Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Aprīlī mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājās par 9 %; būtisks pieaugums tirdzniecībā internetā

2020. gada aprīlī, salīdzinot ar 2019. gada aprīli, mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājās par 9,0 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājās par 3,5 %. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, samazinājās par 14,9 %, autodegvielas – samazinājās par 5,3 %.

Valsts prezidents: ES ekonomikas atveseļošanas plāna līdzekļi jāiegulda gudri

Valsts prezidents Egils Levits šodien sazinājās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, pārrunājot Eiropas Komisijas piedāvāto Eiropas Savienības (ES) ekonomikas atveseļošanas plānu pēc vīrusa COVID-19 izraisītās krīzes un tā sasaisti ar ES daudzgadu budžetu. Kā jau ziņots, šis plāns Latvijai paredz piešķirt 2,9 miljardus eiro.

VNĪ 2020. gada 1. ceturksnī apgrozījis 10,1 miljonu eiro, par 6.7 % vairāk kā pērn

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) apgrozījums 2020. gada trīs mēnešos sasniedzis 10,01 miljonu eiro, tas ir par 6.7% jeb 0,63 miljoniem eiro lielāks nekā 2019. gada pirmajā ceturksnī, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Vitenbergs: atbalsts tūrisma nozarei jāskata kopā ar Covid-19 ierobežojumu samazināšanu

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs šodien atkārtoti tikās ar tūrisma nozares – viesmīlības un ēdināšanas sektora, kā arī tūrisma operatoru un lauku tūrisma - uzņēmēju pārstāvjiem, lai pārrunātu stratēģiju tūrisma nozares darbības atjaunošanai, kā arī nozarei primāri un sekundāri nepieciešamo atbalstu un valsts iespējām šo atbalstu sniegt Covid-19 krīzē cietušajiem uzņēmējiem.

MK apstiprina Stratēģiju Latvijai Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai

Vitenbergs: Latvijas ekonomikas izaugsmei jāveicina produktivitāte un jāīsteno konkurentus apsteidzoša stratēģija eksporta tirgos.
Lai pārvarētu Covid-19 vīrusa radīto krīzi Latvijā, kā arī pēc iespējas ātrāk atgrieztos ne tikai līdz pirmskrīzes perioda līmenim, bet arī to pārsniegtu, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs kopā ar uzņēmējiem, nozaru ekspertiem un uzņēmējus pārstāvošajām organizācijām izstrādāja Latvijas ekonomikas atjaunošanas plānu "Stratēģija Latvijai Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai", kuru šodien Ministru kabinets apstiprināja.

Ārlietu ministrs aicina ātri vienoties par ES atbalstu ekonomikas atveseļošanai

2020. gada 26. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes videokonferencē.Sanāksmē ministri apsprieda ES un dalībvalstu reakciju uz Covid-19 pandēmiju un rītdien gaidāmo Eiropas Komisijas priekšlikumu ES daudzgadu budžetam 2021.‑2027. gadam un Ekonomiskās atveseļošanās instrumentam.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā mēneša laikā nemainījās

2020. gada aprīlī, salīdzinot ar martu, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā nemainījās, un tas ir nemainīgs otro mēnesi pēc kārtas, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,3 %, bet eksportētajai produkcijai palielinājās par 0,2 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis pieauga par 0,6 %, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm saruka par 0,2 %.

"Ferratum Group" pētījums atklāj bezskaidras naudas lietotāju profilu

Aktīvākie bezskaidras naudas norēķinu izmantotāji ir iedzīvotāji ar ienākumiem virs 1000 EUR, turklāt jaunus norēķinu veidus savā ikdienā aktīvāk ievieš vīrieši un gados jauni iedzīvotāji, liecina "Ferratum Group" veiktais pētījums.

Swedbank Finanšu institūts: ātrākai krīzes pārvarēšanai iedzīvotāji gatavi atbalstīt vietējos uzņēmējus

Absolūts vairākums Latvijas iedzīvotāju (94%) ir pārliecināti, ka sabiedrībai būtu jāatbalsta krīzē nonākušos uzņēmējus, iegādājoties Latvijā ražotas preces, liecina Swedbank Finanšu institūta pētījums . Atsaucoties uzņēmēju un valdības aicinājumiem, iedzīvotāji ir gatavi biežāk nekā iepriekš iegādāties vietējās izcelsmes preces, iepirkties vietējos veikalos un mudina līdzīgi rīkoties arī savus draugus un paziņas. Tomēr 65% aptaujāto atzīst, ka priekšroku Latvijas precēm un pakalpojumiem vairumā gadījumu dod tad, ja cena būtiski neatšķiras vai tā ir zemāka nekā ārvalstu ražojumiem.

Jānis Reirs: FKTK pievienošana Latvijas Bankai ir loģisks finanšu sektora kapitālā remonta noslēgums

Finanšu ministrija (FM) ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē sadarbībā ar Latvijas Banku un Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) sagatavotu izvērtējumu par FKTK pievienošanu Latvijas Bankai. Ieguvumu un risku analīze apstiprina, ka FKTK pievienošana Latvijas Bankai ir jēgpilna, jo tās rezultātā veidojas sabiedriskais ieguvums. Vienlaikus identificētie riski ir pārvaldāmi, īstenojot attiecīgus risku ierobežošanas pasākumus, tai skaitā atbilstošu pienākumu, tiesību un atbildības sadali.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums