Ziņas | Dienas notikumi


NEPLP konstatē vairākus būtiskus pārkāpumus "Pirmā Baltijas Kanāla" un "Radio PIK" darbībā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi vairākus būtiskus pārkāpumus SIA "Pirmais Baltijas Kanāls" (PBK) darbībā. Programmā "Pirmais Baltijas Kanāls Latvija" neatļauti demonstrēti citu elektronisko plašsaziņas līdzekļu veidoti raidījumi, kā arī pietiekamā apjomā nav nodrošināta Eiropas audiovizuālo darbu iekļaušana programmā. Savukārt "Radio PIK" konstatēti Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumi un viedokļu daudzveidības trūkums programmā.

Rīgas domes vadība tiekas ar sociālās sfēras darbiniekiem

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas vadītājs Viesturs Kleinbergs ceturtdien, 22. oktobrī apmeklēja Rīgas domes Labklājības departamentu (RDLD) un Rīgas pašvaldības Dienas centru "Kastanis", kur iepazinās ar darbiniekiem un atbildēja uz jautājumiem.

Miķeļa Valtera kapa plāksne nodota Liepājas muzejam

2020. gada 23. oktobrī Liepājā notika svinīga ceremonija par godu pirmā iekšlietu ministra, diplomāta un valstsvīra Miķeļa Valtera kapa plāksnes nodošanai Liepājas muzejam glabāšanā. M. Valtera mazdēls Ilmārs Jānis Miķelis Jēkabsons dāvināja muzejam kapa plāksni, kas kopš M. Valtera bērēm 1968. gadā atradās Nicas pilsētas Austrumu kapsētā. Ārlietu ministrija rūpējās par šīs plāksnes atvešanu no Francijas uz Latviju un šodien to nogādāja Liepājā.

Ventspils pilsētas dome pieprasa Ventspils brīvostas pārvaldei neiznīcināt kultūrvēsturiskās vērtības

Piektdien, 23.oktobrī, Ventspils pilsētas domes ārkārtas sēdē, lai nodrošinātu Latvijas valstij un Ventspils pilsētai nozīmīga kultūrvēsturiskā - industriālā mantojuma objekta "Ventspils ostas darbnīcas un iekārtas" K.Valdemāra iela 12, Ventspilī saglabāšanu kā vienotu veselumu, nolēma pieprasīt Ventspils brīvostas pārvaldei pārtraukt uzsākto izsoli par minētā objekta kustamās mantas pārdošanu, kā arī uzstājīgi aicināt Ventspils brīvostas valdes locekļu kandidātu virzītājus – satiksmes ministru T.Linkaiti, finanšu ministru J.Reiru, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru J.Pūci, ekonomikas ministru J.Vitenbergu un Ministru kabinetu (A.K.Kariņš) kā Ventspils brīvostas valdes locekļu apstiprinātājus nepieļaut, ka Ventspils brīvostas pašreizējā valde – I.Strautmane, Ģ.V.Kristovskis, L.Spaliņa un K.Rožkalns iznīcina Latvijas nacionālo bagātību, un nodrošināt Ventspils brīvostas valdes lēmuma par kustamās mantas K.Valdemāra ielā 12, Ventspilī pārdošanu izsolē atcelšanu.

Rīgas Riharda Vāgnera biedrība uzņemas gādību pār agrāko pilsētas vācu teātri

20. oktobrī Valsts prezidents Egils Levits piedalījās Rīgas Riharda Vāgnera nama atslēgu pasniegšanas ceremonijā, kas simboliski iezīmē Latvijas un Vācijas kopīgā projekta "Rīgas Vāgnera teātra atdzimšana" uzsākšanu.

Labdarības izsolē iespējams iegādāties cilvēku ar invaliditāti radītus darbus

Lai veicinātu darba devēju un sabiedrības izpratni par cilvēku ar invaliditāti spēju iekļauties darba tirgū, biedrība "Rīgas pilsētas "Rūpju Bērns"" rīko labdarības izsoli, kurā iespējams iegādāties cilvēku ar invaliditāti radītus mākslas darbus.

Diskutēs par viedpilsētas risinājumiem Rīgā

Otrdien, 20. oktobrī, plkst. 15.00 Rātsnamā pulcēsies pašvaldības darba grupa Rīgas kā viedpilsētas attīstībai.

Valsts prezidents Trīs jūru galotņu sanāksmē uzsvērs infrastruktūras vajadzības Baltijas reģionā

Pirmdien, 19. oktobrī, plkst. 14.15 Valsts prezidents Egils Levits piedalīsies piektajā Trīs jūru iniciatīvas galotņu sanāksmē, ko virtuālā formātā šogad organizē Igaunija. Sanāksmē apstiprinās Trīs jūru iniciatīvas valstu prezidentu samita deklarāciju, kā arī diskutēs par iniciatīvas attīstības perspektīvām nākotnē.

Latvijas Radio atzīmē jau 95. gadadienu

1. novembrī Latvijas Radio atzīmēs 95. gadadienu. Covid-19 izplatības dēļ sabiedriskā medija svētku pasākumi ir atcelti, taču Radio svētkus svinēs ēterā un aicina iesaistīties arī savus klausītājus. Nozīmīgās gadadienas ietvaros izstrādāta tīmekļa vietne radiofanati.lv, ļaujot interaktīvā veidā ielūkoties radio vēsturē no tā pirmsākumiem līdz mūsdienām, ieraudzīt radio personības un klausītāju iemīļoto balsu īpašniekus video formātā, kā arī aicinot ierakstīt savu stāstu par Latvijas Radio un nosūtīt sveicienu 95. gadadienā.

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna, atklājot diskusiju Rīgas pilī "Tēmturis – valsts valoda"

Labdien, dāmas un kungi, klātesošie, latviešu valodas entuziasti un visi, kuriem rūp latviešu valoda!

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums