Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Ārste: Svara problēmu sākums – ģimene un bērnība

Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Lolita Cibule jau vairākus gadus strādā pie bērnu un pusaudžu svara korekcijas programmas Rīgas veselības centrā. Lielākajā daļā gadījumu pie liekā svara noved nepareizs uzturs. Vecākus un bērnus ar lieko svaru aicina vairākus mēnešus bez maksas apmeklēt liekā svara kabinetu un, pateicoties dažādu jomu speciālistu darbam, iemācīties par pareizu uzturu, aktīvu dzīvesveidu, saprast, kā rodas liekais svars un kā no tā izvairīties.

Noskaidroti konkursa "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019" pirmās kārtas laureāti

Konkursa "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019" pirmā kārta ir noslēgusies. Konkursa otrajai kārtai nominētas 25 pašvaldības – piecas no katra plānošanas reģiona.

39% jauniešu ir bijis kauns par vecāku komentāru sociālajos tīklos

Kā sarunāties par digitālo tehnoloģiju lietošanu, lai izvairītos no pārpratumiem
Arvien biežāk šķietami harmoniskas ģimenes attiecības satricina digitālās tehnoloģijas. Viedierīču lietošana kļuvusi par vēl vienu tēmu, kurā vecākiem un jauniešiem ir grūtības rast kopīgu valodu. Samsung Skola nākotnei veiktā aptauja* liecina, ka 39% Latvijas jauniešu nav pārliecināti, ka citi ģimenes locekļi nepublicēs sociālajos tīklos jaunieša foto bez viņa piekrišanas un katram trešajam jaunietim ir bijis kauns par vecāku komentāru viņa sociālo tīklu profilā. Tas viss būtu vienkārši novēršams, ja ģimenē notiktu sarunas par digitālo tehnoloģiju lietošanu.

Lauž stereotipus par priekšlaikus dzimušiem bērniem

Par godu priekšlaikus dzimušo bērnu mēnesim, ir izveidots video, atspoguļojot priekšlaikus dzimušu bērnu aprūpi un mediķu atbildīgo darbu. "Joprojām daļa sabiedrības uzskata, ka priekšlaikus dzimuši bērni ir invalīdi, taču tā nebūt nav. Ar video palīdzību mēs parādām dažādos dzīves scenārijus. Katram bērnam ir savs stāsts, kas maina vecāku domāšanu un liek izvērtēt dzīves vērtības," komentē idejas autore, priekšlaikus dzimušo bērnu vecāku biedrības "Esmu klāt" vadītāja Sanita Ziediņa.

Trīs pikantas pastas receptes vēsajiem rudens vakariem

Oktobris pazīstams arī kā Pasaules pastas mēnesis, un kā gan citādi to atzīmēt, ja ne izbaudīt visiem iemīļoto ēdienu visdažādākajās nokrāsās. AS "Dobeles dzirnavnieks" sadarbībā ar ēdienu blogeri Kasparu Virsnīti piedāvā trīs pikantas receptes, kas sasildīs ikviena pastas cienītāja garšas kārpiņas.

Aptauja: 56% vecāku Latvijā neapzinās kibermobinga atstāto seku nopietnību

Vairāk nekā puse jeb 56% vecāku Latvijā neapzinās uz bērniem un pusaudžiem atstāto kibermobinga jeb emocionālās pazemošanas internetā seku nopietnību, savukārt katrs trešais atzīst, ka viņiem trūkst zināšanu par šo problēmu, liecina mobilo sakaru operatora BITE un "Norstat Latvija" aptaujas dati*. Ar mērķi veicināt informētību par rīcību, saskaroties ar kibermobingu, iniciatīvas "Iekod pirkstā!" ietvaros BITE sadarbībā ar Latvijas Drošāka interneta centru, Valsts policiju un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju aicina apmeklēt izglītojošu digitālo platformu un kopā ar bērniem aizpildīt Kibermobinga zināšanu testu.

Pētījums: personīgais mobilais telefons ir 83% bērnu

Personīgais mobilais telefons ir 83% bērnu vecumā no 5 līdz 15 gadiem. Tas noskaidrots mobilo sakaru operatora "Tele2" un pētījumu aģentūras "Berg Research" veiktajā pētījumā, aptaujājot vecākus par bērnu viedierīču lietošanas paradumiem. Desmit gadu slieksni sasnieguši bērni internetu viedierīcēs lieto tikpat bieži kā viņu vecāki, bet bērni, kuri vecāki par 13 gadiem, to izmanto pat biežāk nekā viņu vecāki.

Piesprādzē savu atvasi pirms katra brauciena un izdari to pareizi!

150x12 – tāda ir bērna drošības formula automašīnā. Ja bērna augums nepārsniedz 150 cm un viņš nav sasniedzis aptuveni 12 gadu vecumu, jālieto drošības līdzekļi: bērnam jāatrodas viņa vecumam un svaram atbilstošā bērnu sēdeklītī vai paliktnī un jābūt piesprādzētam ar drošības jostu. Svarīgi ir piesprādzēt savu atvasi pirms katra brauciena, bet vēl svarīgāk to izdarīt pareizi. Valsts policija ir sagatavojusi ieteikumus mazo pasažieru pareizai pārvadāšanai.

Latvijā radīta aizraujoša galda spēle visai ģimenei – "Oligarhi"

Latvijā radītā galda spēle "Oligarhi" ir aizraujošs un nervus kutinošs veids kā pavadīt laiku 5 līdz 10 cilvēku kompānijā, neieslīgstot stundām ilgā spēlē. Spēles veidotājam Kristapam Kovaļevskim ideja par spēli radās jau 2015. gada beigās, taču izstrādes laiks kopā aizņēma gandrīz 3 gadus, līdz spēle bija nostrādāta un iztestēta. Spēle izveidota ieguldot vairāk kā 10 000 eiro. Kristaps uzsver, ka izmaksas bija iespējams samazināt, ražojot spēli, piemēram, Ķīnā, taču šai gadījumā svarīgi bija spēli no sākuma līdz galam ražot tikai Latvijā.

Aptauja: 81% Latvijas bērnu sociālajos tīklos piereģistrējas pirms atļautā vecuma

Vairums Latvijas bērnu savu pirmo sociālo tīklu profilu izveido pirms atļautā 13 gadu vecuma, liecina Samsung skola nākotnei veiktā aptauja*. 21% bērnu sociālajos tīklos piereģistrējas jau 8 gadu vecumā. Savukārt tikai 1% jauniešu līdz 17 gadu vecumam nav reģistrējušies nevienā sociālo tīklu vietnē. Līdz ar to aktuāls ir jautājums, kā palīdzēt bērnam nepakļauties virtuālās dzīves ietekmei, bet dzīvot savu dzīvi, pieņemt savus lēmumus un būt apmierinātam ar to.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli