Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Bērs Grills kopā ar Karu Delavinju kāpj kalnos

"Man nebija ne jausmas, kas es esmu. Man nebija identitātes, biju vien garīga slimība, bērns, aprūpētāja vai supermodele, kas pašai šķita tik smieklīga. No manis patiešām nekas nebija palicis pāri," tā, cepot savvaļas žurkas ugunskurā, piedzīvojumu meklētājam Bēram Grillam atzinās aktrise un supermodele Kara Delavinja.

LU zinātnieki teorētiskajos pētījumos veikuši aprēķinus jauniem materiāliem enerģijas iegūšanai

Viens no 2019. gada nozīmīgākajiem zinātnes sasniegumiem meklējams Latvijas Universitātē – pētnieku grupa LU Cietvielu fizikas institūtā, sadarbībā ar pētniekiem Teorētiskās ķīmijas institūtā un Jilin Universitātē (ĶTR), veikuši teorētiskus aprēķinus jauniem materiāliem enerģijas iegūšanai un uzkrāšanai. Februārī LU zinātniekus godinās Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) apbalvošanas ceremonijā.

Valsts prezidents tiešraidē no CERN ar Latvijas skolēniem diskutēs par zinātnes sasniegumiem

2020. gada 17. janvārī – Pirmdien, 20. janvārī, viesojoties Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN), Valsts prezidentam Egilam Levitam paredzēts teletilts, ar kura starpniecību viņš sazināsies ar Latvijas skolu jauniešiem, daloties savos iespaidos par CERN redzēto, kā arī apspriežot jautājumus par zinātni un fiziku. Teletiltu organizē CERN un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU).

RTU Inženierzinātņu vidusskola aicina 9. klases skolēnus pieteikties inženierzinātņu olimpiādei

2020. gada 17. janvārī – 9. klases skolēni aicināti apliecināt savas zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un informātikā, piedaloties Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas (RTU IZV) 6. atklātajā inženierzinātņu olimpiādē. Olimpiādes uzvarētājiem būs iespēja bez iestājpārbaudījumiem iestāties RTU IZV.

23. janvārī Rīgā notiks Bērnu vieglatlētikas festivāla reģionālais posms

Janvārī ar pieciem reģionālajiem posmiem tiks atklāta Bērnu vieglatlētikas programmas otrā sezona, kas Latvijā tiek īstenota ar uzņēmuma "Maxima Latvija" un Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu.

Sākas SkillsLatvia 2020 prasmju konkursu pusfināli

Janvārī un februārī notiks nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2020 pusfināli, lai noskaidrotu tos jauniešus, kuri 28. un 29. aprīlī cīnīsies par medaļām un labāko meistaru tituliem.

Notiks izglītības foruma pirmā diskusija

2020. gada 15. janvārī – Piektdien, 17. janvārī, plkst. 9.00-13.50 Saeimas Baltiešu zālē, Jēkaba ielā 6/8 notiks izglītības foruma «Izglītības sistēmas mērķis: nākotnes perspektīva» pirmā diskusija «Indivīda profesionālās attīstības izvēles un tās ietekmējošie aspekti». Diskusijā pārrunās indivīdu profesionālās izvēles un to, kā valsts atbalsts ietekmē cilvēku produktivitāti karjeras laikā.

Informatīvais seminārs par starptautisku jaunatnes jomas projektu pieteikumu sagatavošanu skatāms arī tiešraidē

Šodien, 14. janvārī, notiek Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) organizēts informatīvais seminārs par to, kā nevalstiskajām organizācijām, pašvaldību un valsts institūcijām, sociālajiem uzņēmumiem un citiem jaunatnes jomā ieinteresētajiem rakstīt projektu pieteikumus, lai pretendētu uz ES programmu "Eiropas Solidaritātes korpuss" un "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finansējumu.

Jau februārī izstādē "Skola 2020" – viss par izglītību!

No 28. februāra līdz 1. martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks ikgadējā starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2020", kas tūkstošiem jauniešu piedāvās plašu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, mācībspēku un studentu konsultācijas, profesiju "pielaikošanu" un citas izzinošas, aizraujošas aktivitātes.

Klāt astoņpadsmitās skolu komandu sacensības volejbolā

Latvijas Volejbola federācija (LVF) jau astoņpadsmito reizi rīko vispārizglītojošo skolu kausu volejbolā. Sacensībām no šī gada dots PIENA SPĒKA kausa nosaukums. Šogad skolu kauss aptvers 8 pilsētas un 64 novadus. Sacensības mācību gada garumā notiek divos posmos. Vispirms no 2019. gada decembra līdz 2020. gada 22. martam norisinās atlases turnīri. Tajos tiek noskaidroti finālsacensību dalībnieki divās vecuma grupās (pamatskolām un vidusskolām) zēniem un divās vecuma grupās – meitenēm. Finālsacensības, kas tradicionāli kopš pirmās kausa izcīņas notiek Rīgā, Olimpiskajā "Skonto" hallē, notiks 2020. gada 4. aprīlī.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli