Ziņas | Latvija | Darbs, karjera


Valsts policijā notiks augsta līmeņa amatpersonu rotācija

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks ir pieņēmis lēmumu veikt Valsts policijas augstākā līmeņa amatpersonu rotāciju. No 2020. gada 26. oktobra dienesta interesēs Valsts policijas koledžas direktora amatā tiek pārcelts Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes amatpersona Ģirts Zalāns, savukārt līdzšinējā koledžas direktore Dina Tarāne tiek pārcelta Valsts policijas koledžas direktora vietnieka amatā. Savukārt no 2020. gada 1. novembra dienesta interesēs uz trīs gadiem tiek veikta rotācija starp Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes un Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšniekiem Andreju Sozinovu un Juri Staļģevicu.

21. oktobrī plkst. 19.00 ikviens interesents aicināts piedalīties NVA tiešsaistes karjeras dienā....

21. oktobrī plkst. 19.00 ikviens interesents aicināts piedalīties NVA tiešsaistes karjeras dienā
"Ko darīt šodien, lai būtu konkurētspējīgs darba tirgū rīt"

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina ikvienu interesentu 21. oktobrī no plkst. 19.00 līdz 20.30 sociālās vietnes Facebook NVA kontā piedalīties tiešsaistes karjeras dienā, ko NVA rīko sadarbībā ar sociālo kustību "Latvija strādā". Tiešsaistes karjeras dienā Jūs varēsiet iepazīties ar pārkvalifikācijas un profesionālās attīstības iespējām, ko šobrīd piedāvā starptautiskā tālmācības platforma "Coursera", NVA, Cēsu Digitālais centrs, Starptautiskā biznesa centru asociācija "ABSL Latvia", informācijas tehnoloģiju uzņēmums "Accenture", kā arī "Swedbank", "Rimi Latvia", "MSC Latvia" un "UpMatched". Uzņēmumi un organizācijas ne vien prezentēs piedāvātās mācību iespējas, bet arī informēs par aktuālajām vakancēm un atbildēs uz skatītāju jautājumiem.

NEPLP piemēro 4000 eiro naudas sodu Latvijas Televīzijai par slēptas reklāmas izvietošanu

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) piemērojusi naudas sodu 4000 eiro apmērā VSIA "Latvijas Televīzija" par slēptas reklāmas izvietošanu šī gada 6. augusta "LTV1" raidījumā "Rīta Panorāma", kur konstatēta konkrēta ražotāja tehnoloģiju slēpta reklamēšana.

Tiešsaistes karjeras dienā aicinās uzzināt par pārkvalifikācijas un profesionālās attīstības iespējām

Līdz 2030. gadam vismaz 22% no visām darbaspēka aktivitātēm varētu tikt automatizētas

Lai informētu sabiedrību par pārkvalifikācijas un profesionālās attīstības iespējām, kas šobrīd pieejamas gan bez darba palikušajiem, gan tiem, kas izskata jaunas profesionālās iespējas, 21. oktobrī plkst. 19.00 - 20.30 Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar sociālo kustību "Latvija strādā" aicina piedalīties Tiešsaistes karjeras dienā "Ko darīt šodien, lai būtu konkurētspējīgs darba tirgū rīt?". Pasākums norisināsies NVA "Karjeras dienu" ietvaros un to varēs vērot Facebook sociālajās vietnēs: https://www.facebook.com/events/1447897488933256

Pēc patentu datubāzes izveidošanas, ievērojami samazinājies pieprasījumu skaits datu saņemšanai

Kopš pavasarī tika izveidota publiskā patentu datubāze, ievērojami samazinājies pieprasījumu un iesniegumu skaits, lai saņemtu datus par patentu statusu un veiktajiem maksājumiem, ko iespējams apskatīties elektroniski bez maksas, izmantojot Patentu valdes piedāvātos e-pakalpojumus.

DNKA atbalsta Valsts policijas funkciju daļēju nodošanu privātajiem komersantiem

Drošības nozares kompāniju asociācija (DNKA) atzinīgi novērtē jaunā Valsts policijas (VP) priekšnieka Armanda Ruka skatījumu par nepieciešamību izvērtēt atsevišķu VP funkciju un uzdevumu nodošanu privātajiem komersantiem.

No 19. līdz 23. oktobrim norisināsies NVA akcija "Karjeras dienas darba meklētājiem"

No 19. līdz 23. oktobrim Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) visā Latvijā rīko akciju "Karjeras dienas darba meklētājiem", lai veicinātu darba devēju un darba meklētāju satikšanos. Karjeras dienu aktivitātes šogad, ņemot vērā Covid-19 infekcijas apdraudējumu, paredzēts īstenot ne tikai klātienē, bet arī tiešsaistē. Piedalīties akcijā un saņemt atbalstu darba meklēšanā un karjeras veidošanā var ikviens iedzīvotājs, kurš meklē darbu vai vēlas to mainīt. Dalība Karjeras dienu aktivitātēs ir bez maksas!

VID seminārs uzņēmējiem "Kā sagatavoties darījumiem ar Apvienoto Karalisti?"

Līdz šī gada 31.decembrim ir spēkā pārejas periods, kurā Apvienotā Karaliste vairs nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, bet uz to turpina attiekties ES tiesības un pienākumi. Taču jau nākamā gada 1.janvārī šis pārejas periods beidzas, un tas nozīmē, ka vairs nebūs spēkā ierastā brīvā preču un personu kustība Apvienotās Karalistes uz citu ES valstu, tajā skaitā – Latvijas, starpā.

Iespējas un vajadzības darba tirgū

Darba tirgus nepārtraukti piedzīvo pārmaiņas, kam jāspēj efektīvi pielāgoties gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem. Šobrīd galvenie ietekmējošie faktori ir globalizācija, demogrāfija un digitalizācija, kā arī Covid-19 pandēmijas ietekme. Tas, cik ātri darba devējs un darba ņēmējs spēj pielāgoties, būt elastīgs, apgūt jauno, nepaļaujoties tikai uz iepriekš iegūto pieredzi, zināšanām un prasmēm, būs arvien būtiskāks aspekts veiksmīgai darbībai.

Vasaras brīvlaikā algotu darbu strādāja gandrīz 5000 skolēnu

Šovasar sakarā ar COVID-19 izplatību tikai divus mēnešus notika jau kopš 2004. gada Nodarbinātības valsts aģentūras sāktā prakse jauniešiem vasaras brīvlaikā rast iespēju strādāt algotu darbu kādā no Latvijas uzņēmumiem. Pasākuma būtība – sniegt skolēniem praktisku atbalstu karjeras vadības prasmju attīstībai, dot ieskatu darba pasaulē un darba tirgus funkcionēšanas pamatprincipos. Šajā laikā jaunieši var iepazīt darba līguma attiecības, apgūt darba drošības pamatprasības, pilnveidot prezentācijas, komunikācijas, sadarbības, organizatoriskās, plānošanas, citas prasmes, kā arī organizēt savu laiku un sadzīvi.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums