Rīgā norisinājies Latvijas-Indijas Biznesa forums


public. foto
Vakar, 20.augustā, norisinājās Latvijas – Indijas Biznesa forums, kuru organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Indijas asociētajām tirdzniecības un rūpniecības kamerām (ASSOCHAM). Biznesa forums tika organizēts Indijas viceprezidenta Venkaia Naidu (Venkaiah Naidu) vizītes Latvijā ietvaros.

Forumā piedalījās ap 100 Latvijas uzņēmumu pārstāvji, kuri pauda ieinteresētību sadarbībai ar Indiju, kā arī vairāk kā 20 Indijas uzņēmēji. Forumu atklāja LIAA direktors Andris Ozols. Indijas delegācijas pārstāvis Saurabs Sanjals (Saurabh Sanyal) no ASSOCHAM iepazīstināja ar biznesa vidi Indijā, bet LIAA pārstāvis Roberts Gudermanis prezentēja biznesa un investīciju vidi Latvijā. Tāpat foruma laikā tika izceltas sadarbības iespējas potenciālajās nozarēs: :

  • Juris Binde, Latvijas Mobilais Telefons prezidents (IT nozare);

  • Andris Maldups, Satiksmes ministrijas Tranzīta politikas departamenta direktors (transporta un loģistikas nozare);

  • Igors Tipāns, Rīgas Tehniskās universitātes rektora vietnieks, Augstākās izglītības eksporta asociācijas pārstāvis (izglītības nozare);

  • Neils Kalniņš, konferences 5G Techritory programmas direktors.

Oficiālo ceremoniju biznesa foruma noslēgumā vadīja LIAA direktors Andris Ozols, ar ievadvārdiem to atklāja V.E. Latvijas Republikas Valsts prezidents Egils Levits un V.E. Indijas Vice prezidents Venkaia Naidu (Venkaiah Naidu), kā arī ieskatu par iespējām abu valstu sadarbībai sniedza Latvijas Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro un Indijas uzņēmēju delegācijas vadītājs Ašišs Sarafs (Ashish Saraf). Lai veicinātu turpmāko sadarbību abu valstu starpā, tika parakstīti divi sadarbības memorandi, kas tika noslēgti starp Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un Indijas asociētajām tirdzniecības un rūpniecības kamerām (ASSOCHAM) un starp LTRK un Indijas rūpniecības konfederāciju (CII).

Latvijas-Indijas Biznesa forums pierādīja, ka Latvijas uzņēmējiem ir interese par vienu no lielākajām pasaules ekonomikām – Indiju, savukārt Indijas uzņēmēji ir identificējuši savas interešu jomas – sadarbība ar tehnoloģiju, telekomunikāciju un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju uzņēmumiem, investīcijas viesnīcu un tūrisma jomā, sadarbība ar izglītības institūcijām Latvijā. Tāpat foruma laikā tika uzsvērtas Indijas intereses sadarbībai ar jaunuzņēmumiem, tiek plānota Indijas jaunuzņēmumu tirdzniecības misija uz Baltijas valstīm, iespējams, arī Latviju.

Biznesa forums bija vērtīgs instruments kontaktu nodibināšanai un sadarbības iespēju identificēšanai abu valstu uzņēmēju starpā. Lai turpmāk strādātu pie šīs sadarbības attīstīšanas, kā noderīgs instruments tās veicināšanai noteikti kalpos arī forumā parakstītie memorandi, kas paredz atbalstu abu valstu uzņēmējiem ieiešanai Indijas un Latvijas tirgos.

 

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli