Ārste: Svara problēmu sākums – ģimene un bērnība


foto;tridentfnp.com
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Lolita Cibule jau vairākus gadus strādā pie bērnu un pusaudžu svara korekcijas programmas Rīgas veselības centrā. Lielākajā daļā gadījumu pie liekā svara noved nepareizs uzturs. Vecākus un bērnus ar lieko svaru aicina vairākus mēnešus bez maksas apmeklēt liekā svara kabinetu un, pateicoties dažādu jomu speciālistu darbam, iemācīties par pareizu uzturu, aktīvu dzīvesveidu, saprast, kā rodas liekais svars un kā no tā izvairīties.

Bērna uztura paradumu veidošanā ģimenes loma ir vislielākā. Pirmkārt, vecāki ir tie, kuri ar savu piemēru gan bērnam šos paradumus ierāda, gan arī iegādājas noteiktus produktus. Otrkārt, uztura paradumi – ko un kā mēs ēdam, ir daļa no ģimeni raksturojošām un vienojošām nostādnēm un vērtībām, tāpēc bērns to ietekmei vistiešākajā veidā ir pakļauts jau kopš mazotnes un mainīt savu ēdienkarti un uztura principus viņam vienam pašam ir ļoti grūti vai pat neiespējami. Treškārt, neskaitāmos zinātniskos pētījumos pierādīts - bērniem un jauniešiem ar palielinātu ķermeņa masu un aptaukošanos ir lielāka varbūtība to saglabāt arī pieaugušā vecumā un agrīni saslimt ar cukura diabētu un sirds asinsvadu slimībām.

Tieši ar šādu mērķi – pievērst profesionālu uzmanību bērnu un jauniešu palielināta svara profilaksei, uztura nozīmei svara korekcijā, nepareizu ēšanas paradumu izraisītām veselības problēmām, virssvara saistībai ar psihoemocionālo veselību, piedāvājot veselīga dzīvesveida un svara kontroles prasmju apgūšanu ģimenēm, kurās aug bērni (no zīdaiņa vecuma līdz 18 gadiem) ar paaugstinātu ķermeņa svaru, SIA „Rīgas veselības centrs” (RVC) Rīgas domes Labklājības departamenta projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros piedāvā BEZMAKSAS pakalpojumu* - “Virssvara kabinets bērniem, iekļaujot ģimeņu izglītošanu”.

Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Lolita Cibule, RVC fizikālās un rehabilitācijas medicīnas jomas galvenā speciāliste: ”Mēs pakalpojumu piedāvājam jau trešo gadu, un šajā laika periodā esam secinājuši, ka virssvara problēmas skar aizvien mazākus bērnus. Tieši tāpēc filiālē “Iļģuciems” šoruden esam izveidojuši īpašas grupas ģimenēm ar 2 – 4 gadus veciem bērniem, lai jau iespējami agrīni tām būtu iespējams sākt bērna (un ģimenes) uztura paradumu maiņu, pozitīvi ietekmējot bērna svaru un veselību ilgtermiņā un palīdzot apzināties, ka bērnība un ģimene ir pamats ikviena cilvēka garšu un uztura izvēlei un uztverei.”

Pakalpojuma “Virssvara kabinets bērniem, iekļaujot ģimeņu izglītošanu” ietvaros multiprofesionāla speciālistu komanda (pediatrs, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, fizioterapeits, uztura speciālists un psihologs) katrai ģimenei bez maksas nodrošina 6 - 8 nedēļu programmu - 32 kontaktnodarbības (viena 60 minūšu ilga nodarbība paredzēta 5 ģimenēm).

Pieteikšanās un papildu informācija: e-pasts: svars@rigasveseliba.lv; mob. tel.: 29502008

Nodarbību grafiks atrodams mājas lapas www.rigasveseliba.lv sadaļā „Projekti”.

Informācija par šo un citām projekta aktivitātēm pieejama arī mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv.

*Pakalpojums tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums