Ziņas | Eiropas Savienība


Oktobrī Parīzē norisināsies "InnoEnergy" pasākums ilgtspējīgas enerģijas jomā "The Business Booster"

EIT InnoEnergy, Eiropas lielākais ilgtspējīgās enerģijas inovāciju fonds, rīkos nozares lielāko pasākumu "The Business Booster" (TBB), kas šogad norisināsies no 3. līdz 4. oktobrim, Parīzē, Palais des congrès de Paris. Pasākums šogad tiks veltīts tematikai "Humanising the Energy Transition". Pasākumā ar atklāšanas runu uzstāsies Mērija Robinsone (Mary Robinson), pirmā sieviete prezidente Īrijas republikā un bijusī Apvienoto Nāciju Organizācijas īpašā sūtne klimata pārmaiņu jautājumos.

Eiropas Savienība panāk vienošanos par tirdzniecības nolīgumu ar Mercosur valstīm un paraksta tirdzniecības nolīgumu...

Eiropas Savienība panāk vienošanos par tirdzniecības nolīgumu ar Mercosur valstīm un paraksta tirdzniecības nolīgumu ar Vjetnamu

2019. gada 28. jūnijā Briselē, Beļģijā, pēc 20 gadus ilgušām sarunām Eiropas Savienība (ES) un Mercosur jeb Dienvidu kopējā tirgus valstīs – Brazīlija, Argentīna, Paragvaja un Urugvaja – panāca politisku vienošanos par tirdzniecības nolīguma noslēgšanu. ES–Mercosur tirdzniecības nolīgums būs vērienīgākā vienošanās, kādu ES jebkad noslēgusi. Tās rezultātā ES eksportētāji ik gadu ietaupīs 4 miljardus EUR, kas līdz šim tika novirzīti importa tarifu maksājumos.

EUIPO un EUROPOL ziņojums apstiprina saikni starp viltojumiem un organizēto noziedzību ES

Šodien Starptautiskajā Intelektuālā īpašuma īstenošanas forumā (IP Enforcement Forum) tiek publicēts ziņojums par intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu kaitējuma novērtējumu Eiropas Savienības dalībvalstīs, pievēršot uzmanību arī viltotu preču plūsmai un to tirdzniecības vērtībai pasaulē. Ziņojumā tiek lēsts, ka viltotu un pirātisku preču klātbūtne veido 6,8% no ES importa, sasniedzot 121 miljardu EUR apgrozījumu un šis apjoms turpina pieaugt. Ziņojums apstiprina, ka intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumi ir būtisks organizēto noziedzīgo grupu ienākumu avots.

Parlamentārā sekretāre ar Eiropas Parlamenta deputātiem diskutēs par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu 2021.-2027.

No 2019. gada 25. līdz 28. martam Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica uzturēsies vizītē Strasbūrā, kur norisināsies Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesija. Parlamentārajai sekretārei paredzētas tikšanās ar EP deputātiem, lai diskutētu par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam.

82% jauniešu nav gatavi "digitālai" nākotnei darba tirgū

Saskaņā ar Eiropas Komisijas pētījumu "The future of work and youth"*, kas tika publicēts pirms dažām dienām, tuvākajā nākotnē 90% profesiju pārstāvjiem būs nepieciešamas iemaņas darbā ar digitālām tehnoloģijām, turklāt 82% jauniešu apgalvo, ka viņi tam nav gatavi. "90% gadījumu pēc mācību iestāžu absolvēšanas jaunajiem speciālistiem nav darba pieredzes specialitātē un nepieciešamo iemaņu, taču pasaule tik strauji mainās, ka ir grūti atrast darbam jau gatavus speciālistus. Racionālāk - pašiem investēt viņu apmācībās," stāsta Irina Mirošnika, starptautiskā uzņēmuma IMMER Group prezidente, piebilstot, ka šajās dienās IMMER Digital rūpnīcā Ventspilī notika izglītojoša ekskursija Rīgas Valsts tehnikuma poligrāfijas programmas studentiem.

Iekšlietu ministrs piedalīsies Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē Briselē

Ceturtdien, 7. martā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens piedalīsies kārtējā Eiropas Savienības (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē. Ņemot vērā, ka 2019. gads ir nosacīts pārmaiņu gads, kas varētu ietekmēt ES iekšējās drošības politiku, sanāksmē galvenie uzsvari tiks likti uz pašreizējās ES pretterorisma politikas izvērtēšanu un iespējamajiem turpmāk veicamajiem pasākumiem, tostarp radikalizācijas novēršanu, informācijas sistēmu sadarbspējas nodrošināšanu un jaunu apdraudējumu identificēšanu un atbilstošas rīcības nodrošināšanu, kā arī ES sadarbību ar trešajām valstīm migrācijas plūsmu labākai pārvaldībai.

E-komercijas komunikācijas platforma eComHub kļūst jaudīgāka

Pasaules vispārējās tendences un arī situācija Latvijā pierāda, ka e-komercijas industrija ļoti strauji attīstās un mūsu valsts tirgus pašlaik ir izaugsmes stadijā. Apzinoties nepieciešamību turpināt attīstīt e-komercijas komunikācijas platformu uzņēmumiem, ekspertiem un nozares entuziastiem – eComHub sadarbībā ar ģenerālsponsoru DPD Latvija šogad piedāvās ne tikai vērienīgu e-komercijas konferenci, bet jau pavasarī aicina apmeklēt sešu praktisku darbnīcu ciklu un pieteikties e-komercijas apbalvojumam.

Latvija un Vācija iestājas par spēcīgu Eiropas Savienību un stiprām transatlantiskajām attiecībām

2019. gada 22. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Vācijas federālo ārlietu ministru Heiko Māsu (Heiko Maas).

Nemiro Briselē diskutēs par mākslīgā intelekta attīstību un ietekmi uz rūpniecību

Sanāksmes laikā ministri diskutēs par mākslīgā intelekta ietekmi uz ES rūpniecību. Mākslīgā intelekta tehnoloģijas attīstās daudz straujāk un sasniedz daudz vērienīgākus rezultātus atsevišķās jomās kā jebkurš būtu uzdrīkstējies pareģot pirms desmit gadiem. ES mērķis ir celt mākslīgā intelekta pielietojamību un risinājumus, kas saskanētu ar iedzīvotāju gaidām, palīdzētu risināt sabiedriski nozīmīgus jautājumus un spēcinātu ES rūpniecības konkurētspēju un līderību.

Latvijas un Eiropas Ārējās darbības dienesta politiskie direktori pārrunā Eiropai tuvo reģionu aktualitātes

2018. gada 20. decembrī Rīgā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks politiskajās konsultācijās uzņēma Eiropas Ārējās darbības dienesta (EĀDD) politisko direktoru Žanu Kristofu Beliārdu (Jean-Christophe Belliard), lai pārrunātu aktuālos Eiropas Savienības (ES) ārlietu jautājumus – attiecības ar Krieviju un austrumu kaimiņiem, aktualitātes Āzijā un Tuvajos Austrumos, kā arī ES attiecības ar Rietumbalkānu valstīm.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli