Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Aptauja: Baltijas valstu iedzīvotāju attieksme pret ieguldījumiem atšķiras

Vispozitīvāk noskaņoti pret ieguldījumiem ārkārtas situācijas laikā bija Igaunijas iedzīvotāji, tiem sekoja Latvijas iedzīvotāji, bet atturīgākie ieguldītāji bija lietuvieši, atklāj Baltijas valstīs veiktā Luminor bankas aptauja. Vairums cilvēku Latvijā ārkārtas situācijas laikā uzskatīja, ka tas nebija labs laiks ieguldījumu veikšanai, un to visvairāk ietekmēja cilvēku kopējā finansiālās drošības sajūta.

Kādēļ vasaras sezona ir ideālais laiks pamatgarderobes veidošanai?

Teju ikvienam zināms vecais, labais teiciens par to, ka ratus jātaisa ziemā, bet ragavas jākaļ vasarā. Nevar nepiekrist, jo vislabākais veids, kā sagatavoties visam jaunajam un tam, kas mūs sagaidīs turpmāk, ir rūpīga plānošana un izsvērta rīcība. Tas attiecināms arī uz iepirkšanos, un vasaras sezona ar izdevīgiem atlaižu piedāvājumiem ir vislabākais laiks, kad veidot bāzes garderobi gan šai, gan nākamajām sezonām. Arī iepirkšanās un izklaides centrs "Akropole" ir parūpējies par iespaidīgām atlaidēm un lieliskiem piedāvājumiem, tādēļ, lai iepirkšanās būtu efektīva un gudra, dalāmies padomos par to, kā iepirkties pārdomāti un vasaras sezonā iegādāties patiešām nepieciešamās lietas dāmām, kungiem un bērniem.

Piektdaļa Latvijas iedzīvotāju Covid laikā veikuši remontu

22% Latvijas iedzīvotāju Covid-19 vīrusa infekcijas dēļ mājās pavadīto laiku izmantojuši, veicot mājokļa remontdarbus, secināts būvmateriālu tirgotāja Knauf veiktajā pētījumā. Krīzes situācijā visvairāk brīva laika un līdzekļu parādījušies gados jauniem cilvēkiem, kuri arī bijuši visaktīvākie remonta veicēji (27%).

Patversme "Labās mājas" atsāk pilnvērtīgu darbu pateicoties ziedotāju atbalstam

Dzīvnieku patversme "Labās mājas", reaģējot uz pandēmijas izraisītajām finanšu grūtībām, šī gada maijā uzsāka ziedojumu vākšanas kampaņu "Tagad tu saproti", kuras mērķis bija piesaistīt finansējumu patversmes darba turpināšanai, kā arī informēt sabiedrību par dažādajām patversmes izdevumu pozīcijām, bez kuru segšanas nav iespējams nodrošināt patversmes darbu. Kampaņai noslēdzoties, "Labās mājas" pateicas ziedotājiem, kuri atbalstīja patversmes uzturēšanu laikā, kad tā bija zaudējusi aptuveni 40% no regulārā finansējuma.

Reģistrēto laulību skaits otrajā ceturksnī par 38 % mazāks nekā pirms gada

Šī gada pirmajos sešos mēnešos Latvijā reģistrētas 3 579 laulības, kas ir par 1 151 laulību jeb 24 % mazāk nekā 2019. gada pirmajā pusgadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Reģistrēto laulību skaita sarukumu ietekmēja ārkārtējās situācijas ieviešana Latvijā no 13. marta vīrusa Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ. Šī gada martā, aprīlī un maijā laulību skaits samazinājās, bet jūnijā, salīdzinot ar maiju, to skaits pieauga – reģistrētas 888 laulības – par 423 vairāk nekā maijā, taču par 511 jeb 1,6 reizes mazāk nekā jūnijā pirms gada. 2020. gada otrajā ceturksnī kopā reģistrētas 1 835 laulības – par 1 141 laulību jeb 38 % mazāk nekā 2019. gada attiecīgajā periodā.

Kā jūsu kafijas pagatavošanas paradumi var palīdzēt jums izvēlēties pareizo kafijas automātu?

Pastāv daudz iemeslu, kāpēc cilvēki nolemj investēt naudu kafijas automātos, kas paredzēti lietošanai mājās - tas ir ļoti ērti, ietaupa laiku un naudu, un tās ir tikai dažas priekšrocības no plašā klāsta. Bet, kad pienāk laiks šo ideju par mājās pagatavotu kapučīno pārvērst realitātē, daudziem rodas jautājums - kurš kafijas automāts man ir piemērots? Lai atbildētu uz šo jautājumu, mēs iesakām jums izanalizēt savus kafijas pagatavošanas un kafijas dzeršanas paradumus, jo tie var jūs novirzīt uz pareizo izvēli un ietaupīt nepareizu lēmumu pieņemšanu, ko vēlāk nāksies nožēlot un kas izmaksās jums prāvu naudas summiņu.

Sāk parakstu vākšanu par PVN samazināšanu pārtikai

Lai nodrošinātu zemas cenas klientiem un izaugsmi vietējiem ražotājiem, "Maxima" un partnerorganizācijas uzsākušas parakstu vākšanu portālā "Mana balss" iniciatīvai "Samazinām PVN pārtikas produktiem". Tās mērķis ir rosināt izmaiņas likumdošanā, nosakot samazināto PVN likmi 5% apmērā pārtikas produktiem - svaigai gaļai, svaigām zivīm, olām, piena produktiem, saglabājot to arī Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem.

Ekspertes padomi: kā veidot uzkrājumus atbilstoši ienākumu līmenim?

Latvijā 27% iedzīvotāju apgalvo, ka viņiem nav uzkrājumu un viņi neplāno sākt tos veidot. Lielākoties uzkrājumus nav iespējas veidot cilvēkiem ar zemiem ienākumiem, taču arī 17% respondentu ar ienākumiem virs 900 eiro atzīst, ka viņiem nav iekrājumu, atklāj Luminor aptauja. Ikvienam būtu svarīgi parūpēties par nākotni vai neparedzētiem gadījumiem, tāpēc Luminor bankas eksperte Jekaterina Zinica dalās ar padomiem, kādus uzkrājumu veidus labāk izvēlēties atbilstoši ienākumu līmenim.

Tilgaļu Dižakmens - lielākā akmens Kurzemē, un, iespējams, arī lielākā akmens Latvijā

Labdien, Tilgaļu Dzimtas pārstāvji, Draugi un Atbalstītāji! Kā ik gadu, jūlija pēdējā svētdienā, 26.jūlijā no 12:00 līdz 15:00 sanākam pie Tilgaļu Dižakmens, - Lielākā akmens Kurzemē, un, iespējams, arī lielākā akmens Latvijā, - ja vien to vairāk atsegtu no zemes dzīlēm.

Pieaug interese par privātmāju būvniecību.

Luminor bankas novērojumi rāda, ka arvien vairāk cilvēku vēlas būvēt māju. Aptuveni 15% no bankas izsniegtajiem hipotekārajiem kredītiem ir tieši privātmāju būvniecībai, un klientu interese par šādiem aizņēmumiem palielinās – jūnijā izsniegto kredītu summa būvniecībai pieaugusi divas reizes, salīdzinot ar iepriekšējiem mēnešiem. Mājas būvniecība ir gana sarežģīts process, un ir vairāki svarīgi jautājumi, kas jāņem vērā vēl pirms mājokļa būvniecības uzsākšanas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums