Ziņas | Daba, Ekoloģija


Aukstākā ziemas daļa, iespējams, sāksies nākamnedēļ

Turpmāk Latvijā gaidāms vēsāks laiks, nākamnedēļ varētu sākties šīs ziemas aukstākā daļa, prognozē sinoptiķi.

Paplašināts saraksts ar Rīgas ūdenstilpēm, uz kuru ledus atļauts atrasties

No ceturtdienas, 17.janvāra, ir atcelts aizliegums iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus. Tomēr, ņemot vērā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, joprojām ir aizliegts atrasties uz vairāku iekšzemes publisko ūdenstilpju vai to daļu un Rīgai piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus.

Finanšu garantija atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem - solis riepu nozares sakārtošanas virzienā

Šī gada sākumā pieņemtie Ministru kabineta noteikumi par finanšu nodrošinājuma piemērošanas kārtību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem palīdzēs sakārtot riepu apsaimniekošanas nozari Latvijā. Šī nauda kalpos kā reāls atbalsts valstij piesārņojuma seku likvidēšanas gadījumā, kā arī mazinās negodprātīgu komersantu iespējas darboties tirgū, pārliecināta Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas (LRAA) vadītāja Tīna Lūse.

Meteorologi sola sniegotu nedēļu

Laika apstākļi būs mainīgi - gaidāms gan sals, gan īslaicīgs atkusnis. Jaunnedēļ bieži pūtīs brāzmains vējš un gaidāmi nokrišņi.

Precizēts saraksts ar Rīgas ūdenstilpēm, uz kuru ledus atļauts atrasties

No piektdienas, 11.janvāra, ir atcelts aizliegums iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus. Tomēr, ņemot vērā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, joprojām ir aizliegts atrasties uz vairāku iekšzemes publisko ūdenstilpju vai to daļu un Rīgai piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus.

Mēneša vidū pieaugs nokrišņu daudzums

Sākot ar piektdienu, laikapstākļus Latvijā noteiks cikloni, tādēļ biežāk un spēcīgāk snigs un līs, prognozē sinoptiķi.

Atceļ aizliegumu atrasties uz dažu Rīgas ūdenstilpju ledus

No otrdienas, 8.janvāra, ir atcelts aizliegums iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus. Tomēr, ņemot vērā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, joprojām ir aizliegts atrasties uz vairāku iekšzemes publisko ūdenstilpju vai to daļu un Rīgai piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus.

Laika prognoze nedēļas nogalei Rīgā: vējš rimsies, pastiprināsies sals

Rītdien, 4. janvārī dienas laikā termometra stabiņš noslīdēs līdz -5 grādiem. Savukārt vēja brāzmu ātrums nepārsniegs 5 m/s. Gaidāmi arī nelieli nokrišņi sniega veidā, bet uz vakara pusi sagaidāms arī slapjš sniegs.

"Oranžais" brīdinājums: Rīgā – sniegputenis līdz pat naktij, vēja ātrums brāzmās pārsniegs 20 metrus sekundē

Slikto laika apstākļu dēļ pasliktinājusies redzamība, atsevišķos posmos uz autoceļiem veidojas sniega sanesumi. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs novērtējis laika apstākļus, izsludinot oranžo brīdinājumu.

Sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu; strādā 84 ziemas tehnikas vienības

Daudzviet Latvijā sniegs un apledojums piektdien, 21.decembrī, apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija