lai nodrošinātu valdības lēmuma izpildi attiecībā uz pulcēšanās aizliegumu un ierobežojumiem dažādās publiskās vietās. Likumsargi reaģē uz iedzīvotāju sniegto informāciju par personām, kuras, iespējams, neievēro pašizolāciju. Tāpat likumsargi patrulē un pārbauda atpūtas vietas, vienlaikus, izmantojot automašīnās iebūvētās sistēmas un skaļruņus, apziņojot par valstī noteiktajiem ierobežojumiem. Taču turpinās darbs arī pie uzsāktajiem kriminālprocesiem dažādās jomās – zādzības, laupīšanas, miesas bojājumu nodarīšanas, tāpat arī par noziegumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību, kā, piemēram, nelikumīgu narkotisko vielu apriti un ekonomiskajiem noziegumiem, kā, piemēram, akcīzes preču un tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti. Šā gada martā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu vairākos kriminālprocesos, par dažiem jau esam informējuši.

Autotransporta kravā kokogļu maisos VID muitas amatpersonas atklāj 4 miljonus kontrabandas cigarešu

Neraugoties uz to, ka pasažieru plūsma uz Latvijas ārējās robežas ir slēgta, kravu plūsma turpinās, un dienesti uz robežas turpina strādāt, lai nepieļautu nelegālas izcelsmes preču nonākšanu mūsu valstī. Veicot kontroles pasākumus uz valsts robežas ar Baltkrieviju, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 4 191 200 cigarešu (209 560 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas autotransporta kravā, iepakotas kokogļu maisos.

Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus notikumam Rucavas novadā, kā arī nodrošināt savu īpašumu pret zādzībām

Šā gada 6.martā Valsts policijā saņemta informācija par to, ka marta sākumā, precīzi nezināmā laikā Rucavas novadā, Dunikas pagastā, Ječos, dārzkopības kooperatīvā "Dravnieki" ir nozagtas siltumnīcas metāla konstrukcijas – caurules. Valsts policijā par notikušo ir uzsākta pārbaude un ļoti noderētu aculiecinieku sniegtā informācija.

Jēkabpilī atsavina lielu daudzumu nelegālo cigarešu

Šī gada 9.martā Jēkabpilī Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Jēkabpils iecirkņa darbinieki veica sankcionētu kratīšanu, kuras laikā izņēma 21 120 kilogramus tabakas bez Latvijas Republikas (LR) akcīzes nodokļa markām. Savukārt, 11. martā, veicot preventīvo darbu Jēkabpils tirgus teritorijā, likumsargi atklāja 10 420 cigaretes bez LR akcīzes nodokļa markām.

Tērvetes novadā atklāj marihuānas audzētavu

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirkņa amatpersonas atklājušas speciāli aprīkotu marihuānas audzētavu Tērvetes novada Augstkalnes pagastā. Par šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu policisti aizturēja vienu personu un izņēma 60 marihuānas stādus un aprīkojumu marihuānas audzēšanai.

Pabeigta izmeklēšana lietā par vairāk nekā 51 tūkstoša eiro izkrāpšanu no desmit iedzīvotājiem

Pagājušās nedēļas beigās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes likumsargi pabeidza izmeklēšanu lietā par desmit personu apkrāpšanu. Par šo noziegumu aizdomās tiek turēts 1986. gadā dzimis vīrietis, kurš ļaunprātīgi izmantojis iedzīvotāju uzticību, solījis veikt remontdarbus, mudinājis iesaistīties finanšu investīcijās un, vadoties pēc katras personas vēlmēm, piedāvājis citus pakalpojumus. Taču rezultātā iedzīvotāji apkrāpti un viņiem nodarīti finansiāli zaudējumi kopumā 51 188 eiro apmērā.

Apturēts par narkotiku kontrabandu iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējums

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas amatpersonas šā gada martā apturēja organizētu personu grupas darbību, kuri legalizēja narkotiku kontrabandas ceļā iegūtos noziedzīgos līdzekļus lielā apmērā. Kriminālprocesa ietvaros sešas personas aizturētas, divām no tām piemērots apcietinājums.

Liedz ievest valstī vairāk nekā 800 tūkstošus kontrabandas cigarešu

Neraugoties uz to, ka pasažieru plūsma uz Latvijas ārējās robežas ir slēgta, kravu plūsma turpinās, un dienesti uz robežas turpina strādāt, lai nepieļautu nelegālas izcelsmes preču nonākšanu mūsu valstī. Veicot kontroles pasākumus uz valsts robežas ar Baltkrieviju un Krieviju, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde sadarbībā ar Valsts robežsardzi novērsa 805 720 cigarešu (40 286 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas kravas vilcienos – akmeņogļu un šķeldas kravās, riteņu konstrukcijās, kā arī vieglā automobiļa standarta degvielas tvertnē.

Tukumā par šķūnīša apzagšanu aizturēti divi vīrieši

Pagājušajā nedēļā, 10. martā, Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Tukuma iecirknī tika saņemta informācija, ka Džūkstes pagastā kādai sievietei no šķūnīša nozagts motocikls un lodlampas. Veicot operatīvos pasākumus, jau tajā pašā dienā likumsargi aizturēja noziedzīgajā nodarījumā iesaistītās personas un atguva nozagtās mantas.

Zemgales reģionā profilaktiska rakstura pārbaudes laikā noformēti 58 administratīvo pārkāpumu protokoli

Aizvadītajā nedēļā, 12. martā, Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas darbinieki pievērsa pastiprinātu uzmanību drošības jostu lietošanas un bērnu sēdeklīšu izmantošanas noteikumu ievērošanai. Zemgales reģionā profilaktiska rakstura pārbaudes laikā kopā tika sastādīti 58 administratīvo pārkāpumu protokoli.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi