Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


RTU modernizē studiju vidi ar finanšu, biznesa un vadības profesionāļu nepieciešamību – «Bloomberg» termināļiem

2019. gada 22. janvārī – Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 23. janvārī tiks atklāta «Bloomberg» laboratorija, studentiem un pētniekiem nodrošinot pieeju ļoti plašām reāllaika datubāzēm, pētījumiem un analīzes rīkiem. Tas ļaus paaugstināt zinātnisko kvalitāti un studentu un pētnieku konkurētspēju darba tirgū.

Aicinām pieteikties vērienīgākajam Fizikas gada notikumam – "FIZMIX Eksperiments" konkursam!

No 21. janvāra Latvenergo aicina pamatskolēnus un skolotājus pieteikties Fizikas gada vērienīgākajam notikumam – "FIZMIX Eksperiments" konkursam, kas noslēgsies ar Latvijas fizikas svētkiem 11. maijā. Valsts izglītības satura centrs 2018./2019. mācību gadu pasludinājis par Fizikas gadu, tādējādi pievēršot pastiprinātu uzmanību fizikas apguvei. Konkurss, kā galvenais Fizikas gada notikums, popularitātē audzis ik gadu, pērn sasniedzot rekordlielu komandu pieteikumu skaitu – katra ceturtā Latvijas skola.

Rīgas Tehniskajā universitātē sācies ziemas izlaidumu laiks

2019. gada 21. janvārī – Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ir sācies izlaidumu laiks – diplomus 15 svinīgajos pasākumos šoziem saņems ap 550 absolventu.

Konkursa "Gribu būt mobils" otrais pusfināls Bauskā noslēdzies

Turpinās 6.-8.klašu skolēnu konkursa par drošību ceļu satiksmē "Gribu būt mobils" pusfināla sacensības. Otrais pusfināls notika Bauskā ceturtdien, 17.janvārī. Savā starpā sacentās 10 komandas no Zemgales reģiona, kuras konkursa neklātienes kārtā demonstrēja augstu sniegumu.

Četri mazāk zināmi stāsti par Otro pasaules karu

Postošais Otrais pasaules karš mums lielākoties saistās ar dažām konkrētām kaujām un uzvarām, taču patiesībā tā vēsture glabā ne vienu vien mazāk zināmu stāstu gan par notikumiem Eiropas karalaukā, gan arī Klusā Klusajā okeānā un Āzijā, kur smagas kaujas izcīnīja ASV un "ļaunuma ass" valsts Japāna.

Aicina pieteikties nominācijai "Rīgas gada sporta skolotājs"

Lai popularizētu sporta skolotāju prestižu un atpazīstamību sabiedrībā, kā arī godinātu labākos Skolotājus, Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu organizē konkursu "Rīgas gada sporta skolotājs".

Sadarbības līgums starp Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un AS "Latvijas Finieris"

16. janvārī tika noslēgts jauns un daudzsološs sadarbības līgums starp Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA) un AS "Latvijas Finieris". Tā mērķis ir atbalstīt studentu profesionālās pilnveides procesu un radošo darbību atbilstoši izglītības jomas specifikai atskaņotājmākslas, dejas, pedagoģijas un pētniecības virzienos. Tā ir iespēja jaunajiem talantiem iegūt finansiālu atbalstu dažādu aktivitāšu īstenošanai – dalībai starptautiskos konkursos, semināros, meistarklasēs, pētniecības un citos projektos.

RTU strauji kāpj, iekļūstot jaunās ekonomikas valstu labāko universitāšu TOP 200

2019. gada 16. janvārī – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ievērojami pakāpusies vienas no pasaules prestižākajām reitingu aģentūrām «Times Higher Education (THE)» veidotajā jaunās ekonomikas valstu universitāšu reitingā «THE Emerging Economies University Rankigs 2019», ieņemot 196. vietu un kļūstot par augstāk novērtēto no reitingā iekļautajām Latvijas augstskolām. Iepriekšējā izvērtējumā RTU ierindojās 251.-300. vietā. RTU ir vienīgā no Baltijas valstu universitātēm, kuras novērtējums ir paaugstinājies. Pārējās augstskolas ir piedzīvojušas kritumu vai palikušas iepriekšējās pozīcijās.

SalesLabs Rudens sezonas ’18 apskats

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā aizvadīta jau otrā SalesLabs sezona, kurā studenti apgūst mācību priekšmetus praktiski strādājot ar vietējo uzņēmumu reāliem uzdevumiem. Interreg Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta SalesLabs (Nr.LLI-184) ietvaros ir pārveidoti 10 studiju kursi un mācības pakārtotas studentu praktiskajām zināšanām. Projekts tiek īstenots kopā ar pertneriem no Ziemeļlietuvas koledžas un tiek organizētas arī kopīgas aktivitātes.

Eksperts: Tiesāšanās kā spēle

Ir dažādi veidi, kā apgūt jaunas lietas – lasot atbilstošu literatūru, klausoties ekspertu stāstījumā, vai vērojot no malas, bet viena no vērtīgākajām un iedarbīgākajām metodēm ir praktiska mācīšanās, kad apgūstamā viela tiek apgūta interaktīvi, piemēram, izspēles veidā. Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes docētājs Edgars Oļševskis stāsta, kā šādi iespējams apgūt tiesību zinātnes, un to, cik nozīmīgas šādas izspēles ir topošajiem juristiem, kas spēj sniegt tiem papildus kompetenci un ticību saviem spēkiem, veidojot ievērojamu pieredzi nākotnes profesijā.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija