Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Labdarības akcijā "SŪTI SPĒLES JAUNIEM UZVARĒTĀJIEM!" ...

Labdarības akcijā "SŪTI SPĒLES JAUNIEM UZVARĒTĀJIEM!" aicina ziedot galda spēles SOS Bērnu ciematu ģimenēm un bērniem

Šī gada sākumā veiktais pētījums liecina, ka gandrīz 80% Latvijas ģimeņu mājās ir galda spēles. Taču pēdējos 6 mēnešos tās spēlējusi tikai puse no tām. Aptaujājot ģimenes, kuru īpašumā ir neregulāri izmantotas galda spēles par iespēju tās ziedot, 55% atzinusi, ka labprāt piedalītos labdarības akcijās. Apzinoties, ka Latvijā pastāv sabiedrības daļa, kurai nepieciešams atbalsts, Omniva Latvija sadarbībā ar Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju no 21. janvāra līdz 10. februārim organizē labdarības akciju SŪTI SPĒLES JAUNIEM UZVARĒTĀJIEM!. Tās ietvaros Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti ziedot galda spēles, kuras vairs netiek izmantotas, taču ir labā stāvoklī un spēlējamas (pilni komplekti).

CSP aptaujās iedzīvotājus par datoru un interneta lietošanu

Pirmdien, 21. janvārī, Centrālā statistikas pārvalde (CSP) uzsāks ikgadējo iedzīvotāju aptauju par datoru un interneta lietošanu mājsaimniecībās. Aptaujā noskaidros, kādiem nolūkiem ikdienā tiek izmantots internets, kādas ierīces un tehnoloģijas tiek izmantotas un kādas ir iedzīvotāju e-prasmes.

Bērnus ar kustību traucējumiem un viņu vecākus aicina uz bezmaksas nometni

Tiek uzsākta dalībnieku reģistrācija otrajai veselību veicinošai diennakts nometnei "saJŪTI paSAULI RADOŠI" bērniem ar kustību un fiziskās attīstības traucējumiem un viņu vecākiem vai pavadoņiem.

Notiks tematiskā diskusija par atbalsta sistēmu pusaudzim un viņa ģimenei Latvijā

Labklājības ministrija (LM) turpina tematisko diskusiju ciklu veltītu dažādiem aspektiem, kam ir būtiska ietekme uz sociālo dienestu darba efektivitāti un sociālā darba speciālistu profesionalitāti. Cikla ietvaros jau notikušas piecas tematiskās diskusijas – par ētiku sociālajā darbā, sociālā darba izglītības izaicinājumiem un specifiku lauku vidē, kā arī sociālo darbinieku slodzi.

Garda recepte, izmantojot svētkos neapēstās piparkūkas

Nereti pēc Ziemassvētkiem pāri paliek iemīļotie kārumi – piparkūkas. Ko ar tām iesākt? Iedvesmojot jauniem garšas izaicinājumiem, AS "Dobeles dzirnavnieks" sadarbībā ar kulinārijas blogu "Našķoties" piedāvā pagatavot aktuālās Cake pops jeb kūciņas uz kociņa - viegli pagatavojamu gardumu, kas ideāli piemērots gan ikdienai, gan svētku ballītēm.

Mentore un adoptētu bērnu māmiņa: "Sistēmas bērnam" lielākais ļaunums ir pieaugušais

Mūsu sabiedrībā arvien aktīvāk tiek pievērsta uzmanība jautājumiem, kas skar bērnu nama bērnus un jauniešus jeb "sistēmas bērnus". Iedzīvotāju uzmanības lokā nonākuši vairāki atklāti bijušo "sistēmas bērnu" skaudrie stāsti. Tiek rīkotas informatīvas kampaņas, lai rosinātu adoptēt vai pieņemt ģimenē audžubērnu. Tomēr realitāte ir cita. Adžuģimenes nereti iedzen bailes "sistēmas bērniem" pret pieaugušajiem, bērnu nama bērniem tiek uzlikts "zīmogs" uz mūžu, sociālā sistēma nespēj sniegt pilnvērtīgu atbalstu bērnu nama jauniešiem, kuri sasnieguši pilngadību un uzsāk patstāvīgu dzīvi.

LIELU ATSAUCĪBU GUVIS AICINĀJUMS ZIEMASSVĒTKU DĀVANAS PAPILDINĀT AR ZIEDOJUMU SOS BĒRNU CIEMATU ASOCIĀCIJAI

2018. gada decembrī t/p Alfa sadarbībā ar SOS Bērnu ciematu asociāciju organizēja labdarības akciju, kuras laikā 20 dienās saziedoti 6942,28 eiro. Pirms labdarības akcijas veiktais pētījums apliecināja, ka aptuveni divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju neatcerējās visas 2017. gadā saņemtās Ziemassvētku dāvanas. Turklāt daļa arī atzina, ka ne visas dāvanas bijušas pārdomātas un sniegušas cerēto gandarījumu. Lai 2018. gada Ziemassvētkos tuviniekiem pasniegtās dāvanas būtu neaizmirstamas un sagādātu patiesu prieku, t/p Alfa labdarības akcijas ietvaros aicināja iegādātajām Ziemassvētku dāvanām piešķirt "gabaliņu" sirsnības un prieka, pievienot arī otru – papildu dāvanu – skaistu sertifikātu, kas apliecina, ka dāvinātājs palīdzēs SOS Bērnu ciematiem realizēt tā cēlos mērķus 2019. gadā.

Visa Latvija norisinasies "Bernu vieglatletikas" festivali

Janvārī piecās Latvijas pilsētās norisināsies bērnu vispārējās fiziskās attīstības programmas "Bērnu vieglatlētika" festivāli, kuros kopumā piedalīsies vairāk kā 600 bērnu. Festivālos Ogrē, Daugavpilī, Rīgā, Liepājā un Bauskā piedalīsies Latvijas vispārizglītojošo skolu 2. klašu skolēni. Katrā no reģionālajiem posmiem dalībnieku komandām būs iespēja iekļūt finālposmā, kas notiks 15. maijā Rīgā. Ceļazīmi izcīnīs trīs labākās komandas no katra reģiona, turklāt vēl viena fināla komanda tiks izlozēta starp visu reģionālo posmu ceturtās vietas komandām.

Melngalvju nams aicina bērnus iestāties "Māsībā un Brālībā"

Aizvadītā gada nogalē Melngalvju namā norisinājās unikāls pasākums – Svinīgā noskaņā Brīnumskapja Kaķītis Laķītis dibināja "Melngalvju māsību un brālību", kurā iestāties var ikviens bērns, kuru interesē aizraujoši stāsti, piedzīvojumi un vēsture.

Astoto gadu A/S "Latvijas Valsts meži" nevalstiskajām organizācijām Latvijā konkursa kārtībā sadalīs 300 000 eiro

Pamatojoties uz a/s "Latvijas valsts meži" un Partneru – nodibinājums "Fonds "Ziedot.lv"", nodibinājums "Latvijas Bērnu fonds" un biedrība "Latvijas Samariešu apvienība" Nodomu protokolu un 2018.gada 27. decembrī noslēgto līgumu par a/s "Latvijas valsts meži" ziedojumu sociālajai jomai, jau astoto gadu Partneri izsludina pieteikšanos biedrībām un nodibinājumiem atbalsta saņemšanai sociālās jomas projektiem.                  

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija