Ziņas | Daba, Ekoloģija


Piešķir papildu finansējumu Aldara parka atjaunošanai

Rīgas domes pagaidu administrācija otrdien, 7. jūlijā, nolēma piešķirt 452 000 eiro no Pilsētas infrastruktūras fonda Aldara parka atjaunošanai.Iepriekš Aldara parka 1. un 2. kārtas īstenošanai bija piešķirts nepilns miljons eiro, bet iepirkuma konkursā iesniegtie piedāvājumi parādījuši, ka nepieciešama lielāka summa – vismaz 1,3 miljoni eiro. Tāpēc tagad tika pieņemts lēmums piešķirt papildu līdzekļus.Aldara parka 3. kārtas būvdarbiem nepieciešami vēl vismaz 2,4 miljoni eiro, par kuru piešķiršanu pašvaldībai būs jālemj, veidojot 2021. gada budžetu.

Pasaule mums apkārt mainās, un mežsaimniecībai jāmainās līdzi

Mums apkārt katru dienu norit dažādas pārmaiņas – tiek veikti pētījumi, attīstās tehnoloģijas, un uzlabojas apsaimniekošanas prasmes. Taču ne vienmēr ziņas par jaunākajiem pētījumiem tautsaimniecības nozarēs, piemēram, mežsaimniecībā, nonāk pie plašākas auditorijas. Vairāk par jaunāko tehnoloģiju nozīmi mežsaimniecības nozares ikdienas darbā stāsta aģentūras "Meža pētīšanas stacija" direktors Mārtiņš Līdums.

Aicina piedalīties akcijā "Diena bez plastmasas maisiņiem"

Lai pievērstu Latvijas iedzīvotāju uzmanību apjomīgajam plastmasas maisiņu patēriņam un mudinātu to samazināt, šodien, 3. jūlijā "Latvijas Zaļais punkts" kopā ar lielveikalu tīklu "Rimi" aicina ikvienu nodot mājās uzkrātos plastmasas maisiņus. Akcijas dienā tos varēs ievietot kādā no specializētajiem šķirošanas konteineriem pie 17 Rimi Hyper veikaliem Rīgā.

Jānis Eglīts: "Vides valsts dienestam jāatvainojas lauksaimniekiem par nepatiesajiem apvainojumiem zivju indēšanā"

Šāgada 7. jūnijā plašsaziņas līdzekļos Valsts vides dienests (VVD) pirms paraugu noņemšanas un analīžu rezultātu saņemšanas izplatīja nepatiesu informāciju, ka Krustpils novada Neretas upē novēroto bojā gājušo zivju bojāejas iemesls esot lauksaimniecības zemes neatbilstoša miglošana un pesticīdu pārmērīga lietošana. Lai noskaidrotu zivju bojāejas patieso iemeslu, Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) 8. jūnijā sāka pārbaudi, negaidot VVD oficiālu vēstuli par situāciju Neretas upē.

Rīgas peldvietas gatavas jaunajai peldsezonai; Vecāķos un Vakarbuļļos plīvo Zilais karogs

Sākoties vasaras sezonai un iestājoties siltam laikam Rīgas peldvietas ir gatavas uzņemt apmeklētājus. Astoņās peldvietās - Vecāķos, Lucavsalā, Vakarbuļļos, Daugavgrīvā, Rumbulā, pie Ķīšezera, Bābelīša ezera un Ķīpsalā - pašvaldība veikusi ikgadējos sezonas sagatavošanas darbus.

Vasaras mēnešos var pieaugt zibens negadījumu skaits

Ik gadu Latvijā izceļas vidēji 40 ugunsgrēki, kuru iemesls varētu būt zibens izlāde, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija par pēdējiem desmit gadiem. Un, lai arī VUGD uzsver, ka patiesos ugunsgrēka iemeslus var noskaidrot tikai Valsts policija, jo katrs gadījums ir individuāls, tomēr šie dati ir attiecināmi.

Eiropas Komisija nāk klajā ar Bioloģiskās daudzveidības un "No lauka līdz galdam" stratēģijām

Šodien, 20. maijā, Eiropas Komisija paziņoja par nozīmīgiem jauninājumiem bioloģiskās daudzveidības, pārtikas un lauksaimniecības politikas virzienos, publicējot Bioloģiskās daudzveidības un "No lauka līdz galdam" stratēģijas. Šīs stratēģijas norāda uz ES politikas plānu nākamajiem 10 gadiem un ir daļa no Eiropas Zaļā kursa. COVID-19 ārkārtējās situācijas laikā cilvēka attiecības ar dabu ir nonākušas stingrā fokusā, kas padara šīs stratēģijas īpaši nozīmīgas.

Latvijas Zaļais punkts aicina piedalīties iniciatīvā un konkursā "EiRevīzija"

Ņemot vērā pasaulē valdošo pandēmiju, cilvēkiem ir nācies būtiski mainīt savus paradumus, aizstājot ierastās ikdienas gaitas un dažādu pasākumu apmeklējumus ar mājas dzīvi. Veicinot jēgpilnu un videi draudzīgu laika pavadīšanu, Latvijas Zaļais punkts aicina iesaistīties iniciatīvā un konkursā "EiRevīzija". Tās laikā iedzīvotāji aicināti ieviest kārtību savās mājvietās, atbrīvojoties no nevajadzīgajām mantām, tās pareizi sašķirojot. Iniciatīvas dalībnieki, kuri līdz 24.maijam iesūtīs savas fotogrāfijas, varēs pretendēt arī uz ikdienā noderīgām balvām.

Lielajā Talkā šogad kopumā talkots 955 vietās visā Latvijā

Neskatoties uz laikapstākļiem un vīrusa draudiem, arī šogad talkotāji bijuši aktīvi un pieteikuši 955 talkošanas vietas, kas ir tikai par 1/3 mazāk nekā pagājušajā gadā. Latvija šogad var kalpot par piemēru visām pasaules valstīm, jo pat sarežģītos apstākļos, kad valstī noteikts ārkārtējais stāvoklis, cilvēki rūpējas ne vien par savu veselību, bet arī par apkārtējo vidi. Tomēr neaizmirsīsim, ka šī talka ir lieliska iesildīšanās Pasaules talkai, kura norisināsies 19. septembrī.

Ieteikumi drošai talkošanai

Rīt, 16. maijā, jau trīspadsmito gadu norisināsies akcija "Lielā Talka". Šogad, ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī, ieviesti papildu noteikumi talkotājiem, kurus jāievēro, lai neapdraudētu sevi un apkārtējos. Lai gan Lielās Talkas formāts šajā pavasarī mainījies – iedzīvotāji aicināti talkot solo, duo vai ģimenes talkās – tiek rīkotas kā atkritumu vākšanas, tā arī labiekārtošanas talkas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums