Turpmāk SIA "Entalpija-2" Krimuldas novadā piemēros vienotus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA "Entalpija-2" vienotus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus visā Krimuldas novadā. No 1. jūnija ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,07 EUR/m³ (bez PVN), savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,28 EUR/m³ (bez PVN).

Kopējo ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu veidos 2,35 EUR/m³ (bez PVN). Tas tiks piemērots SIA “SIA “Entalpija-2” lietotājiem visā Krimuldas novadā. Pašlaik komersants piemēro pirms 12 gadiem (2008. gadā) apstiprināto Rīgas rajona pašvaldību sabiedrisko pakalpojumu regulatora ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu – 1,75 EUR/m³ (bez PVN).

“Salīdzinot ar tarifiem citās Latvijas pilsētās, pieaugums ir vērtējams līdzvērtīgi pēdējo gadu laikā apstiprinātajiem tarifiem. Tas saistīts ar kopējo izmaksu pieaugumu valstī – vidējā alga, elektroenerģijas izmaksas, nodokļi u.c. Turklāt uzņēmumiem pastāvīgi ir pienākums nodrošināt pakalpojuma kvalitātes uzlabošanu sava novada iedzīvotājiem, kas arī prasa nozīmīgus finanšu ieguldījumus ūdensapgādes sistēmas pilnveidošanā,” skaidro SPRK Ūdenssaimniecības pakalpojumu nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Ieva Rozentāle.

Plānoto ūdensapgādes pakalpojumu tarifu projektu SPRK izvērtēšanai SIA “SIA “Entalpija-2” iesniedza pērn 4. decembrī. SPRK, veicot tarifu projektu izvērtējumu, uzņēmumam lūdza iesniegt papildu informāciju un skaidrojumus precizējumiem. Komersants sniedza visu nepieciešamo informāciju.

SPRK, izvērtējot projektu un to veidojošo izmaksu pamatojumu, secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu SIA “Entalpija-2” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas. Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, SPRK var ierosināt tarifu pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu. 

Plašāk ar citiem SPRK apstiprinātiem tarifiem citviet Latvijā iespēja iepazīties interaktīvajā kartē: https://bit.ly/3cetvYh 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir institucionāli un funkcionāli neatkarīgs, pilntiesīgs, autonoms publisko tiesību subjekts, kas realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs saskaņā ar likumu "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" un regulējamo nozaru normatīvajiem aktiem. SPRK patstāvīgi pilda tam ar likumu nodotās funkcijas un savas kompetences ietvaros patstāvīgi pieņem lēmumus un izdod administratīvos aktus, kas ir saistoši konkrētiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem. 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums