Ziņas | Tirgus vēstis


Noslēgti pirmie 1000 līgumi ar jauno Rīgas atkritumu apsaimniekotāju "Tīrīga"

Kopš šā gada 15.jūlija, kad sākās līgumu noslēgšanas process, noslēgti pirmie 1000 klientu līgumi ar jauno Rīgas atkritumu apsaimniekotāju AS "Tīrīga". Uzņēmums saskaņā ar Rīgas pašvaldības iepirkuma rezultātiem no 2019. gada 15. septembra galvaspilsētā nodrošinās vienotus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus un vienādus nosacījumus, kā arī atkritumu šķirošanas iespējas visiem Rīgas iedzīvotājiem.

Aicinām uz meetup "Kā būt "zaļam" arī finansēs?" Kāpēc atbildīga darbība ilgtermiņā ir kļuvusi tik svarīga?

Pēdējā laikā arvien vairāk tiek runāts par atbildīgu ilgtermiņa darbību un zaļās pēdas nospieduma samazināšanu. Taču vai varam glābt pasauli no globālās sasilšanas, tikai šķirojot atkritumus un esot zero waste? Aktualizējot tēmu par to, kā mēs katrs varam veicināt atkritumu un resursu patēriņa samazināšanu, par uzņēmējdarbības ilgtspēju un ilgtspējas ietekmi uz finanšu rezultātiem, bankas Citadele meitas uzņēmums "CBL Asset Management" aicina uz diskusiju "Kā būt "zaļam" arī finansēs?". Tā norisināsies 23. jūlijā plkst. 18.30 K. K. fon Stricka villā (A. Briāna ielā 9, Rīgā).

Huawei 5G bāzes stacijām par 20% zemāks enerģijas patēriņš nekā nozares standartam

Huawei publicējis savu 2018. gada ilgtspējas ziņojumu, kurā izpētīts, ka, apvienojot Huawei stiprās puses programmatūras un aparatūras jomā, enerģijas patēriņš ir ticis ievērojami samazināts, un tas ir par 20% zemāks nekā uzrāda nozares vidējais rādītājs.

"Tele2" pirmais Rīgā iedarbina 5G tehnoloģiju; pirmais 5G būs pieejams Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā

Vadošais mobilo sakaru operators "Tele2" šodien, 18. jūlijā Rīgā iedarbinājis pirmo pilnvērtīgo 5G mobilo sakaru bāzes staciju, kas klientiem 5G sakarus sākotnēji nodrošinās Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā. Plānots, ka "Tele2" klienti, kuriem būs 5G tehnoloģiju atbalstošas ierīces, 5G mobilā interneta sniegtās priekšrocības varēs sākt izmantot jau tuvākajās dienās. Uzņēmums paredz, ka sākotnēji mobilā interneta ātrums Mūkusalas Biznesa Centra kvartālā būs no 1Gb/s.

Uzņēmēji pagaidām neapzinās IKT risinājumu lomu klientu servisā

Lai arī uzņēmēji līdzās preces kvalitātei un cenai kā svarīgu sava biznesa konkurētspējas faktoru min augstu klientu servisu, tikai 24% gadījumu viņi ir gatavi ieguldīt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) sistēmu attīstībā, lai pilnveidotu klientu apkalpošanu, liecina mobilo sakaru operatora BITE un uzņēmuma SIA "Latnet" veiktās aptaujas* dati. Eksperti norāda, ka uzņēmēji joprojām neapzinās IKT risinājumu nozīmību un iespējas klientu servisā, tādējādi bremzējot savu konkurētspēju.

MAZĀK KALORIJU UN TIK PAT GARŠĪGS – "FOOD UNION" PĀRSTEIDZ AR BEZGRĒKA SALDĒJUMU "EKSELENCE"

Vai ir iespējams, ka saldējumā ir par trešdaļu mazāk kaloriju un cukura, bet tik pat laba garša un krēmīga tekstūra kā ierasts? Izklausās pārsteidzoši, taču tas ir kļuvis iespējams, pateicoties Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma "Food Union" saldējuma meistariem, kuri radījuši bezgrēka saldējumu "Ekselence" ar diētiskāku sastāvu un unikālu recepti, daļu cukura aizstājot ar stēvijas ekstraktu. Šāda veida produktu uzņēmums Latvijas tirgum ir radījis pirmo reizi, tā attīstībā ieguldot ap 80 tūkstošus eiro.

"Rīgas Dzirnavnieks" rudenī atklās renovētu ražotni un paplašinās ražošanu ar pākšaugu un rīsu produktiem

AS "Rīgas Dzirnavnieks" šobrīd īsteno vairākus nozīmīgus investīciju projektus. To ietvaros jau rudenī plānots atklāt renovētu ražotni ar jaunām ražošanas līnijām, kas ļaus paplašināt produktu kategorijas ar pākšaugiem un rīsu produktiem, kā arī, pateicoties jaunai dozēšanas iekārtai, ražot garšas ziņā interesantākus un plašāka sortimenta ātri pagatavojamās biezputras.

AS "Tīrīga" investē 7 miljonus eiro auto un konteineru parka modernizācijā

Saskaņā ar Rīgas pašvaldības privātās-publiskās partnerības sadarbības līgumu, Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekotājs AS "Tīrīga" nodrošinājis investīcijas 7 miljonus eiro auto un konteineru parka modernizācijai, jaunu, Eiropas Savienības (ES) standartiem atbilstošu atkritumu savākšanas automašīnu un konteineru iegādei. Saskaņā ar Rīgas atkritumu sistēmas modernizācijas projektu pirmā gada laikā tiks atjaunots atkritumu savākšanas autoparks, nomainot un uzlabojot morāli un fiziski novecojušās atkritumu savākšanas automašīnas un atkritumu tvertnes. Papildus investīcijas vairāk kā 100 tūkstošu eiro apmērā veiktas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju sistēmas izveidē, lai nodrošinātu klientiem ērtu līguma pārslēgšanas iespēju un atkritumu izvešanu, pārslēdzot līgumus digitālā vidē, izmantojot e-pakalpojumu risinājumus.

Informācija par ugunsdrošības apmācībām "Maxima" veikalos jūlijā

Jūlijā 29 "Maxima" veikalos visā Latvijā notiek ugunsdrošības apmācības. Tās tiek organizētas atbilstoši uzņēmuma darba drošības plānam un norisināsies veikalu darba laikā. Apmācības veikalu darbību būtiski neietekmēs.

"Tele2" apgrozījums pirmajā pusgadā sasniedz vairāk nekā 60 miljonus eiro

Produktu portfeļa attīstīšana un klientu skaita pieaugums gan privātpersonu, gan biznesa klientu segmentos ļāvis vadošajam mobilo sakaru operatoram "Tele2" šī gada pirmajā pusgadā sasniegt 62,7 milj. eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 4% vairāk nekā pērn šajā periodā. Uzņēmums turpināja mobilā sakaru tīkla attīstības programmu, pirmajā pusgadā investējot par 300% vairāk nekā aizvadītā gada attiecīgajā laika periodā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli