Baložos norisināsies Latvijas Skolu orientēšanās kauss


public. foto
Šo trešdien, 30. septembrī, jau piekto gadu pēc kārtas norisināsies Latvijas Skolu orientēšanās kauss. Šogad sacensības notiks Baložos, un tajās piedalīsies vairāk nekā 400 skolēni no visas Latvijas. Lai veicinātu orientēšanās sporta veida attīstību arī jauniešu vidū, Latvijas Skolu orientēšanās kausa atbalstītāju lokam šogad pievienojies arī uzņēmums Maxima Latvija.

Latvijas Skolu orientēšanās kauss tiek rīkots ar mērķi veicināt orientēšanās sporta attīstību Latvijas vispārizglītojošās mācību iestādēs, kā arī lai noskaidrotu labāko skolas komandu, kas attiecīgi iegūs Latvijas Skolu kausu. Sacensības sāksies ar kvalifikācijas skrējieniem, kurā startēs visi pieteiktie dalībnieki. Pēc tam labākie katrā vecuma grupā startēs pusfinālā un vēlāk - finālā.

Kvalifikācijas skrējienos startē visi sacensībām pieteiktie skolēni, taču pusfināliem kvalificējās tikai 12 labākie katrā vecuma grupā. Pusfinālā dalībnieki startē ar masu startu, un seši ātrākie finišētāji katrā grupā iekļūst finālsacensībās. Pusfināla distancēs tiek pielietota izkliede – dalībniekiem punktos jāatzīmējas dažādā secībā, savukārt finālā distances klasiskās distances vidū daži punkti iespējams būs jāatrod mākslīgi izveidotā orientēšanās labirintā.

Skolu kopvērtējumā pirmo trīs vietu ieguvēji iegūs kausus, kā arī orientēšanās inventāru no “SUUNTO” un sponsoru sarūpētās balvas. Labākās skolas titula ieguvēji balvā saņems arī aizraujošu klases ekskursiju pa Latviju, savukārt skola ar vislielāko dalībnieku skaitu tiks pie pārsteiguma balvas! Tāpat katras vecuma grupas godalgoto vietu ieguvēji tiks apbalvoti ar medaļām, gardumiem no “Maxima Latvija” un citām sponsoru balvām.

2019. gadā Latvijas skolu orientēšanās kauss vienuviet pulcēja ap 800 skolēniem no 92 Latvijas skolām. Pagājušajā gadā uzvaru skolu kopvērtējumā pirmo reizi izcīnīja Ādažu vidusskola, otrie - Mežciema pamatskola un trešajā vietā Jelgavas 4. vidusskola.

Plašāka informācija par sacensībām atrodama mājaslapā https://skolukauss.lof.lv/ .

 

Latvijas orientēšanās federācijas projektu vadītājs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums