Ēnu dienā skolēniem padziļināta interese par farmaceita profesiju


„BENU aptieka”foto;puaro.lv
Farmaceits ir viena no profesijām, kas vienmēr būs aktuāla un nepieciešama. Turklāt arī robotizēti risinājumi nespēs pilnībā aizstāt to, ko klientiem sniedz farmaceits – zināšanas, spēju iedziļināties un sniegto atbalstu dažādos ar veselību un labsajūtu saistītos jautājumos. Lai veicinātu skolēnu interesi par farmaceita profesiju, vakar, 12. februārī, Ēnu dienas ietvaros 17 BENU Aptiekas uzņēma 78 skolēnus no visas Latvijas un sniedza ieskatu farmaceita ikdienas darbā.

Farmaceita neaizstājamā loma

Tamro Baltics personāla speciāliste Inese Skrauča-Šķiere skaidro, ka, izvērtējot Ēnu dienai paredzētos pieteikumus, secināms, ka skolēniem ir padziļināta interese par farmaceita profesiju. To apliecina ne vien ievērojamais saņemto pieteikumu skaits, bet arī fakts, ka daudzi jaunieši, kas aptiekās ieradās “ēnot”, padziļināti mācās ķīmiju, kas ir viens no farmaceita profesijas stūrakmeņiem. Speciāliste atklāj, ka farmācijas nozarē kopumā novērojama profesijas novecošanās un ir vajadzība pēc gados jauniem farmaceitiem. Turklāt pētījumi liecina, ka farmaceits ir viena no profesijām, kuru ir visgrūtāk automatizēt vai robotizēt, jo ir nepieciešamas ne tikai daudzpusīgas profesionālās zināšanas, bet arī spēja ieklausīties, saprast pacienta problēmu un piedāvāt labāko iespējamo risinājumu. Pārliecība, ka farmaceita profesija pastāvēs un būs aktuāla arī nākotnē, ir vēl viena šīs profesijas priekšrocība, skaidro, I. Skrauča-Šķiere.

Ēnu diena – solis uz pārdomātu profesijas izvēli

Aptaujājot skolēnus, kas Ēnu dienas ietvaros viesojās BENU Aptiekā, secināts, ka skolēni ļoti augstu vērtē iespēju klātienē iepazīties ar dažādu profesiju, tostarp farmaceita, ikdienas darba niansēm un specifiku. Īpaši noderīgi tas ir vidusskolas pēdējo klašu skolēniem, kas šādā veidā var izmēģināt un “pielaikot” to profesiju, ko plāno studēt un ar kuru grasās saistīt savu nākotni. Skolēni atzina, ka Ēnu dienas ietvaros ir guvuši daudz skaidrāku priekšstatu par farmaceita darbu. Šādas aktivitātes palīdz jauniešiem veikt pārdomātu profesijas izvēli, pārliecināties, ka plānotā joma ir viņiem interesanta un piemērota, kā arī iegūt jaunu un noderīgu pieredzi.

Farmācija – ķīmijas un psiholoģijas kombinācija

Ēnu dienas ietvaros BENU Aptiekā skolēniem bija sagatavota īpaša programma, sniedzot jauniešiem iespēju gūt priekšstatu par farmaceita darba ikdienu, pienākumiem, kā arī nepieciešamajām zināšanām, prasmēm un īpašībām. 12. klases skolniece Nikoleta no Ikšķiles, daloties savos Ēnu dienas iespaidos, atklāj, ka viņa vēlētos kļūt par farmaceitu, jo nereti tieši farmaceits ir pirmais, pie kura vēršas pēc palīdzības, lai saņemtu veselības ieteikumus. Līdz ar to farmaceits var uzlabot ļoti daudzu cilvēku veselību un labsajūtu. Nikoleta Ēnu dienā guva apstiprinājumu, ka farmaceitam labi jāpārzina ne vien ķīmija un cilvēka organisms, bet arī psiholoģija un savstarpējā komunikācija.


 

Farmaceits kā veselības pakalpojumu sniedzējs

Helēnai no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas Ēnu dienā ar interesi novērojusi, ka cilvēki aptiekas apmeklē ne vien tāpēc, lai iegādātos medikamentus, uztura bagātinātājus un skaistuma preces, bet arī, lai saņemtu dažādus veselības pakalpojumus – izmērītu asinsspiedienu un pulsu, veiktu ādas un matu stāvokļa, kā arī ķermeņa sastāva pārbaudes. Tas nozīmē, ka arī farmaceitam ir nepārtraukti jāpilnveidojas un jāapgūst jaunas zināšanas. Līdzīgās domās ir arī Alvīne no Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas, kura atklāj, ka farmaceita ikdiena patiesībā ietver ne vien pacientu konsultēšanu un veselības ieteikumu sniegšanu, bet arī daudzas citas lietas, ko iespējams pamanīt, tikai pavadot dienu kopā ar farmaceitu.

BENU Aptiekas ir daļa no Eiropas mēroga aptieku tīkla, kas apvieno aptuveni 700 aptieku Čehijā, Šveicē, Nīderlandē, Ungārijā, Serbijā, Slovākijā, Igaunijā un Lietuvā. BENU Aptieku tīkls ir viens no vadošajiem zāļu mazumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā, kas apvieno vairāk nekā 79 aptiekas visos lielākajos valsts reģionos. BENU Aptiekās Latvijā strādā vairāk nekā 400 darbinieku.

Tamro Baltics
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi