"SME Finance" dubulto aizdevumu portfeli maziem un vidējiem uzņēmumiem, sasniedzot 50 miljonus eiro


foto;www.itellfinance.com
Ieguldot 20 miljonus eiro vadošā nebanku finanšu pakalpojumu uzņēmuma "SME Finance" kapitālā, Dienvidkorejas fonds līdz šī gada beigām dubultos uzņēmuma aizdevumu portfeli līdz 50 miljoniem eiro. Tas līdz šim ir viens no lielākajiem Dienvidkorejas investīciju darījumiem Baltijas reģionā.

Eiropas Centrālās bankas (ECB) dati apliecina, ka faktorings ir viens no straujāk augošajiem segmentiem mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) finansēšanas jomā. Salīdzinot 2019. gada martu ar attiecīgo periodu pērn, faktoringa tirgus ir audzis par 10,2% Lietuvā, 4,6% Latvijā un 1,2% Igaunijā. To apliecina arī fakts, ka bankas ir ieviesušas stingrākus kreditēšanas nosacījumus un koncentrējas uz lieliem uzņēmumiem, kādēļ MVU sektoram būs aizvien grūtāk iegūt aizdevumus bankās.

Starptautiskais neatkarīgais finanšu starpniecības uzņēmums “Market Securities” vadīja darījuma noslēgšanu starp “SME Finance” un jaunu stratēģisko investoru no Dienvidkorejas, kā rezultātā “SME Finance” aizdevumu portfelis palielināts par 20 miljoniem eiro. Saskaņā ar “SME Finance” rīcībā esošo informāciju šis ir līdz šim viens no Dienvidkorejas investoru lielākajiem investīciju darījumiem Baltijas reģionā. Šī biznesa iespēja ļaus “SME Finance” palielināt aizdevuma limitu vienam klientam līdz 5 miljoniem eiro.

SME Finance” izpilddirektors Mindaugas Mikalajūnas: “Gan patērētāju paradumos, gan finanšu datos redzams, ka palielinās pieprasījums pēc faktoringa pakalpojumiem. Esam gandarīti, ka varam saviem klientiem piedāvāt divreiz lielākus aizdevumu limitus nekā līdz šim. Jauna stratēģiskā investora piesaiste un aizdevumu portfeļa palielināšana par 20 miljoniem eiro ir pārliecinošu finanšu rādītāju un aktīvas stratēģisko partneru meklēšanas rezultāts. Viena no aizdevumu portfeļa palielināšanas priekšrocībām ir iespēja samazināt gada aizdevuma likmes – no šī brīža mēs varēsim piedāvāt aizdevumus biznesa klientiem ar gada likmēm 6% apmērā, kas ir ļoti līdzīgas banku piedāvātajām finansēšanas iespējām.”

Uzņēmums jau informēja, ka šī gada septembrī “SME Finance” uzsāka savu darbību Latvijā, bet rudens beigās atvērs filiāli arī Igaunijā. Oktobrī kopējais klientu finansēšanas apjoms uzņēmuma trīs gadu pastāvēšanas laikā sasniedza 250 miljonus eiro. Lielākā “SME Finance” klientu daļa pārstāv tādas nozares kā tirdzniecība (36%), klientu apkalpošana (20%), loģistika (19%), ražošana (16%) un citas. Līdz 2021. gada beigām “SME Finance” plāno nodrošināt aizdevumu apjomu 600 miljonu eiro apmērā uzņēmumiem Baltijas valstīs, kā arī Polijā.

Informācija par “SME Finance”

“SME Finance” veido profesionāla komanda ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi finanšu sektorā, ar savu darbību veicinot pārmaiņas tradicionālajā finansēšanas jomā. Trīs gadus “SME Finance” saviem klientiem piedāvā ātru un elastīgu, individuāli pielāgotu faktoringa pakalpojumu klāstu, tādā veidā paātrinot klientu biznesa apgrozāmo līdzekļu apriti, veicinot stabilu finanšu līdzekļu plūsmu un nodrošinot uzņēmējdarbības izaugsmi. Pirmo divu uzņēmuma darbības gadu laikā “SME Finance” kļuva par vadošo faktoringa pakalpojumu sniedzēju Baltijas valstīs. Uzņēmumam ir lielākais finansējuma portfelis Baltijas valstīs, šobrīd sasniedzot 37 miljonus eiro, kas ļauj saviem klientiem piedāvāt plašu pakalpojumu klāstu.

“SME Finance”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi