Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Samsung nosūta kosmosā viedtālruņus ar misiju uzņemt selfijus

Divi Samsung Galaxy S10 5G viedtālruņi ar speciāli izveidotu lidaparātu dosies kosmosā, kur tie pavadīs vismaz 200 stundas. Tā tiks pārbaudīta tālruņu izturība un iespējas, un, lai iemūžinātu šo misiju, ikviens ir aicināts uz tiem nosūtīt savu fotogrāfiju, lai atpakaļ saņemtu unikālu attēlu – selfiju uz Zemes panorāmas fona.

Karjeras nedēļā piedalījušies vairāk nekā 137 000 jauniešu

Karjeras nedēļas pasākumos no 14. līdz 18. oktobrim 83 Latvijas pilsētās un novados piedalījās vairāk nekā 137 000 jauniešu. Latvijas skolās notika dažādi ar karjeras izvēli un nākotnes profesijām saistīti pasākumi – diskusijas ar dažādu nozaru profesionāļu dalību, interaktīvas stundas, domnīcas, atvērto durvju dienas, radošās darbnīcas, akcentējot mākslīgā intelekta un tehnoloģiju lomu nākotnes darba tirgū.

LSC piešķirs dāsnas stipendijas jūrniecības studentiem

Atbalstot jūrniecības nozares attīstību Latvijā un jaunu speciālistu izaugsmi, SIA LSC sadarbībā ar Latvijas Jūras akadēmiju un Latvijas Jūrniecības izglītības un pētniecības attīstības fondu piešķirs jūrniecības studentiem stipendijas 60 tūkstošiem eiro apmērā.

LLU Inženierzinātņu uz IT studiju virziens gūst ievērojamus panākumus prestižos pasaules reitingos

Trešdien, 16. oktobrī, "Pasaules Universitāšu reitings 2020" (THE World University Rankings 2020) publicē pasaules universitāšu izvērtējumu Inženierzinātņu un IT studiju virzienā.

Iekļaujošās izglītības videi jābūt vērstai uz procesiem, kurus var ietekmēt

Septembrī notika Vidzemes plānošanas reģiona rīkots seminārs izglītības iestāžu vadītājiem un izglītības pārvalžu speciālistiem "Remigrējušo ģimeņu bērnu iekļaušanās Latvijas skolās", kurā tika apspriesti izaicinājumi, saistītie normatīvie akti, dalījās pieredzes stāstos, ieteikumos un atbildēja uz jautājumiem. Daloties savā pieredzē par šobrīd sabiedrībā apspriesto iekļaujošo izglītību, nespēju nodalīt atsevišķu grupu "remigrējušie bērni", jo skolā ienāk bērni ar dažādiem stāstiem, tai skaitā cittautieši , kuriem tieši tāpat nepieciešama papildus skolotāju un vecāku uzmanība. Un jautājumu daudz, jo katra situācija ir unikāla.

RTU, svinot 157. jubileju, sveic izcilākos zinātniekus un mācībspēkus

2019. gada 15. oktobrī – Svinot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 157. dzimšanas dienu, tradicionāli apbalvoti izcilākie zinātnieki par ieguldījumu zinātnē un radīto tehnoloģiju un produktu komercializāciju, kā arī godināti gada labākie mācībspēki.

Atklāj savu talantu: grafiskā dizainere Katrīna Elizabete Sīle izvēlēta par Latvijas vēstnesi Eiropas profesionālo prasm

Datorgrafikas dizainere Katrīna Elizabete Sīle jau trešo gadu pēc kārtas ir izvēlēta par Latvijas vēstnesi 2019. gada Eiropas profesionālo prasmju nedēļā, kas norisināsies no 14. līdz 18. oktobrim. Šajā Eiropas Komisijas organizētajā nedēļā visā Eiropas Savienībā notiks simtiem pasākumu, lai parādītu, kādas priekšrocības profesionālā izglītība un apmācība sniedz cilvēkiem jebkurā vecumā. Kampaņas sauklis ir "Atklāj savu talantu!", bet tās temats šogad – "Profesionālā izglītība un apmācība visiem – iemaņas uz mūžu". Katrīnas Elizabetes Sīles mērķis ir parādīt, ka profesionālā izglītība un apmācība – tā ir gudra izvēle, kuras rezultāts ir augstvērtīgas darba vietas un palielināta nodarbinātība.

Ciešāka sadarbība ar Eiropas Kosmosa aģentūru pavērs plašākas iespējas Latvijas jaunuzņēmējiem

Fakts, ka Latvija ir apņēmības pilna padziļināt sadarbību ar Eiropas Kosmosa aģentūru (EKA), nākamgad kļūstot par Asociēto valsti, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas ieplānotais finansējums nākamajiem gadiem, ir laba ziņa zinātņietilpīgajiem jaunuzņēmumiem, kas vēlas pievērsties kosmosa tehnoloģiju attīstībai, uzskata platformas "Commercialization reactor" vadītājs Nikolajs Adamovičs.

Alkohola lietošana Latvijas skolēnu vidū joprojām ir izplatīta

Gandrīz puse jeb 40% Latvijas skolēnu vecumā no 14 līdz 18 gadiem norādījuši, ka vismaz vienu reizi ir bijuši piedzērušies, liecina Veselības ministrijas informatīvās kampaņas "Spēks pateikt NĒ!" veiktā pētījuma dati. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas narkoloģe Maija Jēkabsone atzīst, ka šādi rezultāti nepārsteidz – smēķēšana un alkohola lietošana jauniešu vidū ir izplatīta problēma.

Latgales jaunieši Daugavpilī piedalīsies patriotiski militārā spēlē "Jaunie Latvijas sargi"

Jau sesto gadu, 11.oktobrī Daugavpilī drosmīgi un zinātkāri jaunieši piedalīsies patriotiski militārā spēlē "Jaunie Latvijas sargi", kur varēs pierādīt izturību, zināšanas un komandas saliedētību. Pasākuma svinīga atklāšana notiks plkst.10.00 Daugavpils cietoksnī.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri