Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Swedbank pētījumā Latvijas uzņēmēji nosauc svarīgākos izaicinājumus un 2020.gada izaugsmes faktorus

Kā liecina Swedbank un SKDS pētījums, vairāk nekā puse aptaujāto Latvijas uzņēmumu vadītāju (55 %) par būtiskāko izaicinājumu pērn savam uzņēmumam uzskatīja apgrozījuma un peļņas noturēšanu vai palielināšanu. Taču kā nozīmīgāko faktoru, kas sekmēs uzņēmuma izaugsmi, 61 % aptaujāto uzņēmēju vadītāju atzīst jaunu klientu un sadarbības partneru piesaisti.

LTRK: PVN likmju samazināšana atsevišķām nozarēm nerisinās galveno problēmu – augstās darbaspēka izmaksas Latvijā

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) uzskata, ka jaunu samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmju (PVN) ieviešana nerisinās nozaru problēmas, kas saistītas ar augstajām darbaspēka izmaksām. Savukārt krāpniecības ierobežošanai efektīvs instruments ir reversās vai tai līdzvērtīgas alternatīvas kārtības nodrošināšana, lai mazinātu Latvijas PVN plaisu līdz Eiropas Savienības (ES) vidējam līmenim.

No 1. februāra daudzviet Latvijā lietotāji par siltumu maksās mazāk

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) janvāra pirmajā padomes sēdē apstiprinājusi zemākus siltumenerģijas tarifus virknei siltumenerģijas uzņēmumu. No šā gada 1. februāra vairākās Latvijas apdzīvotās vietās gaidāmas zemākas izmaksas par siltumu.

Kredītiestādēm informācija par atteiktiem attālinātiem maksājumiem būs jāiesniedz VID līdz 2021. gada 1.februārim

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka sākot ar 2020. gada 1. janvāri ikvienam maksājumu pakalpojumu sniedzējam1 ir pienākums atteikt attālināto maksājumu veikšanu Latvijas Republikā nelicencētam interaktīvo azartspēļu un interaktīvo izložu organizētājam, un katru gadu līdz 1. februārim iesniegt VID informāciju par atteiktajiem maksājumiem.

Samazinās nabadzības riskam pakļauto iedzīvotāju skaits

Rīga, 16.01.2020.
2018. gadā Latvijā nabadzības riskam1 bija pakļauti 434 tūkstoši jeb 22,9 % iedzīvotāju – par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā 2017. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2019. gadā veiktās iedzīvotāju aptaujas dati. Šo iedzīvotāju rīcībā esošie ienākumi2 bija zem nabadzības riska sliekšņa.

SIA "Ciemats" lietotājiem Muceniekos no janvāra par siltumu būs jāmaksā par 14,7% mazāk

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ar lēmumu uzdevusi SIA "Ciemats" siltumenerģijas tarifus gala lietotājiem piemērot atbilstoši aktuālajai dabasgāzes cenai tirgū. Kā rezultātā Muceniekos, Ropažu novadā no 1. janvāra par siltumu ir jāmaksā par 14,7% jeb 8,98 EUR/MWh mazāk – 52,19 EUR/MWh (bez PVN).

Eiropas Savienība atbalstīs transporta pakalpojumu platformu Bolt ar finansējumu EUR 50 miljonu apmērā

Eiropas Investīciju banka ir parakstījusi riska parāda finansējuma instrumentu ar Igaunijas transporta pakalpojumu platformu Bolt EUR 50 miljonu vērtībā. Finansējumu atbalsta Eiropas Stratēģisko Investīciju fonds, kas ir Eiropas Investīciju plāna galvenais stūrakmens.

Aicinām uzņēmējus piedalīties LTRK Zemgales Biznesa kluba pirmajā pasākumā Pļaviņās

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Zemgales reģionālā nodaļa sadarbībā ar AS Swedbank un Pļaviņu pilsētas pašvaldību aicina uzņēmējus reģistrēties un apmeklēt šī gada pirmo Zemgales biznesa kluba pasākumu, kas notiks 24. janvārī Kriškalnos, 1. maija ielā 6, Aiviekstes pagastā, Pļaviņās.

Nacionālā enerģētikas un klimata padome sanāk uz pirmo sēdi

Trešdien, 15. janvārī, Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa vadībā notiks Nacionālās enerģētikas un klimata padomes sēde. Nacionālās enerģētikas un klimata padome (turpmāk Padome) izveidota 2019. gada decembrī, kuras uzdevums ir rosināt koordinētus priekšlikumus valsts ilgtermiņa enerģētikas un klimata politikas mērķiem un pasākumiem 2030. gadam.

LLPA: Valstī steidzīgi nepieciešama efektīva mājokļu politika

Valsts kontroles šodien publicētais ziņojums par situāciju mājokļu tirgū ir apliecinājums nepieciešamībai valstī izstrādāt un īstenot efektīvu mājokļu politiku. Esošo daudzdzīvokļu ēku sliktais tehniskais stāvoklis un pieejamu īres dzīvokļu trūkums Latvijas pilsētās ir divas būtiskākās problēmas, kuras jārisina steidzami. Tā pēc iepazīšanās ar VK secinājumiem uzsver Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektors Viktors Valainis.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli