Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Apstrādes rūpniecībā turpinās ražotāju cenu pieaugums

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2018. gada decembrī, salīdzinot ar 2017.gada decembri, ražotāju cenas apstrādes rūpniecībā pieauga par 4,1 %.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā gada laikā palielinājās par 5,4 %

Rīga, 22.01.2019.
2018. gada decembrī, salīdzinot ar 2017. gada decembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 5,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 7,3 %, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7 %. Gan eksportam uz eirozonas valstīm, gan eksportam uz ārpus eirozonas valstīm cenas augušas par 3,7 %.

Latvijas pieci gadi eirozonā – drošāka un stabilāka izaugsme

Jau pagājuši pieci gadi kopš tās dienas, kad 2014. gada 1. janvārī Latvija sekmīgi nomainīja nacionālo valūtu latu pret eiro, kļūstot par astoņpadsmito eirozonas valsti. Latvijai tas neapšaubāmi bija vēsturisks notikums, kura būtiskākie pozitīvie ieguvumi ir neatgriezeniski novērstais nacionālās valūtas devalvācijas risks, valsts kredītreitingu pieaugums un tālāka Latvijas integrācija Eiropas Savienībā (ES). Pretēji plaši izskanējušajām bažām eiro ieviešana neizraisīja strauju patēriņa cenu pieaugumu, tieši pretēji – inflācijas līmenis nākamajos gados pēc eiro ieviešanas Latvijā saglabājās zems, un nu jau ar nelielu laika distanci varam arī izvērtēt, vai ir attaisnojušās uz eiro liktās cerības par straujāku un sekmīgāku ekonomikas attīstību.

ECOFIN diskutēs par InvestEU investīciju fonda izveidi

No 21. līdz 22. janvārim finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas notiks Briselē, Beļģijā.

Konferencē Rīgā augsta ranga starptautiskie eksperti izzinās automatizācijas sekas un spriedīs par darba nākotni

Šo trešdien (23. janvārī) notiekošajā konferencē Rīgā augsta ranga ārzemju eksperti spriedīs par automatizāciju, tās plānoto ietekmi uz nodarbinātību, kā arī darba nākotni kopumā, šķetinot saistītos politiskos, ekonomiskos un sociālos aspektus.

VNĪ šogad plāno ar būvniecību saistītos iepirkumus par kopējo summu 22 miljoni eiro

2019. gadā VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) lielākie ar būvniecību un projektēšanu saistītie iepirkumi būs prototipēšanas darbnīca Latvijas Mākslas akadēmijas un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas vajadzībām, kā arī Nacionālās operas un baleta skatuves dekorāciju darbnīca, informē VNĪ valdes locekle Sigita Janvāre.

BATL: Nozare no "Latvijas dzelzceļa" sagaida procesu efektivizāciju, nevis lielīšanos ar nelielu rezultātu pieaugumu

Biedrības "Baltijas asociācija - Tranzīts un loģistika" (BATL) valdes loceklis Ivars Landmanis norāda, ka 2018. gads bija pagrieziena punkts dzelzceļa kravu pārvadājumiem, kad nozarei izdevās atgūties no lejupslīdes, kuras zemākais punkts tika sasniegts 2017.gadā. Līdz ar to sapriecāties par pērnā gada izaugsmi ir pāragri, jo šī ir nozare, kas šobrīd ir atkarīga no daudziem ārējiem riskiem un iekšēju faktoru radītiem trūkumiem tranzīta koridorā. Piemēram, "Latvijas dzelzceļš" nepietiekami efektīvā procesu organizēšana un monopolstāvokļa noteikšana brīvos tirgus apstākļos mazina Latvijas konkurētspēju starptautiski.

CFLA: ES fondu maksājumu atjaunošana Rīgas Satiksmei pašreiz netiek izskatīta

Līdz skaidrības gūšanai izmeklēšanā par krāpšanas aizdomām uzņēmumā Rīgas satiksme (RS) Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) neplāno atjaunot Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējuma maksājumus RS Skanstes tramvaja līnijas projektā.

Nabadzības riskam Latvijā pakļauti 23,3 % iedzīvotāju

Rīga, 17.01.2019.
2017. gadā Latvijā nabadzības riskam1 bija pakļauti 446 tūkstoši jeb 23,3 % iedzīvotāju – par 1,2 procentpunktiem vairāk nekā 2016. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2018. gadā veiktās iedzīvotāju aptaujas dati. Šo iedzīvotāju rīcībā esošie ienākumi2 bija zem nabadzības riska sliekšņa.

Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību vadība uzklausīs VARAM ministra kandidāta Jura Pūces redzējumu par reģionālo reformu

Šo piektdien 18. janvārī plkst.10.00 notiks Rīgas plānošanas reģiona (RPR) Attīstības padomes sēde, kurā reģiona pašvaldību politiskā vadība pārunās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra kandidātu Juri Pūci redzējumu par administratīvi teritoriālo jeb reģionālo reformu. Rīgas plānošanas reģionā ietilpst 30 pašvaldības.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija