Festivāls "Ecstatic Music Ventspils" piedāvā meistarklasi un tikšanos ar māksliniekiem


public. foto
Šīs nedēļas nogalē Ventspilī, koncertzālē "Latvija" notiekošā festivāla "Ecstatic Music Ventspils" programmā iekļauti ne vien koncerti, bet arī meistarklase un tikšanās ar māksliniekiem.

6. novembrī plkst. 11:00 Mūzikas bibliotēkas telpās vecāko klašu audzēkņi un pasniedzēji aicināti uz tikšanos ar amerikāņu perkusiju trio “TIGUE” mūziķiem. Tikšanās laikā viesi iepazīstinās ar sevi, savām radošajām un akadēmiskajām gaitām mūzikā, jo īpaši sitaminstrumentu spēlē, stāstīs par iesaisti sadarbības projektos un leģendāru komponistu jaundarbu pirmatskaņojumos, kā arī par aktuālo laikmetīgajā mūzikā ASV. Tikšanās noslēgumā mūziķi sniegs atbildes uz klātesošos interesējošiem jautājumiem.

Savukārt, 6. novembrī plkst. 15:00 koncertzāles Mazajā zālē notiks kolektīva “TIGUE” dalībnieku vadīta meistarklase, ko apmeklēt aicināti Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi, viņu pasniedzēji, draugi, kā arī citu pilsētas mācību iestāžu mazāko klašu skolēni. Programmā iekļauts neliels pašu mūziķu priekšnesums, stāsti par laikmetīgo mūziku, perkusiju vēsturi, kā arī paraugdemonstrējumi, apmeklētāju iesaiste un vingrinājumi.

Abi pasākumi ir bezmaksas.

Kā mūziķi sevi dēvē paši – powerhouse perkusiju trio – “TIGUE” no Bruklinas ir daļēji jaunās mūzikas ansamblis, daļēji ārtroka grupa. Pirms četriem gadiem izdevniecības “New Amsterdam Records” klajā laistajā trijotnes debijas albumā “Peaks” skan gan minimālisma pionieru, gan ārtroka leģendu iedvesmota mūzika, kas faktiski nepakļaujas kategorizācijai. To izskaidro fakts, ka bez trio dalībniekiem - Meta Evansa (Matt Evans), Eimijas Garapičas (Amy Garapic) un Kārsona Mūdija (Carson Moody), tajā dzirdami arī grupu “Yo La Tengo”, “Oneida” un “Ex Models” dalībnieki.

Dzimuši un auguši Ohaio, bet nu uz dzīvi apmetušies Bruklinā, mūziķi pie savas un citu komponētas mūzikas interpretācijām kopīgi strādā jau kopš studiju laika, teju desmit gadus. 2012. gads tiek uzskatīts par brīdi, kad aizraušanās ar laikmetīgo eklektiku, populāro mūziku un avangardu oficiāli noformējās ansamblī “TIGUE”.

“Tēlains, atšķirīgs, hipnotizējošs un vienlaikus kinētisks neatkarīgās klasiskās, minimālisma, post-rock un trokšņu mūzikas sajaukums,” savulaik kategorizēt centies “New York Music Daily”. Ja tas ko paskaidro – lai būtu!

TIGUE koncertā: https://youtu.be/ax9DWKUdBC8

TIGUE albums ‘Peaks’: https://tigue.bandcamp.com/album/peaks

SIA „Kurzemes filharmonija”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums