Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Kā iekārtot mazu pagalmu vai terasi?

Vasarā bez ērta atpūtas stūrīša dārzā vai terasē neiztikt. Tā ir vieta, kur atpūsties no dārza darbiem vai gluži otrādi - pastrādāt pie datora, reizē uzņemot D vitamīnu un izbaudot dabu. Ja pagalms nav pārāk liels, dīvāni un apjomīgi krēsli nebūs piemērotākā izvēle. Lai uzzinātu, kāda tipa mēbeles labāk iederēsies mazā pagalmā vai terasē, lasi rakstu!

Laiks uzpost terasi un baudīt lielisku vasaru

Šīs vasaras atpūtas tendences noteikti ietekmēs pandēmija un tās ieviestie ierobežojumi ceļot, apmeklēt sabiedriskas vietas un pasākumus. Līdz ar to lielāku popularitāti iegūs atpūta un ballītes šaurā lokā pašu dārzā un uz terases. Tā kā meteoroloģiskās prognozes tuvākajām nedēļām ir īpaši labvēlīgas, ir pēdējais brīdis, lai ķertos klāt terases atsvaidzināšanai, lai būtu gatavi pašām labākajām ballītēm un netraucētai atpūtai ģimenes lokā. Lūk, daži padomi, kā terases zonu padarīt ērtāku, praktiskāku un gaumīgāku.

4 iemesli, kāpēc mudināt bērnu likt puzles

Puzle ir sen zināma galda spēle, kas šobrīd raibajā bērnu rotaļlietu un izklaižu klāstā, iespējams, ir nepelnīti piemirsta. Vairums bērnu arī īsti neinteresējas par puzlēm, un par to tiešām žēl, jo šis galda spēļu veids ir ar lielu potenciālu un patiešām ir noderīgs bērnu attīstībai un izaugsmei. Tāpēc vecākiem vajadzētu savus bērnu jau no pirmajiem dzīves gadiem iepazīstināt ar puzlēm, to daudzveidību un palīdzēt atklāt pužļu likšanas prieku.

Kāpēc izvēlēties virtuves virsmas no mākslīgā akmens

Jauna mājokļa iekārtošana vai esošā remonts ir patiesi aizraujošs process, kura laikā nepieciešams pieņemt neskaitāmus lēmumus un izdarīt izvēles attiecībā uz to, kādas krāsas, materiālus un dizaina risinājumus ieviest savā mājoklī.

Ramona Petraviča: "Cilvēkiem ar invaliditāti uzlabosies iespējas iesaistīties darba tirgū"

Ņemot vērā darba tirgū esošos situāciju, lai mazinātu šķēršļus darba devējam un veicinātu personu ar invaliditāti nodarbinātību, no Darba likuma plānots izslēgt normu, kas paredz aizliegumu uzteikt darba līgumu darbiniekam ar invaliditāti. Vienlaikus gan tiks saglabāts regulējums par to, ka darbinieku skaita samazināšanas gadījumā, ja darba rezultāti un kvalifikācija būtiski neatšķiras, tad par priekšrocību turpināt darba tiesiskās attiecības jāuzskata arī invaliditāte.

Vientuļajiem vecākiem ir svarīgs emocionālais atbalsts

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 11. līdz 17. maijam rīkoja akciju "Es audzinu viens!" Tās laikā ikviens vecāks, aizbildnis, adoptētājs, kā arī audžuvecāks, kas ikdienā viens nodrošina bērnu aprūpi un saskaras ar dažādām grūtībām, tika aicināts saņemt psiholoģisku palīdzību jautājumos, kas skar bērnus. Akcijas laikā sniegta 131 psiholoģiskā konsultācija, no kurām 56 gadījumos pēc palīdzības vērsās pieaugušie.

No jūnija siltumenerģijas tarifs Rīgā būs par 5% zemāks

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) šogad jau otro reizi apstiprinājusi AS "Rīgas siltums" zemākus siltumenerģijas tarifus. Rīdziniekiem no 1. jūnija siltumenerģijas tarifs būs par 5% jeb 2,39 EUR/MWh mazāks – 45,69 EUR/MWh (bez PVN).

Jaunas tehnoloģijas centrā POGA palīdzēs bērniem Covid-19 pandēmijas laikā un pēc tās

Turpmāk Bērnu rehabilitācijas centrs "POGA", pielietojot jaunākās tehnoloģijas, varēs nodrošināt bērniem ar kustību traucējumiem pilnvērtīgu rehabilitāciju arī mājās. Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda dibinātājas mecentātes Ināras Teterevas ziedojumam būs iespēja iegādāties pirmos 20 terapeitiskos kostīmus – Mollii supervaroņu tērpus. Jaunā tehnoloģija ievērojami atvieglos bērnu fizisko stāvokli un ar vecāku asistēšanu ļaus saņemt fizioterapeita atbalstu attālināti.

Samazinās reģistrēto laulību skaits

2020. gada martā un aprīlī kopā reģistrētas 1 020 laulības – par 344 laulībām jeb 25,2 % mazāk nekā 2019. gada attiecīgajos divos mēnešos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vidēji dienā divos mēnešos reģistrētas 17 laulības (2019. gadā 22 laulības). Reģistrēto laulību skaita sarukumu ietekmēja ārkārtējā stāvokļa ieviešana Latvijā vīrusa Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ.

Piedalīties kultūras pasākumos un iepirkties: ko iedzīvotāji visvairāk vēlas atkal darīt klātienē?

Lielākā daļa jeb 66% Latvijas iedzīvotāju pēc ārkārtas stāvokļa atcelšanas plāno atgriezties pie tiem pašiem preču un pakalpojumu izmantošanas, kā arī strādāšanas paradumiem, kādi tiem bijuši iepriekš. Tikmēr 26% apgalvo, ka vairāk izmantos elektroniskos kanālus, secināts Luminor bankas veiktajā aptaujā. Klātienē cilvēki visvairāk vēlas atkal piedalīties kultūras pasākumos, iepirkties un strādāt birojā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums