Latvijas uzņēmēji projekta ietvaros ieviesīs inovācijas personāla vadībā

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) kopā ar Latvijas Universitāti un citiem partneriem Vācijā, Somijā un Polijā īsteno projektu "KAforHR", kura mērķis ir veicināt sadarbību starp partnervalstu biznesa, izglītības iestādēm un mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un palīdzēt veidot inovatīvas darba vietas.

Projekta ietvaros tika veikts pētījums par valstu labo praksi par inovācijām darba vietā un izstrādātas apmācības, izmantojot “KAIN” (Knowledge Acquisition according to Individual Needs) metodi. “KAIN” metode paredz, ka dalībniekiem ar dažādu pieredzi tiek izveidota kopēja zināšanu bāze, ņemot vērā to individuālo pieredzi un tiek sniegta palīdzība izstrādāt un ieviest inovatīvus risinājumus? uzņēmumā. Pēc teorētiskās informācijas iegūšanas un pieredzes apmaiņas mācību dalībniekiem ir divi mēneši, lai ieviestu inovāciju savā uzņēmumā.

LTRK Konkurētspējas daļas vadītāja Elīna Valdmane atzīmē: “Lai mazie un vidējie uzņēmumi ilgtermiņā saglabātu konkurētspēju, ir jāstiprina to inovācijas spēja. Cilvēku kapitāls ir vissvarīgākais resurss inovāciju un produktivitātes uzlabošanai. KAforHR projekts ir vērtīgs rīks uzņēmumiem, ar kura palīdzību radīt un ieviest inovācijas savā darba vietā.”

Septembrī norisinājās apmācību pirmais posms, kur piedalījās 15 dažādu nozaru un lielumu uzņēmumu vadītāji un personāla vadītāji, un jau šobrīd mācību dalībnieki ir uzsākuši darbu pie individuālo inovāciju plāna ieviešanas uzņēmumā. Projekta ietvaros dalībnieki ieguva zināšanas par izmaiņām mūsdienu darba tirgū un uzņēmējdarbības vidē, inovatīva uzņēmuma un uzņēmēja īpašībām, inovācijām un radošumu biznesā, nemonetāro motivāciju, lai nodrošinātu darbinieku apmierinātību un citām aktuālām tēmām, kā arī viesojās uzņēmumos “TET”, “Bite Latvija” un “Accenture Latvija”.

Apmācību dalībnieki līdz novembrim individuāli darbosies pie inovāciju ieviešanas savos uzņēmumos, savukārt tālākās mācību ietvaros paredzēts arī Fontes Executive Search vadošās pētnieces Antas Praņēvičas seminārs par atalgojuma sistēmas izstrādi un vizīte 4Finance birojā, kur uzņēmuma cilvēkresursu direktore Daiga Ērgle pastāstīs par iespējām un izaicinājumiem darbinieku iesaistē un izglītošanā. Apmācību noslēgumā novembrī uzņēmumi prezentēs uzņēmumos ieviestās inovācijas, un dalīsies ar pieredzi inovāciju ieviešanā. Ar ieviestām inovācijām varēs iepazīties LTRK mājas lapā www.chamber.lv.

Projekts “KAforHR” tiek finansēts ar Erasmus+ programmas atbalstu.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies tuvu 6000 biedru (3000 individuālie uzņēmumi un 3000 biedru no  uzņēmēju biedrībām) . LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2019. gadā pārsniedza 17,2 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un divdesmit miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums