Konferencē analizēs Latvijas enerģētikas sektora attīstības scenārijus


RTU logo
2019. gada 20. novembrī – Trešdien, 27. novembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5 notiks enerģētikas politikas jautājumiem veltīta konference «Vai ir laiks pārvērtībām Latvijas enerģētikas sektorā?». Tās uzmanības centrā būs jautājums par domāšanas paradigmas maiņu pieejai enerģētikas sektora attīstībā un svarīgākie nozares temati.

Pēdējo gadu laikā Latvijā enerģētikas sektorā ieviesti vairāki jauni, inovatīvi un pārdomāti projekti, piemēram, SIA «Salaspils Siltums» iniciatīva uzsākt izmantot Saules enerģiju centralizētajā siltumapgādē. Tomēr kopumā Latvijā vadošā ir pirms 10-20 gadiem vai pat vēl agrāk ieviestā prakse un domāšana, tāpēc enerģētikas sektors neattīstās tā, kā tas varētu. Latvijā šajā sektorā ir milzīgs potenciāls, kuru neizmantojam.

Pēdējos piecus gadus RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) speciālisti, sadarbojoties ar dažādiem partneriem, strādājuši gan pie enerģētikas sektora modelēšanas un analīzes, gan pie dažādu finanšu instrumentu izstrādes enerģētikas sektorā, gan pie to praktiskas ieviešanas. Šo gadu laikā uzkrātas zināšanas, pieredze un gūtas daudzas vērtīgas atziņas, nostiprinot pārliecību par pieejas maiņu enerģētikas sektora attīstībā. Lai dalītos savās zināšanās un rosinātu plašāku, uz rezultātu orientētu diskusiju, VASSI rīko enerģētikas sektora attīstības jautājumiem veltītu konferenci, uz kuru aicināti visi interesenti.

Konferenci plkst. 10.00 atklās RTU VASSI direktore profesore Dagnija Blumberga. Konferences darbs organizēts divās plenārsesijās un trīs paralēlsesijās. Plenārsesijā, kas sāksies pēc atklāšanas, Pārresoru koordinācijas centra pārstāvis iepazīstinās ar enerģētikas sektora nākotnes plānu līdz 2027. gadam, Ekonomikas ministrijas pārstāvis nacionālo enerģētiku aplūkos klimata jautājumu kontekstā, VASSI profesors Gatis Bažbauers iezīmēs enerģētikas sektora attīstības vīziju, kā arī notiks citi priekšlasījumi. Plenārsesiju noslēgs diskusija.

Konferences turpinājumā plkst. 13.30 norisināsies trīs paralēlsesijas: viena būs veltīta modelēšanas pieejām un nepieciešamajām investīcijām enerģētikas sektorā, otra – ilgtspējīgiem risinājumiem infrastruktūras atjaunošanā un to finansējuma avotiem, bet trešā – daudzīvokļu ēku ilgtermiņa un ilgtspējīgiem risinājumiem.

Konferences darbu noslēgs plenārsesija, kurā tiks sniegta informācija par visās sesijās gūtajām galvenajām atziņām, kā arī norisināsies diskusija.

Konferences programma un reģistrācija: ej.uz/energetikas_konference

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums