Ziņas | Daba, Ekoloģija


Rīgā izveidos vai modernizēs 2500 dalītās atkritumu vākšanas punktus

Rīgā turpmāko gadu laikā tiks izveidoti vai modernizēti 2500 dalītās atkritumu vākšanas punkti un izveidoti 12 šķiroto atkritumu savākšanas laukumi, informē Rīgas domes Mājokļu un vides departaments.

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 19.jūlijā

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 19.jūlijā:

Nedēļas nogalē vietām paredz lietu, bet turpmākajām dienām – vasarīgu siltumu

Nedēļas nogalē biežāk uzspīdēs saule un lietus gaidāms tikai vietām austrumu rajonos, savukārt svētdienas vakarā Latvijā daudzviet līs, tomēr saglabāsies silts laiks, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

2019. gada Jūlija peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti

Veselības inspekcija informē, ka pēc 8. un 9. jūlijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm, ir ieteikts nepeldēties Jūrmalas peldvietā "Vaivari" paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ. Pārējās 56 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts.

No Kuriļu salām ar mīlestību: "Kaspersky" atbalsta ekspedīciju uz Kuriļu salām, lai pievērstu uzmanību šā apvidus ...

No Kuriļu salām ar mīlestību: "Kaspersky" atbalsta ekspedīciju uz Kuriļu salām, lai pievērstu uzmanību šā apvidus ekoloģiskajai vienreizībai un problēmām

10.07.2019.
Jevgeņijs Kasperskis kopā ar slavenu vides aizsardzības aktīvistu, kinematogrāfistu un fotogrāfu grupu ir devies 12 dienu ekspedīcijā, lai pētītu vienreizīgo ekosistēmu un veicinātu izpratni par vides problēmām vienā no planētas visattālākajām un visvairāk apdraudētajām salu virknēm — Kuriļu salās.

Jūlijs atpūtā. Nedēļas nogalē gaidāms spēcīgs vējš un +18 grādi

Nedēļas izskaņā debesis lielākoties būs mākoņainas un daudzviet līs, vietām stipri – Vidzemē nokrišņu daudzums var sasniegt pat pusi no mēneša normas, dažviet gaidāms arī pērkona negaiss un krusa, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 5.jūlijā

Ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās 5.jūlijā:

Cēsis apņemas ieviest pārmaiņas, lai kļūtu par bezatkritumu pilsētu

Cēsu pašvaldība sadarbībā ar biedrību "Zaļā Brīvība" īsteno pirmo bezatkritumu pilsētas iniciatīvu Latvijā – "Tīri.Labi.". Projekta mērķis ir aktualizēt bezatkritumu dzīvesveidu un izglītot Cēsu iedzīvotājus un uzņēmējus par tā pamatprincipiem, lai veicinātu atbildīgāku patēriņu un samazinātu radīto atkritumu daudzumu.

Karstuma vilnis Centrāleiropā pārspēj jūnija svelmes rekordus

Polijā, Čehijā un Vācijā šonedēļ krituši nacionālie karstuma rekordi jūnija mēnesim, turklāt, pastiprinoties karstuma vilnim reģionā, nedēļas otrajā pusē gaidāmi jauni svelmes rekordi.

Eksperti secinājuši, ka atteikties no plastmasas iepakojuma nav iespējams un tas arī nerisinātu klimata pārmaiņu ...

Eksperti secinājuši, ka atteikties no plastmasas iepakojuma nav iespējams un tas arī nerisinātu klimata pārmaiņu problēmu


Patēriņa preču foruma**(starptautisks forums, kas apvieno pārtikas produktu ražotājus un ilgtspējīgas attīstības ekspertus) speciālisti ir secinājuši, ka aizliegums izmantot plastmasu nerisina pasaules klimata pārmaiņu problēmu. Tas ir saistīts ar to, ka polimēru izmantošanas aizlieguma gadījumā mēs sāktu izmest vēl vairāk pārtikas, kas jau veido 11% no ikgadējām oglekļa emisijām***, tādējādi piesārņojot apkārtējo vidi un negatīvi ietekmējot klimatu tāpat kā automobiļi, lidmašīnas, vilcieni un kuģi. Turklāt iepakojumu izgatavošana no tā sauktajiem eko-materiāliem, piemēram, stikla un kartona, rada daudz lielāku oglekļa emisiju apjomu nekā polimēru iepakojuma ražošana.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli