Ziņas | Daba, Ekoloģija


UIC Vadības komitejas sanāksmē diskutēja par dzelzceļu kā videi draudzīgāko sauszemes transporta veidu

Šonedēļ Rīgā tikās Starptautiskās dzelzceļu savienības (UIC) Vadības komitejas pārstāvji - Eiropas dzelzceļu uzņēmumu vadītāji, lai diskutētu par aktuālajiem jautājumiem, īpaši par dzelzceļu kā videi draudzīgāko sauszemes transporta veidu. Šī bija pirmā tik augsta līmeņa UIC biedru tikšanās Rīgā.

Zinātnieku pētījumi apstiprina, ka mazie HES rada kaitējumu upju ekosistēmām

Projekts ECOFLOW, ko organizēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) - vadošais partneris Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektā, tika uzsākts 2017. gada aprīlī, tā rezultātu apkopošana tiks pabeigta līdz 2019. gada marta beigām. Taču jau tagad, pēc nesen Rīgā notikušās starptautiskās konferences, kas bija veltīta šim projektam, Latvijas un Lietuvas zinātnieku pētījumi apstiprina līdz šim izteiktos minējumus, ka hidroelektrostacijas (HES), kas uzceltas uz mazajām upēm, rada neatgriezenisku kaitējumu ūdens faunai (zivīm) Ventas un Lielupes upju baseinos.

E.Tavars: automašīnas ar ziemas riepām jāaprīko jau no 1. novembra līdz pat 1. aprīlim

Ņemot vērā pēdējo gadu laikā neprognozējamos laika apstākļus, kad braukšanai bīstamais laiks var sākties agrāk un beigties vēlāk, ir jāmaina spēkā esošā likumdošana par ziemas riepu izmantošanu. Nosakot, ka automašīnas ar ziemas riepām jāaprīko no 1. novembra līdz 1. aprīlim. Tā uzskata Edgars Tavars, Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs.

Nedēļas laika ziņas: temperatūra trešdien un brīvdienās atkal noslīdēs zem nulles

Šonedēļ laika apstākļus noteiks vairāku ciklonu darbība - bieži līs un pūtīs brāzmains vējš. Gaisa temperatūra lielākoties būs virs 0°, izņēmums būs otrdienas vakara un trešdiena, kad daudzviet valsts teritorijā atgriezīsies sals.

Aktuālā informācija par Rīgas ūdenstilpēm, uz kuru ledus atļauts atrasties

Ņemot vērā pavasarīgos laikapstākļus un meteoroloģiskās prognozes, no piektdienas, 1.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Kūlas dedzināšana: kāpēc to nedrīkst darīt un kādi sodi par to pienākas?

Tiklīdz nožūst pirmās pavasara peļķes, Latviju kā ik katru gadu pāršalc ziņas par dedzinātu pērno zāli. Portāls riga.lv skaidro, kāpēc pērno zāli jeb kūlu tomēr labāk nenosvilināt.

Aktuālā informācija par Rīgas ūdenstilpēm, uz kuru ledus atļauts atrasties

Ņemot vērā pavasarīgos laikapstākļus un meteoroloģiskās prognozes, no otrdienas, 19.februāra, tiks ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Precizēts saraksts ar Rīgas ūdenstilpēm, uz kuru ledus atļauts atrasties

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 15.februāra, tiks ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Precizēts saraksts ar Rīgas ūdenstilpēm, uz kuru ledus atļauts atrasties

No otrdienas, 5.februāra, ir atcelts aizliegums iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus. Tomēr, ņemot vērā arī iespējamību, ka dažviet neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, joprojām ir aizliegts atrasties uz vairāku iekšzemes publisko ūdenstilpju vai to daļu un Rīgai piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus.

Paplašināts saraksts ar ūdenstilpēm, uz kuru ledus ir atļauts atrasties

No piektdienas, 1.februāra, ir atcelts aizliegums iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus. Tomēr, ņemot vērā arī iespējamību, ka dažviet neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, joprojām ir aizliegts atrasties uz vairāku iekšzemes publisko ūdenstilpju vai to daļu un Rīgai piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli