Jelgavā vecāki, cenšoties nogādāt bērnus domes iecerētajā skolā, izraisa vērienīgu sastrēgumu


public. foto
Vairāk nekā 120 automašīnu šodien, 25. februārī laikā no 7.45 līdz 8.25 radīja līdz šim nepieredzētus sastrēgumus Jelgavas centrā. Šādas neērtības citiem auto vadītājiem un pārbaudījumu pilsētas ielu infrastruktūrai izraisīja Jelgavas 2. pamatskolas vecāku mēģinājums eksperimentāli noskaidrot, vai tiešām, kā to sola Jelgavas dome, bērnu nogādāšana no pilsētas centra uz mācībām 6. vidusskolā, kas atrodas RAF masīvā, ir vienkārša un iespējama bez aizķeršanās.

Eksperimenta laikā tika noskaidrots, ka gadījumā, ja 2. pamatskolas bērnu vecāki, kuriem ir automašīnas, mēģinātu savas atvases vienlaicīgi pirms stundu sākuma nogādāt skolā, kuru tām grib izraudzīties Jelgavas domnieki, satiksme tiktu būtiski aizkavēta.

Izrādījās, ka aptuveni 5,5 kilometrus iespējams nobraukt vien 30-40 minūtēs, vienlaikus apgrūtinot nokļūšanu izraudzītajos galamērķos citiem šoferiem. Gadījumā, ja visi 2 pamatskolas bērnu vecāki pakļautos domes plānam un vestu savus bērnus uz 6. vidusskolu, ar šādiem sastrēgumiem pilsētas centrā būs jārēķinās ik rītu.

Vecāki Jelgavā jau ilgāku laiku protestē pret nepārdomāto vairāku mācību iestāžu reorganizācijas ieceri, kuras rezultātā 2. pamatskolu plānots pievienot 6. vidusskolai, lai gan pievienojamajā skolā mācību kvalitāte ir augstāka nekā 6. vidusskolā un skola arī nesūdzas par bērnu trūkumu.

Vecāki norāda, ka bērniem turpmāk būtu jāmēro vidēji 5,5 kilometri līdz RAF masīvam, bieži vien jābrauc ar pārsēšanos, un transports, pēc viņu aprēķiniem, katra bērna vecākiem papildus izmaksās 476 eiro vienā mācību gadā. Tā kā bērni vēl ir mazi, viņi nedrīkst braukt vieni paši, un gan no rītiem, gan vakaros līdzi būs jābrauc arī kādam pavadonim. Tāpēc vecākiem, kuriem ir automašīna, nāktos bērnu nogādāšanai skolā un pēc tam atpakaļ uz mājām izmantot personīgo transportu.

SIA Conviventia
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli