Ziņas | Dienas notikumi


LRAA atgādina: Par nolietoto riepu nodošanu patērētājiem nebūtu jāmaksā divreiz

Beidzoties ziemas riepu sezonai, Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija (LRAA) jaunu riepu iegādei aicina izvēlēties tirdzniecības vietas, kurās izvietota atpazīstamības zīme "Riepa ar rītdienu", jo šajās vietās nolietotās riepas tiek pieņemtas pārstrādei 1:1 attiecībā pret iegādāto riepu skaitu, nepiemērojot par nolietoto riepu apsaimniekošanu otrreizēju samaksu.

Aptauja: 86% vīriešu veic mājas uzkopšanas darbus

Latvijā teju visi iedzīvotāji mājas uzkopšanu veic pašu spēkiem un pienākumu sadalījums dzimumu starpā ir ļoti līdzīgs. Tīrīšanas darbus veic 98% sieviešu un 86% vīriešu, noskaidrots "Snapshot" veiktajā aptaujā pēc "Maxima Latvija" pasūtījuma*.

Aizdomās par angļu valodas eksāmena mutvārdu daļas nelikumīgu izpaušanu aizturēta skolotāja

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes likumsargi izmeklēšanas laikā guvuši apstiprinājumu, ka 13. martā notikusi angļu valodas eksāmena mutvārdu daļas izpaušana pirms eksāmena sākuma. Aizdomās par šo noziegumu šonakt aizturēta kādas Rīgas skolas pedagoģe. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un turpinās izmeklēšana.

Iekšlietu ministrs iepazīšanās vizītē apmeklē Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centru

Ceturtdien, 14. martā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens iepazīšanās vizītē apmeklēja Veselības ministrijas pārraudzībā esošo Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centru (VTMEC) Rīgā, lai iepazītos ar ekspertu darbu un uzzinātu par ekspertīžu veikšanas gaitu un termiņiem.

Latvija pārņems OECD minimālo standartu esošajiem divpusējiem nodokļu līgumiem

Otrdien, 12. martā, Ministru kabineta (MK) sēdē izskatīja Finanšu ministrijas sagatavotu likumprojektu par daudzpusējo konvenciju nodokļu bāzes samazināšanas un peļņas novirzīšanas novēršanas (BEPS) pasākumu ieviešanai attiecībā uz nodokļu konvencijām. Latvijai kā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (The Organisation for Economic Co-operation and Development – OECD) dalībvalstij ir jānodrošina OECD apstiprinātā BEPS pasākumu plāna aktivitāšu minimālā standarta pārņemšana un ieviešana attiecībā uz jau esošajiem nodokļu līgumiem.

Ministru prezidents: Latvija un Vācija turpina būt cieši sabiedrotie ekonomiskās sadarbības un drošības jomā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, tiekoties ar Vācijas federālo kancleri Angelu Merkeli, pārrunāja plašu jautājumu spektru, ieskaitot abu valstu sadarbību, Eiropas Savienības vienotību un reģiona drošību.

Ārlietu ministrija uzņēmējiem skaidro sankciju būtību un sniedz informāciju par sankciju režīmiem un veidiem

2019. gada 11. martā Ārlietu ministrijā notika publisks seminārs uzņēmējiem "Sankcijas Latvijā: Piemērošana un ievērošana".

Ministru prezidents: brīvs un atvērts tirgus ir ES izaugsmes stūrakmens

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, tiekoties ar Somijas premjerministru Juhu Sipile (Juha Sipilä), pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, ekonomisko sadarbību, Eiropas Savienības (ES) aktualitātes, drošības un klimata pārmaiņu jautājumus. Preses konferencē pēc tikšanās K. Kariņš uzsvēra, ka abas valstis ir vienisprātis – brīvs un atvērts tirgus ir ES izaugsmes stūrakmens.

VID lūdz uzsākt kriminālvajāšanu par aplokšņu algu izmaksu sabiedrībā pazīstamos ēdināšanas uzņēmumos

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada martā Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret divām personām par sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos veiktu grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu algu izmaksu, nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, tādejādi nodarot kaitējumu valsts budžetam.

Apzinās nelegālās izgāztuves Rīgā; īpašniekiem uzdos sakopt izgāztuvi Kurzemes prospektā 3E

Trešdien, 6.martā, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks un Vidi degradējošu būvju komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs, Vidi degradējošu būvju komisijas locekļi un pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts vides dienesta, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas, kā arī Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta, kā arī teritorijas īpašnieki apsekoja bijušās "Radiotehnikas" teritoriju Kurzemes prospektā 3E.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli