Ziņas | Eiropas Savienība


Edgars Rinkēvičs uzsver ES vienotas un kopīgas politikas iepretim Krievijai uzturēšanas nozīmi

2020. gada 5.– 6. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās neformālajā Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru – tā dēvētajā Gimnihas (Gymnich) – sanāksmē un pēc Grieķijas lūguma sasauktajā ES ārkārtas ārlietu ministru sanāksmē Zagrebā, Horvātijā. Neformālās sanāksmes darbakārtībā bija jautājums par ES attiecībām un politiku iepretim Krievijai, kā arī notika viedokļu apmaiņa par ES un Turcijas savstarpējo attiecību dinamiku. Savukārt ES ārkārtas ārlietu ministru darbakārtībā bija drošības situācijas attīstība Idlibā, Sīrijā, un uz ES ārējās robežas ar Turciju.

Rail Baltica iepazīstina Eiropas partnerus ar projekta gaitu un ieguldījumu Eiropas transporta un vides politikas ...

Rail Baltica iepazīstina Eiropas partnerus ar projekta gaitu un ieguldījumu Eiropas transporta un vides politikas mērķu sasniegšanā

2020. gada 5. marts, Brisele - šodien vairāk nekā 100 dzelzceļa nozares eksperti un politikas veidotāji tiksies Rail Baltica forumā Briselē. Forums sniegs iespēju diskutēt par Eiropas dzelzceļa tīkla attīstības prioritātēm, ņemot vērā ES jauno daudzgadu budžetu. Turklāt Rail Baltica projekta ieviesēji iepazīstinās ar projektā paveikto un tā pievienoto vērtību Eiropai.

E. Rinkēvičs Ārlietu padomes sanāksmē Briselē pauž Latvijas atbalstu sarunu atsākšanai par ES-Indijas Brīvās...

E. Rinkēvičs Ārlietu padomes sanāksmē Briselē pauž Latvijas atbalstu sarunu atsākšanai par ES-Indijas Brīvās tirdzniecības līgumu

2020. gada 17. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē, kurā dalībvalstu ārlietu ministri diskutēja par ES un Āfrikas Savienības attiecībām, situāciju Lībijā, kā arī ES un Indijas attiecībām. Sanāksmes laikā ES dalībvalstu ārlietu ministriem notika tikšanās ar Indijas ārējo attiecību ministru Subrahmanjamu Džaišankaru (Subrahmanyam Jaishankar), lai apspriestu gatavošanos ES‑Indijas samitam.

E. Rinkēvičs: ES daudzgadu budžeta sarunās turpināsim cīnīties par godīgu finansējumu Latvijai kohēzijas....

E. Rinkēvičs: ES daudzgadu budžeta sarunās turpināsim cīnīties par godīgu finansējumu Latvijai kohēzijas un lauksaimniecības politikas ietvaros

2020. gada 17. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kurā tika apspriesta 2020. gada 20. februāra Eiropadomes diskusijas sagatavošana par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027.gadam.

Igaunijā bankrotē pūļa finansēšanas platforma. Kaimiņvalsts policija sāk kriminālizmeklēšanu. Pēdas ved uz Latviju

Viens no Igaunijā nogrimušās finanšu platformas finansētajiem projektiem - RTU kādam uzņēmējam Ķīšezera krastā iznomātas ēkas renovācija

Igaunijā pagājušonedēļ pazudusi kompānija ENVESTIO, kas piedēvājusi pūļa finansēšanas pakalpojumus. Pēc dažādām aplēsēm tai izdevies savākt ap 30 miljonus eiro. Lai noskaidrotu, kas īsti ir noticis un vai nauda nozagta, Igaunijas policija sākusi kriminālizmeklēšanu.

Apvienotās Karalistes parlamenta balsojums tuvina sakārtotu breksitu 31. janvārī

2020. gada 22. janvārī Apvienotās Karalistes (AK) parlaments ratificējis AK Izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) līgumu (turpmāk – Līgums).

Barselona kļūst par viedāko pilsētu Eiropā

Barselona, stiprinot inovatīvākās Eiropas pilsētas pozīcijas, parakstījusi nodomu protokolu ar globālo tehnoloģiju uzņēmumu "Huawei", lai paātrinātu digitālo revolūciju un uzlabotu uzņēmējdarbības vidi. Gudrās pilsētas "smadzenes" ir viedais vadības centrs, kas ļauj efektīvāk izmantot pilsētas resursus – cilvēkiem līdzdarboties pilsētas infrastruktūras plānošanā un attīstīt veselības aprūpes informācijas sistēmas.

Aptauja: Ģimenes uzņēmumi Eiropā gatavojas nodot vadības grožus nākamajai paaudzei

Pēctecība ir svarīgs un bieži vien izaicinošs jautājums jebkuram ģimenes biznesam. Saskarties ar realitāti, kad kontrole pār biznesu jānodod nākamajai paaudzei un pēc tam jāatkāpjas no vadības grožiem, ir viens no grūtākajiem brīžiem jebkuram ģimenes uzņēmuma vadītājam. Nav pārsteidzoši, ka lēmumi, kas rodas saistībā ar ģimenes uzņēmuma vadības, pārraudzības un īpašumtiesību nodošanu, var izraisīt plašas un bieži kaislīgas diskusijas, jo lēmumu pieņēmēji orientējas gan biznesa, gan pašas ģimenes interesēs.

ES institūcijas vienojušās par 2020. gada ES budžetu

Pirmdien, 18. novembrī, Eiropas Komisija, Eiropas Savienības (ES) Padome un Eiropas Parlaments vienojās par 2020. gada ES budžetu. Lielāko daļu no ES finansējuma Latvija turpinās saņemt kohēzijas un kopējās lauksaimniecības politikas ietvaros.

1. novembrī bezvienošanās breksita nebūs

Eiropadome pieņēmusi lēmumu par Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās no ES (breksita) pagarinājumu līdz 2020. gada 31. janvārim. Lēmums, kura saskaņošana oficiāli noslēdzās 29. oktobrī pulksten 19.00 pēc Latvijas laika, novērš bezvienošanās breksita risku šā gada 1. novembrī. Pagarinājums nosaka, ka AK izstāšanās var notikt arī ātrāk, ja tiks ratificēts Izstāšanās līgums. ES arī norādījusi, ka pagarinājuma gadījumā AK ir pienākums nominēt savu eirokomisāru un AK jāatturas no darbībām, kas kavētu ES mērķu sasniegšanu.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi