Latvijas uzņēmumi iepazīst ASV biznesa vidi

No 28. līdz 30. aprīlim Latvijas IT un startup uzņēmumi piedalījās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā tirdzniecības misijā Sanfrancisko, ASV, kurā pievienojās arī Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Tirdzniecības misijas mērķis bija izglītot uzņēmumus par akseleratoru programmām, iepazīties ar akseleratoru programmu vadītājiem un veicināt uzņēmumu pieteikšanos un dalību akseleratoru programmās.

Tirdzniecības misija iesākās ar Ulda Leiterta vadītām piča apmācībām, kurās tika sniegti padomi un praktiski vingrinājumi, lai veiksmīgāk sagatavotos savu uzņēmumu prezentēšanai.

Tās turpinājumā Latvijas IT un start-up uzņēmumi apmeklēja vairākus biznesa akseleratorus, piemēram, Plug and Play, 500 Startups, Bērklijas Universitātes biznesa akseleratoru Berkeley SkyDeck un Alchemist Accelerator. Misijas laik, uzņēmuma pārstāvjiem bija iespēja iepazīstināt ar saviem produktiem, kā arī padziļināti iepazīties ar akseleratoru darbību ASV. Papildus uzņēmēji tikās ar investīciju fonda Almaz Capital un Singtel Innov8 pārstāvjiem, kas sniedza prezentācijas un vērtīgus komentārus uzņēmumiem.

Viena no gaidītākajām tikšanām bija Google birojā Sanfrancisko, kur uzņēmējus sagaidīja latvietis Didzis Vilcāns, kas Google uzņēmumā strādā jau vairāk nekā 8 gadus. Tikšanās laikā tika sniegtas prezentācijas par atbalsta iespējām Startup uzņēmumiem, ko sniedz Google, kā arī bija iespēja iepazīties ar Google biroju un tā apkārtni.

Tirdzniecības misijā piedalījās tādi Latvijas uzņēmumi kā Lightspace Technologies, VIZULO, V.V Mācību centrs, CAPSULINK, DIGIBRAND, FCI DOGS (Online Dog), Fonds Entuziastu volejbola līga (RealStats), Slokenbergs PLLC un finanšu institūcija Altum, kas pārstāvēja dažādas nozares, tajā skaitā, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, datorprogrammēšanu, finanšu pakalpojumu darbību un citas jomas.

Savukārt, no 2. līdz 4. maijam notika Latvijas Republikas ekonomikas ministra Ralfa Nemiro kunga vizīte Denverā, Amerikas Savienotajās Valstīs. Uzņēmēju delegācijai no Latvijas pievienojās 15 uzņēmumi un organizācijas, tādas kā, Latvijas Medicīnas tūrisma klasteris, Veselības centrs 4, MILZU!, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Blindsave un citi, pārstāvot medicīnas pakalpojumu, IT, pārtikas un uztura bagātinātāju, kā arī sporta aprīkojuma jomas.

Viens no centrālajiem pasākumiem vizītes laikā bija ASV-Latvijas biznesa forums “Spotlight Latvia”, kuru organizēja Latvijas Tirdzniecības kamera ASV sadarbībā ar LIAA, Latvijas vēstniecību

ASV un Amerikas Latviešu apvienību. “Spotlight Latvia” konference ASV tika organizēta jau otro reizi, un konferences tēma šogad bija veltīta veselīgam dzīvesveidam. Forumā piedalījās vairāk kā simts dalībnieku no ASV un Latvijas, un foruma mērķis bija iepazīstināt ASV biznesa pārstāvjus ar Latvijā radītām precēm un pakalpojumiem. “Spotlight Latvia” ir lielākais šāda veida pasākums, kura uzmanības centrā ir ekonomiskās sadarbības veicināšana starp ASV un Latviju.

Papildus uzņēmējiem bija iespēja piedalīties Amerikas Latviešu apvienības kongresā ar mērķi paplašināt savu kontaktu tīklu ieiešanai ASV tirgū, kā arī uzņēmēji tikās ar uzņēmuma SAF North America prezidentu Jāni Bergu, kurš dalījās pieredzes stāstos par to, kāds bija ceļš līdz veiksmīgi strādājošam uzņēmumam Amerikā.

Uzņēmēji ir atzīmējuši, ka tirdzniecības misijas un vizītes ietvaros organizētās tikšanās un pasākumi ir bijuši vērtīgi jaunu kontaktu dibināšanai ar ASV uzņēmējiem un tic, ka tie palīdzēs attīstīt viņu darbību ASV.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums