ABSI: Uzņēmēji sākuši glābt biznesu ar maiņas darījumu palīdzību


foto;building.lv
Vairāk nekā 53% uzņēmēju visā pasaulē uzskata, ka COVID-19 pandēmija viņu uzņēmumiem jau ir izraisījusi smagas vai salīdzinoši smagas sekas un sagaida, ka situācija vēl pasliktināsies – tā liecina šī gada 5. – 10. martā veikta globālā pētījuma dati. Turklāt 83% stipri vai ļoti stipri ir satraukušies par iespējamām negatīvajām sekām, ko radīs pandēmija. Šādā sarežģītā uzņēmējdarbības vidē pieaug nepieciešamība pēc alternatīvām finanšu plūsmām, iespējas atslogot un saglabāt tradicionālās finanšu rezerves, kā arī mūsdienīgām maiņas darījumu formām.

Sākoties pandēmijai, par prioritāti kļuva darbinieku informēšana par jaunajiem darba nosacījumiem – šim apgalvojumam piekrituši 4/5 aptaujāto (81%).[1] Tas, pirmkārt, nozīmē sanitāro standartu aktualizēšanu un precizēšanu, bet dažos gadījumos arī nepieciešamību veikt temperatūras piespiedu mērījumus. Otrkārt, tas nozīmē pārrunas par darba formātu – iespēju robežās pāreju uz darba režīmu ārpus ofisa vai citas izmaiņas, tostarp komandas piespiedu samazināšanu vai visa kolektīva došanos atvaļinājumā.

“Tagad, kad pieņemti visi izšķirošie lēmumi, kas skar uzņēmuma funkcionēšanu, nepieciešams saprast, kā turpmāk izdzīvot nopietnas krīzes apstākļos, kas pašlaik vēl tikai sākas,” – komentē Gints Lagzdiņš, Ziemeļeiropā lielākās FinTech tirdzniecības platformas ABSI pārstāvis. “Jau tagad ir skaidrs, ka smagi cietis daudz un dažādu preču un pakalpojumu patēriņš. HoReCa un izklaides industrija – tas ir tikai pats sākums.”

Kā izglābt biznesu pašreizējos apstākļos? Daudzi tagad meklē iespējas pārvietot savu uzņēmējdarbību tiešsaistē vai kā citādi pielāgot produktu. To jau ir paveikušas lielākās valsts universitātes, piemēram, Latvijas Universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte, vairāki fitnesa klubi tiešsaistē ir izveidojuši slēgtas treniņu grupas saviem klientiem, un apģērbu, apavu un aksesuāru ražotāji un tirgotāji mudina klientus izmantot savus tiešsaistes veikalus. Daži Rīgas restorāni ierasto pakalpojumu vietā piedāvā ēdienu piegādi. Protams, ir uzņēmējdarbības veidi, kurus ir neticami grūti vai pat neiespējami pārvietot tiešsaistē, un finanšu plūsmas apstāšanās ir liktenīga biznesam, sevišķi mazajam, kuram parasti nav lielu finanšu rezervju.

“Šāda situācija liek uzņēmējiem meklēt papildus peļņas iespējas un netērēt aktīvus ikdienas vajadzībām. Daudzpusējas maiņas platforma ABSI pastāv Latvijā jau vairāk nekā 10 gadus, bet Skandināvijas valstīs – jau gandrīz 20, un pašlaik mēs izjūtam pieaugošu interesi par bartera darījumiem. Tas arī ir saprotams: tā ir iespēja bez finansiāliem izdevumiem iegādāties preces un pakalpojumus, piemēram, izejvielas ražošanai, iznomāt transportlīdzekļus, pasūtīt dažādus produktus, digitālos pakalpojumus uzņēmuma pārvietošanai tiešsaistē vai pat konsultēties ar juristu un grāmatvedi – apmaksai izmantojot sistēmas vienību ar nosaukumu “bartereiro”. Šobrīd tas ir īpaši aktuāli,” komentē ABSI pārstāvis, piemetinot, ka platforma, apzinoties, cik sarežģīti ir pašreizējie apstākļi, līdz ārkārtas situācijas beigām jaunajiem dalībniekiem atceļ ikgadējo dalības maksu un aicina aktīvi izmantot savas iespējas izdzīvot krīzes laikā. “Bartera sistēma ir pastāvējusi vienmēr un ir labi sevi pierādījusi dažādās krīzes situācijās. Viens no pēdējiem piemēriem ir ekonomiskā krīze Grieķijā 2015. gadā, kad tūkstošiem dažāda lieluma uzņēmumu, kā arī parastie iedzīvotāji masveidā izmantoja bartera platformas, lai ietaupītu finanšu līdzekļus. Šobrīd Latvijas uzņēmējiem ir jāņem vērā citu valstu pieredze, jāspēj zibenīgi reaģēt un izglābt savu uzņēmumu.”

Par ABSI

ABSI ir lielākā FinTech tirdzniecības platforma Ziemeļeiropā. ABSI platforma dibināta Dānijā 2002. gadā, pēc tam tika atvērta pārstāvniecība Zviedrijā, un kopš 2009. gada Skandināvijas kolēģu pieredzi izmanto arī Latvijā. Tirdzniecības platformas koncepcija balstās uz biznesa apvienošanas principiem: darījumos starp dalībniekiem tiek izmantota iekšējā norēķinu vienība bartereiro (BEU). Dalībnieki savstarpēji vienojas par darījuma proporcijām 100% BEU, 50% BEU un 50% EUR vai 30% BEU un 70% EUR. Maksājumiem bartereiro veidā piemēro to pašu tiesisko regulējumu kā parasto maksājumu veidiem; šis maksājuma veids ir likumīgs, drošs un atbilst grāmatvedības uzskaites prasībām.

 

ABSI ir lielākā FinTech tirdzniecības platforma Ziemeļeiropā
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi