Darbu uzsāk Rīgas jauno uzņēmēju Kembridžas programma


public. foto
Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā darbu uzsāka Rīgas jauno uzņēmēju Kembridžas programma.

Ar savām Biznesa idejām programmā startēja 47 jaunie uzņēmēji no visas Latvijas; gan individuāli, gan komandās.

Kā stāsta viens no programmas iniciatoriem, biedrības “Connect Latvija” vadītājs Elmārs Baltiņš, programmā piedalās ne vien studenti no dažādām Latvijas augstskolām, bet arī cilvēki ar pieredzi.  Kopumā dalībnieki  pārstāv ļoti plašu nozaru spektru. Te ir gan IT, gan marketinga un pārdošanas speciālisti, gan inženieri, finansisti, un citi.

Dalībnieku motivācija, kas aprakstīta programmai iesniegtajos pieteikumos, liecina, ka tie ir cilvēki, kas vēlas uzlabot pasauli – glābt bites, uzlabot pilsētas infrastruktūru, izglītot bērnus un pieaugušos, pārstrādāt izlietotos iepakojumus un daudz ko citu.

Pirmajās - iepazīšanās - nodarbībās dalībnieki prezentēja savas idejas un meklēja domu biedrus, ar kuriem kopā strādāt pie savu projektu realizācijas. Daļa no dalībniekiem vienojās kopīgam darbam komandās.

Darba gaitā jaunie uzņēmēji apguva arī zināšanas par tādiem būtiskiem jautājumiem, kā savas idejas testēšana, mērķauditorijas noteikšana, tirgus izpēte, biznesa modelēšana un stratēģiskā plānošana.

“ Tas bija lieliski. Vairāk nekā gaidīts. Saņēmām daudz jaunu informāciju, kas ļauj paskatīties uz Biznesa idejas attīstību no citas perspektīvas. Strādāju kopā ar partneri pie jaunas idejas koncepcijas, tādēļ mums tas ir ļoti aktuāli un palīdz virzīties uz priekšu,”, tā programmas pirmos soļus komentē viens no dalībniekiem – jaunais uzņēmējs Aleksandrs Manajenkovs.

Arī Irina Pētersone, kurai jau ir maģistra grāds Starptautiskajā biznesā, atzīst, ka ir ļoti iepriecināta un iedvesmota piedalīties programmā, .’’Man ir vairākas idejas, kuras es labprāt realizētu, bet pietrūka zināšanu un iedrošinājuma. Jau pirmajās nodarbībās esmu saņēmusi daudz informācijas, kā attīstīt savus projektus un arī iedrošinājumu darboties. Tās zināšanas, ko ieguvu nodarbībās, man varētu noderēt arī strādājot ar citiem projektiem nākotnē. Man ļoti patika pasniedzēju sniegums, bet arī iedvesmoja tā vide un radošā atmosfēra, kāda bija pasākumā.”.

Līdzīgās noskaņās bija arī citi aptaujātie programmas dalībnieki.

Viens no lektoriem, Māris Millers, Biznesa organizācijas un attīstības konsultants, atzina, ka labprāt dalās šajā auditorijā ar savām zināšanām un instrumentiem,  / piem., biznesa modelēšana, mērķu karte u.c./, kas ir jau palīdzējuši attīstīties daudziem uzņēmumiem. “Man prieks, ka Latvijā attīstās jaunas biznesa idejas, un ka ar tām strādā gan gados jauni, gan pieredzējuši cilvēki,” atzīst Māris Millers.

Rīgas pašvaldības līdzfinansētajai un biedrības CONNECT Latvia organizētajai programmai “Rīgas jauno uzņēmēju apmācība Kembridžā” šogad iesniegti 98 pieteikumi. Taču programmas pirmajā posmā, kas noritēs Rīgā, paredzētas 75 vietas. Savukārt iespēju savu ideju attīstīt sadarbībā ar augsta līmeņa mentoriem Kembridžā iegūs tikai 25 labākie programmas dalībnieki.

Nodarbību vada pieredzējis Biznesa konsultants Māris Millers. 

Daiga Lakotko
Biedrība "CONNECT Latvija"
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli