Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Rīgā plānots par 100 eiro palielināt pabalstu jaundzimušo bērnu vecākiem

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja ceturtdien, 13. februārī, atbalstīja pabalsta palielināšanu jaundzimušo bērnu vecākiem no pašreizējiem 150 eiro līdz 250 eiro par katru bērnu.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 informēs par čata pakalpojuma ieviešanu

Piektdien, 14. februārī, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI) Ventspils ielā 53, plkst. 10 notiks preses konference par jaunu pakalpojumu bērniem un pusaudžiem, kas nonākuši krīzes situācijā – tiešsaistes konsultāciju jeb čatu ar bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 psihologiem.

3 iemesli, kādēļ ir muļķīgi vainot kibermobinga upuri

Ņemot vērā to, ka šonedēļ Latvijā tiek atzīmēta Drošāka interneta diena, mobilo sakaru operators BITE iniciatīvas "Iekod pirkstā!" ietvaros ir apkopojis trīs galvenos iemeslus, lai atgādinātu, kādēļ kibermobinga jeb emocionālās pazemošanas internetā gadījumā ir muļķīgi vainot upuri un, kādēļ agresora uzvedības pieņemšana un normalizēšana nav pieļaujama.

Omniva pētījums: 98 % bērnu brīvo laiku ik dienas pavada pie ekrāniem

Omniva 2020. gada janvārī veiktais pētījums liecina, ka dažādas ierīces (TV, dators, viedtālrunis) ik dienas lieto līdz pat 98 % bērnu vecumā no 3-11 gadiem, turklāt gandrīz puse (49 %) pie ekrāniem pavada 1-3 stundas dienā, 29 % - vairāk nekā 3 stundas dienā, bet 20 % šai nodarbei atvēl mazāk par 1 stundu dienā.

Bērnu mākslas darbnīcu programma "Ziemeļblāzmas Mākslas stundas". Pirmā nodarbība "Autors ir kolektīvs" 15. februārī

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" 15. februārī plkst. 11.00 uzsāk jaunu, laikmetīgajai mākslai veltītu un īpaši bērniem veidotu radošo nodarbību ciklu "Ziemeļblāzmas mākslas stundas", kas, dalīts 10 epizodēs, turpināsies visu 2020. gadu.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 aicina neklusēt

Atzīmējot 2020. gada Drošāka interneta dienu un tās saukli "Drošāks internets sākas ar tevi!", Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 10. līdz 16. februārim rīko akciju "Es izvēlos runāt". Tās mērķis ir sabiedrībā aktualizēt tematu par emocionālo vardarbību interneta vidē.

Dialogs – atslēga uz veselīgu ģimenes digitālo dzīvi

"Ģimenes digitālā veselība" atklāj paaudžu atšķirības: vecāki jauno apgūst bezsaistē, jaunieši – tiešsaistē

Latvijas vecāki un bērni vēlas vairāk laika pavadīt kopīgās aktivitātēs, uzzinot un apgūstot jaunas lietas, taču atšķiras vide, kurā paaudzes to meklē – ja pieaugušie uzskata, ka jāiet "laukā no mājas", tad jaunieši - ka jauno var apgūt internetā, neizejot no istabas, atklāj konkursa "Ģimenes digitālā veselība" pieteikumu apkopojums. Eksperti uzskata - galvenais veselīgās digitālās attiecībās ir dialogs un spēja pieņemt otra viedokli, jo abām pusēm ir sava taisnība.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 sāk sniegt arī tiešsaistes konsultācijas

Iespēja saņemt tūlītēju konsultāciju vai palīdzību krīzes situācijā bērniem vispiemērotākajā veidā ir ļoti svarīga. Daļa Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa klientu aptaujās norāda, ka "dzīvā" saruna ar konsultantu vairo nedrošību un traucē pilnībā izklāstīt savu problēmu. Tādēļ Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 piedāvā jaunu pakalpojumu – tiešsaistes konsultācijas jeb čatu.

"Ferratum Grupa" noskaidrojusi populārākās šī gada apņemšanās

"Ferratum Grupas" veiktais starptautiskais pētījums atklājis, ka 40% latviešu šajā gadā ir apņēmušies vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni, kamēr citās valstīs šāda apņemšanās ir tikai 23% aptaujāto.

#Neklusē un rīkojies ASAP mobinga situācijā: Atpazīsti, Saki, Aktivizē un Palīdzi!

Latvijas skolās mobings ir ļoti izplatīts – ar to saskāries viens no trim bērniem vai pusaudžiem. Arī 2018. gada OECD pētījums rāda, ka Latvija Eiropas Savienības un OECD valstu vidū ir pārliecinoša līdere skolēnu savstarpējās izsmiešanas un vardarbības ziņā. Taču kā mobingu atpazīt, lai efektīvi varētu ar to cīnīties? Sociālais projekts #Neklusē kopā ar "Pusaudžu resursu centra" vadītāju un "Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas" atkarību profilakses speciālistu Nilu Saksu Konstantinovu sagatavojis un apkopojis ieteikumus, kā atpazīt, mazināt un novērst mobingu Latvijas skolēnu vidū.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli