Viļņā atklāj Latvijas Tautas frontes izstādi "Dziesmotā revolūcija. No Atmodas līdz Eiropas Savienībai"

Latvijas vēstniecības Lietuvā paziņojums presei

5.jūnijā Viļņā, Lietuvas Nacionālajā Martīna Mažvīda bibliotēkā, tika atklāta Latvijas Tautas frontei un kustības "Sajūdis" 20.gadadienai veltīta izstāde "Dziesmotā revolūcija. No Atmodas līdz Eiropas Savienībai".

Izstādes atklāšanas ceremonijas viesu vidū bija daudzi aktīvi pagājušā gadsimta 80. līdz 90.gadu mijas Lietuvas nacionālās neatkarības atgūšanas norišu dalībnieki, diplomāti, pazīstami politiski un kultūras darbinieki, Viļņas Latviešu biedrības pārstāvji.

Izstādi, kas notiek ar Latvijas vēstniecības Lietuvā atbalstu, atklāja vēstnieks Hardijs Baumanis, no savas pieredzes atcerēdamies, ar kādu entuziasmu tautas kustību pacēlumu Baltijā uztvēra jaunieši Krievzemē, aicinādams būt lepniem par sasniegto un domāt par daudzajām skaistajām dienām, kas vēl stāv priekšā.

Tautas frontes izstādes atklāšanu sirsnīgā, brālīgā uzrunā sveica Lietuvas Republikas Seima priekšsēdētājs Česlovs Juršēns. Par Baltijas tautu neatkarības izcīņas laika ideālu nezūdošo vērtību runāja politiķis, viens no Atmodas kustības vadītājiem Romualds Ražuks.

Tautas frontes muzeja direktore Meldra Usenko uzsvēra, ka Tautas frontes muzeja vēsturisko dokumentu un fotogrāfiju izstādei Lietuvā piemīt īpašs nozīmīgums, jo daudzi Atmodas notikumi cieši jo cieši sasaucas ar Sajūža aktivitātēm Lietuvā.

Izstāde būs atklāta līdz 14.jūnijam.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

septembris 2019
P O T C P S Sv
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 1819202122
23242526272829
30      

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli