Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


2019. gada 3. ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms pieauga par 5,9 %

Rīga, 11.11.2019.
2019. gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar 2018. gada 3. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms1 pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 5,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoma kāpums bija ēku būvniecībā – par 11,7 %, inženierbūvniecībā – par 2,1 % un specializētajos būvdarbos – par 2,4 %.

Noslēdzies sadarbības projekts par efektīvu iekšējās kontroles sistēmas un iekšējā audita attīstību Moldovā

No 4. līdz 8.novembrim Moldovā noslēdzās sadarbības projekts "Efektīva iekšējās kontroles sistēmas un iekšējā audita turpmāka attīstība Moldovas Republikā". Tā ietvaros Latvijas Finanšu ministrijas iekšējā audita speciālisti sniedza konsultatīvu atbalstu un apmācīja Moldovas valsts pārvaldes iekšējos auditorus un dažāda līmeņa ekspertus un vadītājus, lai veicinātu iekšējās kontroles sistēmas attīstību un stiprinātu iekšējo auditu.

Šā gada 10 mēnešos valsts atbalsts atcelts 16 OIK elektrostacijām, ļaujot valstij ietaupīt aptuveni 24 miljonus EUR

2019. gada 10 mēnešos (janvāris – oktobris) elektroenerģijas obligātā iepirkuma tiesības atceltas 16 elektrostacijām, kas ļāvis novērst iespējamo OIK kopējo izmaksu pieaugumu turpmākajos 10 gados par aptuveni 24 milj. EUR. Tāpat dažādu pārbaužu rezultātā šā gada 10 mēnešos elektrostacijām kopumā izteikti 176 brīdinājumi; 22 elektrostacijām veikta pārkompensācijas izvērtēšana un pieņemti 8 lēmumi saistībā ar pārkompensācijas novēršanu, kā arī pieņemti 58 lēmumi par elektrostacijām noteiktā elektroenerģijas obligātā iepirkuma apjoma samazināšanu

VARAM: Rīgas domes 96 tūkstošu darba stundu pirkums ir pretējs Iepirkumu likuma garam, taču apturēt to nevar

Pagājušajā nedēļā stāstījām, ka Rīgas dome izvairījusies no konkursa rīkošanas par grāmatvedības programmu. Elektroniskajā iepirkumu sistēmā tā bez konkursa nopirkusi gandrīz 100 tūkstoš stundu programmētāju darba, kas maksā miljonus. Galvaspilsēta uzskata, ka rīkojusies likumīgi, jo Vides un reģionālās attīstības ministrija izveidotā sistēma šādus pirkumus pieļauj. Ministrija saprot, ka Rīga izmantojusi caurumu sistēmā, taču konkrētajā gadījumā neko nedarīs. Tā vienīgi radīs jaunus noteikumus, lai turpmāk šādu rīcību izslēgtu.

Vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā palielinājās par 2,3 %

Rīga, 08.11.2019.
2019. gada oktobrī, salīdzinot ar 2018. gada oktobri, vidējais patēriņa cenu līmenis* palielinājās par 2,3 %, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas pieauga par 1,9 % un pakalpojumiem – par 3,0 %.

FM: Inflācija turpina atkāpties

Kā liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati, patēriņa cenas Latvijā šā gada oktobrī pieauga par 2,3% salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo mēnesi. Tādējādi inflācijas spiediens turpināja atkāpties un šī brīža patēriņa cenu tendences labi raksturo attīstību, kāda ir gaidāma arī turpmākajos šī gada mēnešos. Sagaidāms, ka atlikušajos šā gada divos mēnešos inflācija svārstīsies ap divarpus procentiem. Patēriņa cenu kāpuma diapazons šā gada desmit mēnešos bijis ļoti plašs un svārstījies no 3,4% aprīlī līdz 2,3% oktobrī, kas bija zemākais kāpums kopš pērnā gada jūnija. Šādu patēriņa cenu dinamiku noteica gan bāzes efekti, jo pērnajā gadā tieši otrajā pusgadā cenu pieaugums bija straujāks, gan arī pārtikas cenu pieauguma piebremzēšanās un atsevišķu preču cenu samazinājums, piemēram, degvielai un gāzei.

Kaspars Ģirģens: patiesās kompensācijas "Latvijas dzelzceļš" valdei ir prātam neaptveramas – KPV LV aicinās skaidrot ...

Kaspars Ģirģens: patiesās kompensācijas "Latvijas dzelzceļš" valdei ir prātam neaptveramas – KPV LV aicinās skaidrot atbildīgo ministru vairāk nekā 600 000 eiro izšķērdēšanu

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītājs un KPV LV Saeimas deputāts Kaspars Ģirģens aicinās valdību veidojošo partiju līmenī pārrunāt jautājumu par VAS "Latvijas dzelzceļš" izmaksāto kompensāciju un algu apmēru tās iepriekšējās valdes priekšsēdētājam Edvīnam Bērziņam un valdes loceklim Aivaram Strakšam. Saeimas Revīzijas komisijai tikko kļuvis zināms, ka tās bijušas nesamērīgi augstas un daudz lielākas nekā iepriekš izskanējis publiskajā telpā.

"Doing Business" indekss liecina – investīciju vide nekustamā īpašuma attīstībai Latvijā ir jāuzlabo

Latvijas zemās vietas Pasaules Bankas veidotajā 2019. gada "Doing Business" reitingā nekustamā īpašuma un būvniecības rādītājos diemžēl ir objektīvas un pamatotas un velk uz leju kopējo Latvijas vietu indeksā. Tāpat realitātei atbilst "Doing Business" uzrādītā Latvijas aizvien lielākā atpalikšana no mūsu kaimiņvalstīm Igaunijas un Lietuvas būvniecībā un nekustamā īpašuma jomā, uzskata Nacionālā nekustamo īpašumu attīstītāju alianse (NNĪAA).

ECOFIN sanāksmē diskutēs par digitālajiem, akcīzes un pievienotās vērtības nodokļiem

No 7. līdz 8. novembrim Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas notiks Briselē, Beļģijā.

VNĪ: Jaunā Rīgas teātra pārbūves budžets netiks samazināts, to atsāksim apgūt nākamgad pēc iepirkuma noslēgšanas ...

VNĪ: Jaunā Rīgas teātra pārbūves budžets netiks samazināts, to atsāksim apgūt nākamgad pēc iepirkuma noslēgšanas ar jauno būvnieku

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) uzsācis jaunu iepirkuma procedūru Jaunā Rīgas teātra (JRT) tālākas pārbūves darbu veikšanai. Šogad neapgūtie līdzekļi - 7 miljoni tika atgriezti valsts budžetam, kurus valdība pēc saviem ieskatiem novirzījusi citu valsts vajadzību īstenošanai. Projektā paredzēto finansējumu plānots apgūt nākamajos gados atbilstoši JRT pārbūves gaitai.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli