Ziņas | Tirgus vēstis


BTA: Apkures sistēmu izraisītu ugunsgrēku dēļ šogad atlīdzībās izmaksāti vairāk nekā 100 000 eiro

Sākoties apkures sezonai, arvien biežāki kļūst ar apsildes tehniku saistītie negadījumi, kas īpaši bieži notiek ugunsdrošības noteikumu neievērošanas dēļ. Šogad pieteikti astoņi šādi apdrošināšanas gadījumi no kuriem sešos jau izmaksāti vairāk nekā 100 000 eiro, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk – BTA) dati.

Latvijas autoceļu uzturētājs gatavojas ziemas sezonai

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) ir uzsācis sagatavošanās darbus pārejai uz ziemas sezonu – tiek testēta un kalibrēta ziemas uzturēšanas tehnika, kā arī noliktavās tiek piegādāti nepieciešamie pretslīdes kaisāmie materiāli: sāls un sāls-smilts maisījums. Autoceļu uzturēšanas ziemas sezona sākas 1. novembrī.

Tendence – ilgtspējīgi viedierīču lietošanas paradumi Latvijā nostiprinās pakāpeniski

Saskaņā ar "Urban Mine Platform" datiem*, aizvadītajā gadā izgāztuvēs visā Eiropā nonāca aptuveni 100 tūkstoši tonnu mazās elektronikas – dažādas viedierīces. Tomēr dabai draudzīgāka ir iespēja sniegt nolietotajām ierīcēm "otro dzīvi", tās pēc nepieciešamības saremontējot un nododot tālākai lietošanai. Mobilo sakaru operatora BITE eksperti atzīst, ka Latvijā pāreja uz ilgtspējīgiem mobilo ierīču lietošanas paradumiem notiek pakāpeniski, un šogad otrreizējai lietošanai nodotās ierīces klientiem kopumā ļāvušas ietaupīt 10 000 eiro.

Tallinā izbūvēts Baltijā pirmais ceļa posms no pārstrādātiem plastmasas atkritumiem

Tallinā šonedēļ pabeigts pirmais gājēju ceļa posms, kura izbūvē izmantotas inovatīvas tehnoloģijas. Ceļa asfalta segumā izmantoti pārstrādāti plastmasas atkritumi, un šis ir pirmais šāda veida ceļš ne vien Baltijā, bet visā Ziemeļu un Austrumeiropā.

Šodien durvis ver jau trešais "Maxima" veikals oktobrī

Izvēršot piemājas veikalu tīklu Rīgas apkaimē, šodien, 17. oktobrī, durvis vēris jauns "Maxima X" veikals Gaigalas ielā 29, Bolderājā. "Maxima Latvija" kopējās investīcijas veikala izbūvē un tā apkaimes labiekārtošanā ir vairāk nekā 2,5 miljoni eiro.

SIA "Rīgas karte" strādā atbilstoši noslēgtā sadarbības līguma nosacījumiem – publiskajā telpā tiek izplatīta kļūdaina..

SIA "Rīgas karte" strādā atbilstoši noslēgtā sadarbības līguma nosacījumiem – publiskajā telpā tiek izplatīta kļūdaina un faktiem neatbilstoša informācija

Izvērtējot medijos un publiskajā telpā izskanējušo informāciju par SIA "Deloitte Latvija" veiktā audita rezultātiem, SIA "Rīgas karte" ir konstatējusi, ka tiek operēts ar neobjektīviem faktiem, kļūdainiem skaitļiem un aprēķiniem. Līdz ar to arī izdarītie secinājumi ir maldinoši un neprofesionāli.

"Inchcape" stiprina BMW pozīcijas un plāno strauju "Land Rover" izaugsmi Baltijā

Atbilstoši "Inchcape" globālajai stratēģijai stiprināt reģionālās pozīcijas konkrētu automašīnu zīmolu tirgū, "Inchcape Motors Latvia" plāno pievērst pastiprinātu uzmanību "Land Rover" zīmola izaugsmei un stiprināt BMW stabilās pozīcijas Baltijā, informē "Inchcape Motors Latvia" valdes loceklis Dmitrijs Zeļeņins.

Tele2 šī gada deviņos mēnešos sasniedz desmitgades labākos rādītājus – audzē klientu skaitu, apgrozījumu un peļņu

Vadošā mobilo sakaru operatora "Tele2" apgrozījuma un peļņas rādītāji salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu turpina augt. Šī gada deviņos mēnešos apgrozījums kāpis par 4,5% un sasniedzis 96,7 milj. eiro, bet peļņa palielinājusies gandrīz par 10% un ir 37,5 milj. eiro. Tas ir labākais deviņu mēnešu rādītājs pēdējo 10 gadu laikā. Savukārt "Tele2" pakalpojumu lietotāju skaits, salīdzinot ar gada sākumu, palielinājies par apmēram 12 tūkstošiem.

AS "Olainfarm" svinīgi atklāj jaunu ražošanas korpusu

Šodien, 16. oktobrī, AS "Olainfarm" 47. gadu jubilejas mēnesī svinīgi atklāj jaunu ražošanas korpusa ēku, kuras būvniecībā un iekārtu iegādē ieguldīti aptuveni 3,6 milj. eiro. AS "Olainfarm" jau nodrošina Eiropas Savienības (ES) gatavo zāļu formu verifikācijas prasības un tagad, līdz ar jauno korpusa atklāšanu, kā viena no pirmajām Latvijā būs gatava arī Krievijas Federācijas jaunajām prasībām.

Pirmajā pusgadā dabasgāzes vairumcena samazinājusies; Inčukalna krātuvē iesūknētās dabasgāzes daudzums palielinājies

Šī gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar identisku periodu pērn, dabasgāzes vairumtirgus cena Eiropas biržās samazinājusies. Tas sekmējis tirgus dalībnieku interesi dabasgāzi Inčukalna krātuvē iesūknēt jau iesūknēšanas sezonas sākumā, nevilcinoties līdz rudenim, secināts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) tirgus pārskatā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri