Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


IT darba devēju vidū nav vienots viedoklis - kas īsti ir jāzin jaunajam censonim?

Saskaņā ar CODELEX tirgus analīzi un absolventu atsauksmēm - nepietiek iemācīties vienu programmēšanas valodu un cerēt uz labi atalgotu darbu. Nepieciešamas ir prasmes risināt problēmas izmantojot dāžādus rīkus un strauji adaptēties mainīgajai tehnoloģiju pasaulei. Programmētāju skola "Codelex" organizē bezmaksas nodarbību sēriju ar programmēšanas apmācībām. Ikvienam interesentam ir iespēja piedalīties bezmaksas ievadnodarbībās, no kurām pirmās ir plānotas jau augusta beigās.

Desmit interesanti fakti par NASA kosmosa programmu "Apollo"

1969.gada 21.jūlijā tūkstošiem cilvēku ar aizturētu elpu sekoja kosmosa kuģa "Apollo 11" ceļojumam, kas uz Mēnesi nogādāja trīs astronautus. Brīdī, kad cilvēce skatās Marsa virzienā un ir pagājuši 50 gadi, kopš cilvēks pirmo reizi spēra kāju uz Zemes dabīgā pavadoņa, ir īstais brīdis ieskatīties kosmosa programmas "Apollo" vēsturē.

Pieejams finansējums projektiem, kuri sniedz atbalstu jauniešiem

Organizācijas, kas ikdienā strādā ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām un īpašām vajadzībām, tiek aicinātas uz Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) organizētu informatīvo semināru par jaunatnes jomas projektu izstrādes iespējām programmās "Erasmus+: Jaunatne darbībā" un "Eiropas Solidaritātes korpuss".

Aug studētgribētāju interese par komunikācijas studijām

Šobrīd ir studentu uzņemšanas laiks Latvijas augstskolās un jauniešiem ir iespēja izvēlēties dažādus studiju virzienus. Līdzīgi kā iepriekšējos gados nemainīga saglabājusies interese par uzņēmējdarbības un tūrisma jomas studijām, taču papildus tam šogad vērojama daudz lielāka interese arī par komunikācijas nozares studijām – sabiedriskajām attiecībām un komunikācijas vadību, liecina Biznesa augstskolas Turība šī brīža uzņemšanas rādītāji.

Profesors: Labi un kvalificēti juristi ir un būs nepieciešami vienmēr

Latvijā juristu pārprodukcijas šobrīd noteikti nav. Labi un kvalificēti juristi ir un būs nepieciešami vienmēr. Ja ielūkojamies, piemēram, Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā, tad redzēsim, ka ir daudz vakanču, kas attiecas tieši uz juridiskajām profesijām, turklāt gan privātajā sektorā, gan valsts pārvaldē, piemēram, Latvijas Republikas Saeimā, norāda Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes dekāns, profesors Jānis Načisčionis. Viņš norāda, ka aktuāls ir arī jautājums par iemesliem, kādēļ visi juristi nestrādā savā specialitātē, un atgādina, ka tie, kas mērķtiecīgi virzās pa karjeras kāpnēm, sasniedz savu, pat visaugstāko mērķi. Tas ir smags darbs sevis izglītošanai un pilnveidošanai. Lai kļūtu par juristu, jābūt gatavam visu mūžu mācīties.

Eksperte: Jaunākās tehnoloģijas kā tilts starp paaudzēm

Nevienam nav noslēpums, ka savstarpējai saziņai mūsdienu jaunieši lieto dažādas aplikācijas un mobilās lietotnes. Tā ir viena no t.s. millenium paaudzes iezīmēm. Jaunieši, kuri šobrīd ir vecumā no 18 līdz 35 gadiem, daudz mācās, ir pieraduši iepirkties online vidē un nebaidās no Paypal un līdzīgām sistēmām. Lai nodrošinātu sekmīgu komunikāciju ar šo paaudzi, arī dažādi uzņēmumi un iestādes cenšas pielāgoties, tostarp augstskolas, kas meklē aizvien jaunus risinājumus. Biznesa augstskolas Turība docētāja Iveta Liniņa uzsver, ka dažādi e-risinājumi ir veids, kā uzlabot komunikāciju ar jauniešiem arī studiju vidē, nodrošinot labākus rezultātus, padarot pieejamākus studiju procesā nepieciešamos resursus un sekmētu arī mācībspēku kompetenču palielināšanos.

Skolas direktore: Vai reitingi ir svarīgāki par bērniem?

Nesen publicēti reitinga rezultāti, kas nosaka labākos skolu kolektīvus pēc to skolēnu sasniegumiem mācību priekšmetu Valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē un valsts mēroga konkursos. Papildus tam pastāv arī skolu topi, kuros par pamatu tiek ņemti centralizēto eksāmenu rezultāti (audzēkņu iegūtais vidējais vērtējums). Komentējot dažādus reitingus un to ietekmi uz skolēniem, privātās vidusskolas "Patnis" direktore Agnese Pūtele norāda, ka reitingi var maldināt sabiedrību un skolas kvalitāte ir rādītājs, kas jāskata kompleksi.

Prasme mācīties un pašdisciplīna – atslēga jaunu prasmju apgūšanai

Pārmaiņas sagaida visas profesijas – radīsies jaunas, daļa zudīs un transformēsies esošās – un ikvienam darba tirgus dalībniekam būs nepieciešams apgūt jaunas zināšanas. Eksperti norāda, ka nepieciešamās prasmes var iedalīt profesionālajās un vispārējās, katrā profesijā noderīgās prasmēs. Vienlīdz nozīmīga būs gan algoritmiskā domāšana, prasme vizualizēt un pētīt datus, strādāt ar čatbotiem, gan emocionālā inteliģence, radošums un kritiskā domāšana. Šīs prasmes katrs indivīds var attīstīt pats un līdz ar to, darba tirgū šobrīd aktuālākā ir tieši spēja mācīties.

Augustā uz programmētāju kursiem gaida ne tikai eksakto priekšmetu pārzinātājus

IT speciālistu trūkums vairs nav jaunums, tāpat kā fakts, ka likumsakarīgi programmētāja profesija ir viena no pieprasītākajām un labāk apmaksātajām profesijām darba tirgū. Lai šo kaut mazliet uzlabotu, tika radīta intensīvo kursu programmētāju skola "Codelex" – perspektīviem, augsti motivētiem cilvēkiem, kuri gatavi īsā laika posmā apgūt programmēšanas pamatus, savu pirmo programmēšanas valodu un visas pārējās prasmes, lai veiksmīgi startētu darba tirgū.

Sešas aviokatastrofas, kuru iemesls bija vienkāršas personāla kļūdas

Lai varētu lidot, civilās aviācijas piloti trenējas neskaitāmas stundas, tomēr pat pieredzējušiem lidotājiem gadās pavisam ikdienišķas kļūmes ar briesmīgām sekām. Tieši tādēļ aviācijas katastrofu izmeklētāji un eksperti tik lielu vērību pievērš traģēdiju iemesliem – lai turpmāk no līdzīgām situācijām būtu iespējams izvairīties.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli