Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursā uzvar skolēni no Rīgas un Daugavpils

2019. gada 18. martā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konkursā 1. vietu un 900 eiro balvu izcīnīja RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēns Kārlis Rimaševskis. Viņš ieguva arī iespēju bez konkursa iestāties kādā no RTU pamatstudiju programmām.

Šodien absolvents, rīt – līderis: Piesakies "Mars" Līderības programmai

Starptautiskais pārtikas uzņēmums "Mars" aicina nesenus bakalaura un maģistra studiju programmu absolventus, tostarp no Latvijas, līdz 2019. gada 29. martam pieteikties "Mars" Līderības pieredzes maģistra programmā, kas sniegs iespēju gūt neatsveramu pieredzi un sagatavoties turpmākām karjeras iespējām uzņēmuma "Mars" ietvaros.

Iespējas Latvijas pašvaldībām darba ar jaunatni attīstībai

Vēl tikai līdz 20. martam jaunatnes lietu speciālisti un citi, kas dažādās Latvijas pašvaldībās ikdienā strādā jaunatnes jomā, aicināti pieteikties uz Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) organizēto bezmaksas informatīvo semināru par Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2019. gadam izsludināto projektu konkursu "Atbalsts darba ar jaunatni sistēmas izveidei un attīstībai vietējā līmenī".

Turpinās pieteikšanās ZZ Čempionātam: visaktīvāk šogad piesakās Vidzemes reģiona skolēni

Visvairāk gaidītajam skolēnu gada notikumam – ZZ Čempionātam (ZZČ) – reģistrējušās jau 1433 klases no visas Latvijas. Aktīvākie pašlaik ir Vidzemes reģiona skolēni – no šajā reģionā esošajām skolām čempionātam pieteikušās jau 529 klases.

CFLA aicina uz semināru ciklu par labo praksi ES fondu projektu īstenošanā

Trešdien, 3. aprīlī, ar semināru Rīgā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) sāks pavasara semināru ciklu par labo praksi Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta izmantošanā. Aprīlī bezmaksas semināri notiks arī visos reģionos.

No maija ar 90% atlaidi atkal būs pieejamas apmācības pieaugušajiem

Ceturtā pieteikšanās mācībām pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" paredzēta šī gada maijā. Šoreiz strādājošie iedzīvotāji varēs izvēlēties mācības 12 dažādās nozarēs, kā arī astoņās mūžizglītības kompetencēs.

Saldus iecirkņa apkalpojamā teritorijā astoņi skolēni, iespējams, atradušies narkotisko vielu ietekmē

Vakar, 11.martā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa amatpersonas sadarbībā ar Saldus medicīnas centra narkologiem un Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes kinologiem veica pārbaudes mācību iestādēs Saldus iecirkņa apkalpojamā teritorijā ar mērķi pārbaudīt, vai nenotiek nelikumīga narkotisko vielu aprite – lietošana, glabāšana un realizācija.

RTU aicina skolēnus piedalīties «Prāta spēlēs»

2019. gada 11. marts – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina 8.-12. klases jauniešus no visām Latvijas skolām pieteikties Rīgas RTU tradicionālajām sacensībām «Prāta spēles», kurās noskaidros spēcīgākos šaha, bridža un dambretes spēlētājus. RTU «Prāta spēles» notiek jau desmito reizi, un šogad tās sestdien, 30. martā, no plkst. 10.00 norisināsies RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1.

Konkursā "Gribu būt mobils" uzvar "Jautrie pūčulēni" no Ērģemes pamatskolas; ieguvēji ir visi!

Trešdien, 6. martā, Rīgas Motormuzejā notika jau par tradīciju kļuvušā 6.-8. klašu skolēnu konkursa par drošību ceļu satiksmē "Gribu būt mobils" fināls. Spraigā cīņā uzvaru guva komanda "Jautrie pūčulēni" no Ērģemes pamatskolas (Valkas novads), kurus konsultēja skolotāja Agija Reiniece. 2. vietu ieguva komanda "Ašie motobraucēji" no Brocēnu vidusskolas (Brocēnu novads), kurus konsultēja skolotāja Anete Milta, bet godpilno trešo vietu – komanda "Strauti-1" no Strautiņu pamatskolas (Alūksnes novads), kurus konsultēja skolotāja Tija Āboliņa.

Izstrādāts inovatīvs rīks jauniešiem sekmīgai uzņēmējdarbības uzsākšanai

Mūsdienās darba devēji visaugstāk vērtē konkrētas personības iezīmes, liecina pētījums

Februāra izskaņā, apkopojot pusotra gada laikā gūtos rezultātus, sekmīgi noslēdzies Jauno uzņēmēju centra "Jobs & Society" īstenotais projekts Youth BIZ Skillset, kas tapis ar Eiropas savienības Erasmus+ programmas līdzfinansējumu. Šāda veida projekts Latvijā startējis pirmo reizi ar mērķi sekmēt biznesa domāšanas veidu un uzņēmējdarbībai nepieciešamās prasmes jauniešu vidū, izstrādājot visaptverošus metodoloģiskus rīkus biznesa uzsākšanai un apmācot jauniešus un jaunatnes darbiniekus to sekmīgā pielietošanā. Youth BIZ Skillset projekta ietvaros tika veikts arī apjomīgs pētījums par prasmēm, kas ir pieprasītas mūsdienu darba tirgū, lai ļautu potenciālajiem darba ņēmējiem reālistiski izvērtēt un attīstīt savas kompetences.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli