Ziņas | Latvija | Izglītība, vebināri


RTU iesaistās Eiropas Tehnoloģijas universitātes veidošanā

2020. gada 14. jūlijā – Vienotas un stipras Eiropas Savienības (ES) universitātes, vienoti diplomi, nosacījumi un prasības augstākās izglītības iegūšanai – tik ambiciozi ir ES mērķi, kuru īstenošanā ir iesaistījusies Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), līdz ar citām septiņām augstskolām no dažādām Eiropas valstīm ar Eiropas Komisijas (EK) atbalstu izstrādājot savu piedāvājumu vienotas Eiropas Tehnoloģijas universitātes (ETU) veidošanai.

Noslēgušās Labklājības ministrijas organizētās Sociālo darbinieku Vasaras skolas

Jau septīto gadu norisinājās Labklājības ministrijas (LM) organizētās Sociālo darbinieku Vasaras skolas. Turpinot iesākto tradīciju, arī šogad tika organizētas divas Vasaras skolas - sociālajiem darbiniekiem, kuri strādā ar ģimenēm ar bērniem, no 30. jūnija līdz 2. jūlijam un sociālajiem darbiniekiem, kuri strādā ar pilngadīgām personām, no 7. – 9.jūlijam.

Eksperts: Ierīces un internetu skolēniem jānodrošina valstij

Izglītības un zinātnes ministrija gatavo izmaiņas Izglītības likumā, kas noteiktu, ka attālināta mācīšanās ar viedierīču palīdzību turpmāk būtu viena no klātienes mācību formām, kā arī paredzēt, ka ierīce ar interneta pieslēgumu ir viens no individuālajiem mācību piederumiem, ko skolēnam nodrošina ģimene. Biznesa augstskolas Turība IT virziena vadītājs Jānis Pekša norāda, ja vidējā izglītība ir bezmaksas, arī ierīce ar interneta pieslēgumu jānodrošina valstij. Ņemot vērā radušos situāciju, kā arī IT prasmju nozīmi skolēnu izaugsmē, ir nepieciešams ieguldīt ne tikai infrastruktūras attīstībā līdz pēdējam kilometram, bet arī viedierīču nodrošinājumā.

Attālinātām mācībām var pieteikties vēl līdz 15. jūlijam

Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" attālināto mācību kārtā vēl līdz 15. jūlijam var pieteikties ikviens strādājošais un pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem, aizpildot pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv. Līdz šim saņemti jau gandrīz 8 tūkstoši pieteikumu.

LM kopā ar VAS uzsāk e-mācības par sociālā darba praksē aktuālām tēmām

Labklājības ministrija (LM) projekta "Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās" ietvaros sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu (VAS) uzsāk jauna pasākuma īstenošanu - e-mācības par sociālā darba praksē aktuālām tēmām.

Mācību centrs MAGNUM aicina pieteikties ESF finansētiem kursiem Enerģētikas nozarē

Līdz 15.jūlijam profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības iestāde "Mācību centrs Magnum" aicina stradājošos un pašnodarbinātos enerģētikas nozares speciālistus un darbiniekus pilnveidot savu profesionālo kompetenci divās moduļu izglītības programmās – "Elektrotehniskā dokumentācija" un "Elektrodrošība elektroietaišu tehniskās ekspluatācijas un elektromontāžas darbos".

Valsts prezidents novērtē Latvijas studentu pasaules līmeņa izcilību

1. jūlijā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes studentu komandu, kas 68 komandu konkurencē no 33 Eiropas valstīm uzvarējusi Eiropas Padomes un Eiropas tiesību zinātņu studentu apvienības organizētajā Eiropas Cilvēktiesību tiesas procesa izspēlē.

Sākas pieteikšanās attālinātām mācībām ES fondu projektā

Otrdien, 30. jūnijā, atklāta pieteikšanās attālināto mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide", kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties no vairāk nekā 200 izglītības programmām. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 15. jūlijam, un šajā kārtā mācību process noritēs tikai attālināti.

RTU piedāvā plašu izglītības programmu klāstu ES projektā

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) strādājošajiem un pašnodarbinātajiem iedzīvotājiem piedāvā vairākus tālākizglītības kursus, sniedzot iespēju papildināt savas zināšanas vai sākt apgūt kādu sev pavisam jaunu jomu, liekot pamatus profesionālajai pārkvalifikācijai. Kursu apmeklētājiem būs jāsedz vien 10% no mācību maksas, jo pārējo summu finansēs ES fondi un valsts. Pieteikšanās kursiem notiek Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājaslapā no 30. jūnija līdz 15. jūlijam.

Aicina iepazīt studiju vidi un iespējas

Ikviens studēt gribētājs aicināts iepazīt studiju iespējas un izvēlēties nākotnes profesiju, piedaloties Biznesa augstskolas Turība Atvērto durvju dienā, kas notiks 2. jūlijā plkst. 19:00. Pasākuma laikā būs iespējams uzzināt vairāk par studiju programmām, kā arī tikties ar studentiem un pasniedzējiem, lai uzdotu sev interesējošus jautājumus par studiju procesu un piedāvātajām studiju programmām, kā arī studentu dzīvi.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums