Kaņepes Kultūras centra kinoteātrī notiks Berlīnes mūra krišanas 30. gadadienai veltīti kino seansi


Publicitātes.foto
Atzīmējot Berlīnes mūra krišanas 30. gadadienu, Kaņepes Kultūras centra kinoteātris "Kino Augusts" sadarbībā ar Gētes Institūtu Rīgā aicina atzīmēt šo notikumu, apmeklējot trīs lielisku filmu programmu saistībā ar Berlīnes mūra pastāvēšanas laiku un tā krišanu.

Trešdien, 6. novembrī – PĒC ZIEMAS NĀK PAVASARIS (Winter Ade)

Režija: Helke Miselvica, 1987., Vācija, 116 min

Gadu pirms Berlīnes mūra krišanas, filmas režisore Helke Miselvica dodas vilciena braucienā cauri VDR (Vācijas Demokrātiskajai Republikai). Ceļā viņa sastopas ar dažādām sievietēm, kuras vieno gan bailes, gan cerība par dzīvi Vācijas austrumos 1980. gados.

Melnbaltā dokumentālā filma stāsta par līdzcilvēku drosmīgajiem centieniem izcīnīt brīvību, kā arī nepiepildītām dzīves ilgām. Helkei Miselvicai izdevies radīt lielisku filmu par sieviešu dzīves apstākļiem viņas valstī. Savā ziņā "Pēc ziemas nāk pavasaris" ir viena no retajām patiesi feministiskajām filmām, kas radītas VDR režīmā.

“Winter Ade” - https://www.youtube.com/watch?v=Y3BjGtV-kFo

 

Ceturtdien, 7. novembrī – BARBARA

Režija: Kristians Pecolds, 2012., Vācija, 108 min

Berlīnē dzīvojoša mediķe vārdā Barbara pieprasījusi atļauju izbraukt no VDR (Vācijas Demokrātiskās Republikas). Tā vietā viņu apcietina un pēc apcietinājuma 1980. gadā pārceļ uz nomaļu provinces slimnīcu. Viņas jaunais priekšnieks Andrē izrāda šķietamu bezierunu sadarbību ar režīma likumsargiem, bet diena, kad plānota Barbaras aizbēgšana, būs diena, kurā viņai būs jāpieņem neskaitāmi dzīvi izšķiroši lēmumi.

“Barbara” treileris - https://www.youtube.com/watch?v=q_Pn9zwhJtI

Piektdien, 8. novembrī – ARDIEVU, ĻEŅIN! (GOODBYE, LENIN!)

Režija: Volfgangs Bekers, 2003., Vācija, 120 min

Pavisam neilgu laiku pirms Berlīnes mūra krišanas, Aleksa māte uzzina, ka viņas dēls piedalās demonstrācijā pret pastāvošo režīmu, un nonāk komā. Viņa pamostas pēc vairākiem mēnešiem, un ārsti paziņo, ka viņas sirds nebūs spējīga pārdzīvot papildus satricinājumu un satraukumu, tāpēc viņa nekādā gadījumā nedrīkst uzzināt par mūra krišanu. Aleksis apņemas no mātes slēpt, ka Berlīnes mūris un viņas tik iemīļotais sociālistiskais režīms ir sabrucis. Tikmēr aiz loga palēnām iestājas jaunā realitāte.

„Ardievu, Ļeņin!”, kas ļauj uz politiskajām pārmaiņām paraudzīties caur sirsnīgu un humoristisku prizmu, guvusi ievērojamu starptautisku atzinību, un 2003. gadā ieguvusi arī Eiropas kino balvu kategorijā labākā filma.

“Goodbye, Lenin!” treileris - https://www.youtube.com/watch?v=iJb4efZcFUM

Pasākums rīkots sadarbībā ar Gētes Institūtu Rīgā. Biļetes: 4 EUR iepriekšpārdošanā Bezrindas.lv un pie ieejas. Īpaša atlaide studentiem un pensionāriem, vienas biļetes cena: 3 EUR

Kaņepes Kultūras centrs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Arhīvs

jūlijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5
6 789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums