IT un tehnoloģijām ir liels potenciāls attīstīt inovāciju medicīnas nozarē

Trešdien, 22. maijā, pirmo reizi Latvijā notiks starptautiska Precīzijas medicīnas konference, kuras ietvaros vietēja un starptautiska mēroga medicīnas un IT nozares vadošie eksperti, akadēmiķi, uzņēmēji un politikas veidotāji dalīsies pieredzē, kā arī diskutēs par precīzijas medicīnas tendencēm un iespējām, ko šis medicīnas virziens cilvēkam var sniegt.

Precīzijas medicīna ir inovatīva pieeja slimību ārstēšanai un diagnosticēšanai, ņemot vērā katra indivīda ģenētisko daudzveidību, vidi un dzīvesveidu.

“Inovācijas veicināšanā svarīgi ir ambiciozi mērķi un starpnozaru sadarbība, kur vienā sektorā pastāvoši risinājumi spēj kalpot cita sektora attīstībai. Lielisks piemērs ir IT un medicīnas nozares projekts precīzijas medicīnas jomā, kas vienlaikus ir gan izaicinošs, gan fundamentāli nozīmīgs sabiedrības veselības nodrošināšanai. Lai diskutētu par veidiem, kā straujāk sekmēt precīzijas medicīnas attīstību un inovāciju nozarē, Latvijā pirmo reizi esam noorganizējuši Precīzijas medicīnas konferenci,” uzsver ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Konferencē tiks runāts par lielo datu un analītikas nozīmi cilvēka dzīves kvalitātes uzlabošanā, IKT un tehnoloģiju ietekmi uz veselības aprūpi, universitāšu un pētniecības institūciju lomu biomedicīnas attīstībā, nākamās paaudzes nacionālās veselības sistēmu un ar to saistītajiem ētikas izaicinājumiem.

“Sākotnēji slimību ārstēšanā tika lietotas vienas zāles visām kaitēm. Šobrīd pasaule ir ceļā uz personalizētu un tālāk jau precīzijas medicīnu, kas, ņemot vērā cilvēka gēnus, vidi un dzīvesveidu, ļauj formulēt personalizētās ārstēšanas stratēģiju katram individuālam pacientam. Tas ir milzīgs sasniegums un ieguvums katram cilvēkam personiski un cilvēcei kopumā,” uzsver Latvijas Universitātes profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Andrejs Ērglis.

Konferencē aicinām piedalīties medicīnas un IT nozaru ekspertus un studentus, politikas veidotājus, zinātniekus, uzņēmējus un citus interesentus. Ieeja konferencē ir bez maksas. Konference notiks angļu valodā.

Ekonomikas ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums