Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Pētījums: 41% Latvijas iedzīvotāju pandēmijas iespaidā ir mainījis savus ikdienas ēšanas paradumus ...

Pētījums: 41% Latvijas iedzīvotāju pandēmijas iespaidā ir mainījis savus ikdienas ēšanas paradumus un 59% dod priekšroku tieši vietējās izcelsmes produktiem


Covid-19 pandēmijas un ar to saistītās ārkārtas situācijas ietekmē Latvijas iedzīvotāji ir mainījuši savus līdz šim ierastos ēšanas paradumus, iegādāto produktu daudzveidību un to izcelsmes valsti, liecina AS "Putnu fabrika Ķekava" veiktais pētījums. Saskaņā ar pētījumā iegūtajiem datiem, jauniegūtie paradumi tiks saglabāti arī turpmāk teju katram piektajam aptaujas dalībniekam.

Vecāku aptauja: kibermobings notiek biežāk, bet bērni nevēršas pēc palīdzības baiļu dēļ

Pēc vecāku domām, bērni un pusaudži, kuri cieš no kibermobinga jeb emocionālās pazemošanas internetā, visbiežāk nerisina radušos situāciju, jo baidās, ka, atklāti pastāstot par to, tā tikai pasliktināsies, liecina mobilo sakaru operatora BITE iniciatīvas "Iekod pirkstā!" veiktās aptaujas dati. Papildus tam, 81% vecāku ir pārliecināti, ka pēdējos gados kibermobinga gadījumi notiek biežāk. Kā norāda iniciatīvas eksperte, bērnu un pusaudžu psihoterapeite Gunita Kleinberga, kibermobinga situāciju nerisināšana laikus var nodarīt bērnam lielu morālo kaitējumu un atgūšanās var prasīt gadus, līdz ar to baidīties no situācijas risināšanas vai to ignorēt nevajadzētu.

Uztura vajadzību neteikšana ir pirmais solis to apmierināšanai

Atzīmējot Pasaules pārtikas dienu, "Nestlé" vēlas atgādināt vecākiem, ka ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību veselīgiem bērna ēšanas paradumiem. Mudināt bērnus ēst vairāk dārzeņu un augļu, nodrošinot uzturvielām bagātas maltītes, kas sastāv no dažādiem olbaltumvielu avotiem: šīs idejas ir iniciatīvas "Nestlé for Healthier Kids" pamatā.

Kā rīkoties, sastopot cilvēku ar redzes problēmām, kuru pavada suns - pavadonis

Šodien, atzīmējot Baltā spieķa dienu, sabiedrība tiek aicināta aizdomāties par savu rīcību, kas var palīdzēt vai kaitēt cilvēkiem ar redzes traucējumiem, kurus pavada suns – pavadonis. Latvijā redzes invaliditāte ir piešķirta aptuveni 9200 cilvēkiem, kurus uz ielas var atpazīt pēc balta spieķa, kas palīdz viņiem orientēties apkārtējā vidē. Par spieķi daudz pilnvērtīgāks palīgs un atbalsts ir suns – pavadonis, Latvijā strādā 15 šādi palīgi.

Kaspersky: 27 % vecāku Latvijā īsti nezina, kādu informāciju bērni izpauž publiski

2020. gada 15. oktobrī
Bērnu audzināšana digitālajā laikmetā nav viegls uzdevums. Nemitīgi parādās arvien jauni un jauni sociālie mediji, kas piesaista bērnus un atstāj vecākus ārpus redzesloka. Tie rada jaunas briesmas, kuras tomēr var novērst vecāku pašizglītošanās un spēja sekot līdzi jaunumiem.

Līdz 12. novembrim aicina balsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību

Sācies iedzīvotāju balsojums Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā "Ģimenei draudzīga pašvaldība", lai noteiktu un apbalvotu tās Latvijas pašvaldības, kas šogad sniegušas lielāko atbalstu ģimenēm ar bērniem un piemērotas vides nodrošināšanai.

Latvijā 43,2 % ģimeņu aug nepilngadīgi bērni

Rīga, 06.10.2020
Gatavojoties 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanai no administratīvajiem datu avotiem, Centrālā statistikas pārvalde (CSP) uzsāk publicēt statistiku par ģimenēm un iedzīvotāju izglītības līmeni, kā pirmos publicējot datus par ģimenes rādītājiem 2020. gada sākumā.

Pirmo reizi notiks akcija "Palīdzība zvana attālumā"

Atzīmējot pasaules garīgās veselības dienu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu Uzticības tālrunis 116111 (turpmāk – Uzticības tālrunis) pirmo reizi rīko akciju "Palīdzība zvana attālumā". Akcijas mērķis ir aktualizēt sabiedrībā tematu par bērnu garīgo veselību, kā arī pašnāvību bērnu un pusaudžu vidū problemātiku.

Kādas veselības pārbaudes jāveic bērniem, kuri intensīvi sporto?

Futbols, basketbols, peldēšana – lai kāds būtu sporta veids, ir lieliski, ja bērni nodarbojas ar sportu. Fiziskās aktivitātes nāk par labu veselībai un attīstībai, tomēr intensīva slodze nozīmē, ka reizēm var būt nepieciešama rūpīgāka jauno sportistu veselības pārbaude. Stāsta Rimi Bērniem fiziskās sagatavotības eksperts Kārlis Birmanis un bērnu veselības eksperte, pediatre Sanita Mitenberga.

3 iemesli, kādēļ iegādāties lietotu kafijas automātu

Iztēlojies ainu: ir agrs rīts. Pirmie saules stari nupat, nupat iespīd tavos logos un caur aizkaru spraugu viegli noglāsta tavu seju, it kā sakot: "Jauna diena ir sākusies, laiks mosties un gūt baudu no tās." Tu izstaipies, atver acis, piecelies no gultas, uzvelc halātu un ieslidini pēdas pie gultas novietotajās čībās. Tālāk tavs ceļš ved uz virtuvi, kur tūlīt sāksies tavs ikrīta rituāls – gardas, aromātiskas kafijas tases pagatavošana. Vai jūti svaigas, tikko maltas kafijas smaržu? Vai dzirdi, kā espresso iepil tavā krūzē? Šī ainiņa var kļūt par tavu ikrīta realitāti – atliek vien iegādāties piemērotu kafijas automātu.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums