Huawei iesūdz Verizon par patentu tiesību pārkāpumu


public. foto
Februāra sākumā Huawei Amerikas Savienoto Valstu Teksasas austrumu un rietumu apgabaltiesās iesniedza patentu tiesību pārkāpumu pret komunikāciju tehnoloģiju uzņēmumu Verizon. Uzņēmums vēlas saņemt kompensāciju par to, ka Verizon izmantoja Huawei patentēto tehnoloģiju, kuru aizsargā 12 no Huawei ASV patentiem.

“Verizon izstrādātie produkti un piedāvātie pakalpojumu ir guvuši ievērojamu labumu no Huawei patentētās tehnoloģijas, kas tika izstrādāta ilggadēju pētījumu un attīstības laikā,” sacīja Suns Liupins, “Huawei” izpilddirektors juridiskajos jautājumos.

Kā vadošais sakaru iekārtu un viedo ierīču piegādātājs, Huawei katru gadu pētniecībā un attīstībā iegulda 10 - 15 % no saviem ieņēmumiem, tādējādi pēdējo desmit gadu laikā uzņēmums ir iztērējis vairāk nekā 70 miljardus ASV dolāru. Tā rezultātā visā pasaulē ir izveidoti vairāk nekā 80 000 patentu, tostarp vairāk nekā 10 000 patentu tikai Amerikas Savienotajās Valstīs. Šīs inovācijas nav tikai Huawei veiksmes stūrakmens, jo patentus plaši izmanto arī uzņēmumi visā pasaulē.

Pirms apsūdzība tika iesniegta Teksasas tiesā, Huawei veica laikietilpīgas pārrunas ar Verizon, kuru laikā uzņēmums sniedza detalizētu patentu sarakstu un faktiskos pierādījumus tam, ka Verizon izmantojis Huawei patentus. Abas puses nespēja panākt vienošanos par licences noteikumiem.

"Huawei veic lielus ieguldījumus pētniecībā un attīstībā, jo tas vēlas sniegt saviem klientiem jaunākos un labākos telekomunikāciju risinājumus. Inovācijās dalāmies arī ar plašāku nozari, izmantojot licenču līgumus. Jau vairākus gadus veiksmīgi esam risinājuši sarunas par patentu licenču līgumiem ar daudziem uzņēmumiem. Diemžēl, kad nav iespējams panākt vienošanos, mums nav citas izvēles, kā meklēt tiesiskās aizsardzības līdzekļus - šī ir nozarē pieņemta prakse. Mēs vēlamies, lai Verizon respektē Huawei ieguldījumu pētniecībā un attīstībā, maksājot par mūsu patentu izmantošanu vai arī atsakoties tos izmantot savos produktos un pakalpojumos,” skaidro S. Liupins.

Huawei respektē un aizsargā intelektuālā īpašuma tiesības, iestājoties par patentētu tehnoloģiju likumīgu apmaiņu, izmantojot šķērslicences vai apmaksātus licences līgumus. Vairāk nekā 20 gadus Huawei ir iesaistījies plašās pārrobežu licenču sarunās ar lielākajiem patentu īpašniekiem telekomunikāciju nozarē, parakstot vairāk nekā 100 licenču līgumus ar galvenajiem IKT pārdevējiem Amerikas Savienotajās Valstīs, Eiropā, Japānā un Dienvidkorejā.

Kopš 2015. gada Huawei ir saņēmis vairāk nekā 1,4 miljardus ASV dolāru, pārdodot patentu licences. Līdz šim uzņēmums ir arī samaksājis vairāk nekā 6 miljardus ASV dolāru par citu nozares speciālistu izstrādāto patentēto tehnoloģiju likumīgu izmantošanu. 80 % no šīm licences maksām ir Amerikas Savienoto Valstu uzņēmumiem.

Inovācijas un intelektuālā īpašuma aizsardzība ir Huawei panākumu atslēga. 2018. gadā Huawei pētniecības un attīstības izdevumi sasniedza 15 miljardus ASV dolāru, kas ir tuvu 15 % no uzņēmuma gada ieņēmumiem. Savukārt 2019. gadā Huawei ierindojās piektajā vietā ES rūpniecības pētniecības un attīstības investīciju rezultātu apkopojumā, ko publicēja Eiropas Komisija.

Neskatoties uz nepatīkamo situāciju ar Verizon, Huawei turpinās dalīties ar saviem galvenajiem pētniecības un attīstības sasniegumiem ar nozari un sabiedrību kopumā. Tas attiecas gan uz ASV uzņēmumiem, gan patērētājiem, jo tieši inovācijas ir tās, kas virza nozari uz priekšu.

Par Huawei:

Huawei ir pasaulē vadošais informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) infrastruktūras un viedo ierīču piegādātājs. Izmantojot integrētus risinājumus četrās galvenajās jomās - telekomunikāciju tīkli, IT, viedierīces un mākoņpakalpojumi - mēs esam apņēmušies ieviest digitālus risinājumus ikviena cilvēka dzīvē, mājsaimniecībā un organizācijās, veidojot savienotu un viedu pasauli. Huawei kopējais produktu, risinājumu un pakalpojumu portfelis ir konkurētspējīgs un drošs. Atklātā sadarbībā ar ekosistēmas partneriem radām paliekošu vērtību mūsu klientiem. Mēs strādājam, lai sniegtu cilvēkiem iespējas, uzlabotu mājas dzīvi un iedvesmotu visu veidu organizācijas jaunām inovācijām. Huawei inovācijas ir vērstas uz klientu vajadzībām un pētījumos tiek ieguldīts ļoti daudz, koncentrējoties uz tehnoloģiskiem sasniegumiem, kas virza pasauli uz priekšu. 2018. gada beigās Huawei nodarbināja 188 000 darbiniekus un darbojās vairāk nekā 170 valstīs un reģionos. 1987. gadā dibinātais Huawei ir privāts uzņēmums, kas pilnībā pieder tā darbiniekiem.

Papildu informācijai, lūdzu, apmeklējiet: www.huawei.com vai sekojiet mums:

http://www.linkedin.com/company/Huawei

http://www.twitter.com/Huawei

http://www.facebook.com/Huawei

http://www.youtube.com/Huawei

“Huawei Technologies” Baltijā
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi