"Komercializācijas reaktors" sācis sadarbību ar prestižo Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūtu


Publicitātes_foto_CR_Adamovichs.
Latvijas zinātnes komercializācijas platforma "Komercializācijas reaktors" ir sākusi sadarbību ar Eiropā plašāko inovāciju tīklu, proti, Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūtu (EIT), kam ilgtermiņā būtiski jāstimulē zinātniskā un uzņēmēju mijiedarbība, un jaunu zinātņietilpīgo jaunuzņēmumu rašanos Latvijā, uzskata "Komercializācijas reaktora" vadītājs un dibinātājs Nikolajs Adamovičs.

Pēc Adamoviča teiktā, šai sadarbībai ir jāveicina tajā skaitā zinātnisko atklājumu importu, lai tālāk jau tos attīstītu un komercializētu šeit, Latvijā, kā arī plaša mēroga sadarbību starp Latvijas uzņēmējiem, zinātnieku komandām Latvijā un Eiropā, un galu galā starptautisko dziļo tehnoloģiju un jaunuzņēmumu industriju. Turklāt šīs arī paver iespējas veidot uzņēmumu un zinātniskos konsorcijus.

“Šis ir būtisks solis, ja mēs vēlamies, lai Latvijā attīstās dziļo tehnoloģiju uzņēmumi un augstas pievienotās vērtības ekonomika ar jaunām darba vietām. “Komercializācijas reaktoram” un EIT ir kopīgs mērķis – neļaut zinātnei palikt laboratorijā, bet gan panākt, lai tā no vienas puses risina kādu aktuālu sabiedrības un pat planētas problēmas, bet no otras puses – veicina ekonomisko izaugsmi,” skaidroja Adamovičs.

Viņš pauda gandarījumu, ka EIT ir izteicis vēlmi sadarboties ar “Komercializācijas reaktoru”. Tas apliecina, ka zinātnes komercializācijas platformas pieeja, apvienojot zinātnieku un uzņēmēju kompetences, lai veidotu biznesu, un vadot sākotnējo komercializācijas posmu, ir efektīva un novērtēta starptautiskajā zinātniskajā un zinātņietilpīgo jaunuzņēmumu kopienā.

“Vissvarīgākais šīs sadarbības ieguvums ir tas, ka Latvijā būtu jādzimst vairāk zinātņietilpīgajiem uzņēmumiem, jo paveras iespējas sadarboties ar zinātnieku komandām, kuras radījušas unikālas tehnoloģijas, kas arī dod pieeju plašam industriālo kompāniju lokam. Mēs ceram, ka šie uzņēmumi tiks dibināti un paliks Latvijā, vienlaikus augot arī starptautiski,” uzsvēra Adamovičs.

EIT savu darbību izvērš vairākos virzienos – klimats, digitalizācija, pārtika, veselība, enerģētika, ražošana, izejmateriāli un mobilitāte pilsētvidē.

EIT piedāvā dažāda veida atbalstu uzņēmējiem – mentorings, piekļuve finanšu instrumentiem un citiem resursiem, lai veicinātu uzņēmējdarbību. Piemēram, nule institūta departaments “EIT InnoEnergy” paziņoja par 4,2 miljonu eiro investīciju uzņēmumā “Elaphe Propulsion Technologies Ltd.”, pasaulē vadošajā tiešās piedziņas (“in-wheel drive”) elektroautomobiļu tehnoloģijas attīstītajā.

Savukārt zinātniekiem EIT piedāvā iespēju piekļūt uzņēmēju tīklam, EIT Inovāciju kopienas laboratorijām visā Eiropā, kā arī cita veida izpētes atbalstam ar fokusu uz atklājuma plašāku pielietojumu un komercializāciju.

Līdz šim “Komercializācijas reaktors” ir izveidojis sadarbības ar dažādiem inovāciju centriem, industriālajiem ekspertiem, vertikālajiem akseleratoriem, investoriem un citiem partneriem. Zinātnes komercializācijas platforma regulāri rīko īpašus pasākumus “Ignition Event”, kurā zinātnieki var prezentēt savus jaunatklājumus uzņēmējiem, kuri vēlas attīstīt gudro jeb dziļo tehnoloģiju biznesu. Pēc šā pasākuma veidojas komandas, gatavas veidot savus jaunuzņēmumus, balstoties uz prezentētājiem jaunatklājumiem.

2020.gadā viens šāds pasākums – 15. “Ignition Event” – norisinājās jūnijā, kurā tika izveidotas 13 zinātnē balstītas protokompānijas. Pašlaik tuvojas jau 16. “Ignition Event”, kas norisināsies no 16.oktobra līdz 17.oktobrim daļēji tiešsaistē, daļēji klātienē. Interesenti var pagūt pieteikties šajā hipersaitē https://www.commercializationreactor.com/ignition-event/. Dalība šajā “Komercializācijas reaktora” programmā ir bez maksas.

Pirmajā 16. “Ignition Event” dienā, 16.oktobrī, vairāk nekā desmit zinātnieki prezentēs savas idejas un atklājumus, savukārt otrajā dienā, 17.oktobrī, uzņēmējiem būs iespēja veidot komandas ar zinātniekiem, lai tālāk jau dibinātu jaunuzņēmumus ar mērķi komercializēt zinātniskās iestrādes.

16. “Ignition Event” notiek Latvijas Investīciju un attīstības (LIAA) rīkotās konferences “Deep Tech Attielier” paspārnē. “Ignition Event” partneri: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Attīstības finanšu institūcija “Altum”.

"Commercialization Reactor" dibināts 2009.gadā Rīgā, ar mērķi veidot jaunus, modernus uzņēmumus, kas ir balstīti uz zinātniskiem un tehnoloģiskiem sasniegumiem. Reaktorā tapuši, piemēram, šādi uzņēmumi: "Naco Technologies", "Conelum", "Eventech", "Evoled", "Vortex Oil", "Snowision", "Koatum", "Veritacell", "InLable", "3DStrong", "Empyrio", "ConvertIQ", "Semantic Intelligence". Platformu atbalsta Attīstības finanšu institūcija "Altum", Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Ekonomikas ministrija un citi uzņēmumi. 

 

Public ID Group
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums