Pārvietošanās un pulcēšanās noteikumi Lietuvā

2020. gada 15. maijā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministri Rīgā parakstīs saprašanās memorandu, kurā Baltijas valstis vienojas savstarpēji atcelt ieceļošanas ierobežojumus un nodrošināt Baltijas valstu iedzīvotāju brīvu pārvietošanos ar sauszemes, jūras vai aviotransportu. Ceļotājiem būs jāievēro valstu noteiktie iekšējie noteikumi, tādēļ Ārlietu ministrija informē par ceļošanas un pulcēšanās noteikumiem Igaunijā un Lietuvā.

Latvijas–Lietuvas robežu var šķērsot robežšķērsošanas punktos Rucava–Būtiņģe, Grenctāle–Saločai un Medumi–Smeline. No 18. maija tiek atvērts arī robežšķērsošanas punkts Meitene–Kalviai. Lietuvas pusē tiek saglabāta robežkontrole.

Masku nēsāšana ārtelpās nav obligāta, bet tiek rekomendēta. Vienlaikus maskas joprojām ir obligātas tirgos, veikalos, sabiedriskos pasākumos, ekskursijās un sabiedriskajā transportā.

Nedrīkst pulcēties vairāk par 2 personām vai vienas mājsaimniecības locekļiem, izņemot zemāk minētos gadījumus. Visos gadījumos jāievēro 2 metru distance.

Personu pulcēšanās atļauta ne vairāk kā 5 personām, kas nav no vienas mājsaimniecības, un ne ilgāk kā 15 minūtes. Atļautas privātas svinības līdz 30 cilvēkiem un publiski pasākumi iekštelpās līdz 30 cilvēkiem (tajos jānodrošina 10 m2 katram cilvēkam). Atļauts rīkot profesionāļu sporta sacensības bez skatītāju klātbūtnes.

No 18. maija darbu atsāk viesnīcas, restorāni, klubi, spēļu zāles iekštelpās (no pulksten 8.00 līdz 22.00). Āra pasākumos un sporta klubos jānodrošina 2 metru distancēšanās un 5 m2 katram cilvēkam.

No 30. maija darbu atsāks SPA centri, pirtis.

Ja persona ierodas Lietuvā no citām valstīm, nevis Lietuvas vai Igaunijas, un šķērso Lietuvu tranzītā, joprojām ir spēkā konvoja prasība. Plašāka informācija par to pieejama Latvijas vēstniecības FB lapā šeit.

Aktuālāko informāciju par nosacījumiem lūdzam meklēt:

Lietuvas valdība: angliski

Lietuvas Ārlietu ministrija: angliski

Arlietu ministrijas Preses centrs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums