Ziņas | Daba, Ekoloģija


ES lēmumi par 2021.gada nozveju nemazina ekoloģisko krīzi Baltijas jūras reģionā

Vides NVO šorīt atzinīgi vērtē ES zivsaimniecības ministru lēmumu noteikt Baltijas jūras reģiona valstu nozvejas iespējas 2021. gadam saskaņā ar zinātniskajām rekomendācijām astoņiem no desmit Baltijas jūras zivju krājumiem. Lēmums lielā mērā arī atspoguļo stingro Eiropas Komisijas nostāju un brīdina, ka šodien sasniegtais rezultāts joprojām nav pietiekams, lai glābtu reņģu, mencu un Baltijas jūras ekosistēmas stāvokli kopumā [1].

Juglas ezerā ielaidīs ap divām tonnām līdaku mazuļu

Ceturtdien, 22.oktobrī, plkst.14.30 Juglas ezerā notiks zivju resursu papildināšana, ielaižot aptuveni četrus tūkstošus divgadīgu līdaku mazuļu.

Spīķeru radošajā kvartālā slejas milzu drēbju kalns

Ar mērķi pievērst uzmanību tekstila atkritumu problemātikai Latvijā un rast tās risinājumu, no šodienas Spīķeru radošajā kvartālā kampaņas "Nav, ko vilkt?" ietvaros slejas milzu drēbju kalns, kas simbolizē iedzīvotāju tekstila patēriņa paradumus. Līdz šim kalns bija vērojams pie Kongresu nama, bet līdz pat novembra beigām tas būs skatāms Spīķeru radošajā kvartālā.

Kā ēdīsim nākotnē – planētai draudzīgs uzturs katras valsts iedzīvotājam

Pasaules Dabas Fonds (WWF) sagatavojis ziņojumu un informatīvo platformu "Planētai draudzīgs uzturs" (planetbaseddiets.panda.org), kas pirmo reizi sniedz 147 valstīm pielāgotus rīkus, lai palīdzētu paātrināt veselīga un ilgtspējīga uztura ieviešanu nacionālā un individuālā līmenī. Ieviešot piedāvātos uztura principus, varam samazināt siltumnīcas efekta gāzu emisijas par 30%, savvaļas dzīvnieku izmiršanu līdz pat 46% un priekšlaicīgas nāves gadījumus līdz pat 20%.

LLPA aicina VARAM pārskatīt sadzīves atkritumu reģionu attīstības modeli

Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) nosūtījusi vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), kurā aicina veikt ekonomiski un loģiski pamatotus uzlabojumus informatīvajā ziņojumā "Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas reģionu attīstību Latvijā pēc 2020. gada". Šis dokuments paredz sadzīves atkritumu apsaimniekošanas reģionu (AAR) reformu. Sīvus pašvaldību iebildumus jau izraisījis plāns likvidēt Zemgales atkritumu apsaimniekošanas reģionu un slēgt Zemgalē vienīgo atkritumu apsaimniekošanas poligonu "Brakšķi".

Likteņdārzā tiks atklāts unikāls tūrisma objekts, kas sniegs iespēju mīlniekiem apprecēties Daugavas vidū

Likteņdārzā, kur apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu, 2021. gada 1. maija zaļā gaisma tiks dota jaunam projektam "Likteņupes likeņstāsti", kas piedāvās ne tikai izzinošus izbraucienus ar kuģīti, bet arī iespēju apprecēties pašā Daugavas vidū.

2019. gadā zemenēm izmantotais pesticīdu daudzums ir par 86 % mazāks nekā pirms 5 gadiem

09.10.2020 Darbīgās vielās1 pārrēķinātais izmantoto pesticīdu daudzums augļu koku un ogulāju vienam hektāram ir samazinājies, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie dati par pesticīdu izmantošanu kultūraugu sējumos un stādījumos 2019. gada ražai.

Nogalē gaidāmi oktobrim raksturīgi laikapstākļi

Tuvākajā nedēļā Latviju šķērsos vairākas nokrišņu zonas, kas atnesīs lietu. Pastiprinoties ciklonu ietekmei kļūs vēsāks – naktīs termometra stabiņš vietām varētu noslīdēt zem +5 grādu (pēc Celsija) atzīmes, bet dienās gaidāmi +10…+15 grādi, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Nedēļas nogalē Eiropā novēroti teju seši miljoni putnu: Latvijā 36 tūkstoši

Ar teju sešiem miljoniem novērotu putnu oktobra pirmajā nedēļas nogalē šoruden noslēgušās 26. Eiropas Putnu vērošanas dienas, kas norisinājās Eiropā un Centrālā Āzijā vairāk nekā 1700 pasākumos.

DPD Latvija investēs vairāk kā 3 miljonus eiro videi draudzīgākā autoparka izveidē

Īstenojot vides ilgtspējas attīstības politiku ar mērķi samazināt klimata pārmaiņas un uzlabot gaisa kvalitāti pārstāvētajās valstīs, starptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums DPD grupa ieguldīs 200 miljonus eiro videi draudzīgu transporta risinājumu ieviešanā. Pakāpeniski līdz 2025.gadam alternatīvu transporta risinājumu ieviešana notiks vairāk nekā 225 DPD grupa uzņēmumu pārstāvētājās Eiropas pilsētās, tostarp Baltijas valstīs. DPD Latvija plāno veikt pakāpenisku esošo piegādes transporta līdzekļu nomaiņu uz videi draudzīgāku autoparku, iegādājoties vairāk nekā 40 elektroauto, kur projekta kopējās investīcijas pārsniegtu 3 miljonus eiro. Tādējādi, izveidojot zaļāko un videi draudzīgāko sūtījumu pārvadātāja autoparku Latvijā oglekļa dioksīda jeb CO2 emisiju neitrālu sūtījumu piegādes nodrošināšanai.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums