Ziņas | Latvija | Darbs, karjera


Plānots veikt grozījumus Darba likumā

Ņemot vērā darba tirgū esošos situāciju, lai mazinātu šķēršļus darba devējam un veicinātu personu ar invaliditāti nodarbinātību, no Darba likuma tiks izslēgta norma, kas paredz aizliegumu uzteikt darba līgumu darbiniekam ar invaliditāti. Vienlaikus gan tiks saglabāts regulējums par to, ka darbinieku skaita samazināšanas gadījumā, ja darba rezultāti un kvalifikācija būtiski neatšķiras, tad par priekšrocību turpināt darba tiesiskās attiecības jāuzskata arī invaliditāte.

Ints Ķuzis: "Savus uzdevumus esmu izpildījis, laiks atvērt jaunu lapaspusi!"

Pēc gandrīz 40 gadu ilga dienesta Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pieņēmis lēmumu atstāt dienestu ar šā gada 10. februāri, par ko informējis arī iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu.

Uzņēmumi nosauc grāmatvedības programmu būtiskākos trūkumus

Aizvadītajā gadā grāmatvežu darbu apgrūtinājušas ne vien likumdošanas izmaiņas, bet arī neatbilstošas datorprogrammas, kuru lietošana būtiski samazinājusi darba efektivitāti. Visvairāk traucējusi programmas nespēja nodrošināt attālinātu darbu, sagatavot visas likumdošanā prasītās atskaites, kā arī nepietiekams tehniskais atbalsts un neērta papildu licenču iegāde.

Ekonomikas ministrs LIAA direktora amatā ieceļ Kasparu Rožkalnu

Š.g. 7. janvārī ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro par VA "Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra" (LIAA) direktoru iecēla Kasparu Rožkalnu. LIAA direktora pienākumus Rožkalns sāks pildīt ar 2020.gada 20.janvāri.

Ģirģens iebilst Bordānam par sasteigtas tiesu reformas virzīšanu

2020. gada 7. janvāra Ministru kabineta sēdē Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens iebilda Tieslietu ministram Jānim Bordānam par nekvalitatīvi sagatavotiem grozījumiem Civilprocesa un Kriminālprocesa likumos saistībā ar Ekonomisko lietu tiesas izveides kārtību.

Uzņēmuma prioritātei jābūt drošībai un privātuma aizsardzībai

Mākslīgajam intelektam (MI) ir spēja mainīt jebkuru nozari un organizāciju, tomēr, neskatoties uz to, ka MI sniedz bezgalīgas iespējas un ieguvumus, drošība un privātuma aizsardzība vēl joprojām ir diskutabls jautājums un izaicinājums šajā jomā. Tehnoloģiju uzņēmums Huawei ir ņēmis vērā, ka MI attīstība ir atkarīga no tā drošības un privātuma aizsardzības pārvaldīšanas, tādēļ pēdējās desmitgadēs tas nodrošinājis inovatīvu IKT infrastruktūru un viedās ierīces uzņēmumiem, valdībām, pārvadātājiem un individuāliem patērētājiem visā pasaulē.

LM aicina pieteikties intensīvām apmācībām sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai

Labklājības ministrija aicina ikvienu interesentu no visas Latvijas, kam ir sava sociālās uzņēmējdarbības ideja, pieteikties bezmaksas intensīvo apmācību kursam veiksmīgas sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai un īstenošanai. Apmācības būs unikāla iespēja īsā laikā dažādu speciālistu vadībā apgūt gan teorētiskas zināšanas, gan praktiskas iemaņas, lai dibinātu savu sociālo uzņēmumu un ideju beidzot pārvērstu realitātē.

NVA sniedz atbalstu darba devējiem personu ar invaliditāti nodarbināšanas sākumposmā, pieteikšanās - līdz 17.janvārim

Ja darba devējs nodarbina bezdarbnieku ar invaliditāti, noslēdzot ar viņu darba līgumu uz nenoteiktu laiku, darba attiecību sākumposmā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā šādu atbalstu:

Uzņēmumu reģistrs atver reģistrus

Turpmāk aktuālā Uzņēmumu reģistra (turpmāk - Reģistrs) 14 reģistros uzkrātā informācija par juridiskajām personām, tostarp par uzņēmumu amatpersonām, īpašniekiem, patiesajiem labuma guvējiem būs pieejama ikvienam tiešsaistē un bez maksas Reģistra informācijas tīmekļvietnē https://info.ur.gov.lv.

Izmaiņas VAS "Valsts nekustamie īpašumi" vadības komandā

2019. gada 27. decembrī valsts akciju sabiedrības "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) padome apstiprināja izmaiņas uzņēmuma valdē.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli