7 interesanti fakti par piegādēm


foto;omniva.lv
Jau rīt, 9. oktobrī, tiks atzīmēta Pasaules pasta diena. Šogad aprit 50 gadi kopš Šveices galvaspilsētā Bernē tika dibināta Pasaules pasta savienība, kuras mērķis ir veicināt efektīvu un pieejamu universālo pasta pakalpojumu kvalitatīvu un stabilu attīstību, lai atvieglotu saziņu starp iedzīvotājiem pasaulē.

Atzīmējot Pasaules pasta dienu, Omniva piedāvā ieskatīties kurjeru ikdienā un uzzināt 7 interesantus faktus par sūtījumu piegādes pakalpojumu ikdienu un vēsturi.

  1. Kurjeru vēsture meklējama Persijā

Kurjeru pakalpojumi radās Persijā apmēram 400. gadā pirms mūsu ēras, kad Persijas princis Kīrs Jaunākais sūtīja ceļā kājāmgājējus, jātniekus, kā arī baložus, lai sniegtu izplatītu svarīgas ziņas visos viņa valdījumos, kā arī ārpus tiem.

  1. Kurjers noteica maratona distanci

Maratona distance ir 42,195 km, jo tieši šādu attālumu Senajā Grieķijā veica kurjers Feidipīds, mērojot ceļu no Maratonas līdz Atēnām, lai izplatītu ziņas, ka grieķi ir uzvarējuši persiešus Grieķijas-Persijas karā.

  1. Pastnieka pienākumus pildīja kaķi

Bieži vien nākas dzirdēt skarbus pieredzes stāstus par pastnieku attiecībām ar suņiem. Iespējams iemesls suņu naidam pret pastniekiem meklējams 19. gadsimtā, kad daži vēstuļu nesēji bija kaķi! 1870. gadā Beļģijā tika veikts eksperiments, apmācot 37 kaķus veikt pastnieka pienākumus. Tomēr faktiski tikai viens kaķis veiksmīgi nogādāja ziņu kaimiņu ciemam. Turpmāk kaķi dresūrai vairs nepakļāvās.

  1. Mazs sākums lielām lietām

Vienu no lielākajām kurjeru kompānijām pasaulē - United Parcel Service (UPS) - dibināja divi pusaudžu zēni Sietlā 1907. gadā. Viņi piegādāja pakas galvenokārt ar kājām un ar velosipēdu. Savukārt, pirmais pakomāts Latvijā tika uzstādīts 2012. gada novembrī pie tirdzniecības centra Alfa.

  1. Kurjeru ceļojums Latvijā

Ik dienu Omniva kurjeri, veicot piegādes uz pakomātiem, kā arī piegādājot kurjersūtījumus, pa Rīgu nobrauc vidēji 120 km, bet ārpus Rīgas – līdz 400 km, kas ir nedaudz vairāk nekā no Parīzes līdz Strasbūrai.

  1. Tik dažādi sūtījumu izmēri

Ja kādreiz bažījaties par sūtījuma izmēriem, tad der zināt, ka Omniva kurjerus vairs nepārsteigsi. Viņi ir piegādājuši siltumizolācijas vates un lauksaimniecības tranšeju plēves un pat helikoptera motoru. Bet ir pārvadātas arī skudras un sūtījumi košļājamo paciņu izmēros.

  1. Pakomāti ne tikai preču piegādei

Šobrīd pasaulē pakomātus izmanto ne tikai dažādu preču sūtīšanai, bet arī ēdiena piegādēm, nodrošinot nepieciešamo temperatūras kontroli, kā arī kā netīrās veļas nodošanas un saņemšanas vietu (laundry locker).

Omniva mērķis ir ienest pasauli ikvienā mājā, nodrošinot cilvēkiem iespēju sazināties savā starpā, nosūtīt preces un apmainīties ar informāciju. Ikviens darbinieks, kurš palīdz pildīt šo mērķi, mums ir ļoti svarīgs,” uzsver Omniva mārketinga vadītāja Ruta Pole. Omniva sveic visus pasta darbiniekus un kurjerus Pasaules pasta dienā

SIA Omniva Latvija dibināta 2012. gadā un nodrošina, sūtījumu loģistikas, informācijas loģistikas un e-rēķinu apstrādes pakalpojumus. Omniva ir plašākais pakomātu tīkls Baltijā, kas nodrošina kvalitatīvu, ātru un drošu servisu preču piegādei un ir pieejams 24 stundas diennaktī. Šobrīd Latvijas Omniva tīklā ir 162 pakomāti, kas izvietoti 65 apdzīvotās vietās Latvijā.

 

SIA Omniva Latvija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums