Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Swedbank Finanšu institūts: vairums iedzīvotāju nav informēti par iespēju atgūt bērnu interešu izglītībā ieguldītos...

Swedbank Finanšu institūts: vairums iedzīvotāju nav informēti par iespēju atgūt bērnu interešu izglītībā ieguldītos līdzekļus

Sports, dejošana, mūzika un māksla – tās ir populārākās interešu izglītības jomas, kurās iesaistās Latvijas iedzīvotāju bērni un par kurām maksā viņu vecāki. Visbiežāk jeb 35% gadījumu viena bērna ārpusskolas izglītība vecākiem izmaksā 20–50 eiro mēnesī, liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā aptauja[1]. Jo lielāka ikmēneša maksa, jo vairāk vecāku, kuri šo izdevumu pozīciju labprāt samazinātu, taču divas trešdaļas atzīst, ka nav informēti par iespējām saņemt pašvaldības līdzmaksājumu, un tikai 39% pilnībā izmanto iespēju, iesniedzot ienākumu deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā (VID), saņemt atpakaļ daļu iztērētās summas.

Pieci veidi, kā iemācīt bērnam rīkoties ar naudu

Veidot naudas uzkrājumus un tos palielināt ir viena no nozīmīgākajām prasmēm, kas dzīves laikā dod praktiskus ieguvumus. Prasmi rīkoties ar naudu, līdzīgi kā svešvalodas, vieglāk apgūt agrākā vecumā, izveidojot paradumu, kas nākotnē atmaksāsies. Tieši vecākiem ir ļoti nozīmīga loma bērnu iemaņās apieties ar naudu, kas vēlāk veicinās viņu finanšu stabilitāti dzīves laikā.

Kādi bērnu rati ir vispiemērotākie Tavam dzīvesveidam?

Bērnu rati ir iekārta, kas palīdz atvieglot vecāku dzīvi, kad ģimenē ir ienācis mazais. Lai arī līdz ar bērna piedzimšanu ierastā ikdiena izmainās ļoti krasi, ir tomēr lietas, kas paliek nemainīgas – pāra dzīvesvieta, attālums līdz radiem, iecienītākās pastaigu vietas un mīlestība pret dažādiem hobijiem. Pareizi izvēlēti bērnu ratiņi palīdzēs nepazaudēt iemīļotās nodarbes un saglabāt kontaktu ar Tev tuvajiem cilvēkiem. Kuri ratiņi ir vispiemērotākie Tavam dzīvesveidam, lasi turpinājumā!

Bērnu traumatisms septembrī pieaug; bažas par skolēnu aizraušanos ar viedierīcēm uz ielas

Septembrī, kad sākas jaunais mācību gads, par 11% pieaug arī bērnu traumatisms, un biežākās ir ceļu satiksmes negadījumos, sporta stundās un no skolas brīvajā laikā gūtās traumas, liecina AAS "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk – BTA) apkopotie dati.

ERGO aicina vecākus pārrunāt ar bērniem satiksmes drošības riskus

Sākoties jaunajam mācību gadam, ERGO aicina vecākus pievērst lielāku uzmanību bērnu drošībai un pārrunāt ar bērniem iespējamos drošības riskus, īpaši atgādinot par satiksmes drošību. Saskaņā ar Valsts policijas datiem šogad notikuši jau 295 satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti bērni. Teju puse negadījumu notikuši, bērnam atrodoties auto pasažiera lomā, bet aptuveni 25% negadījumu notikuši, bērniem pārvietojoties ar velosipēdu vai citu ierīci. ERGO apkopotā informācija liecina, ka neuzmanīga pārvietošanās uz ielas ar velosipēdu, skrituļslidām vai skrejriteņiem, kā arī pārgalvīga rīcība ir galvenie nelaimes gadījumu iemesli.

Drošības ieteikumi pirms bērns uzsāk skolas gaitas

Vasara jau straujiem soļiem iet uz beigām un drīzumā atkal sāksies skolas laiks. Pirms tavs bērns uzkrāj jaunas un svaigas zināšanas, pārliecinies vai viņš zina kā izvairīties no starpgadījumiem ārpus mājām vai kā vislabāk tajos rīkoties. Pārlasi DNKA sagatavotos ieteikumus un izrunā arī ar savu bērnu.

Valsts policija aicina ar bērniem pārrunāt ar drošību saistītos jautājumus!

Vasara un tostarp arī skolēnu brīvlaiks paskrējis vēja spārniem – jau nākamnedēļ bērni atgriežas skolās, uzsākot jauno mācību gadu. Lai ceļš pēc jaunām zināšanām būtu tikai labām emocijām piepildīts, kā ierasts Valsts policija šajā laikā pastiprināti gādās par vispārējo sabiedrisko kārtību un drošību. Īpaša uzmanība tiks pievērsta ceļu satiksmes drošībai izglītības iestāžu tuvumā, kā arī vietām, kur pulcējas nepilngadīgas personas.

KOMIKSU DARBNĪCA ĢIMENĒM "NOTIKUMI UN VISI, KAS LĪDZDARBOJAS"

7. septembrī plkst. 11.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem ir aicināti uz komiksu darbnīcu "NOTIKUMI UN VISI, KAS LĪDZDARBOJAS" Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalā.

Fizioterapeite: kā izvēlēties un pareizi nēsāt skolas somu

Svarīgākais princips, kas jāņem vērā izvēloties somu skolēnam, ir pievērst uzmanību, lai soma kopā ar saturu ievērojami nepārsniegtu 10% no bērna ķermeņa svara, būtu piekļauta bērna mugurkaulam un tai būtu papildu stiprinājumi krūšu kaula un iegurņa priekšpusē. Ignorējot šos nosacījumus, skolēns var saskarties ar muguras asimetriju, tāpēc interneta veikals 220.lv sadarbībā ar fizioterapeiti Sintiju Priedi, sniedz padomus kā izvēlēties un pareizi nēsāt skolas somu.

Viedierīču jēgpilna lietošana dažādos vecuma posmos. Kas jāzina vecākiem?

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, aktuāla tēma ģimenēs kļūst pirmsskolas un skolas vecuma bērnu veselīga dienas režīma ievērošana un spēja koncentrēties mācību procesam. Kā panākt, lai aizraušanās ar virtuālo pasauli un viedierīču lietošanu neapdraud pilnvērtīgu miegu, laiku ēdienreizēm, pastaigām, laiku sarunām ģimenē un arī mācībām. Vadošais mobilo sakaru operators "Tele2" kopā ar ekspertiem ir sagatavojis padomus viedierīču laika kontrolei un jēgpilnai izmantošanai, lai tās būtu palīgs ikdienā, nevis traucēklis.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli