Finanšu ministrs Jānis Reirs: Latvijas finanšu sektora tiesiskais ietvars novērtēts Moneyval progresa ziņojumā

Pagājušā gada decembrī Moneyval plenārsēdē izskatīja Latvijas iesniegto tehniskās atbilstības progresa ziņojumu, kurā sniegta informācija un ekspertu novērtējums par Latvijas paveikto normatīvā ietvara pilnveidošanā, lai tas atbilstu Finanšu darījumu darba grupas (FATF) 40 rekomendācijām. Šo rekomendāciju ieviešana katras valsts normatīvajā regulējumā veido stingru pamatu efektīvai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas sistēmai. Pēc progresa ziņojuma izvērtēšanas šobrīd no 40 FATF tehniskās atbilstības rekomendācijām 7 novērtētas kā pilnībā atbilstošas un 33 kā lielākoties atbilstošas.

“Moneyval progresa ziņojums apliecina, ka ar pieņemtajiem finanšu sektora likumu grozījumiem un papildu resursu piešķiršanu ir panākts ļoti labs normatīvais un sistēmiskais ietvars, lai turpmāk uzraugošās un kontrolējošās iestādes varētu sekmīgi un efektīvi cīnīties pret naudas atmazgāšanu Latvijā,” norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.

Finanšu sektora “kapitālais remonts” bija nepieciešams, lai stiprinātu spēju novērst noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu un sasniegtu atbilstību starptautiskajiem standartiem šajā jomā.

“Valsts pārvalde sadarbībā ar privāto sektoru ir ieguldījusi lielu darbu un panākusi ļoti labu rezultātu. Par paveikto paldies visu iesaistīto Latvijas finanšu nozari veidojošo institūciju ekspertiem, kas ir apņēmības pilni turpināt ievērojamo, līdz šim panākto progresu un ceļu uz caurspīdīgu, ilgtspējīgu un mūsdienīgu finanšu sektoru,” uzsver ministrs.

Vienlaikus jāņem vērā, ka izšķirošais būs efektivitātes ziņojums, ko februārī izskatīs pasaules centrālās naudas atmazgāšanas apkarošanas organizācijas FATF, kuras asociētais biedrs ir Moneyval, plenārsesijā. Tās laikā varētu pieņemt lēmumu par Latvijas iekļaušanu vai neiekļaušanu sarakstā, kurā ietvertas valstis ar konstatētiem stratēģiskiem trūkumiem naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanā.

FINANŠU MINISTRIJA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums