Uzņēmumu reģistrs vēršas policijā par Olainfarm valdes locekles Beļevičas rīcību


foto;data.gov.lv
Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir vērsies Valsts policijā ar lūgumu pārbaudīt bijušās SIA "OLMAFARM" valdes locekles Milanas Beļevičas, kas šobrīd ir AS "Olainfarm" valdes locekle, rīcību, pretlikumīgi un pretēji līdzmantinieku vairākuma interesēm izņemot valdes iesniegtus dokumentus Uzņēmuma reģistrā.

Lai neatkārtotos līdzīgi gadījumi, Uzņēmuma reģistrs ir mainījis arī iekšējo kārtību, nosakot, ka turpmāk SIA “OLMAFARM” lietā iesniegtos dokumentus var izņemt, labot vai kā citādi ar tiem rīkoties tikai persona, kas tos ir parakstījusi un iesniegusi reģistrā vai arī šīs personas pilnvarotais pārstāvis. Ar iesniegumu Valsts policijā Uzņēmumu reģistrs vērsies, reaģējot uz SIA “OLMAFARM” valdes priekšsēdētāja Pētera Rubeņa lūgumu pārbaudīt, kāpēc komercreģistrā netika reģistrētas šī gada 13. jūnijā veiktās izmaiņas valdē, no tās atceļot Milanu Beļeviču un viņas vietā ieceļot Pēteri Rubeni. Kā noskaidrojās, Uzņēmumu reģistrā tika pretlikumīgi izņemti dokumenti atceltās valdes locekles Milanas Beļevičas interesēs. Pēteris Rubenis, SIA “OLMAFARM” valdes priekšsēdētājs: “Šis ir vēl viens spilgts apliecinājums tam, ka “Olainfarm” esošā valde izmanto jebkurus līdzekļus, lai tikai saglabātu amatus. Pretlikumīgā dokumentu izņemšana no Uzņēmumu reģistra lietas deva iespēju Milanai Beļevičai, kura bija zaudējusi SIA “OLMAFARM” līdzmantinieku vairākuma uzticību un no valdes atcelta, turpināt prettiesiski rīkoties uzņēmuma vārdā, tādējādi nodarot kaitējumu uzņēmumam un tā līdzmantinieku interesēm.” Tikai nesen tika saņemts dokumentārs apliecinājums situācijai, kurā atklājās, ka nākamajā dienā pēc tam, kad Uzņēmumu reģistrā bija iesniegti dokumenti, ar kuriem no SIA “OLMAFARM” valdes bija atcelta Milana Beļeviča un viņas vietā iecelts Pēteris Rubenis, minētos dokumentus no Uzņēmuma reģistra vienkārši izņēma Jānis Balodis, tādējādi Uzņēmumu reģistram bez dokumentiem vairs nebija iespējams reģistrēt izmaiņas SIA  “OLMAFARM” valdē. Savā vēstulē Uzņēmumu reģistrs atzīst, ka pilnvarotā persona, zvērināta advokāta Haralda Velmera palīgs Jānis Balodis nedrīkstēja pieprasīt un saņemt Pētera Rubeņa iesniegtos dokumentos par izmaiņām SIA “OLMAFARM”, jo darbojās uz Milanas Beļevičas izsniegtās pilnvaras pamata, zinot, ka tā uz to brīdi jau bija nederīga, ņemot vērā, ka Beļeviča bija jau atcelta no uzņēmuma valdes locekles amata. Kā zināms, SIA “OLMAFARM” kā lielākais “Olainfarm” akcionārs pērn novembrī ir vērsies arī  uzraugošajās iestādēs ar lūgumu izvērtēt AS “Olainfarm” valdes rīcību. AS “Olainfarm” valde, izmantojot virkni klaji prettiesisku līdzekļu, tai skaitā ignorējot LR Komerclikumu un AS “Olainfarm” statūtus, pašlaik ierobežo uzņēmuma akcionāru likumiskās tiesības lemt par uzņēmuma pārvaldību un nākotni, kas ir pretēji jebkuriem labas pārvaldības principiem un rada riskus uzņēmuma sekmīgai funkcionēšanai nākotnē. 

Milana Beļeviča, SIA “OLMAFARM” valdes locekle, kura tika prettiesiski atcelta: 

Kāpēc Pēteris Rubenis kā SIA “OLMAFARM” valdes priekšsēdētājs publiski mediju telpā izplata informāciju neatkarīgas valsts iestādes – Uzņēmumu reģistra – vārdā par tās it kā veiktām darbībām? Manā rīcībā nav informācijas, ka Uzņēmumu reģistrs būtu vērsies policijā ar šādu iesniegumu. Manuprāt, P. Rubenis par mani publiskajā telpā izplata godu un cieņu aizskarošu informāciju un apzināti grauj manu reputāciju. Uzskatu, ka P. Rubeņa izplatītās ziņas ir nepatiesas, tendenciozas ar ļaunprātīgu mērķi izdarīt spiedienu uz mani. Apsveru iespēju pret P. Rubeni vērsties tiesā.

Atgādināšu, ka Pētera Rubeņa kā SIA “OLMAFARM” valdes priekšsēdētāja iecelšanu uz šo pašu dokumentu pamata, uz ko tagad viņš atsaucas, ir vērtējusi Zemgales rajona tiesa pirmajā instancē, un lēmusi, ka viņš amatā ir iecelts prettiesiski, kam vēl jāstājas spēkā. 

2019. gada 13. jūnijā man nebija informācijas, kā arī netika paziņots, ka būtu veiktas kādas izmaiņas SIA “OLMAFARM” valdē. Vienīgā valdes locekle uz to brīdi biju es, un ņemot vērā, ka man jānodrošina uzņēmuma sekmīga darbība, esmu tiesīga vērtēt iesniegtos dokumentus. Man joprojām ir pārliecība, ka Pēteris Rubenis SIA “OLMAFARM” valdē ir iecelts prettiesiski, jo lēmums, uz kā pamata bija veiktas izmaiņas uzņēmuma valdē, tika pieņemts slepus un nepauž visu trīs SIA “OLMAFARM” kopīpašnieku gribu, un līdz ar to P. Rubeņa iecelšana ir nepamatota un prettiesiska. 

SIA “OLMAFARM”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums