Baltijas jūras reģiona valstu zinātnieki spriedīs un vienosies par kopīgas Inovāciju partnerības platformas izstrādi


public. foto
Ar Latvijas Republikas Valsts prezidentes (1999.-2007.) Vairas Vīķes-Freibergas uzstāšanos par galvenajiem izaicinājumiem un kopīgajām problēmām Baltijas jūras valstu reģionā, kā arī ar vairāku citu prominenču apsveikumiem pirmdien, 24. februārī plkst. 11.00 LU Zinātnes namā Rīgā, Jelgavas ielā 3 tiks atklāta plaša starptautiska konference "Inovācija – 21. gadsimta spēks".

Pieaugošā inovāciju nozīme sabiedrības attīstībā, Eiropas Savienības mērķi pētniecības jomā un kopīgas Inovāciju partnerības platformas izstrāde, lai piesaistītu resursus un koordinētu to efektīvu izlietošanu pētniecībā, līdzīgu platformu pārvaldības un finansēšanas pieredze, kā arī rīcības plāna izstrāde tiks aplūkota Eiropas Komisijas, Eiropas Investīciju bankas, Baltijas jūras reģiona un citu Eiropas valstu Zinātņu akadēmiju un vadošo universitāšu pārstāvju ziņojumos.

"Mēs plānojam ciešāk koordinēt reģiona valstu zinātnieku sadarbību dzīvības zinātnēs, cirkulārajā ekonomikā, loģistikā, enerģētikā, humanitārajās un sociālajās zinātnēs un citos virzienos, lai piešķirtu sabiedrības attīstībai vajadzīgo spēku un kopīgi radītu inovācijas, kas nepieciešamas sabiedrības labklājības un dzīves kvalitātes nodrošināšanai, kā arī no dažādiem avotiem piesaistītu pētniecībai nepieciešamo finansējumu," skaidro Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis,

Pasākuma ietvaros 24.–26. februārī risināsies diskusiju forumi un starptautiskā projekta “Smart-up Baltic Sea Region” radošā inovāciju nometne.

 

 

Zane Zonne
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi