Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


VNĪ sāks ieviest koncepciju "Nākotnes birojs"

VAS "Valsts Nekustamie īpašumi" vēlas būt kompetents partneris valstij, kas ar efektīvu īpašumu pārvaldīšanu palīdz publiskā sektora iestādēm sasniegt to stratēģiskos mērķus. Tāpēc mēs aicinām mainīt pieeju, kā domājam par darba vidi valsts pārvaldē, stāsta VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā aprīlī palielinājās par 0,4 %

Rīga, 23.05.2019.
2019. gada aprīlī, salīdzinot ar martu, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,6 %, eksportētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,2 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis nemainījās, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm palielinājās par 0,4 %.

Biznesa indekss: 50,6% uzņēmēju uzskata, ka ar uzņēmējdarbību saistītā tiesiskā vide ir negatīva

Ar uzņēmējdarbību saistītā tiesiskā vide Latvijā ir drīzāk slikta vai ļoti slikta – norāda 50,6% uzņēmēju, savukārt 19,2% to vērtē kā ļoti labu vai drīzāk labu, liecina Turības Biznesa indeksa pētījums. Vispozitīvāk tiesisko vidi vērtē uzņēmumi, kuros darbinieku skaits ir 250 un vairāk, visnegatīvāk – uzņēmumi ar 10 līdz 49 darbiniekiem.

Swedbank finanšu institūta aptauja: palielinoties darba algām, pieauguši arī iedzīvotāju uzkrājumi

Pēdējo 12 mēnešu laikā uzkrājumu apjoms audzis trešdaļai Latvijas iedzīvotāju, tomēr vien 3% aptaujāto uzkrātā naudas summa palielinājusies būtiski, liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā aptauja1. Kopumā, lai gan lielākajai daļai mājsaimniecību ir izveidoti uzkrājumi, vairumā gadījumu tie ir nelieli un nodrošinātu iztiku ne ilgāk kā vienu mēnesi.

Latvijas darba tirgus ir tuvu savam potenciālam, nepieciešams mazināt darba tirgus reģionālas disproporcijas un prasmju

Latvijas darba tirgus ir tuvu savam potenciālam, nepieciešams mazināt darba tirgus reģionālas disproporcijas un prasmju neatbilstības


Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes jaunākiem darbaspēka apsekojuma datiem, šā gada pirmajā ceturksnī nodarbināto skaits Latvijā pieauga par 0,6% jeb 5,6 tūkstošiem, salīdzinot ar 2018. gada atbilstošo periodu. Kopumā gada 1. ceturksnī nodarbināto skaits sasniedza 903,6 tūkstošus jeb 64,4% no iedzīvotājiem vecumā no 15-74 gadiem. Gada griezumā nodarbinātības līmenis palielinājies par 0,9 procentpunktiem.

FM: Bezdarba līmenis turpina samazināties

Neskatoties uz ekonomiskās izaugsmes tempu sabremzēšanos šā gada pirmajā ceturksnī, bezdarba līmenis Latvijā turpināja samazināties, noslīdot līdz 6,9% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, kas ir par 1,3 procentpunktu zemāks līmenis nekā attiecīgajā ceturksnī pirms gada, liecina trešdien, 22. maijā, publicētie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

2019. gada 1. ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā saglabājas nemainīgs – 6,9 %

Rīga, 22.05.2019.
2019. gada 1. ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 6,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis nav mainījies, bet gada laikā samazinājies par 1,3 procentpunktiem.

Gada laikā nodarbinātības līmenis palielinājies par 0,9 procentpunktiem

Rīga, 22.05.2019.
2019. gada 1. ceturksnī Latvijā bija nodarbināti 903,6 tūkstoši jeb 64,4 % iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā nodarbinātības līmenis palielinājās par 0,9 procentpunktiem, bet nodarbināto skaits – par 5,6 tūkstošiem. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, nodarbinātības līmenis samazinājās par 0,3 procentpunktiem, bet nodarbināto skaits – par 6,2 tūkstošiem.

Pašvaldība pērn finansiāli atbalstījusi 70 NVO

Rīgas domes Labklājības departaments pērn finansiāli atbalstījis 70 nevalstiskās organizācijas (NVO), kuras īstenojušas dažādus projektus pašvaldības iedzīvotāju sociālajām grupām, otrdien, 21. maijā, deputātus informēja Sociālo jautājumu komitejas sēdē.

Uzņēmējdarbības vides pilnveidošanas pasākumu plāna prioritātes - inovācijas veicināšana, cilvēkkapitāla attīstība...

Uzņēmējdarbības vides pilnveidošanas pasākumu plāna prioritātes - inovācijas veicināšana, cilvēkkapitāla attīstība un investoru tiesību aizsardzība.

Ministru kabinets 21. maija sēdē atbalstīja Uzņēmējdarbības vides pilnveidošanas pasākumu plānu 2019. - 2022. gadam, kurā kopumā iekļauti 40 pasākumi, par kuru izpildi noteiktos termiņos atbildīgās institūcijas ir noteiktas virkne ministriju un to padotībā esošās iestādes, kā arī Valsts kanceleja un Pārresoru koordinācijas centrs.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli