Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Eiropas Komisija piedāvā bezmaksas konsultācijas inovācijas iepirkumu sagatavošanā

Laikā, kad Covid-19 krīze būtiski ietekmē procesus tautsaimniecībā un valsts dara visu iespējamo, lai rastu risinājumus kā paātrināt vīrusa diagnostiku, iespējami ātri iegūtu pietiekamu skaitu plaušu ventilatoru, izstrādātu efektīvus un sabiedrībai pieejamus aizsardzības līdzekļus, kā arī nodrošinātu iespējas veikt attālināti procesus, kas pirms tam nav bijis nepieciešams, Eiropas Komisija (EK) piedāvā bezmaksas atbalstu inovācijas iepirkumu sagatavošanā.

VID sniedz atbalstu vēl plašākam COVID-19 krīzes skarto uzņēmumu lokam

Lai Valsts ieņēmumu dienests (VID) varētu nodrošināt dīkstāves pabalstu darbiniekiem un nodokļu samaksas atlikšanu vai sadalīšanu termiņos vēl plašākam krīzes skarto darba devēju lokam, ir papildināti 2020. gada 26. marta Ministru kabineta noteikumi Nr. 165 "Noteikumi par Covid-19 izraisītās krīzes skartiem darba devējiem, kuri kvalificējas dīkstāves pabalstam un nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadalei termiņos vai atlikšanai uz laiku līdz trim gadiem". Grozījumi ļauj sniegt atbalstu arī jaunākiem uzņēmumiem, kā arī palielina pieļaujamo nodokļu parāda apmēru.

Projektēšanas darbi sākas visā Rail Baltica pamata trasē Latvijā

2020. gada 6. aprīlis, Rīga - Rail Baltica projekta kopuzņēmums RB Rail AS Latvijas Satiksmes ministrijas vārdā ir noslēdzis divus līgumus par projektēšanu un projektēšanas uzraudzības pakalpojumiem atlikušajos Rail Baltica pamata trases posmos Latvijā. Abi uzvarētāji tika izraudzīti, pamatojoties uz ekonomiski izdevīgāko piedāvājumu, un piedāvātā cena atbilst šīm aktivitātēm paredzētajam budžetam.

FM: Gada sākums Latvijas rūpniecībā vājš, un nākotnes redzējums saglabājas ...

FM: Gada sākums Latvijas rūpniecībā vājš, un nākotnes redzējums saglabājas līdzīgs

Šā gada februārī Latvijas rūpniecībā tika reģistrēta neliela izaugsme, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada februāri nozares izlaides apjomiem palielinoties par 0,8%. Tādējādi rūpniecības izlaides rezultāti februārī, lai arī vāji, tomēr ir labāki par janvāra datiem, kad nozarē tika reģistrēts kritums par 4,5%. Tas nozīmē, ka 2020. gada divos mēnešos ražošanas apjomi rūpniecībā ir samazinājušies par 1,8%.

LTRK : tuvākajā laikā valdībai iesniegsim ekonomikas atjaunošanas plānu.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) tuvākajā laikā valdībai iesniegs ekonomikas atjaunošanas plānu vīrusa COVID - 19 izraisītās krīzes pārvarēšanai. Ir svarīgi, lai Latvijas uzņēmumi var turpināt strādāt, lai cilvēkiem saglabātos ieņēmumi un darbavietas, un pandēmijai beidzoties, ekonomika var atsākt darboties ar pilnu jaudu. Tāpat būtiski ir turpināt ieklausīties ekspertu - epidemiologu viedoklī, ja nevēlamies Latvijā ārvalstu bēdīgo pieredzi.

No 1. maija siltuma tarifs Daugavpilī būs par 12,6% zemāks

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas AS "Daugavpils siltumtīkli" siltumenerģijas tarifos. Daugavpils iedzīvotājiem no 1. maija par siltumu būs jāmaksā par 12,6% jeb 6,12 EUR/MWh mazāk – 42,32 EUR/MWh (bez PVN).

AgriChamber: Pašvaldību un valsts iestādēm ar pārtikas iepirkumiem ir jāpalīdz vietējiem ražotājiem

Latvijas lauksaimniecības mežsaimniecības kamera (AgriChamber) rosina Latvijas pašvaldības un valsts iestādes aktīvāk izmantot iekšējos resursus, lai iepirkumos daudz vairāk būtu palielināts vietējo ražotāju produkcijas īpatsvars. Publisko iepirkumu likums jau uz esošo brīdi ir pietiekami fleksibls, lai pasūtītājs iegūtu to, kas viņam ir visvairāk vajadzīgs.

Aicinām uzņēmējus pieteikties dalībai LTRK Kurzemes Biznesa klubam tiešsaistē

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar AS Swedbank un Saldus pilsētas pašvaldību aicina uzņēmējus piedalīties pirmajā tiešsaistes LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākumā, kas notiks 8. aprīlī, GoToMeeting platformā.

Martā strauji samazinājušies uzņēmējdarbības konfidences rādītāji

Rīga, 02.04.2020.
Uzņēmējdarbības konfidences rādītāji 2020. gada martā, salīdzinot ar februāri, kad COVID-19 izraisītās sekas ekonomikā vēl nebija jūtamas, būtiski samazinājušies gan būvniecībā, gan mazumtirdzniecībā, gan pakalpojumu sektorā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veikto konjunktūras apsekojumu Uzņēmumu konjunktūras apsekojumus rūpniecībā, būvniecībā, mazumtirdzniecībā un pakalpojumu sektorā CSP ik mēnesi veic atbilstoši ES Kopīgās saskaņotās konjunktūras un patērētāju apsekojumu programmas metodoloģijai ar Eiropas Komisijas līdzfinansējumu. dati.

VNĪ: sniegsim atbalstu klientiem krīzes brīdī piemērojot nomas maksas atbrīvojumu vai samazināšanu

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) sniegs atbalstu ārkārtas situācijas dēļ grūtībās nonākušajiem komersantiem, atbrīvojot vai samazinot maksu par īpašumu nomu, pamatojoties uz atbilstību noteiktajiem kritērijiem un nomnieka iesniegumu. Kapitālsabiedrība atbalstu sniegs saistībā ar COVID-19 izplatības radītajām sekām uzņēmējiem atbilstoši 2. aprīlī Ministru kabinetā pieņemtajiem noteikumiem. Atbalsts tiks noteikts par periodu sākot no 2020. gada 12. marta līdz dienai, kad spēku zaudēs likums "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību", informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi