Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Liepājā diskutē par biznesa un pašvaldības sadarbības nozīmīgumu

Lai veiksmīgi realizētu projektus un attīstītu uzņēmējdarbību, būtiski sadarboties ar vietējo pašvaldību, lai risinātu problēmas un neskaidros jautājumus, to biznesa pārstāvji pauda Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģionālās nodaļas rīkotajā pasākumā trešdien, 4.decembrī.

CFLA paraksta memorandu par atbalstu iniciatīvai "Konsultē vispirms"

Trešdien, 4. decembrī, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ar memoranda parakstīšanu pievienojusies to valsts pārvaldes iestāžu pulkam, kas sadarbībā ar klientiem apliecinājušas apņēmību ievērot "Konsultē vispirms" principu.

Iniciatīvas "Konsultē vispirms" līderis 2019. gadā - Zāļu valsts aģentūra

Noslēdzoties iniciatīvas "Konsultē vispirms" principa ieviešanā iesaistīto uzraugošo iestāžu 2019. gada darbības novērtējumam, par iniciatīvas līderi 2019. gadā atzīta Zāļu valsts aģentūra. Augstāko novērtējumu dažādās nominācijās ieguva arī Valsts ieņēmumu dienests, Pārtikas un veterinārais dienests, Uzņēmumu reģistrs un Centrālā statistikas pārvalde.

Latvijas, EEZ un Norvēģijas valstu starpā divpusējā sadarbība un uzticība vainagojas stratēģiskās investīcijās

Trešdien, 4. decembrī, Finanšu ministrijā (FM) ikgadējā Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu gada sanāksmē FM pārstāvji ar Latvijas Ārlietu ministrijas, Norvēģijas Ārlietu ministrijas, Norvēģijas vēstniecības Latvijā, un Finanšu instrumenta biroja pārstāvjiem apsprieda aktuālo EEZ un Norvēģijas atbalsta programmu īstenošanas gaitu un aktualitātes.

FM: Izaugsmi rūpniecībā turpina sekmēt enerģētikas sektors un stabilais pieaugums apstrādes rūpniecībā

Šā gada oktobrī Latvijas rūpniecībā turpinājās izaugsme, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada oktobri nozares izlaides apjomiem palielinoties par 3,0%. Tādējādi 2019. gada desmit mēnešos kopā ražošanas apjomi rūpniecībā bija par 1,3% augstāki nekā pirms gada, vēsta Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

SIA "Ādažu Ūdens" tarifu projekta izvērtēšanas gaitā veikts samazinājums par 6%; tarifs pieaugs par 19%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunus SIA "Ādažu Ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No 2020.gada 1.janvāra ūdensapgādes pakalpojumu tarifs Ādažu novada Kadagas, Garkalnes, Eimures un Stapriņu ciemā būs 0,94 EUR/m³ (bez PVN), savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,50 EUR/m³ (bez PVN).

ECOFIN sanāksmē izskatīs prioritātes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā

No 4. līdz 5. decembrim finanšu ministrs Jānis Reirs un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas notiks Briselē, Beļģijā.

Oktobrī rūpniecības apjoma pieaugums par 3 %

Rīga, 04.12.2019.
2019. gada oktobrī, salīdzinot ar 2018. gada oktobri, rūpniecības produkcijas apjoms1 pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Ražošanas apjoma pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 1,8 % un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 11,9 %, bet kritums – ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 19,6 %.

Turpina samazināties kravu un pasažieru pārvadājumi

Rīga, 03.12.2019.
2019. gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar 2018. gada deviņiem mēnešiem par 7,1 % samazinājušies kravu pārvadājumi ar sauszemes un cauruļvadu transportu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tallinā notiks pārtikas nozarē strādājošo uzņēmēju biznesa seminārs

Trešdien, 4.decembrī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Igaunijā un Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru Latvijas vēstniecībā Igaunijā rīko biznesa semināru Latvijas un Igaunijas pārtikas rūpniecībā strādājošajiem uzņēmējiem ar mērķi veicināt un paplašināt abu valstu uzņēmēju sadarbību pārtikas nozarē. Semināru atklās Latvijas vēstnieks Igaunijā Raimonds Jansons.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli