Ziņas | Latvija | Atpūta


AKTIVITĀTES NEDĒĻAS NOGALĒ DAUGAVPILĪ

AKTIVITĀTES NEDĒĻAS NOGALĒ DAUGAVPILĪ
2020. gada 23. – 25. oktobris

Pandēmijas dēļ šovasar atvaļinājumus izmantojuši par 16% mazāk strādājošo

Pasauli skārusī Covid-19 pandēmija ne vien mainījusi strādāšanas paradumus un likusi atcelt ceļojumu plānus, bet arī ietekmējusi darbinieku vēlmi doties atvaļinājumā. Tradicionāli «karstākajā» vasaras atvaļinājumu periodā – jūlijā – šogad atpūsties devās gandrīz par piektdaļu mazāk strādājošo nekā pērn, liecina Latvijā populārākās grāmatvedības un biznesa vadības sistēmas «Tildes Jumis» veiktās aptaujas dati. Toties šopavasar ievērojami pieaudzis bezalgas atvaļinājumu un dīkstāves gadījumu apjoms.

Augustā tūristu mītnēs divreiz vairāk viesu no Igaunijas un Lietuvas

Rīga, 15.10.2020.
2020. gada augustā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 300,2 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 22,7 % mazāk nekā 2019. gada augustā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 535,7 tūkst. nakšu, kas ir par 27,6 % mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada augustu.

Ceļotāju diena, Stirnu buks un citi pasākumi Tukuma pusē

Oktobra pirmā nedēļas nogale Tukuma pusē sevi piesaka ar daudz un dažādiem pasākumiem: Ķemeru nacionālajā parkā notiks Ceļotāju diena, Milzkalnā norisināsies Stirnubuka sacensības, atpūtas kompleksā "Sveikuļi" būs iespēja piedalīties Tukuma kausā orientēšanās sportā, piekrastē notiks Putnu vērošanas dienas, Tukuma pakalnos – Zelta rudens pārgājiens, bet Lielajā Ķemeru tīrelī – laivu brauciens. Tukuma Audēju darbnīcā norisināsies sezonas atklāšanas pasākums, bet galerijā "Durvis" - tikšanās ar izstādes "Otrpus" autoriem. Būs arī iespēja noskatīties kino.

Rīgā ar vairākiem sarīkojumiem, radošām darbnīcām, rotaļām un ābolu ekspresizsrtādi atzīmēs Miķeļdienu

Rīgā, atzīmējot vienu no rudens tradīcijām, Miķeļdienu, notiks vairāki sarīkojumi, tostarp radošas darbnīcas, danči un rotaļas bērniem, kā arī koncerts, ābolu ekspresizstāde, kopīga putras vārīšana, iepirkšanās rudens ražas tirdziņā pasākumā "Ābolu svētki Ritumā".

Vasaras ceļojumi pandēmijas laikā: drošība pirmajā vietā un plānošana pēdējā brīdī

Rīga, 2020. gada 23. septembrī – Aizvadītā atvaļinājumu sezona bez šaubām bija īpaša visiem transporta pakalpojumu sniedzējiem. Visā tūrisma nozarē vislielākā uzmanība tika pievērsta tam, lai ceļošanu padarītu maksimāli drošu, vienlaikus arī pielāgojoties pārmaiņām klientu uzvedībā. Saskaņā ar Eiropas lielākā starppilsētu pasažieru autobusu pārvadājumu sniedzēja FlixBus datiem pasažieri aizvien labprāt izvēlējās ceļot ar autobusiem, lai gan samazinājās laiks, cik ilgi uz priekšu tiek veiktas rezervācijas, īpašu uzmanību pievēršot drošības pasākumiem.

Ar lustēm, meistarnīcām un tirdziņu Valmiermuižā svinēs Miķeļdienu

Par godu rudens saulgriežiem – Miķeļdienai, 19. septembrī Valmiermuižas parkā no plkst. 11.00 līdz 15.00 ciemos tiks gaidīti gan lieli, gan mazi ražas svētku svinētāji. Pasākuma laikā notiks tradicionālais mājražotāju un amatnieku tirdziņš "Gardu muti", kuru papildinās "Kuļam un kaļam" meistarnīcas, augu veselības telts, izjādes ar zirgiem un, protams, neiztikt arī bez muzikālā baudījuma, par kuru parūpēsies mūziķu apvienība Trio TRE

Dzejas dienas, Dārza un Ābolsvētki Tukuma pusē

Otrajā septembra nedēļas nogalē arī šogad, kā ierasts, Tukuma pusē tiks atzīmētas Dzejas dienas, kuru ietvaros notiks pasākumi "Sirds uz persona" un arī Kurzemes Dzejas dienas ar dzeju lasījumiem un meistardarbnīcām Tukuma pilsētas centrā, dzejas vizualizāciju Tumē. Tāpat visi laipni gaidīti Ārlavciema Ābolsvētkos "Abavas" vīndarītavā un Dārza svētkos Jaunmoku pilī. Slampē būs iespēja vērot Stand Up komēdiju un triju mākslu tikšanos, Džūkstē doties pārgājienā "Ceļā ar Baronu", savukārt Šlokenbekas muižā izzinoši un radoši pavadīt sestdienu klausoties augu stāstos. Tukumā ar dažādām atrakcijām ģimenei svētdien tiks atzīmēta arī Tēvu diena.

Ar krāšņu šovu apmeklētājus septembrī sagaidīs "Auto 2020" speciālizlaidums Ķīpsalā

Jau mēneša nogalē, no 25. līdz 27. septembrim, Ķīpsalā notiks starptautiskās autoindustrijas izstādes "Auto 2020" speciālizlaidums. Ja parasti izstāde "Auto" ieskandināja automobiļu entuziastu sezonas sākumu pavasarī, tad šogad tajā laikā visa pasaule bija piespiedu kārtā apstājusies. Tomēr sabiedrības interese par auto un ar tiem saistītajiem pasākumiem nav mazinājusies, tādēļ izstādes speciālizlaidumā apmeklētājus priecēs krāšņi pārbūvēti auto, klasiskie spēkrati, jaunie automobiļi, komerctransports, kā arī iekārtas, instrumenti un aksesuāri auto apkopei.

Izbaudi īstas japāņu tējas unikālo garšu izstādē "Riga Food 2020"!

No 9. līdz 12. septembrim pārtikas industrijas izstādē "Riga Food 2020" Ķīpsalā varēs doties gastronomiskā ceļojumā, paviesojoties deviņu valstu nacionālajās ekspozīcijās. Pirmo reizi "Riga Food" vēsturē būs Japānas nacionālais kopstends, kurā varēs iepazīt Japānas tējas kultūru un nobaudīt tējas, kas ir viens no Japānas galvenajiem eksporta produktiem uz Eiropas Savienību.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums