Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā palielinājās par 0,4 %

Rīga, 19.07.2019.

2019. gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 1,5 %, bet eksportētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,7 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis samazinājās par 0,6 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,8 %.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijai, gāzes apgādei, siltumapgādei un gaisa kondicionēšanai. Cenu pazeminošā ietekme bija koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles.

2019. gada jūnijā, salīdzinot ar 2018. gada jūniju, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 2,5 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 5,8 %, savukārt eksportētajai produkcijai cenas saruka par 0,4 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 0,2 %, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,0 %.

Būtiskākā ietekme bija cenu pieaugumam elektroenerģijas ražošanā, siltumapgādē un elektroenerģijas tirdzniecībā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā. Cenu pazeminošā ietekme bija koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles.

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz vairāk nekā 600 uzņēmumi, kuri indeksa aprēķiniem katru mēnesi CSP paziņo ap 2,4 tūkstošiem cenu, no tām 1,3 tūkstoši par vietējā tirgū un 1,1 tūkstoši par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.

Informāciju par ražotāju cenu pārmaiņām rūpniecībā 2019. gada jūlijā publicēs 21. augustā. 

Centrālā statistikas pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums