Kā izmantot tehnoloģijas, lai veicinātu radošumu mājas apstākļos


Tehnologijas radosuma trenesanai
Jau vairākas nedēļas pavadot gandrīz visu laiku mājās, var šķist, ka dienas kļūst vienādas, apkārtne nemainās un trūkst jaunu iespaidu, līdz ar to noplok arī radošums un ir grūti nonākt līdz jaunām idejām. Taču, kamēr mēs nevaram doties ārā un smelties svaigus iespaidus tur, talkā var nākt tehnoloģijas. Samsung apkopojis idejas, kā viedierīces, aksesuāri un lietotnes var palīdzēt trenēt radošumu.

Austiņas mūzikai vai klusumam

Katram no mums ir sava izpratne par mūzikas lomu radošuma veicināšanā – kādam palīdzēs vienmēr fonā skanoša ritmiska mūzika, kāds spēs atraisīties tikai klasiskās mūzikas pavadībā, bet vēl kādam būs nepieciešams klusums. Šeit noderēs skaņu slāpējošās austiņas, kas ļaus gan klausīties iecienītāko mūziku izcilā kvalitātē, gan izbaudīt klusumu, lai sadzirdētu savas domas.

Izmēģini kaut ko jaunu

Arī esot mājās, var izmēģināt un apgūt kaut ko jaunu, lai gūtu svaigus iespaidus. Viedtālrunī vai datorā vari ielādēt prātu trenējošas spēles, piemēram, DuoLingo svešvalodu apguvei, Scrabble vārdu spēli, GarageBand mūzikas radīšanai, planšetdatorā vari izmēģināt kādu no virtuālo mandalu krāsošanas lietotnēm,  kā arī vari sākt veidot karantīnas dienasgrāmatu – rakstiski, audio vai video formātā. Bet varbūt ir vērts izmēģināt pavadīt dienu bez viedierīcēm, lai redzētu, kādas radošas idejas nes šāds eksperiments.

Lasi grāmatas – drukātas vai digitālas

Nav labāka veida par lasīšanu, lai vienlaikus atpūtinātu un stimulētu prāta darbību – grāmatas rosina iztēli, paplašina apvāršņus un veicina smadzeņu darbību, tādā veidā trenējot arī radošumu. Turklāt nav svarīgi, vai tie ir drukāti izdevumi vai digitālas grāmatas, ko var lasīt datorā, viedtālrunī vai planšetdatorā, – galvenais padarīt lasīšanu par ieradumu un veltīt tai vismaz pusstundu dienā. Latvijas bibliotēku lietotāji bez maksas var lasīt e-grāmatas interneta bibliotēkā 3td.lv.

Izmanto iespēju baudīt mākslu attālināti

Mākslas darbi – vizuālā māksla, literatūra, teātris, mūzika u.c. – iedvesmo un attīsta tēlaino domāšanu, tāpēc tagad ir īstais laiks, lai baudītu internetā bez maksas pieejamos šedevrus no Latvijas un pasaules kultūras telpas. Internetā noskaties kādu no Dailes teātra izrādēm, ieslēdz ikvakara Metropolitēna operas uzvedumu, virtuāli izstaigā Luvru, Ermitāžu vai Rundāles pili, vai pirms gulētiešanas klausies Dž. Bokačo “Dekameronu” Jaunā Rīgas teātra aktieru lasījumā.

Meditācijas lietotnes

Jaunie dzīves apstākļi daudziem rada daudz stresa un negatīvu emociju, ko var palīdzēt mazināt meditācija. Samsung Galaxy Watch ļauj izmērīt nēsātāja stresa līmeni, brīdina, ja stresa ir par daudz, un piedāvā veikt elpošanas vai meditācijas vingrinājumus, lai atgūtu mieru. Savukārt viedtālruņos un planšetdatoros pieejamas visdažādākās meditācijas lietotnes, piemēram, Miervidi, Headspace vai Aura.

Viedierīces komunikācijai

Jaunu, radošu ideju rašanos veicina arī komunikācija – sarunas, ideju un emociju apmaiņa ar citiem cilvēkiem. Tā kā klātienes komunikācija šobrīd ir ierobežota, ieteicams izmantot tehnoloģiju sniegtās iespējas, lai sarakstītos vai sazvanītos audio vai video formātā. Uzaicini uz sarunu draugus un domubiedrus, izmantojot lietotnes Skype, Zoom vai Google Hangouts, ko var ērti izmantot gan viedtālrunī, gan datorā.

Radošums ir jātrenē

Mēdz teikt, ka radošums ir kā muskulis, kas regulāri jātrenē, tāpēc izvēlies sev tīkamāko veidu, kā darbināt radošo domāšanu, un padari to par ieradumu! Lai neaizmirstu savu apņemšanos, uzliec telefonā atgādinājumu.

 

Justina Droiska
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums