Ziņas | Eiropas Savienība


Parlamentārā sekretāre ar Eiropas Parlamenta deputātiem diskutēs par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu 2021.-2027.

No 2019. gada 25. līdz 28. martam Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica uzturēsies vizītē Strasbūrā, kur norisināsies Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesija. Parlamentārajai sekretārei paredzētas tikšanās ar EP deputātiem, lai diskutētu par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam.

82% jauniešu nav gatavi "digitālai" nākotnei darba tirgū

Saskaņā ar Eiropas Komisijas pētījumu "The future of work and youth"*, kas tika publicēts pirms dažām dienām, tuvākajā nākotnē 90% profesiju pārstāvjiem būs nepieciešamas iemaņas darbā ar digitālām tehnoloģijām, turklāt 82% jauniešu apgalvo, ka viņi tam nav gatavi. "90% gadījumu pēc mācību iestāžu absolvēšanas jaunajiem speciālistiem nav darba pieredzes specialitātē un nepieciešamo iemaņu, taču pasaule tik strauji mainās, ka ir grūti atrast darbam jau gatavus speciālistus. Racionālāk - pašiem investēt viņu apmācībās," stāsta Irina Mirošnika, starptautiskā uzņēmuma IMMER Group prezidente, piebilstot, ka šajās dienās IMMER Digital rūpnīcā Ventspilī notika izglītojoša ekskursija Rīgas Valsts tehnikuma poligrāfijas programmas studentiem.

Iekšlietu ministrs piedalīsies Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē Briselē

Ceturtdien, 7. martā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens piedalīsies kārtējā Eiropas Savienības (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmē. Ņemot vērā, ka 2019. gads ir nosacīts pārmaiņu gads, kas varētu ietekmēt ES iekšējās drošības politiku, sanāksmē galvenie uzsvari tiks likti uz pašreizējās ES pretterorisma politikas izvērtēšanu un iespējamajiem turpmāk veicamajiem pasākumiem, tostarp radikalizācijas novēršanu, informācijas sistēmu sadarbspējas nodrošināšanu un jaunu apdraudējumu identificēšanu un atbilstošas rīcības nodrošināšanu, kā arī ES sadarbību ar trešajām valstīm migrācijas plūsmu labākai pārvaldībai.

E-komercijas komunikācijas platforma eComHub kļūst jaudīgāka

Pasaules vispārējās tendences un arī situācija Latvijā pierāda, ka e-komercijas industrija ļoti strauji attīstās un mūsu valsts tirgus pašlaik ir izaugsmes stadijā. Apzinoties nepieciešamību turpināt attīstīt e-komercijas komunikācijas platformu uzņēmumiem, ekspertiem un nozares entuziastiem – eComHub sadarbībā ar ģenerālsponsoru DPD Latvija šogad piedāvās ne tikai vērienīgu e-komercijas konferenci, bet jau pavasarī aicina apmeklēt sešu praktisku darbnīcu ciklu un pieteikties e-komercijas apbalvojumam.

Latvija un Vācija iestājas par spēcīgu Eiropas Savienību un stiprām transatlantiskajām attiecībām

2019. gada 22. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Vācijas federālo ārlietu ministru Heiko Māsu (Heiko Maas).

Nemiro Briselē diskutēs par mākslīgā intelekta attīstību un ietekmi uz rūpniecību

Sanāksmes laikā ministri diskutēs par mākslīgā intelekta ietekmi uz ES rūpniecību. Mākslīgā intelekta tehnoloģijas attīstās daudz straujāk un sasniedz daudz vērienīgākus rezultātus atsevišķās jomās kā jebkurš būtu uzdrīkstējies pareģot pirms desmit gadiem. ES mērķis ir celt mākslīgā intelekta pielietojamību un risinājumus, kas saskanētu ar iedzīvotāju gaidām, palīdzētu risināt sabiedriski nozīmīgus jautājumus un spēcinātu ES rūpniecības konkurētspēju un līderību.

Latvijas un Eiropas Ārējās darbības dienesta politiskie direktori pārrunā Eiropai tuvo reģionu aktualitātes

2018. gada 20. decembrī Rīgā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks politiskajās konsultācijās uzņēma Eiropas Ārējās darbības dienesta (EĀDD) politisko direktoru Žanu Kristofu Beliārdu (Jean-Christophe Belliard), lai pārrunātu aktuālos Eiropas Savienības (ES) ārlietu jautājumus – attiecības ar Krieviju un austrumu kaimiņiem, aktualitātes Āzijā un Tuvajos Austrumos, kā arī ES attiecības ar Rietumbalkānu valstīm.

M. Kučinskis: eirozonas budžeta nosacījumiem jābūt vienādiem visām dalībvalstīm

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 14. decembrī, Briselē turpināja darbu Eiropadomē, kā arī piedalījās Eirosamitā. Eiropadomes ietvaros Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji sprieda par jautājumiem, kas skar Vienoto tirgu, kā arī problemātiku saistībā ar dezinformāciju. Latvija atzinīgi vērtē Eiropas Komisijas komunikāciju par Vienoto tirgu un aicina turpināt analizēt esošos šķēršļus, īpaši pārrobežu pakalpojumu nozarē.

Ārlietu ministrs: Brexit nevar būt iemesls, lai samazinātu kohēzijas un kopējās lauksaimniecības politikas...

Ārlietu ministrs: Brexit nevar būt iemesls, lai samazinātu kohēzijas un kopējās lauksaimniecības politikas tiešmaksājumu apjomu nākamajā ES daudzgadu budžetā.

2018. gada 11. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kurā notika ministru diskusija par progresu sarunās par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam.

M. Kučinskis Eiropadomē diskutēs par Latvijai un ES svarīgiem jautājumiem

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 13. decembrī un piektdien, 14. decembrī, uzturēsies Briselē, kur piedalīsies Eiropadomes darbā. Plānots, ka galveno uzmanību Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji šajā samitā veltīs tādiem jautājumiem, kā ES daudzgadu budžets 2021. līdz 2027. gadam, Vienotais tirgus, kā arī migrācija. Tāpat sanāksmē paredzēts pievērsties jautājumiem par cīņu pret dezinformāciju, Krievijas agresiju Azovas jūrā, ārlietām, ES Pilsoņu konsultācijām un klimata pārmaiņām.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli