Baltā spieķa dienā notiks nozares speciālistu konference

Šogad, Starptautiskajā Baltā spieķa dienā, Rīgas Motormuzejā, 15. oktobrī Latvijas Neredzīgo biedrība organizē konferenci nozares speciālistiem, acu ārstiem, ģimenes ārstiem un citiem speciālistiem, par neredzīgu un vājredzīgu cilvēku iespējām, pieejamajiem pakalpojumiem un izaicinājumiem – "Cilvēku ar redzes invaliditāti iekļaušanās sabiedrībā – veicinošie un traucējošie faktori". Konferenci atklās Labklājības ministre Ramona Petraviča un tajā piedalīsies aptuveni 100 nozares speciālistu.

Starptautiskā Baltā spieķa diena nav svētku vai piemiņas diena, tā ir diena, kad sadarbojas dažādas organizācijas, veidojot atsevišķus pasākumus, lai atgādinātu un informētu to, ka neredzīgi un vājredzīgi cilvēki ir daļa no mūsu sabiedrības, ka vide jāveido pielāgota un pieejama ikvienam, kā arī atgādinātu par Baltā spieķa simbolisko nozīmi. Baltā spieķa pirmsākumi meklējami 20. gadsimta sākumā, kad kāds mākslinieks no Lielbritānijas – Džeims Bigs, zaudēja redzi ciešot nelaimes gadījumā. Viņam nācās pielāgoties jaunai, tumsas ieskautai pasaulei. Lai kļūtu pamanāmāks autovadītājiem, viņš savu spieķi nokrāsoja baltā krāsā. Baltais spieķis kā neredzīgu un vājredzīgu cilvēku simbols atpazīstamību sabiedrībā guva tikai pēc desmit gadiem, pēc kādas BBC pārraides. Mūsdienās Baltais spieķis palīdz cilvēkiem gan orientēties telpā, gan kļuvis par atpazīstamības zīmi, tomēr tas ir tikai viens no palīglīdzekļiem, kas pieejams neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem.

Šī konference ir paredzēta, lai radītu iespēju sniegt pieejamu informāciju, visiem, kas sakaras savā darbībā ar cilvēkiem, kuriem piemīt nopietni redzes traucējumi. Konferencē varēs uzzināt par tādām tēmām, kā redzes profilakse, acu protezēšana, Rīgas pilsētas pašvaldības atbalstu cilvēkiem ar redzes invaliditāti, rehabilitācijas pakalpojumiem, tehniskajiem palīglīdzekļiem (jeb tiflotehnikai), fiziskās un digitālās vides pieejamību, nodarbinātības iespējām.

Konferenci organizē Latvijas Neredzīgo biedrība ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu projekta “Informācijas tīkls” ietvaros. Dalība konferencē ir bez maksas, bet pieteikties var līdz 12. oktobrim (Pieteikšanās: ej.uz/konferencelnb). Papildu informācija un programma Latvijas Neredzīgo biedrības mājas lapā — http://www.lnbiedriba.lv

/> 

Latvijas Neredzīgo biedrība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums