">

"Maxima" mazina pārtikas pārpalikumus, ziedojot 80 000 preces

"Maxima Latvija" gada laikā, kopš iespējams ziedot pārtikas preces pēc termiņa beigām (ar marķējumu - "ieteicams līdz"), ziedojusi 80 tūkstoši pārtikas preču vienību trūkumā nonākušiem līdzcilvēkiem. Atsevišķas pārtikas preces, kā, piemēram, maize, cukurs, makaroni, tiek nogādātas no 15 "Maxima" veikaliem četrām labdarības organizācijām Rīgā, Liepājā un Madonā.

“Šo ziedoto preču, kā, piemēram, maizes, makaronu un cukura, apjoms sastāda vien 0,01% no kopējā pārdotā pārtikas produktu apjoma, jo produktu piegādes un to daudzums tiek precīzi plānoti. Mēs aktīvi iesaistījāmies šī likuma izstrādē un pieņemšanā, kas ļauj preces ar marķējumu “ieteicams līdz” lietot vēl uzturā un ziedot tās cilvēkiem, kuriem tas patiešām ir nepieciešams, vienlaikus samazinot pārtikas pārpalikumus. Noteikti esam atvērti jaunām sadarbībām arī ar citām labdarības organizācijām, lai kopīgiem spēkiem parūpētos par saviem līdzcilvēkiem,” komentē “Maxima Latvijas” kvalitātes un procesu daļas vadītāja Dace Grava.

Pārtikas ziedošana ir tikai viens no veidiem kā “Maxima Latvija” realizē tos produktus, kuriem tuvojas vai jau ir beidzies derīguma termiņš, bet joprojām ir lietojami uzturā. Pateicoties dažādiem mākslīgā intelekta risinājumiem, ikdienas darbu, kas attiecās uz plauktu satura uzraudzīšanu, šobrīd paveic tehnoloģijas, kas integrētas jaunākās paaudzes video novērošanas sistēmās. Savukārt lielākajos “Maxima” veikalos izstrādāta digitāla sistēma, kas automātiski nosaka pārtikas produktus, kuriem drīzumā beigsies derīguma termiņš. Tādējādi ne tikai tiek efektivizēts darbs veikalu darbiniekiem, bet kontrolēta pārtikas produktu aprite tā, lai pārpalikumi būtu iespējami maz un preces tiktu realizētas līdz tiek sasniegtas derīguma termiņa beigas.

Rūpējoties par sabiedrības labklājību, “Maxima Latvija” aktīvi sadarbojas ar šādām labdarības organizācijām –“Latvijas Samariešu apvienība”, nodibinājums “Fonds Via Veritas”, nodibinājums “Fonds AGAPE” Liepājā un biedrība “Brāļu draudze” Madonā. 

Liene Dupate-Ugule
SIA "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums