Ziņas | Tirgus vēstis


CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.

Lensor.eu plūc laurus Latvian E-commerce Award 2019

Ikgadējā pieredzes apmaiņas pasākumā nozares profesionāļiem "Digital Networking: Digitālais tirgus" ietvaros, kas notika 12.decembrī, noskaidroti labākie Latvijas interneta veikali. Pēc iMarketings.lv veiktās aptaujas iegūtajiem rezultātiem, labākais un klientu novērtētākais interneta veikals kategorijā "Kontaktlēcas un brilles" 2019. gadā – interneta kontaktlēcu lielveikals www.lensor.eu.

Šobrīd publiskajos iepirkumos iekļauj pat 10 gadus novecojušas prasības

Šobrīd mobilo sakaru pakalpojumu publisko iepirkumu tehniskajās specifikācijās tiek iekļautas pat 10 gadus novecojušas prasības, kas nav adekvātas reālajai tirgus situācijai un kropļo konkurenci. To galvenokārt ietekmē publiskajā sektorā strādājošo nepietiekamās zināšanas par strauji mainīgo telekomunikāciju nozari. Ja vēlamies veidot vienlīdzīgas konkurences apstākļus publiskajos iepirkumos visiem tirgus dalībniekiem, tas ir steidzami jāmaina.

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru.

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA, apvienojot savu biedru – nekustamo īpašumu uzņēmumu analītikas nodaļu sniegto informāciju par cenu izmaiņām trijos segmentos: jaunie projekti (dzīvokļi), sekundārais tirgus (dzīvokļi) un mājas, katru mēnesi veido tirgus cenu indikatoru.

Tabakas nozares asociācija: pastāvošā likumdošana ierobežo cīņu ar kontrabandu

Tabakas izstrādājumu ražotāju nacionālā asociācija (TIRNA), kas apvieno nozares lielākos tabakas izstrādājumu ražotājus, pilnībā atbalsta iekšlietu ministra Sanda Ģirģena apņēmību stiprināt pasākumus pret kontrabandas cigarešu ieplūšanu un tirdzniecību Latvijā, tostarp izmantojot modernās tehnoloģijas uz valsts robežas. TIRNA atzinīgi vērtē tiesībsargājošo iestāžu paveikto cigarešu kontrabandas mazināšanā, pēc ilgiem gadiem samazinot tās īpatsvaru Latvijā zem 20%. Vienlaikus TIRNA norāda, ka nozares uzņēmumi labprāt atbalstītu dažādas iniciatīvas, kas varētu palīdzēt vēl efektīvāk apkarot cigarešu kontrabandu, tomēr sniegt jebkādu materiālu atbalstu tiesībsargājošam institūcijām pastāvošās likumdošanas ierobežojumu dēļ šobrīd nav iespējams.

Sarkanā paklāja noma kā pasākuma izdevumu optimizēšana

Kāpēc pastāv sarkanā apklāja noma? Organizējot pasākumus, to rīkotāji vēlas radīt sajūtu, ka ikviens viesis ir īpaši gaidīts un ka par visu ir piedomāts, tāpēc detaļām ir īpaši liela nozīme. Gatavošanās svinībām ietver sevī gan pasākuma aktivitātes, gan scenogrāfiju un noformējumu. Telpu noformējuma izdevumi ir  izmaksas, ko vēlamies samazināt, bet tajā pat laikā negribam zaudēt kvalitāti. Šajā rakstā runāsim par tādu svinību vietas dekoru kā sarkanais paklājs un kā panākt maksimālu efektu, tajā pat laikā ietaupot pasākuma budžetu!

Autovadītāju ievērībai: jaunais gads nesīs virkni būtisku izmaiņu

Jaunajā gadā autovadītājus sagaida vairākas būtiskas izmaiņas regulējumā — jau 1. janvārī stāsies spēkā paaugstināta akcīzes nodokļa likme degvielai un palielināta obligātā biokomponentes piejaukuma prasība benzīnam, savukārt aprīlī pieaugs obligātā piejaukuma prasība arī dīzeļdegvielai. Ko nozīmē šīs izmaiņas un kas būtu jāņem vērā autovadītājiem, skaidro lielākā pašmāju degvielas tirgotāja "Virši" Pārdošanas daļas vadītājs Arnis Andrianovs.

VNĪ turpina sarunas ar interesentiem par Tetera nama nomu

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (turpmāk – VNĪ) turpinās izsolīt nomas tiesības vēsturiskā Tetera nama, Brīvības ielā 61 ilgtermiņa nomai uz 30 gadiem. Tuvāko nedēļu laikā tiks izsludināta atkārtota izsole ar pieteikšanās termiņu – 2 mēneši, norāda VNĪ Iznomāšanas un Pārdošanas pārvaldes direktore Anita Feldmane.

"Maxima Grupe" pievienojas ANO Globālajam līgumam

"Maxima Grupe" spērusi nākamo soli ilgtspējas virzienā un kļuvusi par Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Globālā līguma (United Nations Global Compact initiative) dalībnieci. Pievienojoties šim līgumam, kas darbojas jau 20 gadus, "Maxima Grupe" apņemas atbalstīt desmit Globālā līguma principus cilvēktiesību, vides aizsardzības, darba apstākļu un korupcijas novēršanas jomās, kā arī īstenot 17 ilgtspējīgas attīstības mērķus, kas ietverti ANO Ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030. gadam.

VNĪ un "RERE Būve 1" vienojas par tiesas procesu izbeigšanu Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas lietā

Pirmdien, 9. decembrī VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) un pilnsabiedrība "RERE Būve 1" vienojās par tiesas procesu izbeigšanu Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas lietā, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli