Ziņas | Daba, Ekoloģija


Kāda šodien ir ūdens temperatūra Rīgas peldvietās?

Visas vasaras sezonas garumā portāls Riga.lv katru dienu publicēs informāciju par ūdens temperatūru visās Rīgas oficiālajās peldvietās.

Pilsētas peldvietas gatavas uzņemt apmeklētājus; labiekārtota vēl viena jauna atpūtas vieta – Lucavsalas līcis

Deviņas Rīgas peldvietas, kas atrodas Vecāķos, Lucavsalā, Vakarbuļļos, Daugavgrīvā, Rumbulā, pie Ķīšezera, Bābelīša ezera un Ķīpsalā, ir gatavas sākt vasaras sezonu un uzņemt apmeklētājus. Tostarp šogad Pārdaugava ir kļuvusi par vienu peldvietu bagātāka – atpūtniekiem labiekārtota ir teritorija Lucavsalas dienvidu daļā – Lucavsalas līcis.

LG APŅEMAS LĪDZ 2030. GADAM VĒRIENĪGI SAMAZINĀT OGLEKĻA DIOKSĪDA IZMEŠUS

Tiek plānoti siltumnīcas efektu izraisošo gāzu izmešu un oglekļa dioksīda izmešu samazināšanas projekti

Ar mērķi padarīt Latviju zaļāku, aizsāk projektu "Iestādi rītdienai"

11. maijā noslēdzās projekta "Iestādi rītdienai" pirmais posms, kura ietvaros Rīgas teritorijā ikvienam iedzīvotājam brīvi pieejamās vietās tika iestādīti 130 jauni augļu koki. Projekta galvenais mērķis ir padarīt apkārtējo vidi tīrāku un dzīvošanai patīkamāku, iedvesmojot līdzdarboties pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju. Projekta idejas līdzautors, Biznesa augstskolas Turība students Mārtiņš Toms Staks uzsver, ka nedomā apstāties pie sasniegtā, turpinot attīstīt projektu arī nākamgad visā Latvijā. Viņš piebilst, ka tikai kopīgiem spēkiem spēsim gūt panākumus, ejot soli pa solim, sniedzot vērtīgu ieguldījumu ne tikai savas, bet arī nākamo paaudžu dzīves uzlabošanā.

Nedēļas nogalē sinoptiķi sola līdz +26 grādiem

Piektdien, 17.maijā, saule mīsies ar mākoņiem un vietām valsts rietumu rajonos gaidāms neliels lietus. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš, Kurzemē pastiprinoties brāzmās līdz 13 m/s, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Latvijas Zaļā fonds vides akcijā "Dod riepām otru dzīvi" savācis vairāk nekā 60 kravas mašīnu ar nolietotām riepām

No 28. marta līdz 30. aprīlim norisinājās Latvijas Zaļā fonda organizēta akcija "Dod riepām otru dzīvi", kuras laikā ikviens bez maksas varēja nodot nelietotās auto riepas. Auto servisi, šķiroto atkritumu savākšanas laukumi un Lielās Talkas organizatori savāca vairāk nekā 60 kravas mašīnu jeb 688 tonnu ar nolietotām riepām, ko Latvijas Zaļais fonds turpmāko trīs mēnešu laikā nodos pārstrādei.

Talka Lucavsalā – tīrāka zaļā Rīgas sirds un sirdsapziņa.

Smaržu un skaņu oāze pilsētas centrā – tā ir Rīgas zaļā sirds Lucavsala. Dārziņos zied plūmes un ķirši, kurkst jau varžu koris Bieķengrāvī. Lauči, pīles, somzīlītes, žagatas – spārnu švīkstoņa gaisā un ūdenī. Bērni un omes rušinās, vīri slej lapenes – viss notiek. Tomēr visiem salas saimniekotājiem ir viena sāpe – neatrisināta atkritumu savākšana.

"Eco Baltia vide" atbrīvojusi Rumbulas lidlauka teritoriju no nelegāli atstātajām riepām

Šā gada aprīlī Rīgas Austrumu izpilddirekcija informēja Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociāciju (LRAA) par vairāk nekā 1000 nelegāli atstātajām riepām Rumbulas lidlauka teritorijā. Lai risinātu šo vides piesārņojuma problēmu pašvaldības un privātajā teritorijā, atsaucās LRAA biedrs SIA "Eco Baltia vide", kas 24. aprīlī atbrīvoja teritoriju no apjomīgā nolietoto riepu daudzuma.

Brīvdienās sola vasarīgu siltumu līdz +27 grādiem

Piektdien, 26.aprīlī, laika apstākļus Latvijā noteiks zema spiediena ieplaka. Debesis mīsies ar mākoņiem un pēcpusdienā vietām valsts teritorijā ir gaidāms lietus un lokāli arī pērkona negaiss, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Kas kopīgs zobenzobu tīģerim un baltajam lācim?

Jebkuras klimata pārmaiņas ietekmē ne tikai cilvēku ikdienu, bet arī dzīvnieku paradumus. Izvēle ir vienkārša: pielāgoties vai mirt. Tieši tāpat kā cilvēki, arī dzīvnieki dodas "bēgļu gaitās" un pārvietojas uz apvidiem, kuros līdz šim nebija mituši.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli