Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Finanšu ministrs rosina nodokļa piemaksu līdz vienam eiro iedzīvotājiem nelikt atmaksāt

Pagājušajā gadā spēkā stājās nodokļu reforma, tai skaitā izmaiņas likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), kas paredz taisnīgāku nodokļa piemērošanu atkarībā no gūtā ienākumu apmēra. Tomēr sistēma ir kļuvusi sarežģītāka gan darba ņēmējiem, gan darba devējiem, gan Valsts ieņēmumu dienestam (VID), un daļai nodokļa maksātāju jau 2019. gadā pēc gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas var rasties pienākums piemaksāt IIN. Lai šāds pienākums rastos pēc iespējas mazāk iedzīvotājiem, finanšu ministrs ir iesniedzis Saeimai priekšlikumus grozījumiem likumā par IIN.

2018. gada 4. ceturksnī vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 13,1 %

Rīga, 19.03.2019.
2018. gada 4. ceturksnī salīdzinājumā ar 2017. gada 4. ceturksni vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 1,05 eiro jeb 13,1 %, sasniedzot 9,06 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) sezonāli neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija mazākas – 11,9 %.

Luminor Ekonomikas prognoze: Izaugsme bremzēsies, taču pakāpeniski

Par spīti ekspertu prognozēm, arī 2018. gadā IKP pieaugums Latvijā paātrinājās un Latvijas IKP pēc pirktspējas paritātes uz vienu iedzīvotāju pērn apsteidza Grieķijas rādītāju. Šī ir pirmā ES-15 valsts, kuru apdzenam. Tomēr ārējā ekonomiskā vide 2019. gadā būs mazāk labvēlīga, ir risks, ka tā tālāk pasliktināsies arī 2020. gadā. Sagaidāms, ka izaugsme Latvijā katrā no šiem gadiem samazināsies apmēram par procentpunktu.

Lielo pilsētu asociācija pauž atbalstu LIZDA prasībām par pedagogu algu paaugstināšanu

Latvijas Lielo pilsētu asociācija (turpmāk – LLPA) atbalsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) prasības par pedagogu algu palielināšanu jau šogad. Pārstāvot Latvijas pilsētas un tajās strādājošos pedagogus, LLPA nosūtījusi atbalsta vēstuli valdībai ar aicinājumu pildīt tiesību aktos paredzētos nosacījumus par skolotāju algu palielināšanu. Tāpat asociācija atbalstīs LIZDA organizētās protesta aktivitātes.

LTRK ar J.Pūci pārrunā administratīvi teritoriālās reformas norisi

Pirmdien, 18.martā, Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes locekļi tikās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP!) un pārrunāja administratīvi teritoriālās reformas (ATR) turpināšanas gaitu un uzklausīja uzņēmēju ierosinājumus. Kopumā viedokļi par ATR ministram un uzņēmējiem sakrita, vienojoties par turpmāku sadarbību jautājumu risināšanā.

Komercializācijas reaktora fonds turpina veiksmīgi īstenot akcelerācijas programmas

Kopš darbības uzsākšanas 2018.gadā Komercializācijas reaktora fonds īsteno divas akcelerācijas programmas, kurās ir uzņemtas 12 jaunuzņēmumi. Kā pirmssēklas finansējums tiem tiek piešķirti 600 000 eiro no kopumā pieejamajiem pieciem miljoniem eiro, informē fonda pārstāvis Voldemārs Brēdiķis.

Brīvo darbvietu skaits 2018. gadā palielinājies par 5,7 tūkstošiem jeb 33,4 %

2018. gadā Latvijā vidēji bija 22,7 tūkst. brīvo darbvietu un, salīdzinot ar 2017. gadu, to skaits ir pieaudzis par 5,7 tūkst. jeb 33,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Sabiedriskajā sektorā bija 6,8 tūkst. brīvo darbvietu, privātajā – 15,9 tūkst. Gada laikā privātajā sektorā brīvo darbvietu skaits palielinājies par 5 tūkst. jeb 45,3 %, bet sabiedriskajā – par 0,7 tūkst. jeb 12,0 %.

PrivatBank atver savu Open Banking platformu sadarbībai ar finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem

14. martā PrivatBank atvērusi jaunu platformu "PrivatBank Open Banking", sniedzot iespēju uzņēmumiem, kuri darbojas finanšu tehnoloģiju (fintech) jomā un rada efektīvus un inovatīvus risinājumus, pēc pieprasījuma apmainīties ar klienta datiem starp banku un dažādiem digitālajiem servisiem.

Lielo pilsētu asociācija 20. martā tiksies ar ekonomikas ministru

Lai pārrunātu aktuālus jautājumus, kas skar pašvaldības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedri 20. martā tiksies ar ekonomikas ministru Ralfu Nemiro.

Pērn 35,7 % mājsaimniecību ikdienas izdevumus sedza ar grūtībām

Rīga, 13.03.2019.
2018. gadā 35,7 % mājsaimniecību savus ikdienas izdevumus sedza ar grūtībām vai ar lielām grūtībām, kas ir par 7,9 procentpunktiem mazāk nekā 2017. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli