Ziņas | Eiropas Savienība


Z. Kalniņa-Lukaševica: nepieciešama Pasaules tirdzniecības organizācijas reforma

2020. gada 20. un 21. septembrī Berlīnē, Vācijā, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos neformālajā sanāksmē. Tās uzmanības centrā bija izaicinājumi Eiropas tērauda industrijai, Pasaules tirdzniecības organizācijas (PTO) ģenerāldirektora atlases virzība un ES tirdzniecības politikas pārskats.

"Ignitis Group" Lietuvā būvēs jūras vēja parku sadarbībā ar starptautisko līderi enerģētikā "Ocean Winds"

"Ignitis Group" informē, ka ir izvēlējies stratēģisko partneri jūras vēja parka projekta izstrādei –"Ocean Winds", kas ir divu Eiropas enerģētikas līderu "Engie" un "EDPR" kopuzņēmums ar aptuveni 30 GW lielu atjaunojamās enerģijas jaudu visā pasaulē. "Ignitis Group" kopā ar šiem partneriem vēlas piedalīties pirmajās jūras vēja parku izsolēs Lietuvā, kuras paredzēts uzsākt 2023.gadā.

Polijā, Baltijas valstīs, Čehijas Republikā un Slovākijā iecelts jauns Bayer Reģionālais vadītājs augu aizsardzības jomā

Varšava, 2020. gada 7. septembris
Antuāns Bernē, kas iepriekš ieņēma Ziemeļvalstu Reģionālā komercdirektora amatu augu aizsardzības jomā un Bayer Dānijā direktora amatu, no 2020. gada 1. septembra būs Reģionālais vadītājs augu aizsardzības jomā Polijā, Baltijas valstīs, Čehijas Republikā un Slovākijā. Bernē strādās no Bayer biroja Varšavā, Polijā, un vadīs aptuveni 150 cilvēku lielu komandu valstīs, kas pārdod augu aizsardzības līdzekļus (herbicīdus, insekticīdus, fungicīdus), kā arī sēklas. 2020. gada 2. ceturksnī Bayer pārdošanas ieņēmumi visā pasaulē lauksaimniecības (augu aizsardzības) jomā palielinājās par 3,2 % līdz 4,802 miljardiem eiro, tādējādi 2020. gada pirmajā pusgadā sasniedzot 11 636 miljardus eiro.

Svarīgas prasības spēkā no šī gada 31.decembra attiecībās starp ES un Apvienoto Karalisti

2020. gada 31. decembrī noslēdzas pārejas periods attiecībās starp Eiropas Savienību (ES) un Apvienoto Karalisti. Līdz ar to ES tiesību akti, kas aizliedz vai ierobežo zāļu, aktīvo vielu, medicīnas ierīču, cilvēka izcelsmes produktu importu un eksportu, tiks piemēroti tirdzniecībā ar Apvienoto Karalisti tāpat kā ar jebkuru trešo valsti.

Lietuvas sanatorijas "Versmė" renovācijā ieguldīti 4,7 miljonus

24. jūlijā Lietuvas kūrortpilsētā Birštonas tika atklāts sanatorijas "Versmė", kas slavena ar minerālūdeni un ārstnieciskajām dūņām, rekonstruētais korpuss. Rekonstrukcijā ieguldīti 4,7 miljoni eiro, pilnībā atjaunojot vienu no trim sanatorijas ēkām.

Lietuvā Centrālā banka aicina uzņēmumus apmainīties ar parādnieku datiem

Lietuvas centrālā banka sadarbībā ar kredītbiroju ir uzsākusi kampaņu, kurā aicina uzņēmumus nodot debitoru datus kredītbirojam, kā arī nekavēties ar datu atjaunošanu tiem uzņēmumiem, kuri jau izmanto parādnieku datu apmaiņas iespēju.

Pārvietošanās un pulcēšanās noteikumi Igaunijā

2020. gada 15. maijā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministri Rīgā parakstīs saprašanās memorandu, kurā Baltijas valstis vienojas savstarpēji atcelt ieceļošanas ierobežojumus un nodrošināt Baltijas valstu iedzīvotāju brīvu pārvietošanos ar sauszemes, jūras vai aviotransportu. Ceļotājiem būs jāievēro valstu noteiktie iekšējie noteikumi, tādēļ Ārlietu ministrija informē par ceļošanas un pulcēšanās noteikumiem Igaunijā un Lietuvā.

Pārvietošanās un pulcēšanās noteikumi Lietuvā

2020. gada 15. maijā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministri Rīgā parakstīs saprašanās memorandu, kurā Baltijas valstis vienojas savstarpēji atcelt ieceļošanas ierobežojumus un nodrošināt Baltijas valstu iedzīvotāju brīvu pārvietošanos ar sauszemes, jūras vai aviotransportu. Ceļotājiem būs jāievēro valstu noteiktie iekšējie noteikumi, tādēļ Ārlietu ministrija informē par ceļošanas un pulcēšanās noteikumiem Igaunijā un Lietuvā.

Aicina pieteikties hakatonā EUvsVirus, lai izstrādātu inovatīvus risinājumus

Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija Startin.LV aicina pieteikties hakatonam EUvsVirus, kas norisināsies 24.-26.aprīlī. Eiropas mēroga tiešsaistes hakatons, ko organizē Eiropas Komisija ciešā sadarbībā ar visām 27 ES dalībvalstīm un ES pētniecības un inovāciju programmā "Horizon 2020" iesaistītajām valstīm, balstās uz jau veiktajiem valstu hakatoniem, un tā mērķis ir ātri radīt izcilus risinājumus.

Kā izmantot tehnoloģijas, lai veicinātu radošumu mājas apstākļos

Jau vairākas nedēļas pavadot gandrīz visu laiku mājās, var šķist, ka dienas kļūst vienādas, apkārtne nemainās un trūkst jaunu iespaidu, līdz ar to noplok arī radošums un ir grūti nonākt līdz jaunām idejām. Taču, kamēr mēs nevaram doties ārā un smelties svaigus iespaidus tur, talkā var nākt tehnoloģijas. Samsung apkopojis idejas, kā viedierīces, aksesuāri un lietotnes var palīdzēt trenēt radošumu.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums