Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā mēneša laikā nemainījās

Rīga, 21.01.2020.
2020. gada janvārī, salīdzinot ar 2019. gada decembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā nemainījās, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,7 %, bet eksportētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,7 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis palielinājās par 0,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 0,9 %.

Valdība izskatīs #Budžets2021 sagatavošanas grafiku

Otrdien, 25. februārī, Ministru kabineta (MK) sēdē valdība izskatīs Finanšu ministrijas sagatavotu rīkojuma projektu par likumprojekta par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2021., 2022. un 2023. gadam, kā arī valsts budžeta likumprojekta 2021. gadam sagatavošanas grafiku. Tāpat Finanšu ministrija piedāvā valdībai lemt par nozaru finansēšanas politiku pārskatīšanu. Šogad sadarbībā ar nozaru ministrijām nozaru budžetus plānots analizēt vēl detalizētāk, tos sadalot pa funkcijām/aktivitātēm un vērtējot to aktualitāti un efektivitāti, kā arī tām piešķirto finansējumu. Tāpat izdevumu pārskatīšanas ietvaros tiks turpināta ministriju pārraudzībā esošo finansēšanas politiku analīze, padziļināti izvērtējot Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esošās jomas un veselības nozari, kas nesīs būtisku ieguvumu vidējā termiņā.

Nemiro: Valstij jāatbalsta talantu piesaiste strauji augošajai jaunuzņēmumu ekosistēmai

Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmai šī ir svētku nedēļa - Rīgā notiek vairāki nozīmīgi starptautiski pasākumi - Riga Venture Summit 2020 un TechChill 2020, kurā tiks aktualizēti jaunuzņēmumiem aktuāli jautājumi - talantu piesaistes, izglītības, integrācijas un darbinieku noturēšanas izaicinājumi Baltijā, kā arī jaunākās tendences tehnoloģiju jomā.

Fiskālās disciplīnas padome: ekonomisko izaugsmi turpmākajos gados var nomākt vairāki globālie ...

Fiskālās disciplīnas padome: ekonomisko izaugsmi turpmākajos gados var nomākt vairāki globālie un vietējie riski

Fiskālās disciplīnas padome (Padome) nākusi klajā ar viedokli par Finanšu ministrijas (FM) izstrādātajām makroekonomikas prognozēm 2020. - 2023. gadam un novērtējusi tās kā reālistiskas, taču vērš uzmanību uz vairākiem riska faktoriem, īpaši 2021./2022. gadā.

LTRK: uzņēmēji ir tautsaimniecības un ekonomikas mugurkauls; aicina politiķus biznesa vidi stiprināt nevis graut

Otrdien, 18.februārī, Vidzemes Biznesa dienā Valmierā, ko organizēja Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes reģionālā nodaļa sadarbībā ar AS Swedbank, klātesošie diskutēja par divām tautsaimniecībā ļoti nozīmīgām tēmām Nacionālo attīstības plānu un plānotajām nodokļu izmaiņām, tajā skaitā par LTRK priekšlikumiem nodokļu evolūcijai.

SPRK: Kopš 2015. gada sūdzību skaits ūdenssaimniecības nozarē samazinājies par 71%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir apkopojusi informāciju par pērn saņemtajām sūdzībām ūdenssaimniecības nozarē. Kopumā saņemtas 12 rakstveida sūdzības un sniegtas vairāk nekā 84 telefona konsultācijas.

Ramona Petraviča: "Labklājības nozarē pērn samazinātas 133 darba vietas, iesāktais darbs pie publiskā sektora samazināš

Ramona Petraviča: "Labklājības nozarē pērn samazinātas 133 darba vietas, iesāktais darbs pie publiskā sektora samazināšanas turpinās"

Labklājības nozare mērķtiecīgi virzās uz darba procesu pārskatīšanu, kas secīgi nozīmē iestāžu un administrāciju skaita samazināšanu. Optimizācijas procesu rezultātā pērn nozarē kopumā samazinātas 133 darba vietas.

Uzņēmēji: Nodokļiem jābūt samaksājamiem un konkurētspējīgiem

Piektdien, 14.februārī, Jelgavas uzņēmēji tikās ar politiskās partijas KPV LV pārstāvjiem, lai diskutētu par nodokļu sistēmu un galvenajām problēmām, tostarp pārmērīgo birokrātiju, sarežģīto grāmatvedību aprēķinu veikšanai, kā arī citiem jautājumiem, kas tieši ietekmē biznesu.

Fiskālās disciplīnas padome nāk klajā ar priekšlikumiem nodokļu sistēmas pilnveidošanai

Fiskālās disciplīnas padome (FDP) ir publicējusi pētījumu par 2018. gada nodokļu reformas rezultātiem un kritērijiem tālākai nodokļu sistēmas pilnveidošanai. FDP primārais uzdevums ir uzraudzīt, lai valdības fiskālā politika nodrošinātu ilgtspējīgu un sabalansētu ekonomisko izaugsmi, tāpēc plānotās izmaiņas nodokļu sistēmā tiek izvērtētas galvenokārt no fiskālās disciplīnas redzesloka, preses konferencē pirmdien sacīja Padomes priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.

Čeku loterija palielina budžeta ieņēmumus un atklāj negodprātīgos nodokļu nemaksātājus

Jau Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkotās čeku loterijas pirmajā pusgadā iedzīvotāju iesniegtie maksājuma dokumenti devuši vērtīgu ieguldījumu godīgas konkurences veicināšanā un palīdzējuši atklāt negodprātīgos nodokļu nemaksātājus. Pērn sešos mēnešos izlozei reģistrēti 9 274 824 maksājuma čeki, kvītis vai biļetes. VID analizējis loterijai iesniegto maksājuma dokumentu datus, veicis preventīvas darbības, kā arī kontroles pasākumus. Visu darbību rezultātā budžeta ieņēmumi palielināti par teju 400 tūkstošiem eiro.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli