"Ignitis Group" Lietuvā būvēs jūras vēja parku sadarbībā ar starptautisko līderi enerģētikā "Ocean Winds"


foto;Aktualnoe.net
"Ignitis Group" informē, ka ir izvēlējies stratēģisko partneri jūras vēja parka projekta izstrādei –"Ocean Winds", kas ir divu Eiropas enerģētikas līderu "Engie" un "EDPR" kopuzņēmums ar aptuveni 30 GW lielu atjaunojamās enerģijas jaudu visā pasaulē. "Ignitis Group" kopā ar šiem partneriem vēlas piedalīties pirmajās jūras vēja parku izsolēs Lietuvā, kuras paredzēts uzsākt 2023.gadā.

  • Ignitis Group” ar gandarījumu paziņo par sadarbību ar enerģētikas līderi “Ocean Winds” jūras vēja parka projekta izstrādē.

  • Sadarbība ar vienu no lielākajiem vēja parku attīstītājiem pasaulē ļaus “Ignitis Group” gūt pieredzi jūras vēja enerģētikas projektos citās valstīs, kas pēc tam tiktu izmantota jūras vēja enerģētikas attīstībai Lietuvā.

  • Kopā ar partneriem “Ignitis Group” mērķis ir piedalīties jūras vēja parku izsolēs Lietuvā.

  • Ignitis Group” veicinās arī jūras vēja parka attīstību Lielbritānijā, iegūstot 5% no “Moray West” vēja parka akcijām.

  • Stratēģiskā sadarbība ar “Ocean Winds” (“EDP Renewables” un “Engie” kopuzņēmums) nodrošinās ārvalstu investīciju piesaisti Lietuvas vēja enerģijas nozarei, kas varētu pārsniegt EUR 700 miljonus.

“Engie” un “EDPR” 2020.gadā izveidoja kopuzņēmumu “Ocean Winds”, kura mērķis ir kļūt par vienu no pieciem vadošajiem jūras vēja enerģijas nozares pārstāvjiem pasaulē.

“Ignitis Group” uzsāka stratēģiskā partnera meklējumus jūras vēja parka projekta izstrādei 2019.gada pirmajā ceturksnī. Pēc uzsāktās iniciatīvas atrast sadarbības partneri jūras vēja parka projekta izstrādei, sākotnēji “Ignitis Group” saņēma interesi no 10 potenciālajiem partneriem, no kuriem visi bija līderi Eiropas jūras vēja enerģijas tirgū. Oficiālu interesi par sadarbību izteica 7 dalībnieki.

Darius Maikštėnas, “Ignitis Group” valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors:

"Lielā interese, ko saņēmām no potenciālajiem sadarbības partneriem, parāda, ka esam uz pareizā ceļa un ka tirgus līderi apzinās Baltijas pieaugošo potenciālu atjaunojamās enerģijas attīstībā. Mēs plānojam īstenot stratēģisko sadarbību ar “Ocean Winds”, kas ir viens no lielākajiem jūras vēja parku attīstītājiem pasaulē, izmantojot divpakāpju sadarbības procesu.

Ignitis Group” sākotnēji apgūs vērtīgas zināšanas, piedaloties jauna jūras vēja parka attīstības projektā kā mazākuma partneris. Pēc tam sāksies otrā posma īstenošana, kad piedalīsimies izsolēs konkrētā projekta izstrādei Baltijas jūrā."

Kopīgajā 700 MW jūras vēja parka projektā, kas tiks būvēts Lietuvā, “Ignitis Group” piederēs 51% no akcijām un “Ocean Winds” 49% no akcijām. Pēc ekspertu domām, investīcijas šāda mēroga projektā var sasniegt aptuveni EUR 1,5 miljardus. Šīs stratēģiskās sadarbības rezultātā kopējais ārvalstu investīciju apjoms Lietuvas jūras vēja enerģijas sektorā var pārsniegt EUR 700 miljonus.

Darius Maikštėnas, “Ignitis Group” valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors:

"Atjaunotajā ilgtermiņa korporatīvajā stratēģijā, kas tika prezentēta šī gada jūnijā, “Ignitis Group” mērķis ir sasniegt zaļās enerģijas ražošanas jaudu 4GW apmērā līdz 2030.gadam. Jūras vēja enerģijas projekti nodrošinās ievērojamu daļu no šīs jaudas. “Ignitis Group” korporatīvā stratēģija ir saskaņota arī ar Lietuvas Nacionālās enerģijas neatkarības stratēģijas mērķiem, ka 2030.gadā vēja elektrostacijas saražos 50% no visas elektroenerģijas valstī.

Stratēģiskā sadarbība ar “Ocean Winds”, kas ir viens no lielākajiem jūras vēja parku attīstītājiem pasaulē, ļaus “Ignitis Group” gūt pieredzi jūras vēja enerģijas projektu attīstībā citās valstīs, kas tiks izmantota, lai attīstītu jūras vēja enerģētiku Lietuvā.”

“Ignitis Group” kā mazākuma partneris piedalīsies “Moray West” vēja parka attīstībā Lielbritānijas austrumu piekrastē, kur “Ignitis Group” piederēs 5% no akcijām. Tiek lēsts, ka “Ignitis Group” un partneri ieguldīs aptuveni desmit reižu vairāk līdzekļus jūras vēja parka izveidē Lietuvā nekā “Moray West” projektā.

Spyridon Martinis, “Ocean Winds” izpilddirektors:

"Mēs ar gandarījumu paziņojam par mūsu stratēģisko sadarbību ar “Ignitis Group”, kas ir saskaņā ar mūsu biznesa plānu un izaugsmes stratēģiju jauna tirgus apgūšanai, mūsu piedzei pievienojot Lietuvā apgūstamos 700 MW. Tajā pašā laikā šis projekts uzlabos arī mūsu sadarbību ar galvenajiem tirgus pārstāvjiem vietās, kur esam līderi, daloties ar savām zināšanām un pieredzi, lai celtu vērtību mūsu aktīviem un akcionāriem.”

Par “Ocean Winds”

“Ocean Winds” ir jūras vēja enerģētikas kopuzņēmums, kas 2020.gadā tika dibināts apvienojoties “EDPR” un “ENGIE”, abiem uzņēmumiem turot vienādu skaitu akciju. Abi uzņēmumi uzskata, ka jūras vēja enerģija kļuvusi par būtisku elementu globālās enerģētikas pārnesē, veicinot nozares strauju attīstību un ceļot konkurētspēju. Šī iemesla dēļ tie ir apvienojuši savu esošo pieredzi jaunā kopuzņēmumā.

“Ocean Winds” ir stratēģiskas priekšrocības un labas pozīcijas, lai spēlētu vadošo lomu jūras vēja enerģijas tirgū. “EDPR” un “ENGIE” uzņēmumiem apvienojot jūras vēja enerģijas projektu pieredzi un aktīvus kopuzņēmumā "Ocean Winds", 1,5 GW liels ražošanas jaudas potenciāls atrodas projektos, kas šobrīd tiek būvēti, bet 4 GW liels ražošanas jaudas potenciāls atrodas projektos, kas šobrīd ir attīstības stadijā, kopā sastādot 5-7 GW lielu jaudas potenciālu no aktīviem projektiem un 5-10 GW lielu jaudas potenciālu no projektiem, kas plānoti līdz 2025.gadam. “Ocean Winds” mērķis galvenokārt ir tirgus Eiropā, ASV un konkrētās lokācijās Āzijā, kur sagaidāma lielākā izaugsme.

Par “Ignitis Group”

“Ignitis Group” ir viens no vadošajiem starptautiskajiem enerģētikas uzņēmumiem Baltijas reģionā. Uzņēmuma pamatdarbības aktivitātes ir elektroenerģijas un gāzes sadales tīklu apkalpošana, kā arī zaļās enerģijas ražošanas īpatsvara palielināšana. Uzņēmums pārvalda arī stratēģiski svarīgus elastīgus enerģijas ražošanas resursus, nodrošina klientiem orientētus pakalpojumus un risinājumus, piemēram, elektroenerģijas un gāzes piegāde, saules enerģijas, e-mobilitātes, energoefektivitātes un citas inovatīvas un energogudras platformas mājsaimniecībām un uzņēmumiem. “Ignitis Group” darbojas pašmāju tirgū – Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Polijā un Somijā -, kā arī izvērtē iespējas strādāt citās valstīs, balstoties uz enerģijas pārejas ceļu.

 

“Ignitis Group”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums