Lapu izvešana Rīgā: pieņemšanas punkti regulāri piekrauti ar maisiem

Jau astoto gadu pēc kārtas Rīgas pilsētas pašvaldība organizē projektu, kura ietvaros pilsētā tiek noteiktas konkrētas vietas, kur sākot ar oktobra beigām, vairākas nedēļas nogales privātpersonas varēs nodot savāktās lapas.

No 2016.gada šī projekta organizēšana tika deleģēta Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldei. Diemžēl iedzīvotāji neievēro nosacījumus, kurus izvirza pašvaldība veiksmīgai šī procesa norītei. Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes darbienieki vērš rīdzinieku uzmanību būtiskiem lapu izvešanas projekta aspektiem.

Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes darbinieki, sadarbība ar Rīgas pilsētas pašvaldības Izpilddirekcijām organizējē un koordinē lapu nodošanas un izvešanas procesu pilsētā. Šī procesa organizēšanā tiek piesaistīts “ārpakalpojums” transporta un konteinieru nodrošināšanai. Pārvaldes darbinieki atrodās uz lapu nodošanas punktiem noteiktajās dienās un laikos, lai kontrolētu procesu uz vietas. Neskatoties uz to, ka projekts tiek realizēts ne pirmo gadu – joprojām ir grūtības procesa realizācijas gaitā: iedzīvotāji neņem vērā to, ka lapas ir jāved tajā dienas laikā, kad ir paredzēta to izvešana no punktiem.

“Simtiem maisu regulāri tiek izvietoti pie lapu nodošanas punktiem, kas kavē lapu izvešanas procesu noteiktajos laikos. Bieži vien cilvēki sūdzas par to, ka mašīna kavē ierašanās laiku konkrētā punktā. Tas notiek tāpēc, ka iepriekšējā lapu savākšanas punktā ir liels maisu pievedums un nevar iekļauties noteiktajā laikā, kas ir atvēlēts katram noteiktajam punktam. Aicinājumi atvest lapas noteiktā laikā un pašiem iekraut mašīnā izskan publiski masu medijos, kā arī pašvaldības saziņas līdzekļos. Bet rezultātā mums ir jādomā par to, kā piesaistīt papildus darba spēku, lai iekrautu šīs lapas mašīnā, jo maisu daudzums pārsniedz 100-200 maisus. Lūgumus būt disciplinētākiem, jo ja pašvaldība nāk pretī un rīko šādu akciju, tad iedzīvotājiem būtu vēlams ievērot projektā noteiktus nosacījumus,” – norāda Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes priekšniece Elita Tuča.

Rezultātā izveidojās situācija, kad šīs projekts nav vair nedēļas nogales pasākums, bet ievelkas uz mēnesi, kas prasa papildus resursus. Neskatoties uz to, ka lapu izvešanas projektu paredzēts noslēgt novembra beigās - punktos atstātos maisus ar lapām ved ārā vēl divus mēnešus pēc tā noslēgšanas, tāpat rīdzinieki neievēro datumus, kad noslēdzās lapu pieņemšana – lapu maisu vešana uz punktiem turpinās atuveni vēl mēnesi pēc projekta noslēgšanas.

Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde aicina rīdzienikus sekot līdzi konkrētiem lapu nodošanas-pieņemšanas punktu darba laikiem, kas ir pieejāmi šeit.

Divu nedēļas nogaļu laikā pašvaldības organizētā lapu nodošanas projekta ietvaros no iedzīvotājiem savāktas 791,5 tonnas lapu. Visvairāk lapu nodots Pārdaugavas izpilddirekcijas noteiktajos lapu nodošanas punktos – 415,4 tonnas, tai seko Ziemeļu izpilddirekcija ar 232,3 tonnām, bet no Austrumu izpilddirekcijas lapu savākšanas punktiem izvestas 143,9 tonnas lapu.

Atgādinām, ka lapu iekraušana atkritumu izvedēja transportā iedzīvotājiem jāveic saviem spēkiem un tikai iepriekš minētajās vietās un noteiktajos laikos. Lapas nedrīkst iepriekš atvest un atstāt, kā arī lapām nedrīkst būt citu atkritumu piemaisījumu. Savāktās lapas par pašvaldības līdzekļiem tiks nogādātas uz biomasas pārstrādes vietu Getliņu izgāztuvē.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 2930    

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums