Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Deviņi amizanti fakti par lidošanu un lidostām

Piekritīsiet, ka ceļošanu ar lidmašīnu un došanos uz lidostu reizēm uztveram kā nedaudz romantisku un satraucošu piedzīvojumu. Un ne mirkli nedomājam par to, ka lidosta ir sarežģīts organisms, kur ceļotāju ierastās gaitas savijas ar kontrabandistu aktivitātēm un darbinieku veiktajiem pienākumiem.

Zinātnieki konstatē – sarukusi izpratne, ka skolotāja darbs ir misija

2019. gada 12. novembrī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki kopā ar kolēģiem ir izpētījuši, kā, mainoties valsts iekārtai un demokratizējoties sabiedrībai, mainās skolotāja loma un pienākumi. Pētījuma atziņas apkopotas zinātniskajā monogrāfijā «Skolotāju profesionālā identitāte», kuras atvēršanas svētki norisināsies piektdien, 15. novembrī, plkst. 14.00 RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātē (ETHZF), Kronvalda bulvārī 1. Izdevuma zinātniskā redaktore ir ETHZF asociētā profesore Airisa Šteinberga.

Rīgā notikušas "Eiropas Inovāciju dienas"; studentiem tiek dota iespēja savas inovatīvās idejas veselības aprūpē ...

Rīgā notikušas "Eiropas Inovāciju dienas"; studentiem tiek dota iespēja savas inovatīvās idejas veselības aprūpē pārvērst realitātē

"Inovāciju dienas" (iDays), kuras rīko "EIT Health", ir unikāls ikgadējs pasākumu cikls, kas norisinās akadēmiskajās iestādēs visā Eiropā. Pasākumu mērķis ir vienas līdz divu dienu ilgu programmu ietvaros veicināt inovāciju veidošanos veselības nozarē universitāšu studentu vidū. Šogad no kopskaitā 20 Eiropas Savienības valstīm, Latvija tika izvēlēta kā viena no "iDays" norises vietām, un interese par pasākumu bija augsta – tajā piedalījās 50 studentu.

Suminās labākos Rīgas bērnudārzu darbiniekus un pasniegs Martas Rinkas balvu

Trešdien, 13. novembrī, plkst. 16.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā "Mazā ģilde" (Amatu iela 5) Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) direktora p.i. Ivars Balamovskis pasniegs Rīgas pašvaldības balvas labākajiem pirmsskolu darbiniekiem, par godprātīgu, profesionālu pedagoģisko darbu, kā arī par ieguldījumu pirmsskolas izglītības attīstībā. Svinīgajā pasākumā tiks pasniegta arī Martas Rinkas piemiņas gada balva "Mūžs veltīts bērniem".

Sākums Aktualitātes Parlamentārā sekretāre atklāj septīto Intensīvo programmu Eiropas tiesībās un ekonomikā

2019. gada 11. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica atklāja septīto Intensīvo programmu Eiropas tiesībās un ekonomikā, kas ir Ārlietu ministrijas atbalstīta mācību programma Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerības, dienvidu kaimiņu un Rietumbalkānu valstu profesionāļiem, lai apgūtu ES darbības principus turpmākai sadarbības veicināšanai.

Latvijas studenti sevi apliecina Pasaules programmēšanas sacensībās

Pasaules studentu komandu programmēšanas sacensību ceturtdaļfinālā Minskā, mūsu studenti uzrādīja izcilus rezultātus. Latvijas Universitātes (LU) studenti – Aleksejs Zajakins, Aleksandrs Zajakins un Kristaps Čivkulis – ir izcīnījuši uzvaru, apsteidzot ļoti spēcīgās Baltkrievijas Valsts universitātes komandas.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā aizvadīti V pasaules diktāta latviešu valodā rakstīšanas svētki

9.novembrī Rēzeknē, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) tika svinēti īpaši svētki, kas veltīti mūsu dzimtajai latviešu valodai, – Latvijā un visā pasaulē vienlaikus piekto gadu pēc kārtas norisinājās V pasaules diktāts latviešu valodā. Katru gadu diktāta rakstītāju skaits Rēzeknē aug arvien lielāks. Ja pērn diktātu rakstīja 32 dalībnieki, tad šogad – jau 61 interesents. Diktātu rakstīja gan lieli, gan mazi – gan skolēni, gan studenti, gan pieaugušie – dažādu profesiju pārstāvji, apliecinot, ka latviešu valodai viņu dzīvēs ir svarīga loma.

LLPA: IZM ir jāpārskata kvantitatīvie kritēriji skolām

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedri uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrijai ir jāpārskata kvantitatīvie kritēriji skolām, kas paredz noteikt minimālo izglītojamo skaitu skolās, jo tādējādi tiks ierobežotas iespējas apgūt pamatizglītību bērna dzīvesvietai tuvākajā izglītības iestādē Šāda atziņa izkristalizējusies pēc republikas pilsētu domju priekšsēdētāju tikšanās ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku.

RTU studenti izaicina sacensties papīra tiltu būvēšanā

2019. gada 7. novembrī – Studenti, skolēni un uzņēmumu pārstāvji aicināti pieteikties sacensībām «Papīra tilti 6», lai mērotos spēkiem veidojot stiprākos papīra tiltus. Sacensības norisināsies 14. novembrī starptautiskā izstāžu centra Ķīpsalā konferenču zālē, Ķīpsalas ielā 8 un tās rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvalde.

Rēzeknes 5.vidusskolas skolēni iepazīst darba iespējas videospēļu industrijā

Šonedēļ Rēzeknes 5.vidusskolā norisinājās "KonkurētSPĒJĪGS" sarunas, kuru laikā skolēni tika iepazīstināti ar to, kā tiek radītas videospēles un kādas eksaktās zināšanas ir nepieciešamas, lai varētu strādāt šajā industrijā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli