Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Informācija par Rīgas pilsētas ģimeņu atbalsta reģistru

Rīgas domes Labklājības departaments informē, ka, sākot no 2020. gada 1. janvāra, Rīgas pilsētas pašvaldības daudzbērnu ģimeņu reģistrs ir mainījis nosaukumu uz Rīgas pilsētas ģimeņu atbalsta reģistrs. Tajā reģistrējušās ģimenes saglabā savu statusu un turpina saņemt pašvaldībā noteikto atbalstu ģimenēm ar bērniem.

Rīgā ģimeņu atbalstam uzsāks veikala norēķinu karšu izdali pārtikas iegādei

Lai sniegtu atbalstu ģimenēm ārkārtējās situācijas laikā, kas izsludināta ar Ministru kabineta rīkojumu ar mērķi ierobežot koronavīrusa Covid-19 izplatību, Rīgas dome 03.04.2020. pieņēma lēmumu Nr.220 "Par Rīgas pilsētas pašvaldības atbalstu izglītojamo ģimenēm ārkārtējās situācijas laikā", kas nosaka:

Bērns redzējis biedējošu saturu internetā - kā rīkoties?

Lai novērstu riskus, kas saistīti ar nepiemērota satura nonākšanu līdz mazgadīgajam, eksperti iesaka savlaicīgi viedierīcēs iestatīt drošības risinājumus, piemēram, opciju "Droša meklēšana" (ang. Safe browsing) meklētājprogrammā Google vai "Ierobežotais režīms" (ang. Restricted mode) platformā Youtube. Samsung Skola nākotnei satura partneri Latvijas Drošāka interneta centrs apkopojuši soļus, kā rīkoties, ja bērns tomēr ir saskāries ar nepatīkamu saturu tiešsaistē.

Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā pieaudzis reģistrēto ģimeņu skaits

Rīgas pilsētas pašvaldības ģimeņu atbalsta reģistrā aprīļa pirmajās piecās dienās reģistrējušās 110 jaunas ģimenes, informē Rīgas domes Labklājības departaments.

Ģimenes informēs par psihoemocionālās palīdzības un atbalsta iespējām

Trešdien, 8. aprīlī, plkst. 10:00 Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) rīkos tiešsaistes translāciju, kurā jomas eksperti informēs vecākus par psihoemocionālās palīdzības un atbalsta iespējām ģimenēm ārkārtējās situācijas laikā.

Vecāka pieredzes stāsts: bērniem vajadzīgas praktiskās nodarbības

Laikā, kad lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju dienas pavada kopā ar ģimeni, jo gan bērni, gan liela daļa pieaugušo spiesti veikt savus darbus no mājām, aktuāls kļūst jautājums par to, kā organizēt mācību vielas apgūšanu. Tāpat arī rodas jautājums par to, kā vecāki var palīdzēt saviem bērniem, pildot mājasdarbus. Savā pieredzē ar ikdienas uzdevumu pildīšanu dalās divu bērnu mamma Rūta.

Pašvaldība sniegs palīdzību pārtikas iegādei trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem

Rīgas domes pagaidu administrācija piektdien, 3. aprīlī, pirmajā attālinātajā sēdē pieņēma lēmumu piešķirt mazumtirdzniecības veikala norēķinu kartes pārtikas produktu iegādei trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri apgūst pirmsskolas, pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmas pašvaldības vai privātajās izglītības iestādēs.

28 % vecāku uztraucas par kaitīgu interneta saturu, tādējādi apliecinot uzticamas vecākvadības programmatūras svarīgumu

2020. gada 3. aprīlī
Saskaņā ar Kaspersky ģimenes pārskatu vairāk nekā ceturtdaļa (28 %) septiņus līdz 12 gadus vecu bērnu vecāku uzskata kaitīgu (vardarbīgu vai seksuālu) saturu par visnozīmīgāko risku, ar ko internetā saskaras viņu bērni. Kaitīgs saturs internetā ir atrodams visur, pat lietotnēs ietvertajās reklāmās, kur šādu materiālu ražotāji var iedzīvoties no tām. Kaspersky Safe Kids for Windows nesen saņēma 2019. gada AV-Comparatives apstiprināto vecākvadības balvu un palīdz pasargāt bērnus no nepiemērota satura.

Valsts atbalsts ar celiakiju slimajiem bērniem tiks turpināts

Valsts nodrošina atbalstu ar celiakiju slimiem bērniem uz ārsta sertificēta gastroenterologa izsniegtas izziņas pamata. Tās termiņš ir divi gadi. Taču, lai mazinātu Covid-19 izplatīšanās iespējamību, ārstniecības iestādes ir pārtraukušas ambulatorās vizītes, tostarp izmeklējumus un konsultācijas. Līdz ar to ar celiakiju slimiem bērniem nav iespējas konsultēties pie sertificēta gastroenterologa, lai saņemtu ārsta izziņu, kas nepieciešama valsts pabalsta saņemšanai. Arī pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas vai tās noteiktā termiņa beigām būs nepieciešams laiks, lai apmeklētu ārstu un saņemtu nepieciešamo izziņu.

Psiholoģe: "Spēlēšanās ar bērniem ir tikpat nozīmīga kā vārdi "Es Tevi mīlu""

Ģimenes, kas nedēļā netraucēti kopā rotaļājas vairāk kā piecas stundas, ir laimīgākas nekā ģimenes, kas tam velta mazāk laika. Tomēr 61% vecāku kopīgas spēlēšanas laikā novēršas viedierīču izmantošanai vai citiem mājas darbiem, nespējot veltīt pilnvērtīgu laiku saviem bērniem, liecina rotaļlietu ražotāja LEGO veiktais pētījums. Psiholoģe un psihoterapijas speciāliste Līga Bernāte skaidro, kādēļ kopīga spēlēšanās ir nozīmīga ne tikai bērniem, bet arī vecākiem.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi